Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

deinad
7. aug 2012

@zabka1124 ahoj, tak to mi je luto, co si prezila, mne ohss este ani raz nehrozil, mavala som menej vajok. Vies ja som zufala, lebo uz 3x tehu a ani raz sa neudrzalo, mne vinko nevadi a urcite to deci kazdy den skusim ;), prajem vela stastia

tinka9075
7. aug 2012

čaute babenky pridávam sa k Vám do témy v septembri idem na konzultáciu k stelclovi tak uvidím pár krát som si s ním písala ochotný odpísal poradil 🙂 🙂 síce mám ešte mrazené embrijká ale nejako týmto centrám na slovensku neverím 😒 😒 😒

kukulik30
7. aug 2012

ahojte , az takto vecer
@speranza1 😔 😔 😔 este asi neprisiel ten spravny cas...nas Samko mi neraz povedal, ze Andrejka si vzal Jezisko hore k sebe, lebo ho ma velmi rad a ked bude chciet nam este posle babatko, ale to sa musi on rozhodnut.....takze cakame 🙂

kukulik30
7. aug 2012

@isabellaa my chodime ku Kodelkovi a cakala som na prvu konzultaciu necele 4 tt 😉

falin
8. aug 2012

@isabellaa - ja mam tiez pco, pri 1.ivf (v Iscare) som mal hyperstimulak, lebo mi dali vysoke davky hormonov. V RF som mala stimulku najprv iba clostylom a potom clostyl + nizka davka menopuru. Ked som dopichavala menopur, mala som lepsiu urodicku a bez oohs. K AMH ti neviem poradit

@speranza1 - je mi to luto ☹ , uz ssa to musi obratit. Drzim palce do dalsieho boja

@tinka9075 - ahojky vitaj, verim ze s RF budes spokojna, aj so Stelclom, ozaj je ochotny, vsetko vysvetli aj ked sa x krat opytas na to ista a vzdy m dobru naladu 🙂

@kukulik30 - zlaty je Samko, pekne to vystihol, aj ked je to pre rodicov tazke ☹

falin
8. aug 2012

baby prosim o radu, prednedavnom ste tu pisali o tabletkach na oddialenie ms. Ako funguju? Neposahal sa vam potom cyklus? dakujem za kazdu odpoved

rot
8. aug 2012

ahojte, čítam túto tému už nejaký ten rok (konkrétne tri), tušila som, že raz pôjdem do RF... Máme za sebou 3 hradené IVF ICSI u nás, dvakrát som bola tehotná (prvýkrát iba kratučko biochemicky, druhýkrát teraz v júli MA s výsledkom anembryomola a kyret v 9 tt).
Problém u nás sú spermie (málo a nekvalitné) a vlastne aj vek nás oboch. Idem sa objednať na konzultáciu do RF a potrebujem poradiť, ku komu by to bolo najlepšie, vzhľadom na to, že nám na Slovensku odporúčajú ako najlepšiu možnosť transfer darovaných embryí (v ČR). Potrebujem to skonzultovať ešte s iným odborníkom, pretože mi to bolo odporučené vzhľadom na vek (37), hoci vždy som mala odobratých cca 4-7 oocytov, oplodnené väčšinou 3 a transferovateľné 2. ..
Špecializuje sa niekto v RF na darované embryá? Alebo je jedno, ku komu pôjdem? Ďakujem.

falin
8. aug 2012

@rot - ahojky, urcite chod do RF, ak si inac zdrava, tak ti mozno navrhnu iba darovane spermie a vajka budes mat vlastne. Neviem aku silnu stimulku si mala ale 4-7 oocytov nie je malo. A ku komu sa objednat? to je tazka rada, vsetci su tam super a problemy spolu komunikuju

alabu
8. aug 2012

Ahojte baby, nemate niektora info ci nema Vitouskova dovolenku? pisala om jej pred 3 dnami a nic...tak neviem ci skusit znovu alebo co..dakujem 😉

rot
8. aug 2012

@falin ďakujem, ja viem, že všetci sú fajn, len som sa chcela opýtať, či sa náhodou niekto z ncih priamo nejako nešpecializuje na túto tému. Stimuláciu som mala relatívne slabú (v FC), ale fajn, dobre som reagovala, akurát je zrejme hlavný problém v genetike spermií (pri spermatogenéze zrejme dochádza k ich poškodeniu následkom trvale zvýšeného FSH u muža), takže embryá zrejme nie sú nejako extra kvalitné, resp., je tam nejaký genetický problém po ich oplodnení (následkom vyššie spomenutého a možno aj menej kvalitných vajíčok vzhľadom k môjmu veku).
Vkladali mi vždy 3-dňové embryá mali zväčša 8 buniek. Zhruba v šiestom týždni sa ale to jedno čo sa uchytilo prestalo vyvíjať, nebolo vidieť ani na ultrazvuku - iba prázdny gestačný vak.
Ešte mi napadlo - mail majú doktori v tvare priezvisko@reprofit.cz?

pufa
8. aug 2012

ahojte baby. 26. júla som absolvovala prvú konzultáciu v Reprofite, bola som objednaná u MUDr. Koudelku. Bolo to vcelku rýchle, asi 30 min. a príjemné. Mám z centra ako takého dobrý pocit. Začiatkom októbra idem na kontrolu a keď budem OK, asi už v októbrovom cykle začnem s minimálkou. Plánuje z Vás niekto stimulku v októbri?

ria191
8. aug 2012

@pufa možno ja, ale uvidím ako dopadnem na konzultácii 27.8. 🙂 🙂 🙂, ale ak by to bolo na mne tak by som začala až v októbri 🙂 🙂 🙂

melisska
8. aug 2012

@alabu nemala dovolenku este vcera, aj som jej volala , ale bola na sale, a mne na email tiez neodpovedala🙂 😉

pufa
8. aug 2012

@ria191 september sa ti zda skoro?

falin
8. aug 2012

@rot - myslim ze sa nikto nespecializuje iba na darovane. Ja chodim dr. Stelclovi a preto som ti pisala iba o darovanych spermiach lebo sme na tom podobne, mm ma katastrofalny spg a pri poslednej stimulke nam dr. navrhol darcovske spermie, zatial sme to odmietli, uvidime co bude dalej, mozno motyka vystreli 😀 . Ja som relativne ok, na stimulku som vzdy reagovala fajn, mam o rok menej ako ty.
Kde bol manzel na vysetreni spg? Musim nahnat toho mojho, nech si necha znovu vysetrit
mail radsej pozri ci nemaju na nete, lebo niektori maju priezvisko a niektori meno, koncovka je tak ako pises

ria191
8. aug 2012

@pufa ani nie, ale to nemám taký kľud ako v októbri. Veľa práce okolo domu, ale ak nebudem mať inú možnosť tak začnem ako mi Štelcl navrhne. Ale mám endometriózu a pravdu povedať čím skôr tým lepšie, ale ak chcem byť v psychickej pohode tak radšej by som brala október 🙂

melisska
8. aug 2012

dievcata nezvysil sa vam orgalutran???dakujem 😵

pufa
8. aug 2012

@ria191 psychika vplýva dost aj na tvorbu vajícok a vsetkého okolo toho, tak mozno by predsa bol pre teba lepsi ten oktober, ale na druhej strane, pokial by bola v septebmri endometrioza v klude, treba to vyuzit. Jaaj, nemá to nikto z nás ľahke...

pufa
8. aug 2012

@melisska ahoj 🙂 sledujem tvoju kampan na zhananie liekov. Pozerala som na webe cenu orgalutranu. Ak tomu dobre chápem bez poistovne to stojí jedna dávka 33 € a s preplatení poistovne 5 €? Cize ty hladas niekoho kto ti preda zvysne balenia ktore mu hradila poistovna po 5 € za kus? Chcem len vediet ako to funguje, lebo pomaly aj zacinam zhanat. Dakujem za kazde info 🙂

melisska
8. aug 2012

@pufa ano tak 😉 a potrebujem aj menopur vie mam za sebou 4x IVF 6xKET ideme na 5.IVF tak ako samoplatca-je to financne velmi narocne nazbierat tie eura, a ked mi niektore duevcata pomozu aspon tak si trosku usporim

pufa
8. aug 2012

@melisska samozrejme, treba si pomahat. ja sice este jeden pokus k dobru na Slovensku mam, ale potrebovala som zmenit vzduch, tak idem do Brna do Reprofitu na soft stimulaciu. Mam doma gonal 450, ale este asi k tomu bude nieco potrebovat. No a este skusit poprosit mojho gynekologa, ci mi nieco nepredpise. Uvidime. Tak drzim palce!

pufa
8. aug 2012

@melisska mna inak velmi fascinuje tvoja fotka, je taka plna nadeje a optimizmu.. kiez by ti to do patice vyslo...

melisska
8. aug 2012

@pufa dakujem 😉 aj tebe 😉 😉 😉

ria191
8. aug 2012

@pufa aj mňa fascinuje melisskina kampaň ja teda na to nemám gule, ale tiež to budem musieť za chvíľku rozbehnúť 🙂 . Ja mám tiež ešte jeden pokus na Slovensku a tiež som potrebovala zmenu 🙂 . Tuším sme na tom podobne 🙂

lucka_220809
8. aug 2012

@pufa ahoj, preco az oktober, ak sa mozem opytat?bezne to tak dlhsie trva, alebo je to tvoja volba? Len si tak priebezne zistujem veci... dufam,ze nevadi,ze sa pytam... ci ti idu robit medzitym este nejake vysetrenia alebo ako..?

pufa
8. aug 2012

@ria191 ano, vyzera to tak 🙂 ja som bola dva krat v gyn five a jednak som nebola velmi spokojna s pristupom a znova tie iste priestory, to cakanie na chodbe, no skratka, uz by som to velmi zle znasala, takze radsej si pocestujem 🙂

pufa
8. aug 2012

@lucka_220809 ahoj. ja som prisla o babatko v maji v 17tt, po amniocenteze som dostala infekciu. Takze sa musim zregenerovat, sliznica sa musi dostat do formy, lebo je zatial nizka po kyrete, menzes som mala slaby a iba dva dni, tak preto. Koudelka povedal, ze skor ako v oktobri by to nemalo zmysel. Takze bud oktober ak sa mu uz bude vsetko pozdavat alebo prinajhorsom november. Cize su to cisto subjektivne dovody, nie je to pre dlhe cakacie doby neboj 🙂

rot
8. aug 2012

@falin jasné, chápem, ďakujem pekne 🙂. spg nám zväčša robili v centre, tie prvé aj u urológa (vo fakultnej nemocnici). Ja už som písala dr. Štelclovi, tak budem čakať na odpoveď. Snáď som mail trafila, ale nevrátil sa späť 🙂 .

javi37
8. aug 2012

@melisska Ahoj, nezhanaj lieky, mam ich uz u seba, vyzdvihla som TTi ich.

tinka9075
8. aug 2012

@falin ahoj dakujem za privítanie verím že sa mi to v Brne podarí keby som bola vedela že mi poistovna preplatí ivf aj v čechách tak by som šla hned tam a nešla na slovensku 😒 ja neviem prečo sa nedarí u mna všetko ok spermoš máme ukážkový všetko mám vyšetrené a bábo nie sa uchytit mám za sebou už 5 potratov a nikto nevie zistit prečo nedonosím 😠 ja sa už do Brna velmi teším a verím že mi pomôžu 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre