Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
23. apr 2012

@kajka39 ja som mala zo 4 ivf spolu 10 vajok, oplodnilo sa 8, vsetky sa delili do 3 dna, potom neviem, bol vklad. Prave aj ja sa bojim, ze bude degenerovat. Ale podla mna s tym nic nenarobime, bud iba skusat dalej alebo to vzdat a zobrat darcovske spermie.
@moja72 nie nedavali, pisala som vyssie.

moja72
23. apr 2012

@bibi24 aha, uz vidim 😎 my sme mali 2x IVF v RF a oba razy nám robili PK, vždy sme mali blastocystu prípadne kompaktnú morulu ale ani raz sa neuchytili ☹

moja72
23. apr 2012

@kukulik30 my máme doma červeného dosť, lebo MM bol na červené, ale teraz nejak prešiel na biele, vraj je lahšie na žalúdok 😀

kukulik30
23. apr 2012

@moja72 a ma pravdu tm...ja tiez vravim, ze lahsie je biele, ale mam rada aj aj 🙂

cecil36
24. apr 2012

@kajka39 jaaaj uz si spominam 🙂 Ta norma do 30% je na IVF. Neviem, ci som ti posielala aj taku studiu o picsi (my sme sa na zaklade toho rozhodli).
@bibi24 My sme mali vsetko katastrofalne, pocet, morfo, pohyblivost vpred 0%, zbytok sa hybal iba na mieste alebo vobec, a aj fragmentacia nic moc 😒 Tu embryologicku asi viem koho myslis 😀 , neboli ste v ISCARE na fragmentaciu? 😀 Ak je to ta z iscaru, tak tu neber vazne, ona sa snazi ludi presvedcit na pigd lebo to je pre nich väcsi kseft 😉 a stelcl vam povedal, ze vam picsi neodporuca 😕 , alebo to len nenavrhol? Lebo nam machac ho tiez nejako nenavrhoval, ja som si vydupala, ze ho chcem 😀

bibi24
24. apr 2012

@cecil36 Ano, bola to ta geneticka z iscare, resp. co robi pre iscare. Manzelovi robili vysetrenie FiSH, ci ako sa to pise a na zaklade toho povedala, ze fragmentaciu netreba, na pigd nas nepresviedcala.
A ano, ja som sa pytala na Picsi, ze by sme ho chceli a on vyslovene povedal, ze to pri nasom spermiograme neodporuca. Aj mi to vysvetlil, ale nepamatam si to presne. Tiez som sa velmi divila, lebo som ho chcela.
My mame hlavne katastrofalny pocet, ta pohyblivost a morfo by sa este dala, ale mam pocit, ze kazdym spermiogramom je to o nieco horsie.

cecil36
24. apr 2012

@bibi24 a aky mate presne spg? U nas sa to tiez zhorsovalo s kazdy robenym spg. Nema mm nejaky zapal? Aj skryty....prelecenim sa sice väcsinou nejako radikalne spg neupravi, ale prestane sa rapidne zhorsovat.

speranza1
24. apr 2012

dobre rano dievcence, tak ako ste sa dnes vyspinkali? vsetko je OK?
@kukulik30 pripravena na zajtrajsie OPU?
@bibi24 tebe drzim palce..kedy mas znova volat? alebo budu volat tebe?

speranza1
24. apr 2012

@hencidlo myslim na teba a cakam na tie najkrajsie spravicky od teba 😵

speranza1
24. apr 2012

@bibi24 ak sa mozem opytat..platili ste hned po OPU? a kolko cca...??? (ja len aby som vedela kolko by som mala mat € na ucte🙂

bibi24
24. apr 2012

@cecil36 Nevieme o ziadnom zapale, nikdy mu nebol zisteny. Bol aj u androloga, u endokrinologa, genetika. Nikdy sa na pricinu neprislo. Stelcl teraz naposledy povedal, ze moze byt moznost aj prekonania nejakeho virusu/infekcie v detstve.
Ten spermio je priblizne takyto (neviem presne, nemam tu papiere): objem 4 ml, pocet 500 tisic, pohybujuce sa 200 tisic, pohyb B+B (do stran), morfologia okolo 70 - 75%, naposledy mal ale vyrazne horsiu morfologiu, cca 94%. Nevieme preco, kedze predtym dokonca podstupil liecbu - pichal FSH.

@speranza1 dobre ranko 🙂 mam volat ja, po 13tej a uz od rana sa neskutocne bojim.
Nie, neplatili sme zatial nic, asi az pri vklade. Nikto od nas nic nechcel. Stelcl nam dal fakturu a je tam 19 000 ck. 13 000 soft, 4 000 krvne testy mna a mm, 2000 icsi.
V iscare nas posledny soft stal cca 1 300 € pri rovnakom pocte vajicok.

speranza1
24. apr 2012

@bibi24 krasne ranko aj tebe... verim Ti že si v plnom ocakavani ako vam to dopadne... aj mne nie je vsetko jedno..ale co uz...ovplyvnit to nemozeme, takze to musime nechat zrejme na prirodu...
aj my mame veeelmi zly spmg. a presne ako si pisala aj nam zdovodnili degeneraciu po tretom dni vyvoja, ze je to kvoli gen. informacii od muza....uvidime ako dopadneme tentokrat... mam taky pocit ze uz mi vsetky tie moje vajcia popraskali 😲

bibi24
24. apr 2012

@speranza1 Neboooj. Aj ja som mala taky pocit a nakoniec tam boli. Sice len dve, ale boli. No a to mi tipovali len 3 foliky. Orgalutran mas, ze? Ten nedovoli vajkam prasknut. Neboj, bude to dobre. 😉
A vy ste si davali robit fragmentaciu? A neviem, asi si pisala, to je tvoje kolke ivf?

lulu10
24. apr 2012

@bibi24 ahoj dnes velmi drzim palce, my mame fragmentaciu 21% otehotnela som prirodzene 3x ale vzdy som potratila do 7tt... 😢 takze nieco na tej fragmentacii a genet. info od muza po tretom dni bude... Ak pojdeme niekedy do IVF tak len s PICSI, aj ked ma bude odhovarat tak si to budem ziadat 😅

speranza1
24. apr 2012

@bibi24 to je nase tretie IVFko a mame urobene vsetko , len si nepamatam aka bola ta fragmentacia... viem len ze morfologia 0%..... 😖 ja som uz vcera vecer pichala pregnyl, takze zajtra mam OPU..uvidime aka bude uroda...a tiez sa modlim aby aj ten spmg. bol lepsi...
mne vobec nepovedali kedy ma prist mm..samozrejme ze ideme spolu..len neviem ako to bude s nim prebiehat..nemas o tom volajake vedomosti?

bibi24
24. apr 2012

@lulu10 Joj, dakujem moja. Velmi dufam.
Tak to ja o prirodzenom otehotneni mozem len snivat. Ale na druhej strane, radsej nechcem otehotniet, ak by som o to mala prist. To je podla mna to najhorsie v zivote. 😔
Aj ked vidis, vy mate aku fragmentaciu a babatko sa vyvijalo do 7tt, takze clovek fakt nikdy nevie.....
Nabuduce uz aj ja si budem stat za picsi, aj ked velmi sa modlim, aby uz nabuduce nebolo treba.

@speranza1 A uz 3. v brne? ci tam prve? Toto bolo uz moje 4. ivf a napriek tomu Stelcl povedal, ze este mam toho malo za sebou 😉 Ze pri 1. boli mrazene, pri 2. nezrele, ze to nic neznamena a to nemam ani ratat ako pokusy.
Tak vy to mate tiez biedne s tym spermio. 😖 A nad darcom ste neuvazovali? My uz ano, ale povedali sme si, ze este 2 - 3 krat skusime s nasimi a potom sa uvidi....
My sme isli tiez spolu a kedze sme tam boli sami, tak nas oboch zaviedli do izby. Ja som sa prezliekla a o chvilku si prisli najprv po manzela, potom pre mna. Ked som sa vratila po OPU na izbu, uz tam manzel bol. 🙂
Na opu mam uplne uzasne spomienky, lebo vsetci su tam perfektni.

zarabono
24. apr 2012

@moja72 ja som si tiez zvykla 😀

speranza1
24. apr 2012

@bibi24 nie toto je nase prve IVFko v Brne.. a aj nam to tak Stelc povedal..ze este sme len na zaciatku😀.... a to mne sa uz zdalo ze sme toho presli dost 😝 ..aj ked viem, ze su baby ktore maju toho naozaj ooovela viac za sebou ako ja s mm 😨
dnes mam volajaku smutnu naladicku, trak neviem ci je to zo strachu, alebo kvoli comu 😕

speranza1
24. apr 2012

@bibi24 a co sa tyka darcu, tak s tym mm vobec nesuhlasi

lenka20
24. apr 2012

babule uz som sa pytala vcera ale asi ste ma prehliadli - neviete niektora dokedy ma koudak dovolenku? kedy sa vrati? diky

speranza1
24. apr 2012

@lenka20 ja to neviem..takze aj ked som videla otazocku, neviem ti na nu odpovedat 🙂

cecil36
24. apr 2012

@bibi24 ano, aj napriklad mumps toto moze spravit u malych chlapcov, preto sa dnes uz ockuje, ale kedysi sa neockoval a väcsina deti ho mala. My sme mavali zlu morfo, 98%, maly objem do 2ml, pohyb ako som pisala len do stran na mieste. Este mi napadlo, ak ma dobru viskozitu a ph tak zapal to nebude (teda aspon nie taky skryty). Aj varikokelu vylucili? No, ten pocet je mensi, ale z toho sa da na ivf vybrat, Ta morfo mohla byt aj nahoda, lebo ak ste mali opakovane 70-75% tak to je krasne nad normu 😉 A teraz cakate na vklad ci?

rienok
24. apr 2012

@zarabono no práve, mne všetky alternatívne terapie ( a že ich bolo 😀 ) kázali vylúčiť mlieko.... no tak nabudúce to skúsim, nech sa už prilepia 🙂

zarabono
24. apr 2012

@rienok ja som pri tom poslednom ivf skusila asi vsetko co sa dalo az som sa bala,ci toho nebude moc a nepopletiem cele telo 😀

rienok
24. apr 2012

@speranza1 platili sme až po transfere... a zabudla som , že mám nejaké limity na kartách, tak si to radšej over. Nakoniec som to musela zaplatit kreditkou, lebo ani jedna karta mi nechcela "dovoliť" zaplatiť 38.000,- Kč naraz 😝 ... neviem aké si mala lieky a tak ale dá sa to zistiť vopred.

rienok
24. apr 2012

@zarabono sem s tým. čo všetko si skúsila? nech sa viem nachystať 😎

speranza1
24. apr 2012

@rienok ahojky..za lieky som uz zaplatila v lekarni a mala som este svoj menopur..takze mali by sme platit "len " za OPU a popripade ked dojdeme aj k ET za ICSI+ET

bibi24
24. apr 2012

@speranza1 Tak, lebo netreba nad tym smutit, co vsetko mame za sebou, ale tesit sa, ze mame tu moznost to este skusit. Ze nikdy nic nie je stratene a vzdy to moze vyjst 😉 Som mudra, ze? 😀
Nebud smutna, ved mas krasny pocet folikov, vsetko je na dobrej ceste 😉

@lenka20 ja naozaj neviem nic o tom, ale muslim, ze kukulik napisala, ze iba 1 den tam nebude. Neviem, nie som si vobec ista, ale vsak tam zavolaj a budes mat presne infosky 😉

@cecil36 Viskozitu a ph ma ok. Ano aj varikokelu vylucili. Proste sa neprislo na nic. Ani Stelcl uz dalsie vysetrenia nenavrhol, povedal, ze toto staci co mame.
Ano, teraz cakam, ci bude vklad, kedze som mala 3 folikuly, ale len 2 vajicka a jedno sa neoplodnilo, takze zatial len jedno embryjko. Vcera 4 bunkove, uvidime dnes. Davame ho na PK.

rienok
24. apr 2012

@speranza1 tak potom ano a to su "drobné" ... alebo nie? ja neviem, ja som si vždy tam u nich nafasovala lieky a potom som to celé zaplatila 🙂

rienok
24. apr 2012

@kajka39 HB je hatchujuca blastocysta ... j.j už má vystrčenú nožičku na uchytenie 😉
a ty máš už po OPU? ako to s tebou vyzerá, stratila som prehľad ... prosím nemáte tabulečku aby som vedela komu kedy mám držať palce?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre