Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
7. aug 2009

nejak zle to pocita ja som dnes podla posledneho menzesu 6tt+7 a nie uz 7tt

juli u teba uz 12tt no kocka tak uz mas metu gratulujem

bobjan
7. aug 2009

Ahojky🙂

Mirindik, gratulujem k dvojičkám a verím a držím moooooc palce, aby bolo všetko v poriadku 😉

mirinda10
7. aug 2009

dakujem bobjan len mam strach citam o dvojkach no musim si toho vela nastudovat

maahuliena
7. aug 2009

mirindik super, dvojky 😵 😵 to je odmena, za také dlhé čakanie... 🙂 gratulujem 😵 hlavne mysli pozitivne... 😉 vieš doktor to berie ako rizikové najmä kvoli veku a to že su dve... 🙂 držim palce, nech bude všetko v poriadku 🙂

julietka
7. aug 2009

miri to snad ani nie je mozne, taky krasny zazrak, jednovajecne dvojicky, jeej, to je tak nadherne, nevychadzam z uzasu, uprimne gratulujem!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅
inak je pravda ze s jednovajecnymi byva obcas problem, tam moze prist k tej transfuzii druheho dvojcata asi to mal na mysli, ked jedno zije na ukor druheho, ale neboj to sa stava len vo vynimocnych pripadoch a ten tvoj to urcite nebude 😉

mirinda10
7. aug 2009

no rizikove nie je ani tak, ze su dve ale su jednovajecne a casto sa stava, ze maju iba jednu placentu a krv prudi z jedneho do druheho a tam vznikaju komplikacie ked su dvojvajecne tak su nezavisle ak odumrie jedno druhe krasne prezije ale u mna jedno zoberie aj druhe no nechcem si to pripustat ale to riziko tam je velke

julietka
7. aug 2009

mirindik pri jednovajecnych dvojkach maju spolocnu placentu 🤐

julietka
7. aug 2009

mirindi neboj sa, preco by sa to malo stat prave tebe hmm?
nemozes ist na PN hned od zaciatku, aby si sa setrila, pretoze kazde viacpocetne tehotenstvo je vedene ako rizikove a ked to mas este takto, ziadna praca ti za to nestoji, ved muzik sa o vas postara, hlavne aby si ich v zdravi donosila

zuzla80
7. aug 2009

Mirindiček ešte, že som to stihla, no to je kráááásna správička - moja úprimne zo srdiečka ti blahoželám, fakt je to zázrak, že sa život dokáže s nami takto zahrávať. Hlavne nestresuj, musíš myslieť pozitívne, lebo len pri pozitívnom myslení sa ďaleko dostaneš. My všetky verím, že to dopadne najlepšie ako môžeš. Nebojkaj, teš sa z toho 🤐 😵

zuzla80
7. aug 2009

Miriček aj ja by som zvážila tú PNku - tiež sa prikláňam k Juli názoru - musíš si teraz na seba dávať pozor.
Inak to, že si 6tt+7 to je práve prebiehajúci 7tt tehotenstva ak budeš mať 7tt+1 tak ti naskočí, že si v 8tt, to je týždeń ktorý práve teraz prebieha 😉

julietka
7. aug 2009

zuzlik, si ma predbehla 😉 tiez som to chcela napisat to s tymi tyzdnami, inak ono sa to pocita tak zvlastne, ono ako prvy den zacina 6+0 a posledny je 6+6, 6+7 uz nie je, cize ked je potom uz 7+0 to je uz 8tt, takto to ukazuju tie tehu kalkulacky na nete 🙂

julietka
7. aug 2009

zuzlik ty si dnes uzi ten posledny den v praci v zdravi a v dobrej nalade 😉 aj moj muzik takto pocital ako ty, tiez je dnes posledny den v praci 🙂
sa tesim za teba, tak strasne som chcela ist na tu dovolenku aspon do chorvatska, ale tato volba je pre mna urcite krajsia, a ty si uzijes a rovno sa pustis svieza a oddychnuta do dalsieho boja 😉

lenka20
7. aug 2009

mirindicek zlaticko strasne moc gratulujem k nadhernemu prekvapku, moja, vobec si nepripustaj, ze by sa mohlo nieco stat, to sa moze aj pri 1 babatku, cakas skratka dvojky a urobis maximum pre to, aby si ich donosila, tiez radim seknut s pracou, alebo si dohodnut len polovicny uvazok, resp.nejak to upravit, trebars robit len 2x v tyzdni ak sa ti to da tak spravit, plus vela oddychovat, spinkat, setrit sa, skratka vsetko co by si pravdepodobne aj tak robila.... a dopadne to dobre, neboj... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nejak sa to sype s tymi dvojkami 😉
zuzlicek ak si este v praci tak prajem nadhernu dovcu, uzite si to poriadne, oddychnite, neberte sily 😉 😵
pozdravujem vsetky 😉 😎

julietka
7. aug 2009

babenky fakt je to prekvapko, zatial sme tri tehu a kazda caka nieco ine 😅 , som zvedava ktora najskor z vas otehulkuje a co to bude, ake prekvapko zasa 😅 😅 😵

mirinda10
7. aug 2009

dakujem babulky za vysvetlenie ja som bola z toho jelen no ale co uz podla sona mama mimuskov oboch 6+4 a maju 8mm
no ved som zvedava co povie moj doki ale ja sa poznam ja sa doma zblaznim skor by som sa dohodla ci by som aspon polovicku nemohla robit z domu ale az do porodu doma tak asi muzik sa so mna zblazni ale ak povie doki ostat doma jasne, ze ostanem teraz mam veget v praci tak sa dost flakam tak si tu tak lebedim dufam, ze to nikto s mojich podriadenych necita bozinku ak tak pojdem o mesiac mne nic nie je aj dokimu som poevadala, ze negrckam a on, ze je to individualne presne co ste mi pisali a hovoril o svojej zene, ze pri prvom vracala ako sakal a pri druhom ani nevedela, ze je tehu tak ze sa preto nemam trapit

zuzlik neviem kedy utekas z prace ale krasnu dovolenku prajem nacerpaj vela, vela energie budes to potrebovat nakolko potrebujem do trojky babulku s dvojkami tak sa na to priprav 😉

juli aj tvoja dovca bude super som o tom presvedcena tak si to len pekne uzivajte a potom ked sa vratite tak Vam napisem sumar co sa stalo ale vsade je uhorkova sezona takze klidek a budeme pekne na Vas cakat

julietka
7. aug 2009

mirindi dobre si to premysli s tou PN, popravde aj mne uz niekedy zacina sibat a pytala som sa doki ci ma vypise, ale povedala ze je to na mne, ale pokial ide o nu by to nerobila, pretoze sa moze cokolvek stat a potom si to budem dozivotne vycitat, takze takto nejako k tomu skus pristupovat, toto je tvoje prve tehotenstvo a velmi tazko vybojovane takze nic na svete nestoji za to aby si riskovala..
miri ten doki co k nemu chodis je aj velmi dobry porodnik, neviem,no podla mna ma urcite aj skusenosti s dvojkami, skus sa s nim porozpravat co ti navrhne 😉

julietka
7. aug 2009

miri a fotecku nemas? 😕

mirinda10
7. aug 2009

ved to tak urobim co povie to budem akceptovat a nebudem sa priecit ale zatial som ok a ja nie som chuda som kus zeny boze a kolko priberiem
inak moj obvodak rodil aj moju kamosku a mala velke komplikacie pri porode a zvladol to na 1ku

inak to je fakt juli dobre si to postrehla mame tu vsetko este nemame trojky a kto to je teraz na rade 😀 😀 😀

mirinda10
7. aug 2009

inak moc, moc dakujem babulky za Vasu podporu ale budem tu este nejaky cas stresikovat tak so ma uzijete 🙂 a vsetkym cakatelkam nadej umiera posledna raz pride ten cas aj ked ja este nic nemam vyhrate ale snazim sa mysliet pozitivne

julietka
7. aug 2009

miri ani jedna z nas nema vyhrate pokial nedrzis to babatko zdrave na rukach..je to vecne cakanie na nieco a vecny strach, ale samozrejme aj krasne starosti a radost

julietka
7. aug 2009

miri si predstav ze by sa ti uchytili vsetky tie tri co ti vkladali a to jedno by sa este rozdelilo 😀 no to by bol gol

mirinda10
7. aug 2009

juli to ani nehovor to by bolo strasne aj doki vravel, ze sme vkladli 3 a iba jedno sa ujalo a aj to sa rozdelilo no to je asi osud 😀

julietka
7. aug 2009

miri viem ze sa to pytam uz druhykat, ale neviem ci si odpovedala 😕 fotecku ste nedostali?

tanitta
7. aug 2009

ahoojky...
jej Miri... 😀 ... velka gratulacia tentokrat dvojita 😉 ... ja som tiez za PN... ono aj ked sa dlho sedi to tiez nie je az tak idealne... treba nozky vylozit hore ..dat popcorn na brusko.. a pekne priberat 😉 ....a dr beru kazde dvojotehu za rizikovku...urcite to zvladnete 😉 ... baby pekne sa to v tom R rozbehlo 😉... takze ja pevne verim ze ani jedna bez drobca odtial neodide 🙂...
leni... fesanda nevesta 😎... uvidis ake pokroky este len teraz budu robit..ten vyvoj uz pojde velmi rychlo 😵..

mirinda10
7. aug 2009

juli dostali tak doma sa ju pokusim nejak odfotit jasne ze som si pytala. V pondelok sa urobim blbou a opat si budem pytat foto

julietka
7. aug 2009

miri a v pondelok ides zasa do Brna? alebo k svojmu dokimu?inak moja dokina hovorila ze nie je dobre robit casto UTZ..
budem sa tesit na fotecku 😵

mircalla
7. aug 2009

Mirindi, tak super!!!!!!!!!!!!
Uvidis vsetko bude ok. Je to krasne, aj ja som dufala v dvojky, mala som velmi vysoke HCG, napokon zial ani to jedno mi nebolo dopriate. Ja by som sla na 100% na PNku. Teda neviem, ake mas zamestanie, ale bez ohladu na to.

Ja som dneska bola na Kramaroch pre vysledky histo...opat ten skvely pristup:(((((

Inak ja som po kyrete vobec nekrvacala, potom sme sa s kamoskou zo zufalstva dost opili....potom akoze dva dni nic, ziadne krvacanie. ale potom mi zacalo nejake hnede slabunke spinenie...uz to trva 6 dni, ide mu to dost na nervy...mysliste, ze to moze byt kvoli tomu? bolesti nic, sono ciste, histo ok, skor mi to nepripada ako nejake cistenie, ale nejake to hormonalne spinenie...co myslite? hormony mozu byt zblaznene a mavala som spinenia aj predtym (obcas)

inak do prenatalu ma objednali uz na 12.8. na genetiku a trombofilne stavy, co je fajn. ja uz inak zacinam tusit, ci nemam fakt problem s tou zrazanlivostou, nakolko pri oboch razoch zo mna vypadli fakt velke zrazeniny...

Ale stacilo na pesimisticku temu, Mirindi - super super

mirinda10
7. aug 2009

dakujem mircalla urcite sa coskoro aj ty dockas verim tomu, no ved ja som mala HCG na jedno ale ono sa rozhodlo rozdelit a asi aj preto mame iba 8mm inak by sme mali mat asi aspon o 1-2mm viac ale co uz budeme trosku meskat za standardom

no idem svojmu obvodnemu a keby som bola v nemocke tak mi utz robia denne ale teraz este urobi raz a potom chcem ist kazde dva tyzdne ale ked mas rizikove tak treba chodit castejsie a nie ako standardne raz za mesiac

zuzla80
7. aug 2009

Babulky na rýchlo - lúčim sa s vami po 18nástom sa ozvem.
Dávajte na seba pozor a aj my budeme 😉 Prinesiem vám zopár slnečných chorvátskych lúčov.
Rovnako dovolenkujúcim prájem krásnu dovolenku plnú relaxu a pracujúcim, čo najmenej pracovných stresov

Majte sa pekne paaaaaaa 🤐 😵

julietka
7. aug 2009

zuzlik tak si uzite krasnu a slnecnu dovolenku a hlavne pridi dokonale oddychnuta s nacerpanymi novymi silami 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre