Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
16. máj 2012

ahojte....

@speranza1 ☹ ☹ ☹ oj , co to citam...som smutna, som verila, ze apson tebe to vyjde ☹

kukulik30
16. máj 2012

@sally2401 super, ze bublinky su v brusku a vy ste nemali PK? ci ste nechceli, alebo neodporucali?

sally2401
16. máj 2012

@kukulik30
ahoj, nemali sme PK, doktor povedal že nevidí dôvod, tak sme na tom netrvali, uvidíme a keď to nevide tak nabudúce dáme.

kukulik30
16. máj 2012

@sally2401 jaaaaaaaj, asi preto, ze mate ukazkovy spg 🙂

kukulik30
16. máj 2012

@speranza1 my mame norm. morfologiu iba 2%..ale stale verim,ze z toho nieco vyberu 😅

hencidlo
16. máj 2012

@kukulik30 ahoj tak ako, podarilo sa ti zistit ci to mozes nakombinkovat? 😉 a ako si momentalne na tom? si ok?

kukulik30
16. máj 2012

@hencidlo co ci mozem nakombinovat? 😕 uz nepamatam
ja momentalne vo faze mesacnej pauzy, po menzese akurat a mala som ho nejaky slaby ... 😝 zhanam lieky a snad o mesiac sa ide na vec

hencidlo
16. máj 2012

@kukulik30 sa mi zda, ze si sa pytata ci mozes kombinovat menopur a fostimon, ci? alebo sa to pytal niekto iny?????

kukulik30
16. máj 2012

@hencidlo to asi melisska sa pytala, sa mi zda, ona zhana fostimon...

hencidlo
16. máj 2012

@kukulik30 hm tak s mi to uz moce.... 😀 a ty zhanas ake lieky? ozaj a toto budes mat kolkate IVF?

kukulik30
16. máj 2012

@hencidlo ja zhanam Gonal a Cetrotide ...budem ma 5. IVF

hencidlo
16. máj 2012

@kukulik30 aha tak drzim palec, aby sa to tentokrat podarilo... 😉 ozaj a nerozmyslala si aj nad vkladom cudzieho embryja? ja nad tym tiez uvazujem, ze ak sa mi to na 3-4x nepodari, tak by som skusila este aj tuto alternativu 😵

kukulik30
16. máj 2012

@hencidlo nie nerozmyslali sme zatial, kym su nejake spermosky, tak skusat budeme..no ale clovek nikdy nevie

speranza1
17. máj 2012

@kukulik30 ..urcite vyberu nejaku dobru spermijku.... inac moj mm nechce pocut o darcovstve...takze sme sa dohodli, ze ak nam to nevyjde, tak budeme si zit ako dvojka, v laske...precestujeme cely svet a bude nam fajn...myslim si, ze aj vo dvojici sa da plnohodnotne zit🙂..... 🙂

alabu
17. máj 2012

@lulu10 ahoj🙂..idem aj na hystero aj na laparku naraz...budu mi to robit v Bratislave v jednom sukromnom gynekologickom centre (medicentrum hsc)...je to lepsie, lebo hned poobede pojdem dom a nebudem musiet absolvovat brniansku dialnicu🙂)))))))) po ultrazvuku mi doktor v centre navrhol ze mi spravia vsetko naraz, kedze nikto mi neriesil priechodnost laveho vajcovodu takze mi ho skusia spriechodnit a pravy by mi mali vziat 😒 takze pises 6tyzdnou? no som myslela ze menej..tak budem musiet dovolenku asi posunut....no hlavne nech to dobre dopadne...a ty co uz mas za sebou? bola si aj v nejakom slovenskom centre?

ikacka
17. máj 2012

Ahojte, prave dnes som sa dozvedela negativne vysledky 3.pokusu ivf (uz nezostali ani dalsie mrazaciky) a teraz hladam alternativu, ako pokracovat. Citam tu same dobre hodnotenia reprofitu a je to jedna z moznosti, nad ktorou uvazujem.
Viete mi niekto velmi strucne priblizit, ako to tam vyzera? Tu som bola v Iscare a pocas stimulacie som tam chodila kazdy treti den a to si celkom dobre neviem predstavit absolvovat v Brne. Akakolvek info pomoze 🙂

monita81
18. máj 2012

@hencidlo 😵

hencidlo
18. máj 2012

@monita81 uz vidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim a blahozelááááááááááááááááááááám 😉 😉 😉

holly74
18. máj 2012

@ikacka Ahoj, ja som mal v iscare takisto 3 neúspešné ivfká a rozhodla som sa ďalšie skúsiť v Brne. kedže to bude soft, nie je treba chodiť počas stimulky na kontrolu tak často, chodí sa iba raz - na 7-8 deň cyklu a potom ťa už objednajú na opu. Centrum je super, s Iscarom sa ani nedá porovnať...po tom, čo som tam bola, by som odporúčala aby sa tam šli pozrieť aj majitelia isc., aby pochopili, že by bolo na čase sa z tej šulekovej presťahovať niekam kde sa klienti budú cítiť na úrovni toho, koľko si za ich služby platia. Ale to ako zariadenie vyzerá nie je to úplne najhlavnejšie, najhlavnejšie je to, ako sa ti tam venujú, a kým v Isc. sa mi celkom pravidelne stalo, že lekár odbiehal z operačky do ambulancie alebo naopak z ambulancie na operačku v čase ked sa mal venovať mne, tuto to nehrozí...Tiež si ťa nepodávajú z ruky do ruky preto že tam tvoj lekár chodí tak 2 krát do týždňa na dve hodiny a okrem teba má na daný termín ďalšie dva pacientky. Takisto Ti nehrozí, že ti dajú niečo platiť alebo podpisovať, alebo sa o niečom sa rozhodovať ked si dve hodiny po narkóze. Tvoj lekár s tebou komunikuje aj na mail.
To je asi tak čo ma momentálne napadná...neviem, či budeme v RF úspešní, ale po tom, čo som tam videla a azžila za tie 2 razy, ked som bola na konzultácii a na hysteroskopii, sa do Iscaru vrátiť nechystám... (jedine že by som im išla ukázať bábaetko, kt. mi spravia v Brne 🙂)

nelly3
18. máj 2012

@holly74
a kedy sa chystas na soft?

holly74
19. máj 2012

@nelly3 dúfam že v júni mi už dovolia.... 🙂 v apríli mi len robili tú hysteroskop.

mackaso
19. máj 2012

@nelly3 Ahoj nelly, ako sa máš? Ja už v napätí čakám na ten pohovor v Brne, som veľmi zvedavá, aké to tam je.

nelly3
19. máj 2012

@mackaso
ja tiez cakam, ja idem az po tebe na konzultaciu, som velmiiii zvedava 😉

mackaso
19. máj 2012

@nelly3 potom ti dám info, ako bolo, kedy pôjdeš asi na IVF?

lenkalienka01
19. máj 2012

@zlatanka30
Zlati, ako si dopadla vcera u gynekologa ? Dufam, ze je vsetko v poriadku.

melisska
19. máj 2012

@nelly3
@mackaso ja idem vpondelok 😉 tiez som zvedava 🙂))

kaja81
19. máj 2012

baby chcem aj ja vyskušať Brno bola som zatial na konzultácií v Gyn Five včera a počuvam a čitam najlepšie ohlasy na Brno tak by som to asi skusila. Len jedna otázočka možno blbá ale 3cykly hradí u nas poisťovna(aj to neviem, či celé alebo ako to vlastne je?)a ako to je v Brne?

lenkalienka01
20. máj 2012

@kaja81 v Brne si samoplatca, podla navrhnuteho protokolu ti povedia plus - minus, kolko to bude stat a ti sa rozhodnes. Ja som mala IVF soft a vyslo nas to 15 000,- CZK, zalezi aj od poctu vajicok, ci sa budu mrazit a tak..

zarabono
20. máj 2012

@kaja81 pokial viem,tak na sk je to tak,ze aj ked mas 3 cykly hradene ciastocne poistovnou,este doplacas a v konecnom dosledku ta to vyjde drahsie,ako soft v brne. 😉

kaja81
20. máj 2012

@lenkalienka01 a vyšlo ti to na prvy krat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre