Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bettypo
4. máj 2012

@bibi24 nechcem vymýšľať, nepamätám si presný deň, ale mala som predĺženú kultiváciu a ešte pred ET bol na mamateste úplne slabý dúšik

cecil36
4. máj 2012

@kukulik30 ahooj ja som testovala od ET a pozitivny test som mala stale 😀 Som rekordman ako pisala @rienok 😀 Ale vazne, najskor to bol pregnyl, ktory slabol a slabol potom bol par dni rovnako sily a potom zacal silniet. U mna sa maly zahniezdoval az na 9 den od ET a to viem fakt presne 😅. Drzim palce 😉

moja72
4. máj 2012

@cecil36 ty si mala PK?

kukulik30
4. máj 2012

@cecil36 no ty si ale nemala Pk, vsak ? ja ano, takze ja uz som od pregnylu cista a len jedla palica kricala 4. den po Et

speranza1
4. máj 2012

@kukulik30 kuki budes testovat aj zajtra? a s akym testom si testovala? 😉

kukulik30
4. máj 2012

@speranza1 zajtra nie, a bol to rapiclear, nemam ich rada , ale iny som nemala...

speranza1
4. máj 2012

@kukulik30 kuki..tak tam je pes zakopany 😀 😀 😀
ty si musis pytat v lekarni test s //.... 😉 😉 😉 ..ale niee ja mam dobre kusenosti s mamatestom....

xeroma
4. máj 2012

@kukulik30 ja som mala // na mamateste na 4 deň po KETE, ale to boli dvojičky, takže ak je jedno bábo, to by sa Ti ešte neukázalo,lebo na 3. deň som mala čistý, a tiež sme mali PK.

kukulik30
4. máj 2012

@speranza1 ja mam najlepsie skusenosti s mamatestom, ale je dost problem ho u nas zohnat 😖

rienok
4. máj 2012

@nelly3 ahoj 🙂 no áno, niečo mi to hovorí 😉 . čo sa týka skúseností v reprofite ... ja som mimriadne spokojná s prístupom celého personálu, na nikoho nemôžem ani jedno krivé slovo povedať. Ja som si dokonca aj lieky vydupala také ako som chcela 😀 . Ale páči sa mi, že k Tebe pristupujú individuálne a ľudsky. Asi si už IVF absolvovala, takže tento postup Ti asi vysvetľovať nemusím. Čo sa týka výberu lekára, ja osobne preferujem chlapov. Ja chodím k Štelclovi, ale baby si veľmi chvália aj Macháča, Koudelku a Pospíšilovú .... tak čo ja viem 😎
myslím, že by si to mohla spraviť takto : kukni si fotky na nete a kto Ti je sympatický toho si vyber 😀

rienok
4. máj 2012

@kukulik30 no ja som naposledy ani nezohnala mamatest, ale asi ani ten by mi vtedy neukázal tie vytúžené // 😝

kukulik30
4. máj 2012

@rienok to ano... 😒
ale myslela som to tak, ze je omnho citlivejsi ako tie Rapiclear a pod...ked som bola tehu, take rapiclear mi skoro nic neukazal a mamatest sice slabsiu ale peknu //

speranza1
4. máj 2012

@kukulik30 tak u nas v lekarni maju kooopec mamatestov 10tkových ..ale doma pre istotu nemam ani jeden test..no ak nepocitam ten ktory mi dali v RF..ale ten je 20tkovy

rienok
4. máj 2012

@kukulik30 ano aj ja som to tak myslela 🙂 vyzera to na uzkoprofilovy tovar 😝

speranza1
4. máj 2012

dievcata ..jedna otazocka...ak by sa mi nepodarilo to IVFko ani tentokrat, kolko by sme mali cakat na dalsie IVFko....su to 3 mesiace..alebo mozeme ist na dalsi pokus aj hned...??

moja72
4. máj 2012

@speranza1 na ďalšie môžeš ísť hneď po menzese. ja som tak bola minulý rok v septembri a potom hneď v novembri

cecil36
4. máj 2012

@moja72 @kukulik30 ja som nemala PK. Skusala som vam teraz nafotit testiky ako ich ma drobec v knizke, ale nejake tu mam blbe svetlo. Ale teraz ako na to pozeram tak na ten 9 den od ET som tam toho ducha asi videla iba ja 😀 vsak @rienok 😀
@kukulik30 daj tomu cas 😉

cecil36
4. máj 2012

@rienok ahoooj som ta zabudla pozdravit 😵

zlatanka30
4. máj 2012

no tak ja som skusala aj ten test co mam z Reprofitu su // ale ta je slaba

speranza1
4. máj 2012

@zlatanka30 gratulujeeeem 😵 😵 😵 kraaasa...tesim sa

zlatanka30
4. máj 2012

@speranza1 my zatial len potichucky

kukulik30
4. máj 2012

@zlatanka30 no supeeeeeeeeeeeer 😵 odfot, nech mame co ocumovat 😀

zlatanka30
4. máj 2012

@kukulik30 fotak zobral manzel na akciu tak potom.

zarabono
4. máj 2012

@lulu10 to neries,ty sa tam nedostanes 😉

kukulik30
4. máj 2012

@zlatanka30 tak potom ten 4. den po KET nemohol byt falosne pozitivny, ale to sa bublinky rychlo chytili, ved ked si mala aj 1 hatchujucu blastocystu a 1 expandovanu, tak sa ani necudujem 🙂 krasa

rienok
4. máj 2012

@zlatanka30 jej tak to sa teším s tebou 😵 😵 😵 tiež len potichúčky 😉

zlatanka30
4. máj 2012

@kukulik30 ale podla Stelca falosny 😀

hencidlo
4. máj 2012

@kukulik30 @speranza1 @moja 72 @bibi24 babeny dakujem za povzbudive slova a prajem aj vam tie // a aby sa vam to podarilo do stastne konca a dockali sa vytuzeneho mimca 😉 , ja som to konecne trochu predychala a odhodlal sa ist na MK. pisala som do RF co dalej tak mi dr odpisal toto: co se týče dalšího cyklu, doporučil bych opět počkat cca 3 měsíce, stimulační protokol můžeme nechat stejný, příp. s lehce vyšší dávkou.
Z možností, co by se ještě dalo udělat, připadá v úvahu:
1) přidat nízkou dávku kortikoidů (Prednison) jako prevenci nežádoucích imunologických reakcí bránících implantaci embrya a aspirin jako prevenci vzniku mikrotrombóz, které také mohou implantaci a vývoji embrya narušit
2) prodloužená kultivace embryí (embryotransfer 5.den)
3) hysteroskopie s biopsií endometria (možno podstoupit i u nás)
4) genetické vyšetření včetně tzv. trombofilních mutací
takze teraz idem zahajit tento maraton vysetreni a potom skusime ist znova do boja .....

zlatanka30
4. máj 2012

@rienok pamatas ked si vravela ze to vide 🙂

kukulik30
4. máj 2012

@zlatanka30 to budu nakoniec dvojky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre