Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
6. feb 2012

@v555 ja som ho posielala mailom.

zarabono
6. feb 2012

@lenka_21 mooooc drzimte palce,drzte sa moja 🙂

leamax
6. feb 2012

ahojte dievcata
pisala mi lenka_21 - prave caka na vysledky testov, verime, ze dopadnu dobre 🙂 na sone vyzera, ze plodovej vody je dost, ale nevedia, odkial to presakuje. krcok drzi a je pevny! vcera merali drobca - ma 817g. verime, ze to bol len plany poplach a drobec si u nej este pobudne par tyzdnikov. pozdravuje vas 🙂

gerdusha
6. feb 2012

@leamax ,,
vdaka za info! bola som ako na trnoch...drzim im palce

leamax
6. feb 2012

@gerdusha ja som len rada, ze mozem byt poslom dobrych sprav 😵 aspon k niecomu som tu 😀 ked mi da vediet ako dopadli testy, hned vam to sem napisem 😉 urcite do budu len dobre spravy 😵

lulu10
6. feb 2012

@leamax chvalabohu ze su ok 😵

jada1
6. feb 2012

@leamax keď budeš písať lenka_21 , pozrav ju, že na ňu myslím a držím palce, aby všetko bolo ok.

leamax
6. feb 2012

@jada1
@lulu10 prave som jej pisala, pozdravovala som ju od vas vsetkych, da vediet, ked bude mat vysledky.

zarabono
6. feb 2012

@leamax jasne,povedz jej,ze ju mooooc s krpcom pozdravujeme a drzime vsetky palce,aj psy drzia 😉

gabinkaa
6. feb 2012

ahojte babule, hlásim sa ešte z nemocky, malinkú mám oddnes na izbe, stále iba spinká, budeme sa trápiť s papaním, ide nám to pomaly, dúfam, že to zvládneme, najväčší krik máme pri papaní
pozdravujeme vás všetky a držíme palečky aj s malinkou 😵 😵 😵

zarabono
6. feb 2012

@gabinkaa juj moja,ahojte,tak som rada,ze ste v poriadku.a ako si nakoniec rodila?neboj,aj s papanim sa do toho dostanete.Pozdravujeme anicku,prajeme vela zdravicka a mamicke mliecka 😵 😵 😵 😵

leamax
6. feb 2012

@gabinkaa jeeej, ahoooj, este raz srdecna gratulacia k malickej 😵 😵 😵 super, ze ste uz spolu na izbe. a snad vam to papanie nebude robit problemy, nauci sa 😉 tak nech vas skoro pustia domkov a mozte si naplno uzivat krasy tohto obdobia 😵 tesime sa na fotocky 😵

gerdusha
6. feb 2012

@gabinkaa ,

zelam vam obom vela zdravia a blahozelam

gabinkaa
6. feb 2012

ďakujem moc, domov ak bude všetko v poriadku tak štvrtok - piatok, len aby malinká papala a priberala, určite fotečky pošlem 😵 😵 😵

@zarabono nakoniec z toho bola sekcia, išla som na pozorovanie, lebo už bol 40. tt a bola som otvorená na malíček a krčok bol dosť pevný, tak vraj lepšie byť pod kontrolou a ja som vo štvrtok nastúpila a už bolo všetko pripravené na sekciu, rozhodli za mňa, vraj malinká je v poriadku, aby sa jej niečo nestalo, tak rýchle predoperačné takže v piatok som sa ani nestačila báť

zarabono
6. feb 2012

@gabinkaa hlavne,ze vsetko dobre dopadlo.moc som na vas myslela.ako si sa citila po sekcii?malinka sa nauci papat.rozmyslam nad tou predporodnou pripravou,ci to tam neucia.aj marcelovi si pisala?urcite sa moc potesi.

leamax
6. feb 2012

@gabinkaa nakoniec to bolo aj dobre, ze to bolo takto rychlo a za teba rozhodnute, nie? aspon si sa teda fakt nestihla ani bat a nemala si z toho take stresy. hlavne, ze ste obidve v poriadku, joj, strasne sa z vas tesim 😵

gabinkaa
6. feb 2012

@leamax veru na niečo to bolo aj dobré, hlavne, že to máme už za sebou

@zarabono po sekcii vcelku fajn, celý deň som ležala na chrbáte, bolesť som necítila, samozrejme mi dali injekciu od bolesti, len prvé vstávanie z postele bolo hrozné, ale hneď som sa aj prešla, vo štvrtok robili sekciu a tá mi hovorila, že ona nevládala ani krok urobiť, teraz to trocha páli a boli keď idem z postele, ale to prejde
marcelovi som ešte nepísala, určite mu napíšem, že to máme za sebou, ja som nechodila na žiadnu prípravu, niekedy je to aj lepšie

ale poviem vám, že ja tuším priťahujem debilov lekárov, komentár, ktorý som si vypočula od primára anesteziológie na moju osobu je na sťažnosť, žiadna morálka, etika, lekárska profesionalita nič, len hulvát

gerdusha
6. feb 2012

@gabinkaa ,,
rodila si v SI?

gabinkaa
6. feb 2012

@gerdusha nie na Myjave, lebo môj gyn tu pracuje, tak som išla sem keď vie všetku moju dokumentáciu

leamax
6. feb 2012

@gabinkaa ved sa kludne stazuj, ak bol hruby a urazal, mas na to pravo!
bolest po CS urcite neni med lizat ale ked pozries na malinku, isto ani nevies, ze ta nieco boli, vsak 😵 musi to byt uzasny pocit, stoji to vsetko za to 😵 😵 😵

gerdusha
6. feb 2012

@gabinkaa ,

aha aha...jasne...

myslim,ze by sme sa nemali konecne bat podat staznosti na jednanie lekarov a na ich neeticke spravanie...vcera bol SKVELY prispevok v TV Markiza od Lenky Dale...prave sa zaoberala touto problematikou...mnohi lekari sa spravaju ako polobohovia...a pacient cusi, lebo sa boji...je mi uplne jasne, ze ty v tejto chvili riesis uplne ine problemy...ale normalne ma to aj za teba nasrdilo, hoci neviem poriadne, co ti povedal...ale nemal ti povedat NIC take, aby ta to rozculilo natolko, ze mas v plane stazovat sa...

leamax
6. feb 2012

@gerdusha presne, tiez mi hned prisiel ten prispevok na rozum. niektori lekari sa fakt nevedia spravat. dobre, kazdy mame obcas svoje zle dni, ale este preto nie sme hned hrubi a neurazame, no nie?

gabinkaa
6. feb 2012

@leamax,
@leamax baby nikto mi to nedosvedčí, už som to tu preberala, vraj on sa takto správa ku všetkým nie len ku mne

komentár trocha priblížim, vraj už by som v mojom veku nemala mať dieťa, teda prvé, ak sa to podarí viacnásobne mamičke tak ano, keď bude mať malinká stužkovú tak ja budem mať 60, potom komentár mojej postavy, som príliš ťažká a s mojími zdravotnými problémami /neviem akými, len mi v tehotenstve opúchali nohy a vysoký tlak si vymysleli, lebo som ho nemala ani tabletky čo mi predpísali som nejedla/ a ešte naviac malinká je po IVF, to by nemali ani robiť a dúfa, že zdravotná poisťovňa to nepreplácala

jada1
6. feb 2012

@gabinkaa ahoj, tak už to máte za sebou 🙂 . Blahoželám a prajem veľa zdravíčka malej Aničke, aj maminke 😵 😵 .
My sa ešte gúľame 😀

leamax
6. feb 2012

@gabinkaa kreten sprosty, to co si dovoluje? no ja by som sa aj tak stazovala, aj ked ti to nema kto dosvedcit. aj ked je lekar hruby a arogantny k pacientke vo svojej ordinacii, tiez jej to nema kto dosvedcit, ale stazovat sa moze. a ved tam na sale boli aj ini lekari, alebo sestry, nie? urcite by som to tak nenechala, co si to dovoluje? co ho je do toho, kedy a akym sposobom ty otehotnies? co si to vobec dovoluje, taketo komentare? jaj, vies co, normalne som aj ja vytocena 😠

zarabono
6. feb 2012

@gabinkaa toje smutne,ze este mas aj spatny zazitok odtial.niektory doktory su strasny...ja mam tiez otrasny zazitok hned zo zaciatku tehu...ale podstatne je,ze vsetko dopadlo dobre,tebe hlavne,ked pozries na malinku 😵

leamax
6. feb 2012

@jada1 a vy sa chcete dokedy gulat 😀 zajtra mate termin pozeram 😉 takze uz kazdu chvilku budete mat aj vy babo u seba, joj, ale vam to ubehlo 😵

gabinkaa
6. feb 2012

@jada1 ďakujem moja, veru my už to máme za sebou, malinká už spinká v postieľke, sme vás predbehli
ste ešte domka? za nás akosi lekári rozhodli sami, najprv čakanie v nemocke a hneď bola z toho sekcia, ale nevadí, len aby sme boli zdravučké a hlavne dobre papali, lebo s tým teraz bojujeme
tak sa pekne držkajte, nech to dobre dopadne 😵 😵 😵

jada1
6. feb 2012

@gabinkaa no teda, to je teda Kompot . Ako toto môže jeden lekár vypustiť z huby. 😠 A to takto si dovolil komentovať pred tebou??? Je mi z toho na grc.😠 . Asi by som si neodpustila a zopár slov by som mu určite išla povedať pri odchode z nemocnice. A tú sťažnosť by som určite napísala do nemocnice na riaditeľstvo.

Ale ty sa nedaj rozhádzať jedným idiotom. Nemôže ti predsa pokaziť tie najkrajšie chvíle v živote.

jada1
6. feb 2012

@gabinkaa ešte sme doma, zajtra idem na kontrolu. Bola som aj v piatok a dr. mi oznámil, že cez víkend ide preč, tak asi vo štvrtok "ideme na to" 😝.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre