Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
1. máj 2009

Julietka hlavne ty oddychuj a tes sa na zajtra, mas prv velky den..tak posielam vela slnecnych lucov pre pozitivne myslenie...tak zatial 🙂

labus
1. máj 2009

Lahhel preto som sa pítala lebo v R. dávaju takýmto kočkám prednison a velmi to pomáha on je proti roznym druhom alergii a zapalou a ked ti telo bojuje prisilno proti všetkemu tak prednison zaberá vedela by som ti o nom toho vela popísat mam siny alergyka tak to mám naštudovane a plus ked sa mi nepodarilo IVF rozoberala som to zo štelclom a mojou imunologičkou dávaju 5mgr.ale to ja slabučká dávka telu neuškodí a pomože tehotenstvu

lahhel
autor
1. máj 2009

Labus, dakujem opat si ma povzbudila a dodala mi viery a chuti..ja sice beriem teraz uz len davku 2,5 mgr. denne, uvidime, mozno mi ju doki po ET zvysi...
Nam sa raz podarilo aj prirodzenou cestou a vtedy mi v Prahe na imunologii povedal doktorka, ze s prednisonom by som mala otehotniet aj normalne do polo roka..zacala som to brat v oktobri, teraz je uz maj, takze po 7 mesiacoch sa nic neudialo, tak neviem..ale zase musim povedat, ze az tak velmi sme sa nesnazilkovali, lebo akosi to nejde, asi mam nejaky blok z toho vsetkeho, lebo sme sa sanzilkovali viac menej na povel, ked boli plodne dni a mimo toho uz nic, a este k tomu mam velke bolesti pri styku kvoli endometrioze, takze moj sexualny zivot je na nule..je to hnusne, ale ivf je pre mna asi najlepsia volba, aj ked manzelovi je to luto, ze sa nemojkame normalne, ako na zaciatku, ale po tych vsetkych neuspechoch a potratoch som stratila chut na milovanie...

labus
1. máj 2009

Lahhel to s tým snažilkovaním ti verím nič nezabýja romantiku a chutna sex tak ako cielene milovanie- že tak teraz to treba ved nie sme roboti. A s tou endometriozou ti verím mala som ju tiež rozsiahlu tak tie bolesti moc doverne poznám ale neboj tehotenstvo je idealnym liečitelom endometriozy a to že sa ti nedarilo otehotniet prirodzene ani pri prednisone nečuduj sa tolko stresov si zažila že telo potrebuje aj oddych a pozitývny impulz a tým je jednoznačne REPROFIT nič nieje doležitejšie ako verit v uspech a v lekára tým pádom budeš kludnejšia a telo lahšie príjme embrijko ver mi 😉

lahhel
autor
1. máj 2009

Labus, VERIM TI A VERIM REPROFITU!!!! 🙂 🙂

labus
1. máj 2009

Tak sa mi to páči 😵 😵 😵 už sa teším na TVOJE //

lahhel
autor
1. máj 2009

Labus, dufam vsak, ze aj ty si veris, lebo aj sa tesim na tvoje dve ciarocky...tak ako na vsetky nase kočky reprofitacky 🙂

lahhel
autor
1. máj 2009

Labus a ako je to s odberom spermii, tiez je treba pred odberom nejakych par dni abstinencia (tak ako u nas na Slovensko v CAR-och)?

labus
1. máj 2009

ano take 3 dni ideališ 😀 😀
a Lahhel ja si verím dala som si porobit medzi časom rozne vyšetrenia -aj zajtra mám jedno doležite- cievne a mala som tažky chyrurgicky zákrok ale teraz sa pripravujem na riadnu dialnicu 😀 😀

labus
1. máj 2009

Lahhel a Janettka minule sme si písali o tých vitamínoch a mna napadlo ešte niečo čo som skusila na vlastnej koži a fakt učinkuje čaje LAPACHO ale už len pre Lahhel a ostatne čakatelky na stimulku ten sa nesmie v tehu a pre tehulky ROOIBOS mrknite na www.caj-kava.sk a kliknite si na rooibos je tam všetko o nom a možu ho asi ako jediny tehulky aj kojace ženy

lahhel
autor
1. máj 2009

Ahojky labus, tak som tu opat, musela som nieco aj poupratovat, lebo by som mohla sediet na konikovi cely den 😀 😀
Ja som tiez jedneho casu popijala lapacho, ale neviem...cajky vo vseobecnosti velmi lubim..Teraz som si kupila z Mistralu take bylinkove, najlepsi je ten s Materinou duskou..ta sa moze pit v tehotenstve?

labus
1. máj 2009

Lahhel ja som od 06,00 pracovala ako včelička tak teraz oddychujem - ja viem že bylinkove sa nesmu v tehotenstve len ten rooibos ten je dobry aj pri kojení na mliečko a aby babo nemalo koliky a ma kopec vit. a neobsahuje kofein ved aj mamidrink obsahuje rooibos
mne moja kamaradka gy. povedala že bylinkove žiadne nesmiem len slaby ovocný alebo ten rooibos

lahhel
autor
1. máj 2009

Ok, tak ziadne cajicky, mozno kupim ten Roobois...lebo caje velmi lubim, ale radsej nebudem riskovat...potom ani cierny caj nie je moc dobry, vsak?
Pocuj ty si aka usilovna vcelicka..ja som dnes dokopy nic poriadne nerobila, ale je sviatok, tak upratovanie necham na sobotu...

kanhwa
1. máj 2009

Ahojte, snazilky a tehulky!
Pisala som sem uz na inu temu - konkretne 40tnicky, lebo sem uz patrim 😉 prave kvoli inspiracii na spominanom fore som mrkla sem, priznam sa, ze som zhltla vsetko co ste popisali od zaciatku a vysledkom je to, ze ideme vyskusat do Brna - ani nam to dlho netrvalo to rozhodovanie 😉
Kratko o mne - mam 40, s manzelom mame jedneho syna skoro 16, o druhe dietatko sa pokusame rok, vsetko vyzera byt u nas OK vratane spg, ale pravda je, ze na laparke som nebola. s ovulkou je totiz problem, lebo foliky vacsinou nepraskaju. ale v car ma presvedcili, ze laparka nema uz v mojom veku vyznam, cim som si nie celkom ista... mame za sebou 3 cykly s clostylom a jedno neuspesne ivf vo Ferticente v BA. vyzera, ze jedinou diagnozou je moj vek a stale verim. hoci po cerstvom neuspechu bola velka depka, ved to mnohe poznate, vliali ste do mna novu nadej a ideme teda do Brna na najblizsi mozny termin - ak sa medzitym nepodari aj "normalne".
Vsetkym vam drzim palce!

corinne
1. máj 2009

Julietka ty mas zajtra OPU tak drzim palce aj mna to caka 🙂 Ale ja mam nastup uz o 6h30.Tak sa zajtra ozvi ked budes moct 😉

corinne
1. máj 2009

Ospravedlnujem sa,ale tu si pisete len baby co chodia do Brna,ja som v zahranici.

lahhel
autor
1. máj 2009

Ahojky Kanhwa 🙂
Sme radi, ze si k nam zavitala a este radsej, ze sme ta navnadili ist do Brna..urcite budes spokojna a tak ako mi tu vsetky verime, ze prave vo Reprofite nam to vyjde, aj tebe to velmi zelame..Na terminy nebudete urcite dlho cakat, lebo nas objednali hned na 5 den ako som volala, takze urcite to bude co najskor, a to ti potvrdia vsetky kočky..Neviem ako je to s tou laparkou, ale ja som sa tiez podozvedala vselijake nove veci, niektore diametralne odlisne od toho, co mi povedal moj gynekolog, ale rozhodla som sa, ze budem verit lekarom z R. a ze nam pomozu..
Ten clostil si brala pri stimulke, alebo pri prirodzenom snazilkovani? Vo Ferticente sa mi tiez pacilo, aj ked doktor nemal vela casu na komunikaciu, nakolko tam bol sam a co sa mi este nepacilo, bolo ze sa tam stimulovalo len Merionalom, co som vedela, ze mi dobre nerobi...
Takze drzim palceky, aby to vyslo aj vam..a urcite budete spokojni 🙂

kanhwa
1. máj 2009

Lahhel, mne Merional praveze velmi vyhovoval, nakolko som o stimulke vlastne ani nevedela, necitila som vobec nic, ze by sa so mnou dialo. kedze to dopadlo negativne a mrchu som dostala na den presne, ani keby ziadne ivf nebolo....
clostil som brala pri normalnom snazilkovani, a ked foliky pekne narastli, tak mi doki pichol pregnyl, ale nic z toho nebolo. no a tiez mi v FC vadilo, ze bolo malo casu na komunikaciu, aj ked bol mily, aj sestricky zlate, a vobec, vsetko ok. ale co mi vadilo najviac, tak Pinter stale hovoril len o tom mojom veku, akoby som bola uz stara babka a dost negativne ma naladil... no a prave preto sa mi tam uz moc nechce...
Som zvedava, ako dopadnete v Brne a samozrejme prajem, nech to tam na prvykrat vyjde 🙂

labus
1. máj 2009

kanhwa ahoj já som tá čo v 40-tničkách básni o REPROFITE a teším sa že som ta nakazila a nič si nerob z toho že Pinter ti básnil o tvojom veku aj mne že som stará slušne naznačil a v juny mám 38 bola som tam v oktobry a to iste vravel aj dvom kámoškám 40-tničkam - jedna je tiež REPROFITACKA a ta druhá sa tam chystáááááá
vieš darovane vajíčka su obrovsky byznis a aj tak žial nemáš istotu že sa zadarí žila škoda že to musím napísat ale práve u nás v 40-tničkách je pár kočiek čo ich mali.. a žial
takže pod do R. a neboj oni ta nahovarat nebudu su užasnýýýýýýýýýýýýýýýý

kanhwa
1. máj 2009

ja viiem, labus, ze si to ty 🙂 este som sice v brne nebola, ale podla vasich skusenosti sa mi zda, ze tam naozaj ten pristup snad je individualny a zvazuju, co je nalepsie pre teba...v ostatnych centrach to tusim robia tak nejako jednotne pre vsetky a to nie kazdej sadne...

labus
1. máj 2009

kahnwa presne si to vystihla 😵 😵 😵

kanhwa
1. máj 2009

Dobru noc, dievcata 🙂
uz musim vypnut pocitac, aby mi z toho nezasibalo 😉 idem radsej s mojimi chlapmi pozerat hokej 😎

tanitta
1. máj 2009

ahojky...kocky co ste online 😉...
julie.. vela stastia 😉 ...a vykroc pravou 😵 ....
inak v R maju tiez darcovsky program...a cakacky urcite nie tak dlhe ako u nas 😕...ale oni naozaj su skvely a v prvom rade skusaju ked sa da pekne nastelovat stimulku 😉...
corine.. ved nevadi ze si tu 😉 R ma vela zahrancnych pacientiek takze si skoro aj dobre 😵...
kanhwa...najhorsie na tom je ze si dr myslia ze peniaze sa tlacia asi doma...ja poznam car v brne kde zasadne zase tlacia
do darcovskych spermii... vela kociek odiat odislo prave do R a vela z nich s // a aj bez darcovskych ci vajok alebo spermii...

melisska
1. máj 2009

kanhwa ahooooooooooooj
😵 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tanitta ako sa ma malicky?cmuk 😵

lahhel
autor
1. máj 2009

Ahojte kočky, ja dnes uz koncim s internetom, idem do hajan, vsetkym zelam dobru nocku 🙂

Julietka, tebe na zajtra velmi velmi moc drzim palce, aby ste stastne dorazili a aby boli tie dve vajka najsamkrajsie a pekne sa oplodnili a vydrzali..drzte sa a urcite sa zajtra ozvi ako to vsetko dopadlo... 🙂 🙂

tanitta
1. máj 2009

Dobru lahel;)...

Melisska.. 😵 dakujem celkom sa nam dari...mame 6,5kg papame stale moje mliecko...vysetrenia co sme presli dopadli dobreeeeeee 😉 ... taha sa sediet, zvedavost je coraz vascia a vacsia takze ruky vytahane 😎 ...nastastie sa mu paci v aj v nosici...ja dufam melisska ze sa pridas casovo max k //marcovkam? 😵 2010;)...je to neuveritelne.. ale medicina je fakt mocna...a viera este vacsia 😉 ...tak dzkaj sa a ja ved aj nakuknem sem tam na babetkovske 😎 ...pa

tinka12
1. máj 2009

Ahhojte 🙂
kanhwa, vitaj 🙂 super, že máme ďalšiu parťáčku 😉 urcite s manzelom neolutujete svoje rozhodnutie 😵
lahhel , roibos je naozaj caj - SUPER CAJ 😀 je prospešný a výživný ....aj ja som sa ním nažgávala 😀 😀
čierny čaj obsahuje kofein, nie je preto v tehu vhodný. Vlastne istotu mas len v ovocných cajoch a v tom roibose...
corinne tak zajtra drzím palce!!!
julietka!!! drz sa!!! silno myslím, aby to OPU len zacalo!!! aby sa chrobáci dobre vyvýjali a v pondelok boli uz u teba v brusku 😉 😉 😉
kočky, dobrú noc, zdravííím všetky 🙂

kanhwa
2. máj 2009

Dobre ranko vsetkym.
Tinka, dakujem za privitanie 🙂
Melisska, ahoooooooj, ty potvorka 😉

lahhel
autor
2. máj 2009

Dobre ranko 🙂
Tak julietka ja corrine by uz mali mat odbery za sebou, tak budeme verit, ze vsetko dobre dopadlo a budeme ocakat uz len dve // 🙂

kanhwa
2. máj 2009

Baby, drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre