Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
24. aug 2009

Juli,tiez som navstivila ten obcod,co vyzeral ako pre stare damy..,tie bluzy.. 🙄 .,mali na vyber dvojo rifli,obidvoje hrozne,tak skusim este niekde pokukat..
A naposledy sme fotecku nedostali,tak snad o tri tyzdne dostaneme aj s pohlavim,lebo som taka zvedava... 😵

Anty,drzim palce na testovanie 😉

Miri,ani nerozmyslaj nad takymi vecami,treba verit,ze su babenka v poriadku..Ja viem,ze podvedome na to myslis a podvedomie neoklames,aby uz bolo po testoch,aby ste sa mohli uz len vytesovat,vsak?

Taky,my sme platili 24.000 (8 vajok icsi + P),lieky svoje 😉

tanitta
24. aug 2009

cauky.. uz spite? 😎
miri... bude to dobe.. ...teba a tvojich drobcov sa nic zle tykat nebude 😉 ...ale taketo mylsienkove pochody ma urcite kazda jedna tehulka a aj netehulka... uplne chapem obavy to nekonecne cakanie kedy sa prehupsne aspon 1/3...potom dalsia stanovena pomyselna meta.. a takto to ubehne a uvidis sama ze velmi rychlo.. a babetka budu tu.. a vase a zdrave.. a tie najkrajsie 😉
anty....uspesne odolavas neocikat testik skor? 😎 drzime vsetko co mame 😉
takynecka... kocky pisali.. ja som platila 13tis ale uz aj s PK.. 😕 jasne +lieky zvlast.. ale odvtedy uz asi cennik sa menil... a musi priratat este predoperacne vysetrenie +2tis.KC

lenka20
25. aug 2009

ahojte zlaticka - zuzi - rado sa stalo, bolo to za chvilocku vygooglene 😝 mam prax, uz som kadeco zhanala na nete 😉 aj my ti drzime palce, vsak baby, nech sa IVF podari 😵
takynka veru za soft je pausal 10t plus tisicka za kazde vajko za ICSI, plus tisicka za narkozu, 700 za transfer set.. plus 2000 za krvne testy to si nie som ista....
anty to vies ze drzime palce 😵 😵 pekne vycikaj // 😉 nech sa mnozia tehulky 😵
juli - krasne, som rada, ze ste OK, ze vas na poradni pochvalili, mirindik no skratka to nejak uz len vydrz, na tych choriovych klkoch bola moja znama v olomouci, boli tam velmi spokojni, aj vysledky boli rychlo, myslim na druhy den, sice zle ☹ ale aspon zbytocne necakali 2 tyzdne v strachu... ale mirindik, urcite budu drobci ok 😉
avuska ahoj 😉

kanhwa
25. aug 2009

Ahojte kocky!
V Brne teraz podla nejakeho noveho predpisu kazdemu paru pri odbere odoberaju krv na HIV a pohlavne choroby, jedno vysetrenie je 1200 CZK takze spolu navyse 2400 CZK. To je zvlastne, ale my sme nic neplatili za narkozu ani transfer, ale iba tych 10000 za cyklus, potom za krv a za ICSI, to bolo vsetko.
Teraz sme po ET, ktory bol v sobotu - pikoska je ta, ze sme mali prist na jednu a o pol jedenastej nam volali, ci sme na nich zabudli, lebo oni nas maju na desiatu. Proste tam niekto nieco poplietol.Tak sme hned vystartovali, prisli sme chvilku po dvanastej, tak boli celi stastni, ze mozu ist skor domov 🙂

kanhwa
25. aug 2009

No a este som zabudla, ze vsetkym vam moc drzim palce 🙂

mirinda10
25. aug 2009

dobre ranko babulky
prave som volala DR rano slipka hneda tak mam hned prist idem hodit sprsku a utekam hned podam info co moji bobaci robia

kanhwa thuj thuj nech sa dobre uhniezdi
no my sme za odberi platitli 2000 asi podrazeli ale stale je to malo penazi

utekam babulky moc myslite na mna nech sme ok

kanhwa
25. aug 2009

Jasne, ze je to malo, lebo nas to vyslo v brne na polovicu ako v FC , co je najlacnejsie v SK pre samoplatcu. A to tam ani icsi nerobili...
drzim palce, nech vsetky vysetrenia dobre dopadnu a nebude potrebna amnio.
inak, ,keby to nam vyslo, tak by tiez isiel manzel na matersku namiesto mna...

zuzla80
25. aug 2009

Zdravím.... 🙂
Kanhwi držím palce, nech sa to tentokrát podarí. Ozaj koľko ste mali vajok a mali ste aj PK? Som rada, že tú sumu nakoniec skresali "len" na 1200, predtým to bolo rovných 2000kč na jedného. Veľa šťastia prajem, nech si ďalšia reprofiťácka tehuľka 😉
Lenik teším na fotečky 🙂 🙂
Julietka - no ja dúfam, že ti tá predpoveď výjde, tak ako pri Kete 😉 a potom ťa budeme nazývať Teodorou č. 2, lebo Lenka je už jednotka 😀
Mirindik žiadne stresy, oki 😉 treba veriť, a som rada, že veríš, že bude všetko v najlepšom poriadku. Ja si ani neviem predstaviť, že by som sa mala rozhodovať či si dať dieťatko preč alebo nie, myslím v prípade zlých genetických testoch. Po tom ako človek na neho dlho čaká.... Radšej nad takým ani neuvažovať, stačí až vtedy, keď budeme musieť, ale verme, že nebudeme.
Avuška, no len nech ťa nepicne, stačí keď mňa 😀 Ja si už hrozne želám aby to vyšlo, ja viem, to každá z nás 😉
Adri vitaj z dovolenky, kde ste vlastne boli?
Lahelik ahoj aj ja som zvedavá ako sa ti darí v práci?
Tánička naša pozdravujem a samozrejme aj vedúceho 🙂
A samozrejme aj zvyšok klubu.

Baby ešte som sa vás chcela spýtať, či ste niektorá pri užívaní liekov napr. Prednisonu nezvykli mať závrate? Neviem, či je to z liekov alebo čo, ale trvá to cca 2-3týždne a každý deň sa mi nejako divne točí v hlave. Či náhodou niektorá nemala niečo podobné...

zuzla80
25. aug 2009

Mirindik drž sa aj s drobčekami 😉 😵

julietka
25. aug 2009

ahojte babulky, krasne ranko vam zelam 🙂

mirindik asi uz mas nejaku tehu knizku ktoru citas..v tej co mam je vysvetlene ze odber chloriovych klkov je o niekolko percent rizikovejsi ako odber plodovej vody...takze do toho by som uz vobec nesla..
Ked sme nacali tuto temu tak mi neda nepovedat ze mojej svagrinej, tiez mala malu tesne pred 40tkou, vysli jej zle vysledky posielali ju na odber plodovej vody kvoli vrodenym vadam malej a odmietla, hrozili jej ze sa jej moze narodit postihnute dieta, no a mala je krasne zdrave dievcatko..

julietka
25. aug 2009

zuzlik, mne sa na zaciatku tehu vzdy tocila hlava, aj ked to predtym napokon nedopadlo...a to neviem ci bolo z prednisonu, lebo ten som brala teraz vlastne az do konca toho 1 trimestra, ale hlava sa mi tocila asi len prve dva tyzdne..takze neviem ci to mam pripisovat prednisonu, mne nastastie zo ziadnych hormonalnych liekov nic nebolo..
ale mozno to aj mohol byt prednison a telu trvalo kym si zvyklo 😉
zuzlik a ty ho ako dlho uzivas?

kanhwa
25. aug 2009

Zuzli mali sme 6 vajok, ale len 4 boli zrele, tak sme nemali PK. V najvyssej kvalite boli 2 embryjka, tak tie sme si dali vlozit.

zuzla80
25. aug 2009

Juli možno to nemusí byť z Prednisonu, lebo ja ešte okrem toho beriem béčka, anopyrin a fraxiparin... Ale ten Prednison je taký spoločný liek, ktorý tu všetky berieme. Ja som po potrate vysadila úplne všetko, dala som si pauzu asi 3týždne, okrem fraxíku, ten začal som pichať, tak ako mi to odporučila dokina na hematológii - ale to pichám len každý druhý deň. No a tie točky v hlave nastali pár dni po vysadení všetkých liekov a trvá to doteraz.... A teraz asi 3dni som začala opäť s liekovou kompletkou.... Tak neviem, či je to z liekov, či z chrbtice, či.... na dovolenke to bolo pár dni dobre, ale teraz opäť...
Ja len či náhodou niekto nemá podobný problém, skúsenosť....
Hmmm keby to bolo z tehu, tak to by mi nevadilo 🙂

julietka
25. aug 2009

zuzlik no ved ked bude mrska meskat hadam si spravis aj testik nie?

kanhwa gratulujem k mimiskom v brusku, nech sa len pekne krasne zahryzkaju 🙂

mirindik este si sa nevratila od dokiho? ja dufam ze prinesies len pozitivne spravicky 😵

mirinda10
25. aug 2009

babulky hlasim prichod tak bobaci su vitalni metaju ruckami aj nozickami uz sa to podoba na cloviecika no bola som hotova, mame 24 a 28 mm, plodovy vak mam dost velky ale bobaci zaberaju iba 1/3 vaku su tak blizko seba ale DR povedal, ze oni si miesto urobia
merali nam NT hodnoty ten mensi ma 1,5 a vacsi 1,8mm tak to idem pozriet ako na tom stojime

DR povedal stale len klud ziadna telesna namaha a pytal ci uz mam vybranu porodnicu, nakolko ma tam potom posle do rizikovej poradni ked som sa pytala kedy to ma byt tak povedal pred poovickou gravidity tak asi po 18tt uz budem preradena

inak ked som bola na koze tak som nespinila ale rano som mala vlozku spinavu ani haky neboli spinave ale tym
ze mame rizikove tehu tak trosku spinenia je ok
juli uz vies kde budes rodit a kde chces chodit do poradne ? tanitka kde je najlepsia nemocnica pre nedonosene babenka ja sa bude orientovat smerom aby bolo dobre postarane o babenka ja som az druha v poradi tak vlastne mi ostava iba Antolska a Kramare tak neviem

tanitta
25. aug 2009

ahojky..
miri...nt mate v norme 😉 .. tusim do 3 je...antolska je vraj najlepsia pre nedonosencov ked som s arozpravala so sestrickami tak ma utesovali ze "vypelhali" uz aj 550gr a dietatko..ked som tam bola tak tam doviezli nejake babetko ze vraj z kramarov.. 😕 ..sestricky na 6 posch. su uzasne na 4posch oproti porodnice su deti extremnych nedonosencov.. a potom ked su lespie na tom idu hore na sestku...kde mozes byt aj ty s miminkom na izbe alebo mozes tam chodit kedykolvek ak si z BA ..ibaze si tam platis stravu ak chces mat bezstarosti...pohybujes sa tam normalne v civile.. staras sa o dieta sama...ty ale tam nemas pre seba lekarsku starostlivost...je to cisto len pre deticky...
musim bezat dieta sa mi zobudilo.. obed som dovarila nastastie 😝
pa kocky

julietka
25. aug 2009

mirindik ja sa este nezaoberam takymi otazkami, ani sa ma doki nepytala kde chcem rodit, ved je to este skoro, sa cudujem ze teba sa to doki uz pyta..ved este nie som ani v polovicke tehu..
ale tie hodnoty NT vam velmi skoro merali, ono sa to ma robit od 12 do 14 tt aby to vraj bolo objektivne, tak mozno vam to budu robit este raz
ale to je super ze bobaci su taki vitalni, asi preto spinis ze sa tam tolko metaju 😀 robia si miestecko ako doki povedal 😵

julietka
25. aug 2009

miri a ako tanitka hovori tie NT hodnoty maju byt do 3, to rozmedzie je od 1 do 3, prip este 3,5 mm, som si to studovala, lebo minuly utorok sme na tom boli 😉
inak ak budem naozaj uz rozmyslat nad tymi porodnicami tak sa budem rozhodovat medzi antolskou a ruzinovom. K antolskej teraz odkedy tam zomrela kamaratova zena pristupujem s takym odstupom, takze neviem...predtym som bola rozhodnuta ze ked raz..tak jedine antolska, ale teraz neviem..doktorka co k nej chodim pracuje zasa v ruzinove a pocujem o nej len pozitivne veci co sa tyka porodov..
kramare urcite nie a ine tu ani nie je...

mirinda10
25. aug 2009

no juli NT sa ma merat od 10tt+6 do 13tt+6 viem to presne nakolko mi to povedali v Brne kde som sa objednala na ten screening
no mna sa pytal iba kde ma ma poslat do rizikovej poradne nech potom nebeham z nemocky do nemocky

u mna je najdolezitejsia starostlivost o babenka a to v Ruzinove nemaju posielaju ich bud na Kramare alebo Antolska
aj moja sestra rodila pri oboch detoch v Ruzinove ale to bolo tehu, nemala ziadne problemy chlapcek mal 4,3kg a dievcatko 3,3 kg a babenka donosene a zdrave ale ja ak budem mat bobakov tak 2kg tak budeme ok ako povedal DR Smolik sa so mnou pekne rozprava nestrasi iba sa pyta ci nemam nejakych znamych a co mam odporucane, ze ak nic tak urcite on odporuci aby som bola v dobrych rukach

inak mne kazal Stelc aby som si nasla dobreho dokiho ak nenajdem mam mu zavolat a on niekoho najde v Brne a verim, ze Stelc zbytocne nestrasi len chce aby som bola pod kontrolou

mozno ta ani do rizikovej poradne neposlu co bude najlepsie

inak hodnoty NT po 13tt+6 uz nemaju ziadnu vypovedaciu hodnotu inak tu je super prezentacia
https://courses.fetalmedicine.com/fmf/introduct...
je to pekne vysvetlene keby vsade to robili tak by zbytocne zeny netlacili na odber plodovej vody

julietka
25. aug 2009

miri ale ked mate tieto hodnoty v poriadku tak asi nemusis ani na ten odber plodovej vody, nie?
to je pekne ako sa o teba staraju aa aj Stelcl je mily ze sa takto stara, asi je naozaj ovela rizikovejsie cakat jednovajecne dvojky ako dvojvajecne. Ja som v tehu knizke citala ze vsetky dvojickovske tehu sa rataju automaticky ako rizikove, a aj poradna ma byt castejsie ako pri beznom tehu...ale u mna to tak nie je, no mozno preto ze nastastie nemam ziadne problemy, ved naco budu do mna zbytocne vrtat, takze na druhej strane som rada

mirinda10
25. aug 2009

no juli hodnoty budu dolezite co mi nameraju v Brne a tam sa berie este krv, pocita kolko uderov srdiecka a dalsie a potom sa to vyhodnocuje v programe a este tam ide aj vek a vsetko sa nejak prepocitava a ked vysledky budu negativne tak nemusis ist na plodovku
normane tehu mas iba 3 utz ale ked mas rizikove tak potom poistovna preplaca vsetko aspon tak mi povedal doki a nam budu musiet merat bobakov aspon raz za 2 tyzdne ako priberaju atd.
juli ale asi je este skoro nakolko aj mna do rizikovej poradni presunu az okolo 18tt skor nie tak uvidis co ti povedia na dalsej poradni to mas o mesiac nie
inak moj ma dobry utz ale co my vysvetloval, ze budu musiet bobakom kontlovat tok krvy tak to nie je schopny on robit a nema s tym skusenosti
vsetko viacpocetna gravidita je rizikova nakolko, zena musi produkovat viac krvy a je to aj vacsia zataz aj pribera sa idealne od 15-22kg tak sa juli priprav 😀

zuzla80
25. aug 2009

Miriček som rada, že bobáci sú v poriadku a rastú podľa tabuliek - tak len lež, oddychuj, lež oddychuj, nech je im u teba fajnúčko 😉 .
Vy sa tu už bavíte o takých veciach, ktoré sú pre mňa tak vzdialené....zrejme nielen pre mňa.
U mňa to vyzerá na odklad stimulky, zrejme až na november 😒 Nie som z toho moc nadšená, i keď sem tam sa mi zdá, že by som od toho všetkého potrebovala vypnúť, ale tá túžba....je silnejšía.
No a dôvod, bola som na kontrole u endokrinologičky a neodporúča ísť hneď do stimulky a v podstate ma ani nechce "pustiť" skôr ako mi neskontroluje hormóny. Na odber krvi som objednaná až na 12.10. a k nej 21.10. - rozhodla som sa ju poslúchnúť a myslím, že mi to prospeje...
Takže budeme spoločne držať palce Taky, možno ma "predbehne" Adri, Bea....😉

julietka
25. aug 2009

zuzlik, a co to s tym odkladom stimulky? 😕 je to naozaj potrebne? ale ked doki usudila ze hej, tak asi je treba posluchnut, aby si zbytocne nebola zasa smutna po prip.neuspechu kvoli nejakym hormonom..

miri, tak to si fakt neviem predstavit ze priberiem tolko!!ja ked sa teraz vazim v priebehu dna tak mi obcas vyskoci vaha na 60tku a to som zhrozena, take cislo som nikdy nevidela!!!

adra17
25. aug 2009

Ahojte...
Miri, som rada, že je všetko v poriadku. Ako dobre, že si môžete s Julietkou vymieňať skúsenosti a vedomosti... 😉
Zuzli, ja som minulý mesiac stimulku "nestihla", lebo som sa rozhodla, že pôjdeme so synkom na sústredenie do Chorvátska. Najprv som o tom nechcela ani počuť, ale teraz som veeeeľmi rada, že sme tam išlii. Boli sme v Gradaci a bolo tam krááááááááásne, nie veľa ľudí na pláži - dali sa nájsť rôzne zákutia, boli tam rôzne typy pláží. Bolo nás tam asi 16 dospelých + deti a veru mi dobre padlo zmeniť prostredie a spoznať sa s ostatnými rodičmi. No a dnes som mala začať stimulovať znova, ale povedala som si, že ak to má byť nasilu /silou - mocou si nájsť v práci voľno, keď tam mám teraz toho veľmi veľa a vyrábala by som si len stres/, radšej počkám aj mesiac a bude to v kľude. Aj tak čakám v septembri výsledky z hematológie a možno sa mi to posunie aj o dva mesiace. Ale to nevadí, lebo ten správny čas ešte len príde! 😉
Julietka, ja by som sa tej 60-ke tááák potešila 😎 . Ja som také číslo na váhe už dlho nevidela 😀 😀 😀
Všetky vás krásne pozdravujem 🙂

lenka20
25. aug 2009

ahojte zlaticka, tak ja som dnes zase nestihala, sorry baby, ani tanicke maila ani zuzlinke fotky..ani vam ostatnym ani hello 🙄 ale dneska bol nic moc den v praci, takze lepsie uz teraz doma v klude..
mirindik to som rada, ze su bobaci OK, oni ti len stale pripominaju, ze mas sa setrit a ze mas byt v klude a domka na gauci...hlavne ze su ok 😵 😵
veru baby vy uz tu preberate veci 😝 , zuzli ale priucime sa aspon nieco, nie 😉 budeme popredu 😉
zuzlik - no co povedat, viem si predstavit, ze uz si bola nazhavena, nastartovana na stimulku a ked teraz zase cakat.... ale vsetko ma svoj dovod, asi je za tym nieco mimo nas 😉 ale isto to dobre dopadne 😵 no vies, keby ste vsetky odstimulovali v septembri tak potom by bola do januara strasne velka medzera, takto sa to pekne rozlozi a ver mi, pauzicka ti prospeje... pustis to vsetko z hlavy na nejaky cas a uvidis ako ti bude dobre... a ze potom este len budes mat chut na stimulku 😉 🙂 🙂
tie zavrate - ´ja som mavala po utrogestane aj po estrofeme.. po prednisone neviem, ale profesor mi kazal uzivat to vzdy s jedlom zavcas rana, ze najlepsie okolo 4 rano, dat si budik, zhltnut prednison s kuskom niecoho a spat dalej, ze on najlepsie ucinkuje takto zavcas rano a ked si este mozes troska pospat pri tom tak ze to je najlepsie.. tym sa vyhnes aj zavrati, lebo tu fazu ucinku prespis 😉 tak neviem, ci na tom nieco je alebo je to len vymysel 90-rocneho pana 😝
pozdravujem vas vsetky a prajem krasny vecer 😵

mirinda10
25. aug 2009

zuzlik no verim, ze uz si bola nastartovana ako pise lenik ale treba mat aj tu endokrinologiu ok a ak dr nema dobry pocit ta pustit dalej tak treba pribrzdit ved to neujde
inak ja zavrate nemama ale lieky beriem hned pred jedlom nie, ze by som si dala lieciky a jedlo az za par hodin ale asi je to individualne
juli no to je dobre ved cakas dvojky tak nestresuj ked sa narodia mozno budes mat menej ako ked si zacala byt tehu co ja mam povedat ale neriesim to tak ako ma byt tak bude dolezite je aby bobaci boli ok ale to neznamena, ze sa prejedam ale asi budeme viac priberat ako pri jednom mas viac plodovej vody a budeme aj trosku vacsie 😀

adri taze si si dobre uzila prazdnin a je dobre aby si isla do stimulky bez stresu a ak mas v praci stres tak treba pockat a vyamknut mesiac ked sa to da a ist na vec a urcite sa to bude dobre

avaka
25. aug 2009

Ahojte babule,co to citam Zuzlik..? 😒 Ty sa aj liecis na stitnu,ci si mala len nejaku beznu kontrolu? Ale Lenka ma pravdu,aspon si trochu oddychnes a az potom budes nazhavenaaa 😎 Je pravda,ked ides zo stimulky do stimulky,tak to da telicku pekne zabrat.Dufam,ze kontrola dopadne na jednotku 😉
A tie zavrate,ja som nemala,ale 1.trimester ma hrozne bolievala hlava,tak neviem ci z hormonov,ale myslim,ze ma mohla aj z prednisonu,lebo ked som zopar krat vysla co i len chvilku na slniecko,tak to zacalo..

Juli,ty mavas tiez poradnu kazde 4 tt?Ci uz castejsie?Ani si sa nepochvalila,ze ste boli aj na NT.Super,ze mas vsetko o.k,hned je clovek kludnejsi.. 😵
Vy to mate s Mirindou uzasne,sledovat dvoch krpcov v brusku ako robia rosambo 🙂
Uz niektora kocky rychlo otehulkujte,lebo teraz som tu sama jednomimiskova tehulka tusim.. 😕 Nezabudla som na niekoho?

Kanhva,tak Ty si teraz po ET?Drzim palce 😉

julietka
25. aug 2009

babenky ja uz mam definitivne vybranych 3 favoritov na kociky, uz som vsetko preselektovala aj podla rozmerov atd.. 🙂 aspon sa tym uz nemusim neskor zaoberat, pridem uz len do obchodu a rozhodnem sa medzi tymito tromi 😵 a chceme ist do Brna na tu vystavu, takze tam to mozno rozluskneme 😉

mirindik posielam link mozno sa inspirujes 😉

http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-duowal...

http://www.bumbleride.com/collection2009-cz/hom...

http://www.zwillingsburg.de/tfk.php

lahhel
autor
25. aug 2009

Ahojte babulky 🙂

Ja sa momentalne dostavam k pocitacu az takto vecer, takze si vas idem precitat co mate vsetky nove, zahliadla som linky na kociky, takze mrknem aj na to 🙂

Babulky, zatial este nepracujem, mala by som nastupit kazdu chvilku, takze cakam na telefonat a ide sa na to...bozinku, po tych 2 rokoch sa aj trosku bojim, co trosku, aj dost..uz som si doma zvykla, tak to bude trosku tazsie, ale uvidime...ja by som tak rada isla uz len na matersku 😉

Pozdravujem vsetky a pekny vecer vam zelam 🙂

julietka
25. aug 2009

avusik, pisala som minuly utorok ze som bola na NT, aj som to opisovala ako nas doki nevedela namerat ako sa hadzali, take to bolo smiesne ked som videla ako sa nozickami siiilno odrazil od steny a hodil sa hlavickou dozadu, no normalne by som si myslela ze mu taky silny svih ublizi 😀
avusik ano chodim kazde 4 tt do poradne, tiez som prekvapena, lebo vraj pri dvojkach sa ma castejsie sledovat ich vyvoj,lebo sa moze vselico stat, ale tiez ako som spominala asi je lepsie ked do mna nevrtaju casto ked nemam ziadne problemy...a pokial mam stale tehu priznaky tak to beriem ze je vsetko ok, ja mam vlastne jedine priznaky, ten tehu vodnaty vytok co mam od zaciatku ako sa zacala prekrvovat panva a stale citim jemne krce ako sa maternica roztahuje, a prsia ma obcas pichaju, to je vsetko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre