Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
7. máj 2012

@kukulik30 ..vy ste mali aj KET?.....my nie....stale ideme od zaciatku.... stale sa dopracujeme k 5-6 oocytom.. ktore po tretom dni zacinaju degenerovat..zostanu 1-2 blastocysty, vlozia a potom bum bac a nic... co uz...co sa malo stat stalo sa... mozno nabuduce to vyjde...

kukulik30
7. máj 2012

@speranza1 mali sme ket stale na Slovensku, kde sme boli na 3 cykly IVF...ale v RF sme boli teraz 1. krat a nic nebolo na mrazenie...bol to nase 4. IVF

sally2401
7. máj 2012

Ahojte kočky, keď to tu tak čítam ako sa Vám to nepodarilo tak mi je to strašne ľúto, ja som začala stimulovať a dnes mám posledný clostilbegyt brala som ho 2-0-2 a v stredu idem na UTZ, mám strach či tam vôbec niečo budem mať, keďže som 1x stimulovala s týmito liekmi. Vôbec ma neboli brucho, predtým som ho mala už počas stimulácie ubolené a teraz nič, už aby bola streda a vedela som na čom som.............

speranza1
7. máj 2012

@sally2401 vobec sa neznepokojuj...samozrejme, ze tam budes mat krasne foliky a brusko ta neboli, lebo mas len soft stimulku.... ktora nezatazi tak tvoje telo ako normalna stimulacia.... nezufaj a vsetko bude dobre.... 😉

kukulik30
7. máj 2012

@sally2401 neboj, este su foliky male, este nema preco boliet...a budu isto...ver... 🙂

bibi24
7. máj 2012

@kukulik30
@speranza1
@moja72 Baby, ani vy nic?? ☹ ☹ ☹ Ja to nechapem, ako je to mozne?? Kde je ta statistika aspon tych 30%. Som smutna za vas, aj za seba. 😔

speranza1
7. máj 2012

@bibi24 co uz....tentokrat sme odbocili zo statistiky.... ty si uz pisala stelcovi? ides aj na krvicku? ci ako??

melisska
7. máj 2012

@moja72 moja este pockame nie? ☹ dievcata nevzdavajte to

speranza1
7. máj 2012

@melisska najhorsie je robit si dalej plane nadeje ... co uz zivot ide dalej.... ideme do dalsieho boja...

melisska
7. máj 2012

@speranza1 ja viem, ale nechapem taky neuspech, ze to aj mna odradza:(
kukulik aj ja som tak verila ze je to jasne a nieje ☹

speranza1
7. máj 2012

@melisska ...cosi..ty sa nalad pozitivne.... kedze to tento krat tolkym babam nevyslo..nabuduce to vyjde vam vsetkym... nezufaj.... 😉 🙂

melisska
7. máj 2012

@speranza1 ja viem moja, ale je to pre mna tiez sklamanie, nielen pre vas, ja mam toho hodne za sebou takze som realista ale stale verim 😉

bibi24
7. máj 2012

@melisska ano, tak to je. Tebe to moze vyjst, nikde nie je napisane, ze nevyjde. Kazda sme uplne ina. Moze to 10 nevyjst a tebe ano 😉 Pozitivne sa nalad, vsetko mas este len pred sebou 😉

@speranza1 Pisala som mu vcera vecer a uz aj odpisal. Lieky mozem uz vysadit. Na krv nejdem, na co.
Pytala som sa ho na dalsi postup, kedze mna asi bude cakat laparka. Co sa tyka ivf, tak ako aj Stelcl odpisal, ja uz vsetky vysetrenia porobene mam. Tak len dalsia stimulka a dalsie dufanie, ze to vyjde.

speranza1
7. máj 2012

@bibi24 tak vysetrenia vsetky od HP cez LPK, cez genetiku, AMH....jednoducho vselico mozne uz mame... my mame najvacsi problem v spmg. predchadzajuci bol 0% morfo.. avsak teraz zlepsenie na tomto IVF bola 4 % dobra morfo.... pohyb mizerny... cakam uz len na mrchu a ideme do dalsieho kola.. 🙂 a v tom dalsom to uz iste vyjde 😉

bibi24
7. máj 2012

@speranza1 Tak tak moja, aj my mame takyto problem. Najvacsi u manzela. U mna su nejake detaily, ale nic take, co by malo ovplyvnit vysledky ivf. Na tu laparku musim nie kvoli ivf, ale proste by som mala, lebo ten vajecnik treba pozriet.
A ty si nedas ani cyklus pauzu, hned s prichodom ms ides zas stimulovat? To by som najradsej aj ja 🙂

kukulik30
7. máj 2012

@speranza1
@bibi24 tak ja neviem, mam aj ja napisat dr, ze neg...ci co, este pockat? mne kazali testovat az 13. 5.

bibi24
7. máj 2012

@kukulik30 Ja by som este pockala, ja viem, ze davat si falosne nadeje je asi blbost, ale u teba fakt este moze byt skoro.
Prave som pozerala grafy na fertilityfriend a niektore baby mali negativne testy na 15, 16 dpo (v ivf cykle) a pozitivne az neskor. Takze asi sa to stava....

speranza1
7. máj 2012

@kukulik30 kuki..my sme mali OPU v rovnaky den a mne Stelc vravel testovat 13steho 😀
ja este chvilku pockam a ked aj na 10ty den bude taky krasny biely ako lalia testik, tak napisem lekarovi, co dalej....
@bibi24 neviem ci hned po tejto mrche..myslim si, ze pockam na tuto..potom na dalsiu, ktora predpokladam pride s dost velkym odstupom a potom pojdeme do toho... ale uvidim co mi povie Stelc...

speranza1
7. máj 2012

opravujem sa ...mam testovat 12steho 😀 😀 😀 ..joj uz mi sibe

kamillka100
7. máj 2012

ahojte baby, prisla som vas povzbudit i ked nemam este vyhrane, neverte na priznaky ci mate alebo nie, ja som ziadne nemala, ziadne bolesti bruska, mozno len sem tam,ale to som citila stale tyzden pred mrchou, ziadne bolesti prs, proste nic, uz som zacala stresovat na 6 den po vklade ked sa nic neprejavovalo, na 7 den som testla a boli tam// a na 9 uz uplne rovnake, na 8 den som zaspinila a spinila som do 10 dna, na 10 den krv a hcg cez 1000, do teraz nemam ziadne priznaky, tak drzim vam palceky
1 ivf et uspesne ale potrat, ket neuspesny a 2 ket zatial uspesny, nechcem to zakriknut, strasne sa bojim, dnes som len 13 den, este ma caka sono tak cca o dva tyzdne 😒
ale mam znamu, ze jej tt neukazal ani na 10 den a na 12 den krv pozitivna 😉

speranza1
7. máj 2012

@kamillka100 vdaka za povzbudive slova... mna uz pobolieva brusko ako na mrchu... tak uvidime a dnes na 7den po ET..test snehobiely...ale tak este pockam a uvidim ..mozno aj z motyky vystreli.... 😉 (booze sama tomu neverim co som napisala 😀 )

kamillka100
7. máj 2012

@speranza1 moja treba tomu verit, ja som len napisala, ze bolest bruska je velmi dobry signal, ze to vyslo, mna neboli, test je mozno este skoro, zalezi ci si mala PK a kolko dnovu

speranza1
7. máj 2012

@kamillka100 OPU na 5 den .. mala som PK 😉

kamillka100
7. máj 2012

@speranza1 moja ja ked som otehotnela po ET, vies aky som mala test na 9 den? uplne slabulinku ciarku a vyslo to, keby som brala utrogestan dlhsie, tak by to embryo nevzdalo,ale u nas v car dr. vysadza a to je zle ☹
teraz ho budem brat az do 12 tt, ani mu to nepoviem, ine baby ho normalne beru

kamillka100
7. máj 2012

nechcem ti davat nadej, ale pozri, tak na 7 by ju urcite nebolo vobec vidiet, vsetko zalezi kedy sa embryo zakusi 😉

v555
7. máj 2012

Ahojte baby......veľmi ma mrzia vaše neúspechy,zle sa to číta nie to ešte prežiť to.Mám aj ja niečo za sebou.Idem na 6.IVF a veľmi verím/ako vždy 😀 /,že tento krát to už vyjde a budem konečne aj ja maminou.Stojí to veľa - veľa nervov a peňazí.Ale my sme silné a nedáme sa zlomiť.Myslím na Vás a držím palce aby ste sa znovu postavili na nohy a išli ďalej...............

speranza1
7. máj 2012

@kamillka100 a ten test co je tu si robila na 7den alebo na 9ty den..lebo ja som naozaj mala dnes na 7 den snehobiely.... 😨

bibi24
7. máj 2012

@kamillka100 Blahozelam, ale toto nie je ziaden duch, ale normalne viditelna ciarka 😉

speranza1
7. máj 2012

@v555 drzim silno paluchy moja 😵 ...nech vam to uz vyjde... 🙂 😉

bibi24
7. máj 2012

@v555 Drz sa. Mna tiez bude cakat 5. ivf. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre