Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
9. máj 2012

@mackaso myslim, ze baby si tu chvalia vsetkych.... ja osobne mam Stelca a nedala by som nanho dopustit... je velmi mily...

lulu10
9. máj 2012

@bibi24 neskusali ste urobit hystero a odobrat vzorku zo sliznice na hisotologiu? ci je sliznica ok? skus mojzišku cvičit, a snazit sa prekrvit maternicu-červene vino a tusim sa tu spominalo aj mlieko-ze je ako lepidlo pre embryjka,

lulu10
9. máj 2012

@bibi24 prednison si asi uzivala ze?

mackaso
9. máj 2012

@speranza1 prosím ťa nevieš o nejakej kočke tu na fóre, ktorá mala problémy so štítnou žľazou, ku komu chodila a ako to dopadlo?

speranza1
9. máj 2012

@mackaso to neviem... ale mozno ine baby ti poradia...

bibi24
9. máj 2012

@speranza1 nie, este nie, ale ja dostavam vzdy tak 2 - 3 dni po vysadeni, takze asi az zajtra....

bibi24
9. máj 2012

@lulu10 imunologiu mam ok, prednison som uzivala iba v jednom cykle.
hysteroskopiu mam, ale neviem ci robili biopsiu endometria, uz som sa na toto stelcla pytala, som zvedava co odpise. Cvicit cvicim, aj ked nie mojzisovu a cervene vino pijem 😀 vysku sliznice mam tiez ok. ach jo.

mackaso
9. máj 2012

Kočky, prosím o radu, je tu niektorá, ktorá má problémy so štítnou žľazou, potrebovala by som radu, díky 🙂

lulu10
9. máj 2012

@bibi24 bola si imuno v prahe? tu biopsiu endometria by som skusila, a co spermio? ak je zle, daj si urcite PICSI

zlatanka30
9. máj 2012

@bibi24 ja som skusala cvicit aj pilates.neviem,ci mi to pomohlo,ale ked som dostala mrchu tak som ani nevedela,ze ju mam .ziadne bolesti.

bibi24
9. máj 2012

@lulu10 nie v prahe, ale cez iscare, zacali to robit len nedavno, mam imuno na vselico mozne, stelcl povedal, ze to staci.
ved v spermiach je u nas hlavny problem, picsi stelcl nedoporucil naposledy. ze pri vyrazne zlych spermio nema vyznam.

zarabono
9. máj 2012

@lulu10 mojziska je supeeer.teta lulu ako sa mas?posielame bozteky 😝

lulu10
9. máj 2012

@bibi24 za skusku PICSI nic nedas, urcite to v dalsom pokuse skuste 😉

lulu10
9. máj 2012

@zarabono mam sa dobre, podla moznosti 😅 a vy sa ako mate? dnes som si rano na vas spomenula, ze vam dnes nabieha 33tt 😉 ano mojizska je super len keby som sa dokopala ju cvicit 😀 pocuj ta soja ma na mna nejake cudne ucinky-sak by som len sexovala, chlap je uz na nervy 😀 😀 😀

zarabono
9. máj 2012

@lulu10 tak len sexuj moja,a to bude asi aj tym slnkom,sa ti tvori viac endorfinov 😀 a preco podla moznosti?my tak relativne ok,klop klop klop.sem tam ma brucho boli,tak sme si dali s prckom zavazok svihnut si s balenim.uvidime piatok,co sa dozvieme

mackaso
9. máj 2012

@speranza1 prosím ťa a ty si mala aký typ IVF, mala si soft, alebo iný druh, koľko ťa to stálo?

speranza1
9. máj 2012

@mackaso tento posledny bol soft a stalo nas to pri pocte 5 oplodnenych oocytov metodou ICSI , 25 000 CK.
podrobnejsie:

13 000,00 soft
5000,00 5x1000 (kazdy oocyt)
4000,00 2x2000... krv na pohl.choroby
3000,00 3x1000 orgalutran....

zlatanka30
9. máj 2012

@speranza1 do ktoreho car na sk si chodila?

speranza1
9. máj 2012

@zlatanka30 Helios MT, Iscare MT a teraz RF CZ

mackaso
9. máj 2012

@speranza1 pichala si si aj injekcie a jedla aj tabletky, alebo ako sa to pri tom soft kombinuje? To by sa dalo v pohode, veď na slovensku ťa to stojí toľko, ale to je normálna IVF s injekciami, aký si mala pocit zo všetkého a prosím ťa, napíš mi, ako vyzeral vstupný pohovor, díky, si moc zlatá

zlatanka30
9. máj 2012

@speranza1 aj my.a prvy Ket Sanus Jihlava a druhy RF

speranza1
9. máj 2012

@mackaso ja som mala lieky FSH (menopur) este z predosleho IVFka... + som uzivala clostilbegyt 2-0-2 ...
na vstupny rozhovor som prisla s cely sanonom mojich a mm vysetreni..ked to Stelc uvidel, tak sa smial... ze...pro Boha ziviho...co to tam mate??? 😀 😀 😀 😀 .. a ja vsetko vzorne usporiadane..podla rokov od r. 2007 😀 ...
on si vsetko pozapisoval, urobil utz, navrhol liecbu, povedal kolko nas to bude cca stat korun ceskych a hned ked dosla mrcha, tak som na 2DC zacala pichat a uzivat menopur..potom 7 den utz ... na 12DC OPU... a na 17dc ET...

speranza1
9. máj 2012

@zlatanka30 toto je tvoje kolkate IVFko?

mackaso
9. máj 2012

@speranza1 a teraz ako na tom si? podarilo sa? Stačil ti ten soft? Ako prebiehala OPU? Bolo to v celkovej narkóze? Je tam ten Stelc každý deň?

speranza1
9. máj 2012

@mackaso ako som na tom sa dozviem neskor.... uvidime.. dnes som este len 9 den po ET... OPU prebieha v celkovej anesteze..je to zalezitost niekolkych minut...polezis si po OPU este 2 hodky na izbe aj spolu s manzelom/partnerom.... a potom musis odchadzat aj s niekym kto ta sprevadzal... nie sama...
a ci je tam MuDr. Stelc kazdy den, tak na to ti odpovedat neviem...

zlatanka30
9. máj 2012

@speranza1 toto bol druhy Ket ja uz stimulovat na Ivf nemozem .mam zle vajicka.Po druhom Ivf v Iscare v MT nam to uz nedoporucil docent a poslal nas rovno do RF

speranza1
9. máj 2012

@mackaso a ten soft mne staci uplne, pretoze privelmi reagujem na hormony... mne stacia uplne nizke davky hormonov... pri prvom IVfku som mala dlhy protokol...a tam sa mi rozbehol nepekny OHSS.. mala som naozaj velmi vela vajok... hned mi to stopli... a potom som stale mala kratky protokol s poctom 5-6 zrelych oocytov

speranza1
9. máj 2012

@zlatanka30 zelam ti naozaj vela stastia..nech to dotiahnete spolu s bambulkami v brusku do uspesneho konca moja 🙂

mackaso
9. máj 2012

@speranza1 ak by si porovnala slovenské centrá s RF, tak to sa ani asi porovnať nedá, koľko krát si musela cestovať do Brna? Hneď na prvom pohovore ti robili krvné testy?

mackaso
9. máj 2012

@speranza1 ja som mala pri 1 IVF veľa folikulov, ale len 12 zrelých vajíčok, tak snáď to aj mne bude stačiť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre