Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
4. júl 2012

@holly74 on mi uz vcera vecer odpisal, ale ja som mu opat pisala ohladom toho uzv, aby som nemusela ist do Brna...asi ma dovolenku, ale na maily odpovie 🙂

5 folikov je fajn, nie? 🙂

nelly3
4. júl 2012

@gerdusha
mozno staci odporucanie od gynekologa, nie obvodaka.

gerdusha
4. júl 2012

Proste obvodneho gynekologa 🙂 @nelly3

holly74
4. júl 2012

@kukulik30 Tak to je super, že odpovie aj z dovolenky...áno, je to fajn, a ked v nich budú aj vajká to bude ešte viac fajn...

fafinkka
4. júl 2012

@lucitas Ja by som už reprofit nemenila s nijakým iným centrom, aj napriek tomu, že nám to na prvý krát v rf nevyšlo.... prístup a informovanosť , akú ti ponúkajú v rf, v nijakom centre na svk nenájdeš 🙂

nelly3
4. júl 2012

@gerdusha
aj som si myslela 😉

ivka3901
4. júl 2012

@nelly3 ahoj tak držím palce nech to vyjde 🙂 koľko 🙂 IVF na slovensku máš za sebou?no my tento rok ani na budúci to necháme tak,ale ako mi padne poistka tak to chcem skúsiť znova a asi v brne,ale moj muž moc už nechce,ale časom si myslím,že sa zlomí a bude chcieť vyskúšať zase a tentokrát som vlastne skoro bola tehotná mala som hraničné hcg,ale dostala som mrchu ☹

nelly3
5. júl 2012

@ivka3901
ja mam u nas 1.IVF a z toho aj 3.KET vsetko neuspesne, nevadi Brno to isti 😉 a dozvedela som sa, ze mi to snad aj poistovna preplati tam, tak sa tesim a tebe drzim palce, ved zazraky sa deju 😵

ivka3901
6. júl 2012

@nelly3 tak to je super 🙂 teším sa s tebou nech ti poisťovňa preplatí čo najviac 😀 no na tie zázraky už moc s drahým neveríme kedže už za tých 7 rokov bolo sklamania viac než dosť ☹ uvidíme v budúcnosti možno aj my pojdeme do Brna,ale veľmi ma to tam láka ked dostanem peniažky z poistky tak to určite skúsime ešteraz a dovtedy zlomím aj mojho muža 🙂

jantarka
6. júl 2012

Ahojte. Taky jsme si splnili sen v Reprofitu a můžu je všem jen doporučit. Jsou to opravdu profíci na svém místě. Nyní se chystáme pořídit ještě jedno mimčo, takže uvidíme jestli se nám u nich znovu zadaří. Jdeme na 10.ivf, tak by aj mohlo.
Všem vám držím palce, aby jse se dočkaly 🙂

ivka3901
6. júl 2012

ahojte baby chcem sa spýtať,že či existuje taká šanca v RP,že vlastne stimulku a aj odber a následne vklad by som u nich všetko absolvovala?majú takú možnosť,lebo si neviem predstaviť moju gynekologičku chodiť k nej na krv a absolvovať všetky tie ultv.vyšetrenia a následne komunikovať cez email s dochtorom?ved mi ani neo

ivka3901
6. júl 2012

ved mi ani neodpovedal na email čo som mu raz písala 😒

rienok
6. júl 2012

@ivka3901 no zalezi ku komu chodis a este ci neni nahodou teraz akurat na dovolenke alebo sympoziu, ak je nieco naliehave tak si tam zavolaj a oni ta spoja s doktorom ktory ti poradi. Da sa všetko chodiť do Brna, ja som chodila len tam až do potvrdenia tehotenstva ..... teraz je dovolenkove obdobie tak to asi treba trochu viac trpezlivosti ale mne dr. Stelcl odpovedal do max 2 dní .
nevzdávaj to .... nam vysiel az 8 pokus 😉

ivka3901
6. júl 2012

@rienok my sme boli zaťiaľ len na 1 konzultácií u dr.štelcla a bol veľmi príjemný,ale potom nakoniec sme skúsili ešteraz tú blavu,ale zas neúspešne,ale moc nechýbalo mala som hraničné hcg a potom to odišlo cez menzes ☹ no my skor ako o 2 roky nepojdeme ani tento rok na na budúci až ked mi skončí poistka a prídu nejaké peniažky tak potom možno vyskúšame chceme si fakt na dlhšie oddýchnúť od behania po dochtoroch a hlavne já si chcem upraviť menzes,lebo ho mám všelijak ☹ a vlastne ani neviem či mám ovuláciu 😕 na IUI sme nikdy neboli

kukulik30
6. júl 2012

ahojte
@ivka3901 neviem, s kym si mailovala, ale mne napr . vzdy dr Koudelka odpovie, vacsinou do par hodin, alebo do dalsieho dna... a teraz dokonca aj z dovolenky
asi bol mimo ...ale ja by som to s tym mailovanim skusila
ja teraz tiez pojdem na uzv u mojho gyn a posuniem info mailom dr do RF a na zaklade toho mi navrhne den KET🙂
drzim palce 🙂

lucitas
6. júl 2012

@fafinkka Ahoj, chcela by som sa ešte spýtať, to si bola v Brne ako samoplatca, alebo Ti poisťovňa niečo preplatila?

lucitas
6. júl 2012

Dievčence, do RF chodíte pravidelne počas stimulácie na folikulometriu, alebo chodíte svojmu gynekologovi a potom len posuniete info do Brna? Neviem si predstaviť ako to funguje. Ďakujem za info 🙂

kukulik30
6. júl 2012

@lucitas ja som pocas dvoch SOFT stimuliek chodila stale k nim , aj UZV, ale teraz sa napr. pripravujem na KET a uzv mi spravi moj gyn a ja len posuniem info mailom 😉
urcite, ak doverujes svojmu gyneokologovi a vies, ze pomeria precizne aj sliznicu , aj foliky, tak sa kludne mozes dohodnut aj na komunikacii mailom 🙂
najlepsie je si to ujasnit hned na konzultacii v Brne priamo s osetrujucim lekarom 😉

lucitas
6. júl 2012

@kukulik30 poslala so Ti IP 😉

kaja81
7. júl 2012

Ja mam teda konzultáciu v Reprofite za sebou a "super"bola som veľmi spokojná. Cystu mi odsali nebolo to nič strašné. Doktorka Vitoušková bola veľmi milá, príjemná. Navrhli mi min. stimulku tiež mam clostilbegyt1-0-1dávkovanie na druhý deň cyklu.Teraz mam špinenie, akurát, tak čakam a idem to užívať, potom tiež ultrazvuk 7-8 deň do Brna. Iba neviem mám už doma aj injekciu kt., si mam pichnuť 36h. pred odberom ale ešte neviem koľko dní ASI po tom ultrazvuku si ju asi pichnem?jasne, že mi to povedia na ultrazvuku ale by ma to zaujimalo teraz, neviete náhodou? Nelly daj vedieť ako si na tom. držím palce všetkym... Nám.

kaja81
7. júl 2012

@nelly3 ako treba postupovať, keď chcem aby mi aspoň niečo preplatila poisťovňa? mam Všeobecnú.

nelly3
7. júl 2012

@kaja81
ahoj, takze tebe odsali cystu? 😕 lebo ja mam tiez a ma okolo 6 cm, ale nejako to koudelka neriesil, ze uvidime, mne ju uz na SK 2 x odsavali, ale vzdy sa znova naplnila, takze to nema asi vyznam, ja k clostilbegytu 1-0-1 picham aj od 2DC menopur, zohnala som si na SK lacnejsie, ten co mi dali vratim, usetrim, no to neviem, budem riesit az po vsetkom, baby mi tu radili a aj pisali co ako, skus kuknut zopar stran dozadu 😉 treba si z ich stranky - zdravotnej poistovne stiahnut tlacivo- ziadost o refundaciu a vyplnit + fakturu co ti daju v Brne dolozit a vselijake papiere. Takze ty budes mat asi len nativ stimulaciu vsak?

holly74
7. júl 2012

@kaja81 Ahoj, pichnutie toho pregnylu vychádza asi na 3. deň po tom ultrazvuku, pichá sa večer. To ti presne napísu do protokolu.

kaja81
7. júl 2012

@nelly3 asi to bude nativ, keďže mám len lieky.ale tak som /tajne/ dufala, že nedostanem menzes teraz a je tu. Úplne mam dnes na ho... deň z toho. uplnú depku Dufam, že sa mi to podarí v Brne ale neviem, čítam tu,že koľké baby už koľky krat boli na umelom a nič.to je blbeeeee.blby deň maaam. Ja som mala cystu 5 cm. Lenže ja už nemam jeden vaječnik o ten som prišla pred rokom kôli cyste.tebe skušali aj nativ alebo hneď na 1x ideš takto.
dík za odpoveď.pa

kaja81
7. júl 2012

@holly74 Ďakujem,za info.:o)

nelly3
8. júl 2012

@kaja81
ja idem na soft stimulaciu 😉

zabka1124
8. júl 2012

Ahojte babenky!!!Dnes som 10den po ET a v noci ma chytili take bolesti brucha,akoby som mala dostat mrchu, hlavne po vycikani!Vcera ma bolelo tiez trosku a trosku aj dnes rano ,ale v noci to bolo strasne 😒 !Dufam, ze tie nase chrustiky rastu a ze sa im paci!Zajtra pojdem na krv,kedze v utorok mam robit test, tak to zoberem jednym vrzom!
Babenky, tie co ste vkladali utrogestan, tak ste si ho aj vymyvali von alebo ste si ho nechali vnutri a stale len davali dnu ,tak ako vam urcili?? 😒
Neviem ako u vas , ale u nas sa dnes ochladilo 😀 na 33C,to vcera a predvcerom ze 38.5C!Cakam na dazd 😀 !!!

jantarka
8. júl 2012

Holky chtěla jsem se zeptat a i poprosit...Jdeme na 10.ivf taky opět do Reprofitu a chtěla bych si to zkusit ulehčit po finanční stránce, proto sháním nějaké inekce. Pokud by vám některé zbylo z Merionalu a Orgalutran nebo Cetrotide, tak bych ráda odkoupila. Moc děkuji a když tak písněte do IP.
Všem samozřejmě držím palečky a doufám, že se všechny dočkáte 🙂

speranza1
9. júl 2012

ahojte babule..tak ako sa mate? co mate noveho?

zabka1124
9. júl 2012

@speranza1 ahojky🙂nove mame stale teploooooo🙂,nastastie len 30C!!!A ty, 😉 co noveho??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre