Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
18. aug 2009

Ahoj Tanit, 18-septembra máme konzultácie, od Zulinky bude Gonal 😉 , a asi október začíname, rok po mojom malinkom 😔

tanitta
18. aug 2009

ten orgalutran alebo cetrotide 2-3ks si nezabudni aj zohnat...bola ponuka v mam/nemam..
musim ist ideme papat....paaaaaaa

takyna
18. aug 2009

Tanitka cetrotide mi pride dnes dobierkou, to sa ako picha?

tanitta
18. aug 2009

miesa sa...je to pekne nachystane.. neboj.. mas tam ihli vsetko 😉 do bruska... uz musim.. paa

takyna
18. aug 2009

Bezkaj , bezkaj, cmuk 😵

mirinda10
18. aug 2009

takyna tak to je za chvilocku, no to zalezi ci budes chodit na utz k svojmu dokimu alebo pojdes do Brna ja som chodila tam ale pri prvom softe som mala 2krat kontrolu pri druhom iba raz a potom OPU, ET tak som tam bola 3 alebo 4 pri prvom

mircalla
18. aug 2009

ahojte babenky, nestiham citat, lebo strasny horor v praci, precitam prispevky neskor

neviete mi poradit, kde sa daju v cechach vysetrit antitrofoblastove profilatky

v brne asi nikde, zistovala som ja aj stelc. na slovensku takisto

dik moc

renysek77
18. aug 2009

Ahojky!
Omlouvám se, vůbec v práci ani na chatě nestíhám, takže nejsem moc v obraze 😒
Přečetla jsem jen poslední stránku a zaznamenala Mircallin dotaz. Já jsem teda byla na imunu vyšetření v Plzni a pak to ještě dělají v Praze Podolí. Ale to je oboje pro Tebe dost daleko. Po roce jsem šla znovu, ale už do Viamedy v Brně a tam je super paní doktorka a nepotřebuješ a ni doporučení. Nevím jestli vyšetřujou to, co Ty potřebuješ, ale zkus si tam zavolat a domluvit se. A objednali mě asi do týdne a do 14 dnů byly výsledky. Tady je odkaz http://www.viameda.cz/. Přeju hodně štěstí!
Ostatní holky všechny moc zdravím, mějte se krásně, já zase ve volný chvilce nakouknu.
Pa pa

mirinda10
18. aug 2009

taky cetrodite trosku stipe ale je to ok a ide ako pise tanitka do bruska

ahojky renysek ako citam tak stale makate na chalupe treba vyuzit cas ked budes tehu tak tam budes uz iba vegetovat

lenka20
18. aug 2009

babulky nestiham, mirindik odpoviem podvecer, aj tip na kocik dam 😉
mircalla ja som bola v prahe podoli..
paaaaaaa

takyna
18. aug 2009

dakujem za odpovede, nestiham ani ja precitat poctivo vsetko, robota stoji, aj tak nestihacky, pozdravujem všetky 😵

mircalla
18. aug 2009

heh, celkom zabavne, skoro kazda piseme ako nestihame🙂)

ved to asi len praha, ale neviem ci to je nutne vobec....stelc povedel, ze aj tak budem brat prednison

julietka
18. aug 2009

mircala kuk IP, Stelcl ma pravdu vsetky imuno vysetrenia su uplne zbytocne, povedal mi to Stelc, aj Machac a vraj ma taky isty nazor aj Koudy, a to len preto lebo oni automaticky davaju Prednison a vysvetlili mi, ako som tu uz raz pisala, ze ziaden iny liek na to este nevynasli, takze ci ti nieco zistia alebo nezistia, aj tak budes brat Prednison, takze su to zbytocne vyhodene peniaze..

julietka
18. aug 2009

a zdravim vsetky babenky 🙂 pozeram ze su asi vsetky na dovolenkach akosi nas je tu pomenej 😵

julietka
18. aug 2009

mirindik, lenik asi mala na mysli tie kociky phil & tedds, su naozaj krasne a sikovne, ale nie su stavane pre dvoch novorodencov, su to skor surodenecke kociariky, takze ked budu trosku vacsi mozes si kupit taky, ale pokial este nebudu sediet tak nie je vhodny pre dve deticky..no skoda lebo su fakt pekne, u mna zatial jednoznacne vedie ten Bumbleride, lebo sa jediny vojde cez nase dvere a je sikovny..

mirinda10
18. aug 2009

juli ved pozeram, pozeram a teba nikde cely den, kedy ides do poradne a uz mas tehu knizku?
no ja chcem dva samostatne kociky co sa daju spojit a dufam, ze take existuju sa mi zda, ze tanitka take pisala tanitka aka je to prosim ta znacka ved je toho tolko na trhu aby som aspon dva dni bruzdala po nete
inak teplo je na umretie tak som pekne domka tam je chladok skoda radsej by som bola na teraske ale tam sa neda zit

katapola
18. aug 2009

Julietka, můžu potvrdit, tak mi Machač řekl, že by mě na imuno ani neposílal, protože to tam všem dopadne přibližně stejně, všem dávají prednison a to že oni dávají automaticky při každém ivf. Akorát se mezi doktory různí názory, protože na imuno tvrdí, že užívat Prednison pouze při ivf je zbytečné, že je potřeba delší léčba. Já věřím Machačovi🙂

lenka20
18. aug 2009

dievcatka ahojte, no tak ohladne imuna - ja som to mala spravene v prahe a ked som konzultovala s koudym, tak mi povedal, ze vzhladom k mojim extremne vysokym protilatkam na mangelove spermose (vsetko ostatne som mala OK! dokonca aj cudzie spermose boli negativ..) musim prednison uzivat pred IVF dlhodobejsie, takze som zacala 2 mesiace pred 1.softom a pokracovala som dalej, kedze 2.soft bol hned o mesiac-dva na to... takze nie je to celkom jedno... zalezi od vysledku a potom sa rozhodne, ci uzivat dlhsiu dobu aj pred alebo staci len od IVF... aspon teda takto mi to povedal koudy... tzm nechcem povedat, aby si tam mircalla urcite sla alebo nesla, je t na tebe, koniec koncov aj prednison mozes uzivat dlhsie aj sama od seba.. nic sa nestane..

lenka20
18. aug 2009

kocik co sa mi straaasne paci pre dvojky
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
a este
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
a este
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
no a potom samozrejme phil&tedds, to su krasnucke kociky, len ich treba kuknut nazivo....

no a co si sa pytala mirindik - chodim do prace zavcasu aby som mohla ist zavcasu domov... doma mame toho vela rozrobeneho, takze sa vzdy nahlim a este sa maka... so psikmi som chodievala o pol piatej, ale teraz je uz tma, takze som prechadzky trocha obmedzila a chodievam stvrtky-nedele okolo osmej rano hned ako vstanem... je to dobry nacvik, to mas pravdu 😉 😵

tanitta
18. aug 2009

Ahojkyyy..
Miri.. to veru neviem aka znacka ja som to kedysi citala na jednej diskusii ze taky kocik normalka je...este ked som ani nevedela ze budem // 😅 ...inak potroske uz citavaj ohladom kocikov;)..ked som prechadzala temy vzdy som checla ten v ktorej teme som bola 😀... aj ked dvojkovych velky vyber nie je ale predsa kocky vedia uz poradit blizsie... ja som toho nazoru aby boli vanicky samostane..aby sa babetka navzajom "nebili" 😝 ...
baby citali ste o tej co caka 12torcata????...hruuza... 😎
Leni...praca slachti cloveka 😎

tanitta
18. aug 2009

Mirinda... takze je to takto.. bud si kupis kocik v kuse alebo dva samostatne a tie sa daju spojit s takymito hakmi http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...
hm... ale ktovie ci je to prakticke... na prvy pohlad to znelo dobre 😕 inak paci sa mi hrozne tento http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

julietka
18. aug 2009

mirindik, muzik ma dva tyzdne dovolenku, tak sem moc nechodim, venujeme sa jeden druhemu 😵
no tehu knizku som uz davno pisala ze mam, dostala som ju pred mesiacom, resp. 3tyzdne dozadu. Dnes sme boli v gynfive na nejakom speci UTZ kde nas pomerali z kazdej strany.
pani doktorka mala veru problem ich merat, stale vyskakovali a hadzali sa, nozickami sa odrazali, no neskutocne, my sme iba s muzikom oci vypliestali co uz dokazu 😀 , a take prudke pohyby robili, ake zvlastne ze to este nie je citit..
napokon sa jej podarilo po dlhej dobe ich zamerat, aj to my musela niekolkokrat poklepkat tou sondou po bruchu, aby sa ukludnili, resp. otocili, nastastie mame vsetko uplne v poriadku. Doki sa smiala ze aha aky je zdravy "ruka hore" a ide sa 😀 😅, dalsi takyto UTZ sa vraj robi az v 20tt a to uz by nam mali vediet povedat aj pohlavie..
Nachvilu nam ukazala aj 3D zaber a videli sme ako su pekne ulozeni, taka klasicka poloha "69" 😉 🙂 jeden hlavou dole, druhy hlavou hore 😵

julietka
18. aug 2009

vidim ze ste rozoberali tie kociariky, takze miri posielam aj ja link

http://www.babybee.sk/p/680/bumbleride_indie_tw...

http://www.prenasedeti.sk/produkty/kociky-surod...

tanitka tie spojovacie "haky" na kociky si myslis ze sa daju pouzit na akykolvek kocik?
lebo moja podmienka je tiez aby boli samostatne vanicky, dve vedla seba, nie za sebou a vacsie nafukovacie kolieska, a samozrejme musim sa vmestit cez 80tky dvere...tusim si dam spravit kociar na zakazku 😕

tanitta
18. aug 2009

julie.. vizera to ze to asi len na chicco.... 😕 ...ale v nejakom kamennom obchode by to mohli mat a skusit ci to pasuje...aj na ine...

zuzla80
18. aug 2009

Dobro došli 😀 pozdravujem z domu už po prímorskej dovolenke, ale ešte z dovolenky 🙂 Ste mi žienky normálne chýbali 😵
Dovča prebehla celkom fajn, aj keď chorvátsko nám až tak "neučarovalo" - teda tie malinkaté pláže natrieskané miliónmi ľudí..., ale relax na dobitie duraceliek to bol príjemný. Prišli sme včera o pol noci, takže dnes to boli také privítacie rodinné seánse, ale nedalo mi nenahliadnúť do našej témičky. Počasie bolo fajn, až na 2dni - jeden daždivý a jeden veterný.

Teším sa, že k nám pribudli nové tváričky - i keď Dorrka tiež sa musím priznať, že i ja som ťa zvykla čítavať v českej témičke. Tak sa s Anty držte nech to dopadne lepšie ako dobre.

Avka no neviem, či tu pribudne Ketujúca tehuľka, lebo ja som viac naklonená softu ako Ketu - no ale však nebude vadiť ak budem sofťácka tehuľka - či tehuľka po dovolenke, čo Táni 🙂... to skôr nie, ale šok by to bol poriadny, taký zrelý na infarkt - pozdravujem akvabelku 🙂
Lahelik takže nebudeš moja parťáčka, škoda, ale v dnešnej dobe začína byť práca nedostatkový tovar - moja ségrička momentálne o prácu prišla a to robí v dosť veľkom košickom oceliarskom závode - hlavne, že sa všetci majú dobre...
Lenik zdravím, a čo to malá nevestička sa rozchodila??? Ako sa máš, okrem toho, že pracovne a pobúrene z nedeľného biskupského listu - nám to práve dnes vravela mamka a tiež ona sama s tým absolútne nesúhlasila - a myslím, že to ako to cítime, je najsprávnejšia cesta... 😉
Vidím, že Mirindik a Juli už vyberajú kočiariky - som rada, že som vás tu našla všetkých po kope a celých a Mirindik gratulujem k tej najkrajšej knižke v živote 🙂

Renysek, Mircala a všetky ostatné pozdravujem.
Paaaaa

lenka20
19. aug 2009

caute zlaticka, zuzlicek je nazad - no ale hlavne ze ste oddychnuti a veseli a naladeni... kedy startujes 😉 ci az september 😉 rada ta tu zas vidim 😵 😵 😵
jeeej, ale baby ved vy uz mate tie kociariky aj vybrate.. mirindik zda sa ze si jedina spomedzi tehuliek aj snaziliek, co este nema jasno 😉 😀 😝
juliska - super, ze su babatka take zive, no, mozno sa v brusku vyblaznia a potom to uz budu kludne babatka 😵
inac este k tym kociarikom - najlepsie je pozriet ich nazivo, fakt... segra ma chicco a je strasne malicky ten kociarik, aj ked na nete vyzera velky, je taky akysi divny...
no ja budem musiet hladat nieco vysoke ked to bude aktualne, moj mangel je strasne vysoky a kedze planuje kocikovat vo velkom, tak sa budeme musiet prisposobit tomu 😉

tanitta
19. aug 2009

ahojky...zienky... 😉
zuzla...vitaj 🙂 vy ste ako my 😉 ... uz po 3dnoch v chorvatsku sme s a tesili domov 😀 ....nic pre nas... ale pri more urcite este pojdeme uz len koli akvabelke 😵 ...
julie...take male zubrienky su to teraz .. pockaj ked budu ustedrovat kopanceky 😉 ...
leni...uz sa tesim teraz ked budete vyberat a chodit po obchdodoch skusat do ruky 😉 .. uz aby to bolo.... 😵 nie ze mangel kupi auto z toho behania 😎

mircalla
19. aug 2009

Ahoj zuzla, vitam spat z dovolenky

dakujem za tipy, dostala som 2 do brna, idem volat. nuz praha a plzen je veru daleko, viem, ze tam to robia, ale hladala som daco blizsie

vcera mi mamina hovorila, ze ju poslali na vysetrenie na onkologiu, nasli jej nejaky uzlik na stitnej zlaze, bojim bojim

mircalla
19. aug 2009

No som objednana do Viamedy, termin az 30.9., ale nevadi, to uz budem mat aspon vysledky imunulogie

dakujem pekne za tip

boli tam velmi mili, ako vsade v CZ

mirinda10
19. aug 2009

dobre ranko babulky a hned vitam zuzik z dovolenky

no mne dnes prislo luto lietadlo nam uz uletelo a ja som doma na posteli a este, ze je ten konik a super kocky na nom 🙂 inak by som sa tu asi zblaznila

tak uz som si vsetko precitala a teraz sa vrhnem na tie kociky inak juli gratulujem uz bobacikovia su velky no my sme zatial malicky asi nejak menej rastieme ci co ale ved uvidim ako som pisala tak som na 8.9 objednana na tu prenatalnu diagnostiku do Brna tak sa tam budem pytat co a ako
inak podla knizky bobaci by sa uz teraz mali rozbehnut tak som zvedava kolko to asi rastie za tyzden aspon 1cm nie alebo mozno aj viac

lenik no tak to ranne stavanie no neviem neviem nic pre mna ale je to dobre cvicenie na miminka to je fakt

tanitka aj ja chcem samostatne vanicky presne nech maju krpci kazdy svoj priestor nakolko ak bude jeden silnejsi tak bude vytlacat druheho

inak juli su drobci skoro rovnaky ja uz teraz mam rozdiel 2mm a to sme iba na zaciatku ale asi to tak bude, ze jeden bude vacsi a druhy bobak mensi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre