Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
23. apr 2012

@bibi24 ja som mavala len softy a pri poslednom som mala oHSS

bibi24
23. apr 2012

@zarabono Fakt? No teda. A ake si brala lieky, ze ohss? A ja mam kamosku, co ma nizke AMH, mala tusim 5 vajicok a tiez dostala po opu OHSS, dokonca bola v nemocnici a vsetci sa divili, ako je to mozne.

zarabono
23. apr 2012

@bibi24 len clostil a merional som mala.ale ze to este bolo vsetko tak relativne do normy.som mala 9cm vajecniky.pila som hlavne vela vody a lezala.nastastie som do nemocnice nemusela.v RF s tym maju skusenosti,takze oni mi tak poradili,moj gynekolog tu by ma bol dal hned do nemocnice.

holly74
23. apr 2012

@bibi24 Moc ti to prajem.... My sa k tomu dostaneme najskôr v júni, po tej hystoške musím čakať min. jednu mrchu...

bibi24
23. apr 2012

Tak som volala a mame jedno embryjko 4 bunkove, take ako ma byt na dnesny den. 😵

hencidlo
23. apr 2012

@bibi24 gratulujeeeeeeem, no vidis som ti pisala, ze treba len verit 😉 a ešte aby sa dobre uhniezdilo a pekne rastlo 🙂 🙂 🙂
ja idem zajtra na tu krv a uz teraz mam 🙂 strach, na teste sice ciarka silnie, ale stele som si neni ista, bojim, bojim 😅

speranza1
23. apr 2012

@hencidlo drzi ti palce na zajtrajsok... urcite ti HCG stuplo... 🙂

@bibi24 gratulujem bibi k jednemu krasnemu embryjku.... tfuj tfuj nech sa mu dari ... ja dnes pichal vecer pregnyl a v stredu mam odber... po minulom UTZ bolo cca 5 vajicok velkych a 3-4 malinkych... takze uvidime ako dopadneme my s vajulkami...
a ty? ak vam dopadne vsetko dobre, kedy ides na ET?

speranza1
23. apr 2012

@hencidlo jeeeeeeej ved to je super ze ciarocka silnie..to je dobre znamenie..tfuj tfuj.... aby sa pekne zahryzkalo babuliatko 😵

kukulik30
23. apr 2012

ahojte
@speranza1 my sa mozno stretneme...aj ja dnes pregnyl a streda odber 😉

kukulik30
23. apr 2012

@bibi24 neboj, to bude bojovnik 🙂

speranza1
23. apr 2012

@kukulik30 tak asi urcite😀.... ty si mala zatial kolko vajulok? a ku komu chodis?

hencidlo
23. apr 2012

@speranza1 dakujem bodaj by to tak bolo, snad sa aj nam uz po tych 7 rokoch konecne zadari a dockame sa vytuzeneho babatka 😉 . boze nech sa to podari vsetkym nam to tu prajem, verim ze po tom vsetkom si to vsetci zasluzime 🙂

speranza1
23. apr 2012

@hencidlo urcite vam to teraz vyjde....verim tomu velmi velmi....
my sa snazime zatial "len" 5 rokov...ale tiez dufame, ze uz by to mohlo vyjst 😵

kukulik30
23. apr 2012

@zarabono no ja som raz mala OHSS pri 1. IVF ale normalnom , ale bol aj vysoky pocet vajicok 25, aj 2. IVF bol, ale zvladla som to uz doma, teiz tak vela vajicok...a pri 3. IVF uz bolo menej vajicok, i ked bolesti som mala , aj taky pocit ako pri OHSS, ale tiez voda pomohla...
je to dooost neprijemne...ja som bola v nemocnici...no a brucho som mala ako v 6 mesiaci nafuknute 😝

hencidlo
23. apr 2012

@speranza1 dakujem a ty si teraz ako na tom? ak sa smiem spytat?

kukulik30
23. apr 2012

@speranza1 my mame prist na 8mu hod...a mala som 4 na jednej strane a 4 na druhej, co sme videli....a velkost 12-13mm...tak snad dorastli a budu akurat...uvidime, kolko ich ostane po PK

speranza1
23. apr 2012

@hencidlo tak ja mam v stredu OPU predpokladany pocet vajicok 5 ks..ale vies..nic nie je iste..ci tam vajka budu alebo nie... dnes rano som pichala posledny menopur a orgalutran..len neviem ci som si to mohla pichnut hned po sebe.. neviem..ale co uz..uz som to tak urobila..vecer si pichnem pregnyl a zajtra uz nic...a v stredu, tak ako kukulik OPU

speranza1
23. apr 2012

@kukulik30 tak to je pekny pocet... ja som mala v piatok 14-15 mm.... neviem ake budu v stredu snad to bude dobre...a neviem ci bude PK alebo nie...zrejme uvidia podla poctu vajok....
my mame dojst na 8.30 a OPU by mal urobit Dr. Stelc...ale aj to uvidime🙂

kukulik30
23. apr 2012

@speranza1 mne vravel Koudelka, ze ma volno, tak bude robit OPU Kurecova

speranza1
23. apr 2012

@kukulik30 a ty si odkial? ak smiem vediet....

speranza1
23. apr 2012

@kukulik30 a kto ma volno? Koudelka? alebo Stelc?

hencidlo
23. apr 2012

@speranza1 tak to mas celkom fajn, ja som mala max 3 vajka a to som bola stastna aj za ne. ak ti mozem poradit, resp. co aj mne radili daj si az do ET kazdy vecer 1-2 cerveneho vina je to dobre na prekrvenie a spevnenie maternice a hlavne aby si bola v pohode, ziadny stres 😉 a ked budes mat po ET, tak skus zaspat a byt v takom pololahu. vraj sa potom tak nestresujes a to drobec tiez tak nepreziva a lepsie sa uchyti.... no mne tak radili a mozno sa podarilo, zajtra uvidim........... 🙂

kukulik30
23. apr 2012

@speranza1 Koudelka ma volno, my sme boli stale pri nom, aj na 1. konzultacii , aj na uzv...
a dochadzame dom Spisskej Novej Vsi, takze my tam pojdeme uz zajtra , ze prespime v tej Nike ( penzion) blizko centra a rano spokojne prideme ...mame to daleko, museli by sme cestovat v noci a to sme nechceli 5 hodin v aute stravit a rano by som bola totalne mimo...

lenka20
23. apr 2012

caute babule citam, ze ma koudak volno - neviete dokedy? cakam na odpoved na mailik a nejak sa neozyva co on nezvykne....tak bonznite ak viete 😀 inak drzim palce vsetkym, nech vam to dobre dopadne, vidim ze stimulky v plnom prude 😉

speranza1
23. apr 2012

@hencidlo dakujeeeeem za rady.... a urcite sa babuliatko v tebe uz dobre zabyvalo...a je mu fajn... a kolko ste vkladali 1alebo 2?
a uvidime kolko budem ma t vajok aj ja...mozno ani nie tri... folikuly boli pekne, ale ci su v nich vajka, tak to uvidime az po OPU...

speranza1
23. apr 2012

@kukulik30 aj my sme z daleka z vychodu takze aj my pojdeme zajtra po praci a my prespime v jednom penzioniku, ktory mi poradila betypo....je cca 20-30 km vzdialeny od centra....ale to nie je problem... 🙂

kukulik30
23. apr 2012

@speranza1 jasne, je to ovela pohodlnejsie, ako cestovat na otocku...my uz minule sme boli taki dobiti...sli sme o pol 5tej odtial, ale mm mal dost...a ja tiez, on sogeroval celu cestu, ja som aspon co to oko zazmurila

hencidlo
23. apr 2012

@speranza1 vkladali sme obe a asi sa ujalo to slabsie lebo pri 1IVF sme mali vraj ukazkove a nic aj teraz bolo jedno ukazkove druhe iba 5bunkove, tak vlozili obe lebo by nebolo iste ci preziju mrazenie..... 😅

speranza1
23. apr 2012

@kukulik30 tak my sme uz minule prespali a manzel bol velmi spokojny aj s penzionikom a s tym ze sme sli den skor...lepsie sa mu soferovalo... ako ked sme chodievali do inych centier skoro rano... takto sa mu to pozdavalo viac...a ked je spokojny on, tak som spokojna aj ja🙂

speranza1
23. apr 2012

@hencidlo mne naposledy vkladali dvojkovu blastocystu, ale bohuzial to nevyslo....
a velmi sa tesim s tebou ze ta ciarocka silnie... potom ak budes vediet zajtra vysledocky, tak prid sa pochvalit....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre