Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
14. máj 2012

@mackaso neobavaj sa nicoho a neboj sa.... vzdy je lepsie, aby boli radsej kvalitnejsie a mozno aj menej ako vela a nekvalitnych.... 😉

mackaso
14. máj 2012

@speranza1 mám z toho strach, je na SR som mala 30 folikulov, 12 vajíčok a 6 oplodnili, asi boli aj slabšie lebo niektoré sa zastavili vo vývoji, 2 mi vložili a neuchytili sa asi hlavne kvôli OHSS, mala som nábeh

speranza1
14. máj 2012

@mackaso nemyslim si, ze kvoli OHSS sa ti neuchytili, praveze hovoria, ze ked mas nabeh na OHSS je vacsia sanca ze otehu a zubrienky sa lepsie zahryznu.... 😉

mackaso
14. máj 2012

@speranza1 neviem, kvôli čomu to bolo, ťažko povedať ☹ , ale musím na 2 IVF, nechám všetko v rukách odborníkov, nech sa s tým popasujú

kamillka100
14. máj 2012

@zlatanka30 ahoj moja, mam sa fajne, len mam zapchu, pali ma zaha a je mi zle od zaludka, ☹ ☹ ☹ , na druhy tyzdeen idem na sono, tak som zvedava, ty kedy ides?

sally2401
14. máj 2012

@speranza1
oplodňovali ich PCSI (preselektovanými)

sally2401
14. máj 2012

@mackaso
ja som chodila do Iscare v BA, teraz prvý krát v Reprofite

speranza1
14. máj 2012

@mackaso velmi ti drzim palce....

speranza1
14. máj 2012

bibi24 a ty si na tom ako? uz mrchujes, ci?

mackaso
14. máj 2012

@speranza1 ďakujem krásne, si strašne zlatá, 🙂 , pri 1 IVF som nevedela, čo ma čaká, nemala som strach,ale začína sa to stupňovať teraz, keď poznám riziká

mackaso
14. máj 2012

@sally2401 ja idiem tiež 1 kráto do RF, bola som tiež v Bratislave, budem držať palčeky, aby všetko dobre dopadlo, ešte nevieš, kedy budeš mať ET?

speranza1
14. máj 2012

@mackaso rizika budu stale..hocijake... netreba sa na nich upnut... mala by si mal cistu hlavu a "kaslat" teraz na rizika a verit tomu , ze prave tentokrat to vyjde... lebo aj psychika robi divy.... 🙂 😉

mackaso
14. máj 2012

@speranza1 ok, budem to tak robiť, verím tomu, že psychika robí svoje, to máš teda pravdu, zbytočné sa je nad tým trápiť

sally2401
14. máj 2012

@mackaso
ešte neviem, dnes mám volať medzi 13:00-14.00 či sa niečo oplodnilo, mám strašný strach tam volať.

mackaso
14. máj 2012

@sally2401 nebojkaj moja, ja som mala tiež obrovský strach tam volať, vždy som bola z nervami na konci, dobre to dopadne, nemaj strach, skús zavolať hneď po 13h, budeš to mať s kôr za sebou, ja som to vždy tak robila, nadýchla som sa a volala, teraz ma to čaká znova, mysli pozitívne, všetko dobre dopadne, podarí sa to moja, uvidíš, mňa tie bohvieako budú stimulovať, lekári vedia, čo robia, nechaj to na nich, keď robia OPU pri tam množstve vajíčok, a pri takej miernej stimulácii, držím palčeky, ak budeš chcieť sa podeliť o pocity, napíš mi, budem tu, lebo robím prácu na PC

lulu10
14. máj 2012

@sally2401 volaj drzim palce! 😉

speranza1
14. máj 2012

@sally2401 daj vediet co a ako... drzim palce... 😉

hencidlo
14. máj 2012

@sally2401 ahoj tak ako uz si volala? 🙂

sally2401
14. máj 2012

@mackaso
@lulu10
@speranza1
@hencidlo
Čaute baby, tak som volala hneď po 13.00 - 2 boli dozreté tie sa oplodnili a i to nedozreté dozrelo a oplodnilo sa tiež, takže zajtra budem ešte volať ako sa to vyvíja, nateraz mi odlahlo, už som pripravovala baby v práci že som pred kolapsom.

mackaso
14. máj 2012

@sally2401 dobre to bude moja, ja som držala palčeky moc, a sa mi páči, že RF v Brne, nechajú tie vajíčka nedozreté dozrieť, čo na Slovensku nerobia, teším sa veľmi 🙂

lulu10
14. máj 2012

@sally2401 super len tak dalej! 😵

hencidlo
14. máj 2012

@sally2401 no vidis zasa maly krocik k uspechu, len aby sa pekne vyvijali a potom sa aj pekne zahryzkali.... 😉

speranza1
14. máj 2012

@sally2401 vidis... a uz si opat dalej....stale to bude troska stresujuce..ale my to uz neovplyvnime..uz to musime priajat tak ako to bude..a samozrejme ze to bude len a len dobre 🙂

zlatanka30
14. máj 2012

@speranza1 a ty ako moja?
🙂

speranza1
14. máj 2012

@zlatanka30 neviem zlatko..skus sa pozriet do albumu... o vsetkom rozhodne zrejme krv

rienok
14. máj 2012

@zlatanka30 ozaj a ty si na krv bola u svojho gynekológa? a kedy Ti dal nabližší termín? už si aj oznamovala do RF? budú to dvojky??? 😵 😵 😵 toľko otázok, ale čítam raz za čas a tak rýchlo to tu pribúda, že strácam prehľad 🙂
@speranza1 držím palečky na stredu 😉
@sally2401no super, tak nech sa pekne vyvíjajú 😵

zlatanka30
14. máj 2012

@rienok ano bola 13 den po Ket HCG 3342.Prve sono mam 18.5 u mojho obvodneho.Stelclovi mam poslat potom vysledok ultrazvuku.

rienok
14. máj 2012

@zlatanka30 no super, podľa všetkých tabuliek to budú dvojky 😵 blahoželám, naozaj veľmi .... jej ved to už teraz v piatok ideš to si za chvilku dáš aj týždne do pasu 🙂

zlatanka30
14. máj 2012

@rienok a kde si hladala tie tabulky ozaj a ako sa rataju tie tyzdne .som pozerala stranku RF a tam je ,ze

Délka těhotenství (počet týdnů a dnů kolik jste těhotná) se v přirozeném cyklu nepočítá dle data, kdy došlo k oplození vajíčka, ale vždy dle prvního dne posledních měsíčků. Tento postup je zachovám i u cyklů asistované reprodukce, přestože zde přesně víme, kdy k oplození došlo.

Pro výpočet přibližné délky Vašeho těhotenství použijte den embryotransferu jako den 19. To znamená, že v den transferu jste již těhotná 2 týdny a 5 dní.

rienok
14. máj 2012

@zlatanka30 no tak sa to počíta presne ako to píšu .... kedy si mala 1. deň poslednej menštruácie? ? na ktorý deň cyklu si mala KET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre