Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
26. aug 2009

no mna sa doki pytal ci nechcem ist a dal mi aj papier ale v brne mi ho netreba ale po 35ke sa chodi a ja chcem si aspon trochu byt ista, ze je vsetko ok nechcem to zanedbat muzik bude mat 45 a ja 40 tak to riziko tam je

julietka
26. aug 2009

miri sorry ja som ti zabudla napisat ako som znizovala ten prednison... 😅 brala som ho normalne 1x1 do ukonceneho 10tt a potom kazdy druhy den 1 celu tabletu, do konca 11tt a od zaciatku do konca 12 tyzdna som si dala iba dve tablety za cely tyzden, samozrejme cele, ziadne polovicky 😵

lahhelik ty kedy nastupujes do tej novej prace? ja som to akosi nepostrehla 😕

lahhel
autor
26. aug 2009

Julietka, ja vlastne ani neviem kedy presne nastupujem..budem robit u nas v Nitre v jednom novo otvorenom centre, ktore sa oficialne otvara 9.9...ja by som mala nastupit nejaky tyzden pred otvorenim, povedali mi ze koncom augusta, zaciatkom septembra...takze cakam, kedy zavolaju...

anty
26. aug 2009

Ahoj holky, tak já se teda oficiálně zítra pouštím do testování. Nic mně nebolí a mrška nepřišla. Držte mi palečky. Jinak mi dochází utrouš, tak doufám, že mi ho nějaký dr. předepíše, kdybych náhodou byla těhotná. Tak zítra se ozvu

julietka
26. aug 2009

lahelik ale dufam ze aspon zmluvu ti uz dali, resp.zmluvu o buducej zmluve..aby ta neoklamali, lebo sa mi to nezda ze nevedia ti ani povedat kedy nastupujes 😕 dufam ze to to vyjde a budu korektni voci tebe
tak drzim palce 🙂

anty vsetky co sme tehule sme mali bezpriznakove otehulkovanie, takze ak nemas priznaky=si tehu 🙂

avaka
26. aug 2009

Ahoj
Anty,drzim palce na testovanie 😵
Juli,cau 🙂 Si sa pytala,ci uz nakupujem,este nie,ale taka inspiracia by sa zisla..Ved ani neviem,co vsetko treba pre babatko na oblecenie v takom chladnom obdobi,ked sa narodi... A motylikov este necitim,no dufam,ze coskoro budem,lebo ja si viem inak nahovarat take veci... 😒

julietka
26. aug 2009

ahoj avusik 🙂
vcera tanitka pisala ze zacala tusim okolo 17tt, je to o stranku, dve dozadu, tak mrkni 🙂
no urcite dupky, overaly, fusak, teple ciapocky, rukavicky
dnes sme sa tu s mirindikom bavili o velkosti vaniciek, ale my ked budeme mat zimne deti tak im budu stacit aj mensie vanicky a v lete uz budu v sportiakoch tak na vanicke uz nebude zalezat 😵
lebo som teraz vecer okukovala susedkin kocik a maly bude mat teraz 3 mesiace a uz sa nevmesti do kocika!fakt robia malinke tie kociare dnes

anty
27. aug 2009

Ahoj holky tak test je negativní, ale mrška nikde, teplota 37,3. Budu volat do reprofitu co mám dělat.

mirinda10
27. aug 2009

anty a aky test si robila ten co ti dali v Care no mne ten vysiel dost slaby a mamtest ciarka krasna, test som si robila v sobotu a vpondelok som mala HCG 724 tak chod kupit este jeden ale skusaj mamatest ten ma nikdy nesklamal a ak mas sancu sukromne ist si zmerat HCG to by bolo najlepsie

n ved o tie kociky su moderne ale pre male deticky este, ze mi s juli nebudeme mat obrou co 😀 tak sa nam tam zmestia nejaky ten patek 😀 😀

inak lahhelik ja by som to chcela mat od nich pisomne, ze ti ponukaju pracu aspon ako akceptacny list aby ta nesklamali tu je vela zlych ludi

pekny den prajem

inak sa som si asi dnes nasla bobakov ked som skusala brusko tak na jednej strane som ho mala strasne tvrde a bolelo ma a na druhej pekne makke tak som sa zlakla ale asi tam boli bobaci poom to preslo a brusko makke asi isli viac do nutra no bude to pozorovania uz sa na to tesim ako mi tam budu bobaci migrovat

tak moc Vam to prajem babulky je to moc pekny pocit ale kazda sa ho raz dockame ja tomu verim raz pride kazdej CAS tak ako to pekne hovori zuzlik a budeme na vas prskat az sa budete musiet chodit kazdu chvilu umyvat take budete zaprskane

julietka
27. aug 2009

ahojki babulky 🙂 no pozeram ze akosi to tu odvcera flakame 😉

miri ze obrov, hi hi 🙂 nase budu vazit dokopy to co jedno mimco, teda skoro tak, ved vacsinou dvojky byvaju mensie, nie je to sice pravidlo, ale ja tomu budem verit, hlavne nech su zdrave 🙂

anty naozaj skus este ten mamatest, ani mna nesklamal, ci uz to bolo negativne, alebo pozitivne..

anty
27. aug 2009

Holky byla jsem si teď koupit Best2, ten jediný měli u nás v lékárně a taky negativní. Jinak jsem mluvila s Macháčem a říkal ať ještě testnu v sobotu. Bojím se ať to není třeba mimoděložní, ale to by mi asi vyšel test, že?

tanitta
27. aug 2009

ahojky..
anty...noskoda toho ze este cakat do soboty.. ☹ ...test by bol // keby bolo mimo...teoreticky... ale su to vsetko zaciatky.. takze aj tesik nemusi byt hned ukazkovy.. mozno je to len lenivcek a v sobotu tu vykukame pozitivny testik;)...velmi drzim palce...
baby nam sa osvedcila na 100% klasicka perova zavinovacka.. veduci tam spaval snad do 5mesiacov 😅 ale trcali mu nohy aj ruky 😀 ...ale bol spokojny ..aspon mal telicko obalene 😎

julietka
27. aug 2009

tanitka myslis paperovu zavinovacku? taku do akych kedysi balili nasich rodicov?

anty a kedy je 14 dni od ET?mala si aj PK?

tanitta
27. aug 2009

hej juli normalnu perovu... tie mekucke z husacieho peria 😀 ...aj mna do takej balili 😝 ...

julietka
27. aug 2009

ja mam odlozene este od mojej starej mamy, co do nej balila moju mamu so sestrou, sila si ich sama a okraje ju s drobnych madeirovych krajok, pracne pozosivane, rucna praca 🙂 ale vnutri je tepla deka, nie paperie
taka paperova moze byt uzasna, a veduci sa urcite rad v nej pelesil, bolo teplucko ked bol zimne dietatko 😵 😉

tanitta
27. aug 2009

urcite zimny fusak do kocika a overal ... fusak je dobry hned aj zaroven co sa da do autosedacky aby tam mal tie diery na pasy... napr. emitex 3v1... ma aj nadstavec takze im bude dobry aj po roku 😵....

anty
27. aug 2009

Dneska je 13 den od ET, neměla jsem Pk. Tolik jsem se těšila a zase nic. Už nevěřím tomu, že někdy budu mít dítě. Vždycky máme všechno ukázkové a nikdy se nic nepovede. Promiňte, že vás tady otravuji se svými problémy jen jsem se potřebovala vykecat.

julietka
27. aug 2009

tanitka dik za tip, ja som ani nevedela ze existuju take fusaky specialne s dierkami do autosedacky 🙂

anty ved na to sme tu aby sme jedna druhu podporili....ja uz som tiez neverila ze sa nam to raz podari a pri poslednom pokuse som sa vzoprela a povedala som si a co som ja o nieco horsia ako ostatne zeny aby som nemohla cakat babatko a zacala som si predstavovat zivo ako aom tehu a ako sa staram o svoje mimi a ta predstava zacala byt taka silna az sa mi naozaj zhmotnila 😉

mirinda10
27. aug 2009

anty neboj budes mat miminko len nesmies prestat verit, nemozes ist niekde na krv nemate tam niekde sukromne laboratorium ak ano skoc tam a nech ti zoberu krv na HCG a nemusis sa stresovat

juli my nasich drobcov budeme musiet balit veru do perinky nebudu mat tolko podkozneho tuku a budu to zimne meisace tak aj ja take nieco budem hladat no paperove vankuse mam take prave husaie tak babka usije perinky a kupime iba oblieckya je hotovo

julietka
27. aug 2009

anty nam vyslo piate ET, celkovo to bolo 4 IVF
nechcem ti tu vlievat falosne nadeje ze testik bude pozitivny, ale predsa este skus testovat 😨
.. pokial uzivas lieky a nie si tehu tak mrcha tak skoro nedorazi
zuzlikovi a aj mne sa stalo ze sme mali cca na 10 den pozitivny testik, aj ked slabucko a potom asi o dva dni ciarka zmizla, z krvi som uz mala len nizku hladinu hcg a mrcha mi nedorazila kym som nevysadila lieky
treba skusat, pretoze raz to naozaj vyjde a hlavne tomu musis verit, nesmies sa vzdavat tej predstavy ze budes aj ty maminou, pretoze pokial si zdrava tak ta nadej tam vzdy je 😉

julietka
27. aug 2009

miri ja by som balila do perinky aj letne babatko 🙂 mne sa strasne pacia babatka v perinke, to je najkrajsi pohlad na svete na spiace mimi v perinke 😵
akurat si neviem predstavit ci mam davat mimca v perinke aj do fusaka 😕

mirinda10
27. aug 2009

no zlatko ked budu mat 2kg tak ano a zalezi ako dlho ho nechas vonku ale ja som januarova a ja som bola vonku aj v perinke aj vo fusaku a mala som 4kg som sa narodila 😀

avaka
27. aug 2009

Ahojte 🙂
No dievcata...na tretej strane sme boli... 😒

Anty,nebud smutna,budes tehulka urcite 🙂 Raz to urcite vyjde...Viem,chce to vela trpezlivosti,je to tazke...Aj mne sa to zdalo nedosiahnutelne,a tiez som mala take myslienky,ze asi nikdy nebudem mama, aj teraz si este hocikedy kontrolujem brusko,lebo sa bojim,ze sa zobudim z toho pekneho sna.. A skus este urobit v sobotu ten testik,mozno bude prekvapenie.. 😉

Tanittka,to je super,ked len napises,presne aky fusak...nemusim hladat na nete...a ten emitex som pozerala a vyzera fakt super. Dobra pomoc od skusenych mamin 😵

Miri,myslis,ze si to citila drobcov? 😕 mne sa tiez stalo,ale ja si skor myslim,ze som to asi mala plyny...normalne taka velka hrca na bruchu,az som mala brucho krive... 🙂 ale ked plyny vysli,tak to preslo..Pardoon 😅
Myslim,ze takto sa drobci este nedaju citit,alebo zeby..? 😕

Juli,mne sa tiez pacia vacsinou kociky s malymi vanickami,ale mas pravdu,ze nase mimca budu este malicke,tak sa tam zmestia aj s fusakom zo zaciatku a potom uz budu v sportakoch... 😉

Zuzli,to neznamena,ze ked mas nutenu pauze,tak si oslobodena aj od kona.. 🙂 Ci si taka zaneprazdnena?

Pozdravujem Vas vsetky babulky 😵

zuzla80
28. aug 2009

Ahojte 🙂
Avuška ja nepauzujem od koníka, čítam si vás, ale nemám ani čím prispievať. Nemám ani nič nové, a aj keby som vám rada radila s perinkami a fusakmi, či vetrami 😅 tak s tým ešte nemám skúsenosti. Ale na druhej strane rada vás čítam, hlavne s akým nadšením tu opisujete svoje tehuľkovanie...
Tešila som sa na september, lebo vraj september je dosť úspešný mesiac, no ale ak musím, tak musím počkať.

Anty nezúfaj, ani ja nezúfam a to ma čaká 6.IVF a snáď už aj posledné... držím ti palce. Inak mne asi pred vyše dvomi týždňami písala jedna kočka - ona nás zvykne čítať, tak ju srdečne pozdravujem - a tiež jej vyšiel negatívny test na 12deň od ET a po PK a krv bola vysoko pozitívna - to len ako povzbudenie, že aj testy niekedy výjdu falošne pozitívne,

Držte sa babule, tehule i netehule i mamičky 🙂

mirinda10
28. aug 2009

dobre ranko babulky no uz mame piatok tak nas caka posledny augustovi vikend a koniec prazdnin je tu.
V pondelok idem do prace a hodim rec s novym sefom ako budem dalej pokracovat v praci, len dufam, ze bude tak tolerantny ako moj stary sef a bude sa s nim dat dohodnut ale pockam este 2 tyzdne a potom mu
oficialne oznamim, ze som tehu a chudak bude asi sokovany pride novy spolieha sa na mna a budem si musiet najst nahradu a este tohp noveh aj zaucit no neviem neviem ako to zvladnem minimalne 3-4 mesiace budem cakat pokial niekoho najdu a nastupi a potom aby som bola aspon mesiac s nim to bude zabava 😀

tanitta
28. aug 2009

ahojte kukucky...
idem vas pozdravit kukam co nove;)....
julie.. mozes dat aj perinku do fusaku.. ale ja som to nerobila vzdy som si ho dala do overalu a tak do fusaku.. lebo aj v autosedaceke nedas pasy cez perinku resp. medzi nohy
Zuzla.. baby to tu este viac nastuduju a ked budes tehulka urcite viac hlav zase a viac rozumu 😵 viac skusenosti... uz aby to bolo;)..
pekny dnicek prajem...

tadea
28. aug 2009

Prepáčte babenky,že sa vám sem pletiem,ale stále vás číta,hoci chodím do iného CARu,ale ste tu všetky také super baby s pozit.myslením 😅 ...chodím si tu dobíjať moje duracellky...chcem napísať anty,aby si z testu nič nerobila,ja som testovala teraz na 12.deň po ET a bol snehobiely a na druhý deň HCG vysoko pozit.....
dr.povedal,že to vyzerá na dvojičky...po týždni som to odkrvácala,akoby sa nič nedialo 😢 ...veď zuzlinka o tom vie...hneď som sa hodila do KETíku,tak ak vám to nevadí,prídem sem občas pre energiu,OK?

mirinda10
28. aug 2009

tadea pravdaze prid kedykolvek a je mi to luto co sa ti stalo ale asi bobaci neboli ok po genetickej stranke ked to tak rychlo vzdali ale teraz to uz pojde ako po masle a ak mas snehuliacikov tak sup do dalsieho kola
ak sa smiem spytat tak ake si mala HCG ked ti test vobec nereagoval ja verim iba mamatestu ten ma este nikdy nesklamal ale vzdy je dolezita krv
a teraz si v akom stadiu uzi papas estrofem alebo extrimax?

tadea
28. aug 2009

Ahoj mirindik,tebe /aj všetkým ostatným samozrejme /držkám veeeeeeeeeeeeeeeeľmi palce a som rada,že ti to vyšlo....aj ja mám 38-čku zanedlho na krku,takže čas ma tlačí...
bobáci boli myslím si geneticky v poriadku,lebo z 9-tich oplodnených vajok som mi všetkých 9 embryjok krásne prežilo PK...len jedno bolo tuším 2-kovej známky,inak všetky mali 1 😉 ..takže ani dr. to nechápal...
u nás v labáku je negat.HCG do 1,0 a ja som mala 13 IU...
teraz beriem estrimax a bud.štvrtok USG,potom KETík....

mirinda10
28. aug 2009

tadea to sa stava ze aj jednotkove blastocysty sa neujmu alebo to vzdaju aj zuzlik vie o tom svoje

to u vas meraju beta HCG nakolko pre normalne HCG je to male ak je menej ako 50 a pri PK tak je to malo ja som mala 724 a mam jedno vajko aj ked sa rozdelilo na dve casti ale iba jeden plodovy vak

inak ja ked som mala biochemicke tehu tak som mala raz 12 a raz 19 HCG ale a vzdy test biely ale pri 19the velmi slaby duch

tak to je super to uz ides do finisu a za chvilku mas bobacikov v brsuku za par dni tak sa k nam prid potom aj pochvalit

inak velka gratulacia z 9tich vsetky prezili PK tak klobuk dole

no vek na to nepozeraj, ja som mala presne 39 rokov a 6 mesiacov kde sa nam to podarilo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre