Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
28. jún 2012

@speranza1 ano, uz dobre. silne bolesti boli 2 dni, potom sa to zlepsovalo. PN som mala tyzden, potom som uz normalne fungovala a teraz uz ani neviem, ze laparka bola.
Mala som dermoidnu cystu. Tak je prec. 🙂
Ja som si lieky pozhanala cez net a nejake mam este doma. A kedy asi v juli?

@hencidlo dakujem, urcite vas potom budem informovat. a ty sa kedy chystas na dalsi pokus?

speranza1
28. jún 2012

@hencidlo ahooooojky... tak ja nemam nic nove, mam pauzu po neuspesnom IVFku, a do boja by sme sa chceli s mm vydat teraz v juli...a uvidime ako to dopadne... a ty ako? vy sa chystate na dalsie IVF? alebo?
a uz konecne chcem byt tehotna a mat zdrave babatko aj ja!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 ..lebo sa hodim o zem 😀 😀 😀 😀 😀

hencidlo
28. jún 2012

bibi24 no to by som aj ja chcela vediet 😀 , musim cakat na genetiku bez nej sa nepohnem , idem na nu 27.7. a neviem ako dlho sa caka na vysledky, ale myslim ze pojdem az v septembri, aj to budem rada ak to stihnem 😅

speranza1
28. jún 2012

@bibi24 no mrcha by mala dojst okolo desiateho jula.... pocitam tak cca 10-13.07.... takze v tom case by som mala zacat stimulku. Stelcl zatial ziadne ine vysetrenia nepotreboval a nepovedat podstupit... hoci stale som nepochopila, preco sa tie nase krasne jednotkove embryjka prestanu vyvijat.... 😲 😲 😲 po tretom dni 😕

hencidlo
28. jún 2012

@speranza1 ty nie sme nahodou dvojcky 😀 mam take iste pocity a to cakanie ma ubija. raz cakas na cyklus potom na vklad potom ci sa podarilo, potom zas na nejakke vysetrenia ......................... a stale len cakam a aeste nicoho som sa nedockala ☹
ale vari sa uz aj na nas usmeje stastie 😉

speranza1
28. jún 2012

😀 @hencidlo 😀 😀 😀 ..kto vie ci nebol moj otec v Puchove na sluzobke..nepochvalil sa... 😀 😀 😀 ...
ale poviem ti..ze je to uz trapne, ze nie sme tehulky.... 😀 😀 😀 (zartujem..ale o zem sa mozno hodim) 😀

hencidlo
28. jún 2012

@speranza1 😀 😀 😀 joj ja to uz tiez berem s nadhladom, lebo po tom poslednom pokuse ma to dost vzalo, moje nervy to uz nezvladali a do toho mi este teraz zomrela aj najlepsia babka na svete ☹ a to ma uz dorazilo, ale nastala u mna akasi zmena, zostala som voci vsetkemu nejaka flegmaticka 😢 , ale snad ma to prejde do toho septembra a zle sa na dobre obrati 😉

bibi24
28. jún 2012

@speranza1
@hencidlo tak a co mam ja povedat akoze? 😀 😀
nebojte kocky, budeme...raz urcite 😉 verime, nie? 🙂

bibi24
28. jún 2012

@hencidlo je mi to luto s tvojou babkou ☹
ale myslim, ze tieto pocity ta prejdu...asi kazda z nas ich preziva, pocas toho kolotoca ivf-iek a snazenia ma clovek vselijake pocity, ale nastastie vzdy zvitazi, aspon u mna, pocit a tuzba, ze dieta chcem a ze budem bojovat dalej 😉

speranza1
28. jún 2012

@bibi24 .tak co ine nam zostava ine nez verit a dufat.... 😉 😉 😉
ale babule..som si ista, ze coskoro sa budeme bavit o tom, ako prebieha nase tehulkovanie 😵 😵 😵

bibi24
28. jún 2012

@speranza1 nic 😀 😀 😀

hencidlo
28. jún 2012

@speranza1 @bibi24 takn veru, tak. presne ako pisete, len aby to uz bolo 😉

speranza1
28. jún 2012

baby..viem, ze teraz dam otazku mimo temy... ale tak aspon odlahcim temu, ale co dnes budete varit???

hencidlo
28. jún 2012

@speranza1 ja dnes robim takzvane 2 v 1 😀 dam zemiaky do zapekacej misy na to kuracie stehna nakorenim, osolim, na stehna aj na zemiaky poukladam platky masa, trochu podlejem /ak mam tak vyvarom/, zakryjem a dam do truby na 200C piect, pred dopecenim odkryjem a necham zapiest 😉 davala som tam aj zeleninku, ale mm mi povedal ze neni zajac 😀 😀 😀 , tak ju tam uz nedavam 🙂

speranza1
28. jún 2012

@hencidlo 😀 .. no to robievam aj ja.... aj so zeleninkou😀... dobry napad.... ja som vcera robila hubovu omacku a dnes premyslam nad dobrym domacim vyvarom (zda sa mi, ze ma podozrivo zacalo pobolievat hrdlo a vyvar pomoze pri nachladeni..aspon mne...)..ale druhe neviem.... chcela som nieco lahke....

falin
28. jún 2012

@bibi24 - bibi a kolko ti kazali cakat po laparke. Ja ked som bola na laparke (odstranovali mi endo cystu), tak moj dr. a aj dr. v car mi poradili nech idem dalsi cyklus na ket a zadarila sa nasa bambulka a odvtedy nic a to mala uz bude mat 7 rokov zachvilu

@speranza1 - u nas je to rovnako. Vzdy mam pekne 1-kove embryjka, dr. ich pochvali, ze su super a potom stop a koniec. Tiez to nechapem preco sa prestanu vyvijat ☹

speranza1
28. jún 2012

@falin .. no u nas presne to iste...a ja som z toho dost na prasky... vies,keby sme aspon vedeli , kde je pricina, ze sa prestanu vyvijat.... ale vsetko mame ok...genetiku, krvicku, hormony atd... okrem spmg... tam je to horsie (posledne vysledky 4% morfo.... a predposledne 0% morfo)...

bibi24
28. jún 2012

@speranza1 mimo temy - ja nic 😀 som v praci a vecer ideme na oslavu. ako mi je dobre 😀

@falin no, mne sa ms spustila laparkou, takze vlastne to bude tiez len jeden cyklus pauza, ale dva mesiace necele. Mne tak odporucil Stelcl, ze vraj vacsi zasah, mne zobrali aj 80% vajecnika, tak preto. Aby uz pocas ivf nepracovala moja imunita.

holly74
28. jún 2012

Pridávam sa do klubu - aj mám po stimulke kopec vajec, aj sa oplodnia, aj sa vložia a furt nie som tehu, ani som nikdy nebola 😠

hencidlo
28. jún 2012

@holly74 nezufaj, vsak sme najake zeny a tie nieco vydrzia a nakoniec aj tak dostanu to co chcu 😀 tak treba len verit!!! 😉

speranza1
28. jún 2012

@bibi24 noooo to je super...len si pekne pooslavujte... a zabavte sa...
@holly74 ...asi je nas takychto viac... tebe povedali niekedy, ze kvoli comu sa nevyvijaju dalej??? mali ste niekedy aj mrazacikov?

holly74
28. jún 2012

@speranza1 pri 1. IVF bez PK sme mali mrazáčikov, pri 2.a 3. som ale mala PK, a vtedy už mrazáčikovia neboli. Nepovedali, že kvôli čomu, klasika, šak ani oni nevedia, v SK sa ide systémom pokus - omyl...ale po treťom neúspešnom nás poslali z iscaru na fragmentáciu sperm. a tú máme relatívne zlú (21%) ..no a ked som to hovorila Koudelkovi, tak povedal že sme si to zbytočne dávali robiť, keďže inak máme normospermiogram - teda je medzi tými spermošmi ešte vždy dosť veľa kvalitných bičíkovcov...že oni v RF takéto vyšetrenia odporúčajú len ked sa zvažuje darcovstvo spermií...no tak sa v tom vyznaj....

speranza1
28. jún 2012

@holly74 my sme snehuliakov nemali nikdy, mali sme stale PK.... 😔

holly74
28. jún 2012

@speranza1 no vieš, z tých našich mrazáčikových transferov aj tak nič nebolo, iba zbytočné slzy, tak som už teraz radšej za to , nech sa to vyselektuje pri PK...

speranza1
28. jún 2012

@holly74 aj ty ides na dalsi pokus v juli?

holly74
28. jún 2012

@speranza1 hej, od dnes stimulka, som ráno zápasila s tými roztokmi a ampulkami a injekciami... ešteže už mám po tom všetkom božiu trpezlivosť s takýmito "detailami" 😀

bibi24
28. jún 2012

@holly74
@speranza1 baby, inak je to haluz, ale my mame velmi zavaznu OAT a pritom fragentaciu DNA v norme, sila, nie?
ja mam kvoli zlym stimulaciam malo vajec (hoci AMH vyssie), embrya vzdy pekne, kvalitne a uchytenie ziadne...

speranza1
28. jún 2012

@holly74 😀 😀 😀 ..to pichanie tych injekcii je este na tom celom IVfku asi najjednoduchsie, ze??? drzim palce velmi velmi silno... tfuj tfuj nej vajucha rastu, tak ako maju...
@bibi24 co je to OAT????

bibi24
28. jún 2012

@speranza1 zee? a ja som sa na zaciatku toho najviac bala, ze injekcie do brucha. a pritom to nic nie je...
OAT - oligoastenoteratozoospemia 🙂

speranza1
28. jún 2012

@bibi24 ahaaaaa..to uz aj na to je skratka??? 😀 to som nevedela dokelu... 😲 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre