Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
11. máj 2012

@hencidlo iste to bude v pondelok, ked si zavolam, ale myslim, ze vysledok bude jasny

bibi24
11. máj 2012

@kukulik30 Uz si netestovala?

kukulik30
11. máj 2012

@bibi24 nie...ale dnes mi dosli testy mamatest, co som objednala z netu 3 krabicky, tak jeden si sparvim toho 13. 5. v nedelu, ako kazal dr a v pondelok uz vlastne aj vysledok z krvi bude

nelly3
11. máj 2012

@mackaso
ahoj, uz si sa objednala do brna? ak ano ku komu ides?

kukulik30
11. máj 2012

no baby, ja uz mam menzes..ani som dlho necakala 😝 takze vysledok v pondelok uz ani nemusim volat

hencidlo
11. máj 2012

@kukulik30 nieeeeeeeeeee co to citam 😝

kukulik30
11. máj 2012

@hencidlo no pekne necakane a v plnej parade..este , ze som bola doma, cyklus jak hodinky, dnes 29dc

hencidlo
11. máj 2012

@kukulik30 je mi to luto, viem co prezivas........... mam to este v zivej pamati, ja som hrdinka na vonok, ale v skutocnosti ma to strasne lame.......... 😝

holly74
11. máj 2012

@kukulik30 Kukulík............. ☹ ☹ ☹

lenkalienka01
12. máj 2012

@bibi24 ahoj, nie...skoro to uz nie je, to uz by cosi bolo, bola som nejaky 43 DC. POjdem do dalsieho IVF-ka buduci cyklus. Teraz som zas len tak tyzden spinila, mrcha sa ani nespustila, tak som cakala. Dufam, ze buduci mesiac uz zacnem so sttimulkou 😉 a ty ako ??

mackaso
12. máj 2012

@nelly3 ahoj, idem 28.5., k dr. Štelclovi, tak som zvedavá, ako bude, verím,že to dopadne dobre všetko 🙂

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 ahojky, po akom čase od uplynutia normálneho IVF môžem ísť na ten soft IVF?

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso juj moja, to ti neviem presne povedat...na SK som mala 2 x IVF, ale stopnute, lebo som nereagovala na vysoke davky, tak som sla nasledujuci cyklus ku Stelclovi a potom hned stimulka...takze 1 mesiac som mala pauzu.

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 Bola to hneď mrška po mrške? Ja som mala IVF v apríli a v júni môžem mať znova tú soft?

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 mala si tú soft stimulku, aké si mala lieky a koľko?

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 aj s prvou dcérkou si bola na IVF, či sa podarila prirodzene?, Prepáč, že som taká zvedavá, je dr. Štelcl dobrý odborník?

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso ano, bola to mrcha po mrche. Ja si myslim, ze v juni to mozes v pohode absolvovat. Ja som mala clostilbegyt, mala som 3 vajka, dve sa s ICSI oplodnili a krasne vyvijali, nemala som PK, dala som si vlozit obe, ale nechytili sa. Teraz mi Stelcl dal ku clostilu aj dopichavat merional. Ja mam nizke AMH, cize slabu zasobu vajicok, tak aby vydoloval so mna cim viac 🙂 Prve babatko som potratila, ale na zaciatku...potom som prirodzene otehotnela s dcerou , vtedy ked som to najmenej cakala. Dceru mam s exmanzelom. Vydala som sa a chceme spolu babatko, ale sa nedari. Stelcl je super ako odbornik , ale aj ako clovek. Velmi dobre posobi aj na moju polovicku a mm neda na neho dopustit. A to je uz co povedat 😀 ked chlap neda na chlapa dopustit 😝 Budes maximalne spokojna.

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso zabudla som...clostil budem brat rano a vecer po 2 tbl. po dobu 5 dni a merional 75 od druheho dna tusim jednu...protokol mam v robote, tak neviem uplne presne 😉

lenkalienka01
12. máj 2012
mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 na folikumetriu si kam chodila? Ktoré s týchto liekov sú injekcie, normálne, či na pero?

mackaso
12. máj 2012

@mackaso keď sa to nepodarilo, hľadá dr. všetky možné príčiny, že prečo sa to nezdarilo? Ja má už jednu IVF za sebou , myslíš, si, že sa to dá vydedukovať z toho aj keď som bola na slovensku na IVF? Všetky potrebné papiere mám

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka keď sa to nepodarilo, hľadá dr. všetky možné príčiny, že prečo sa to nezdarilo? Ja má už jednu IVF za sebou , myslíš, si, že sa to dá vydedukovať z toho aj keď som bola na slovensku na IVF? Všetky potrebné papiere mám

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso folikumetriu mi robil tu gynekolog, ale uplne zle, tak buduci cyklus idem do Brna, aby som nic nezanedbala a aby sme mali istotu, ze to bude pomerane dobre.Clostil su tabletky a merional si budem pichat normalne s injekciami . mala som kedysi aj pero aj injekcie...nevidim rozdiel. Akurat injekcie si musis rozrobit a do pera vlozis hotovy roztok, natiahnes pocet jednotiek a sup 😀

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 tak teda radšej odporúčaš chodiť do Brna na folikulometriu, dobré vedieť, aby si to radšej on sledoval sám

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 prosím ťa ako si si zháňala tie lieky, dá sa, že niektoré predpíše gynekológ tu na SR?

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso no ja som mu doniesla paiere, co som mala s predoslych centier, mala som aj AMH hormon vysetrenie, genetiku nas oboch a to mu stacilo. Ja osobne nemam dobre skusenosti s CAr na SK. Verim Reprofitu a ich skvelym odbornikom. Su veci, ktore Stelcl navrhol a urobil uplne inak ako tu. Urobia maximum ale trocha sa pohra aj priroda......ci sa uchyti ci nie. Mam zname, ktore absolvovali 4 IVF a pred dalsim otehotneli prirodzene. Mne na SK nedavali sancu uz mat vlasne dieta. Stelcl mi tu sancu dal.

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso ano, ja odporucam na sono tam...Stelcl mi aj vysvetlil preco...gynekolog to meria tak, ze na foliky zatlaci, spuci ich a odmera. Su to potom velmi skreslene vysledky. Clostil ti predpise aj Stelcl a vyberies si ich tam v lekarni, myslim ze budes platit este o cosi menej ako na SK a merional s pregnylom som si zohnala cez MK, je tu tema mam/nemam lieky na IVF....ale spytaj sa ho aj na to, len to bude urcite drahsie a na SK ti ho predaju tiez , len ako samoplatcovi. Cez net su tu kočky, ktorym este cosi pozostavalo, su tehotne, tak to posuvaju dalej.

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso lieky na stimulku ti obvodak moze predpisat len ten clostilbegyt a to ten moj potreboval este papier, ze naozaj idem do stimulky a navrhol mi tie lieky Stelcl. No hotove divadlo 🙂

mackaso
12. máj 2012

@lenkalienka01 ja som sa hneď po 1 IVF rozhodla sem ísť, keď mi už tu nepomôžu, myslím si, že na SR, určite nie, nebola som spokojná so svojím centrom, na najvýš nikto mi ani pred vkladom nepozrel, či mám užívať liek na zvýšenie sliznice a tak, všetko robili tak povrchne

lenkalienka01
12. máj 2012

@mackaso vystihla si to slovom- povrchne !!!! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre