Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorra
13. aug 2009

Ahojte děvčátka,
vtírám se k vám, bo jsem včera celý den čekala na Anty na české diskusi, ale trpím tam samomluvou a je mi tam smutno. K vám jsem nechodila, bo nejsem Slovenka a vy to máte tak jasně pojmenované, nechtěla jsem tu vopruzovat..

Anty, my měli 5 vajíček a ještě včera jely 4.Jenom jednou jsme jich měli 10 krásných, dali mi dvě a tři zmrazili, zbytek musel do..nevím kam. Takže buď v klidu, na množství nezáleží, ale důležitá je kvalita Já se budu radovat i za jednoho frajera, co to nevzdá a bude chtít jet dál. A oni tam jsou machři. Nemá cenu do sebe cpát něco, co nechce žít.
Vlastně já už jsem ve fázi, kdy jsem vděčná i za to, že to ještě můžeme zkoušet, že nám zatím nikdo nenaznačil, že je to marné. Nebo teda že jsem už dvakrát zažila dvě čárky na počůraných papírcích. Od 16 jsem žila s tím, že tenhle adrenalin je mi životem odepřen.

tanitta
13. aug 2009

ahoojky..
dorra.. kludne sa pridaj medzi nas;).. ved je to uplne jedno ci ceska a slovenska.. stale nas spaja stale a len to iste 😉 ... ja sice snazilka nies som alele rada sem chodim pretoze su tu velmi zlate kocky 😉
tak ja letim maly sa pokadil a ideme von.. paaaaaaaa

lenka20
13. aug 2009

tanicka ale co to co to... 😀 😝 a tebe nikto nepovedal, ze sem musis chodit az kym uuuuplne vsetky nebudeme mat pri mene 1d alebo 2d a mozno aj 3d 😉 😀 😝 takze mas smolu, aj keby sme tu boli same furie tak musis k nam chodit 😉 😅 dostala si vcera mms? no to nevadi, ze maly ku koncu uz mal svoj program 😀 je to veduci, nie... sukromne jasle, to hej 😉 no, aj by sa mi take nieco mozno pacilo, ale musela by som doplnit pedagogicke vzdelanie, ale jedna kocka tu u nas ma sukromnu malu skolocku v rodinnom dome, tak asi moje potomstvo tam dam k nej, celkom sa mi to pozdava... ma len max. 6-8 deticiek a robia aj anglictinu..
dorra aj to je pekny vysledok, drzim palce, nech 4 aj zostanu... aj mne sa to paci na R. ze mi nikdy nepovedal koudy, ze uz aby sme dalsie softy neskusali.. povedal, ze je to len otazka casu ale urcite to vyjde, len vydrzat s nervami... a mne sa to strasne paci, taky pohlad na vec 😉 😵
inak dobre ranko vsetkym 😵 😵 😵

mircalla
13. aug 2009

caute babenky, citam vas, ale nestiham prispievat

vsetky vysterenia uz prebiehaju, akurat ze u nas nerobia antiorfoblastove protilatky....dostala som kontakt na jedneho docenta, nech sa ho opytam.

uz som si myslela, ze co sa slovenskeho zdravotnictva tyka, mam za sebou vsetko....vcera ked mi to asi na 250 krat zdvihol a snazila som sa mu pokornym hlasom vysvetlim, co potrebujem, nasla komunikacia prebiehala asi takto: Co si to dovolujete mi volat? co chcete? preco mi volate? kto ste? ja vas nepoznam!!!!!!!!!!! to nerobime!!!! pritom mi predtym sestricka povedala ze to robia

a to mi dal oficilany kontakt na neho gynekolog....

tak som mu povedala, ze je hruby, ze moze mat 20 titulov pred a za menom, ale u mna ako doktor je nula, pretoze nema zakladne spravanie, ospravedlnila som sa, ze som ho obtazovala, ze keby ma nechal vysvetlit, tak som sa len chcele spytat ci robi jedno vysetrenie, lebo mi bolo odporuceny, ze som po 2 potratoch s IVf a preto si davam vsetko mozno vysetrovat a zlozila som

idem asi opat volat do prenatalu, kde uz som to zrusila, kedze mi povodne povedali, ze vsetko sa da vysetrit u nas

lenka20
13. aug 2009

mircalla no teda ty mas asi fakt smolu na kadejakych blbov...alebo ze by ich bolo v BA koncentrovanych o nieco viac 😕 😕 😕 😀 sorry bratislavcanky, musela som zavrtat 😀 😝 ale nie, vsade sa takych najde vela.. ale dobre si mu povedala, mozno sa nad sebou zamysli... a mozno uz ani nie... chod ty radsej do brna... aj tak myslim, ze tie vysetrenia co sa robia u nas nie su na rovnakej urovni ako v CZ, potvrdilo sa mi to aj ked mi v heliose robili protilatky proti trofoblastu a proti manzelovym spermiam bez manzelovych spermii....potvrdil mi to aj jeden nas starucky pan profesor, on mi dokonca hned na zaciatku odporucal absolvovat IVF v cechach, nie u nas...aj ked som vravela, ze som v MT spokojna... ale povedal, ze v cechach su na to odbornici, ze u nas este len tapaju... a zarabaju... no, ale clovek sa uci...
mircalla tak nech ta to neodradi, vysetrenie si vybavis v CR a bude.. ved mas este cas..

tanitta
13. aug 2009

mircalla.. u nas sa stale zije tak ze ludia nosia klobasky a vajicka doktorom...radsej ten pristup ani nebudem komentovat lebo ma to vytaca dovyvrtky co si uz dovoluju... 😠 ...
leni... veru su tam machri v R😉 .. ved tusim ze ze ten panko co si spopminala ze sa tam v R pohybuje aj "urobil" prve dietatko po ivf a je priebornikom v tomto obore takze maju sa co ucite tu na sk este...jednoho casu si ho dala pozvat nejaka pani do posty preteba v cz...a dakovala..inak veduci fat uz mal asi na plavani kukoncu dost toho takze zvolil volnu disciplinu 😀 ... ma napadlo teraz.. z cisel mu vyslo ze bude mat na nieco velky talent a treba ho objavit... zeby akvabelll😅

tanitta
13. aug 2009

pisem jak hotento.. maju sa este co ucit tu na sk...

dior
13. aug 2009

Lenka , Tanitta ahojte 🙂
Mircalla- otrasne- co dodat 🙄 😔 a kto to bol?

dorra
13. aug 2009

Mám po telefonátu do R. a zase mě rozveselili (to oni umí 🙂 ) Naši tři frajeři mají 8 buněk, jeden jich má 6. Ať to dopadne jak musí, stejně mě i tohle dojímá, jak jsou šikovní.

lenka20
13. aug 2009

tani ja myslim, ze ten talent- to budu urcite vodcovske schopnosti 😵 managerstvo 😵 ked je veduci 😝
veru, ten starusik to bude asi on... inak to som nenapisala predtym, ale ten nas pan profesor starucky - maximalny katolik, ale fest!! dostal aj nejaky rad od papeza - tak on sa na umele oplodnenie diva uuuplne normalne, nikdy mi nepovedal, ze to by som ako katolicka nemala alebo tak, prave naopak.. bol velmi mily a naozaj nam chcel pomoct..
ahoj diorenka, kedy mas ten termin konzultacie 🙂

mircalla
13. aug 2009

No bol nejaky docent Korbel, ktory neviem, ci sa zle vyspal iba, alebo ci je takyto stale....ale az z toho ako zdvihol telefon mi bolo jasne, ze to bude pruser...asi ako ked niekoho strasne obtazujete a len zreve do tefonu; Prosim!!!!

mircalla
13. aug 2009

A s tou bratislovou, zijem tu sice, ale mas uplnu pravdu....Uz som sa o tom nie raz presvedcila, ze ludia na strednom ci vychodnom slovensku su uplne ini...morava ci cechy detto...vzdy ked idem do brna, vsetci su mili a privetivi...nielen v Reprotite...ono ked sme prvy raz sli do reprofitu, jeden miestny nas tam rovno aj zaviezol, ze sme sli za nim, lebo sme sa motali...on ze jasne, moja zena tam chodila, len ma sledujte....a to bolo rano, ze mal urcite nieco ine na praci

takyna
13. aug 2009

Ahojte kočky, 🙂

Gratulujem novým tehulkám 🙂 , chcem sa spytat na konzultacii robia aj sono? pripadne je aký postup?, co ste vsetko zo sebou mali aké zaznamy do Brna? dakujem 😵

tanitta
13. aug 2009

dorra... super super len tak dalej... ide to dobreeee 😉
taky.. no vitaj.. kedy ides?....ja som mala len tak spisane co kedy kolko sopm pichal IU kolky dc bolo opu v akej kvalite boli vajka.. aky sme mali spg a ako boli oplodnovane vajka(ci klasika ci icsi)...ako si ragovala na hormony..ako dlho si picjala.. co si pichala...vela vci si rite pametas.. sono mne robili hned...a a aj HP... koli tomu ze som bola prave 3dc a nemusela som si to u nas...nazaklade tychto vysledkov mi poslal K kedy zacat a s kolkymi IU...

takyna
13. aug 2009

Ahoj Tanit, Adamko je okuzlujuci 🙂 , kukla som aj tie fotecky z vane, pobozkaj ho aj za mna, dakujem 😵

ideme v septembri na konzultacie, mam od Heliosu protokol o priebehu IVF, aj KEtu, v podstate aj genetiku a ine, + sperimiogram, chcela by som potom co najskor stimulovat, citim to tak, ze som pripravena 😵

tanitta
13. aug 2009

takynka.. to je fajne ze uz pojdes;)...snad uz dotoho nic nepride... dakujem vyboskavam;)....ved sa snad aj konecne niekedy uvidime live 😵

takyna
13. aug 2009

no veru, nasho blondacika by som rada videla, nejako stale zase len robim, boli sme v Bulharsku na dovolenke, teraz nestiham, a stale dokolecka dokola 😉

lenka20
13. aug 2009

dorrka super, to vyzera vyyyborne, su to mali bojovnici 😉 😎 😵
takynka podla toho ktory DC budes, ak budes mat MS tak ti aspon spravia HP, ak nebudes, tak ti spravia sono a myslim, ze hned budes moct zacat, oni to nijak nenatahuju.. ostatne ako pisala tanicka, hlavne ich zaujima, ci sa oplodnili vajka teda aka bola fertilizacia a potom ci boli embrijka zivotaschopne... pls davky pri stimulke, aby sa mali od coho odrazit.. som rada za teba, ze sa na to citis, to je super, takze to urcite klapne na prvy sup 😵 😎 😵 oni ta este viac navnadia, uvidis, pojdes odtial presvedcena, ze to klapne 😉
mircalik - ja zas musim povedat, ze nam sa v BA stali veci, ktore by sa nam doma asi nestali, velmi ochotni mili ludia, pomohli nam aj policajti niekolkokrat a tak... ale samozrejme mozno keby som vybavovala take veci ako ty tak by som natrafila na kadejakych pakov.. ale vravim, taki su uplne vsade... ja musim povedat, ze az na par vynimiek som zatial mala velke stastie na ludi... ze nemam vela zlych skusenosti...

takyna
13. aug 2009

Leni musi byt gonal v chlade, hned, alebo par hodin moze byt mimo, musim pozhanat lieky a v tomto teple je problem s transportom.... 😖

mirinda10
13. aug 2009

takyna, zober si vsetko co mas mne utz robili pri prvom pohovore tak neviem ako to bude u teba ale ak si pripravena tak treba zacat, injekcie mozes mat mat aj v spajzi iba ked ich otvoris tak potom musia byt v chladnicke aspon ja som to tak stale robila a nebol ziaden problem.
dorka gratulujem su to velky bojovnici ked su uz 8 bunkaci tak budu sa pekne delit, kedy mate ET? Inak mne sa vzdy iba polovicka oplodnila iba ked som mala na OPU dve vajka tak sa obe oplodnili takze asi ked ich je viac tak su tam aj nezrele a tie sa nikdy neoplodnia ale musis im verit
mircalla aj ja som rozhodnuta ak nenajdem nejakeho dr na prenatalnu diagnostiku tak Brno to isti inak v KE mate krasne centrum len ja to mam blizsie do Brna ako do KE tak mozno tam nakoniec skoncime
inak zatial sa mam dobre dnes som bola na EKG a zajtra idem na kontrolu a nespinim tak som rada ale nechcem to zakriknut tak si davam pozor
no lenik a nahodou v BA nechces urobit jasle alebo skolku hned by som ti zverila nasho PAtta a Matta 🙂 🙂
tanitka, kraasne si to napisala veduci si zvolil volnu disciplinu strasne rada citam co pises mala by si byt spisovatelka no a veduci uz je osobnost a bude este vacsia ak sa mu nieco nepaci tak to aj ukaze a to je dobre inak je to anjelik len ja sa bojim ak budu saci bobaci po muzikovi tak sa uz teraz mozem obesit on je zivel ako z divych vajec a ked to budem mat dvojmo no budem to mat tazke takze by som rada princezne ale ved uz je to dane a iba musime pockat pokial tajomstvo bude odhalene 😎
takyna ja som posielala zuzli injekcie a mala to do 24 hodin tak to sa da

tanitta
13. aug 2009

Taky...1triedou sa nic enstane ked ti neico pride.. okrem menopuru musi byt vsteko v chladnicke aj ked je nenacate.. aspon si mylsim ze to tak je... 😕
Miri... 😉 .. no ked bude raz na trhu kniha veduceho dobrodruzstva tak viez z akej dielne 😎

mirinda10
13. aug 2009

uz teraz si ju objednavam to bude citanicko no uz aby si zacala nech sa trosku poducim ako nova mamina
inak len tak z pasie pozeram kociky pre dvojky no neviem neviem ved my sme nejak tie vchodove dvere navrhli asi iba na jeden kocik 😀 a este musime pemerat branku ale garazova brana to isti 😀 😀

anty
13. aug 2009

Ahoj holky, já moc dobré zprávy nemám my máme 5,4,3,2,buněčné, manža mně uklidňuje, že je to první den. Každopádně zítra mám transfér. Tak to vypadá, že darcovské mě neminou.

tanitta
13. aug 2009

anty...nie je to zle... ale v brusku im bude urcite najlepsie 😉 .. tak zajtra vykroc pravou thuj thuj 😉 😵
miri...tych kocikv nie je az taky obrovsky vyber .. mne by sa pozdaval taky co sa da vedla seba pripnut su aj take... tak ze ked pojdete s mangelom spolu na prechadzu kazdy budete mat svoj 😎 a ked pojdes sama tak to tiez pojde 😎

dorra
14. aug 2009

Bré ranko,
Anty věř, že to není zlé, oni ví, co mají dělat. A překvapuje mě, že už Ti to spočítali, bo já mívám 5 buněk až druhý/třetí den a to už mě 2x otěhotněli. Když embrya rozmražujou, tak taky PK nedělají a KETY jsou taky úspěšné, takže na Tebe moc myslím, abyste dnes dobře nakoupili. Pak napiš!

katapola
14. aug 2009

Anty, myslím, že máte skvělá embrya, protože my měli 5 buněk až třetí den.

dorra
14. aug 2009

Vo tom mluvim 😀

kanhwa
14. aug 2009

Ahojte kocky,
chvilku som sem ku vam chodila po nasom prvom neuspesnom ivf v BA a na zaklade vasich informacii sme sa rozhodli ist teraz do reprofitu. minuly tyzden som zacala so stimulkou, davala som si tu u nas pichat menopur do svalu. vcera ma Koudy vysmial, ze vraj si to mam sama pichat pod kozu - to mi vsak nikto predtym nepovedal, ale zrejme to je pre skusene ivf-karky samozrejmost 🙂 je to super, lebo tym padom netreba nikam chodit 🙂 poradi mi niektora z vas ako si otvorit tu ampulku s vodickou? mne to rano neslo, dve ampulky sa mi normalne rozpadli v ruke a skoro som sa porezala. tiez sa bojim, aby sa ulomky skla nedostali potom do striekacky.
Dakujem za radu a vsetkym Vam a nam prajem, nech nam Reprofit prinesie vytuzene babetka 🙂

tanitta
14. aug 2009

ahojky...
kanhwa.. pravdepodobne to odlamujes niekde privrchu... musis to odlomit tam kde je to take uplne uzke kde sa spaja ampulka s hlavickou myslim ze by tam mala byt taka ciarka urobena a v tej ryske to odlomit neterba nato velku silu to pukne... ja som tak pregnyl rozbila...pichas oranzovymi ihlami...zelenou miesas...

mirinda10
14. aug 2009

pozeram, ze sa k nam pridavaju nove babulky moc som rada a vitajte u nas
kanhwa presne rob tak ako ti pise tanittka hned ako sa zuzi to hrdlo ampulky tam to zlom ak sa bojis a mas taky pilnik staromodny ten hlinikovy tak si pomoz narez to ale ak nemas nic sa nedeje a vsetko pichaj do brucha a to zvladnes aj sama
no dnes som bola si dat skontrolovat bobikov tak mame 14 a 16mm takze sme trosku narastli a ten mensi je 7tt+6 a druhy vacsi je 8tt+1, vsetko pekne pomeral gestacny vak tam sme uz 8tt+4 a zlotkove vacky co je zvlastne tak ten mensi bobacik ma vacsi zltkovy vak ak ked nie o vela ale o trosiku je ale som rada nespinim a dali mi aj tehu knizku co som bola prekvapena ale uz ju mam a mam aj nove foto tak ked bude trosku casu tak pridam

anty embrijka su tak ako maju byt inak na druhy dem maju mat 4 bunky podla tabuliek takze minimalne 2 embrijka ja by som povedala aj to 3 bunkove su 1kovej kvality co e super vysledok tak len sa pekne priprav a tes sa ved uz ich budes mat za chvilku u seba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre