Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
8. aug 2012

@pufa ahoj, uff, takto je veľmi smutné, čo sa ti stalo. Ak sa smiem spýtať, prečo ti robili amnio? vek na to, ako pozerám nemáš...

javi37
8. aug 2012

@tinka9075 Aj genetické testy? Myslím, či vylúčili trombofíliu? Inak v Brne to je ako samplatca na rovnakej úrovni ako na Slovensku pri preplatení poisťovňou.

tinka9075
8. aug 2012

@javi37 no aj genetiku robili a zistili niečo tak si celé tehu budem pichat Fraxiparín to som zabudla napísat a teraz mesiac pred ivf mi dal doki užívat Prednison tak už neviem zajtra idem ešte na krv na potvrdenie tehu bola som aj v pondelok a bolo to tesne na hranici tak sa velmi neteším 😒 😒 ale netreba zúfat a treba íst dalej 😉 😉

melisska
8. aug 2012

@javi37 😀 😀 😀 dakujeeeeeeeeeeeem

melisska
8. aug 2012

@javi37 ako?????????, som zvedava 😅

deinad
8. aug 2012

@tinka9075 ahoj aj ja Ta tu vitam 🙂, idem do Brna kvoli novym tvaram, prostrediu a zmene pristupu a verim, ze tam nam to konecne vyjde 🙂

tinka9075
8. aug 2012

@deinad aj ja tam idem kvoli novým tváram teraz som v ginfive a stále mám pocit že to tam je ako na bežiacom páse len plat a hotovo 😒 😒 kamošky boli v brne a velmi spokojné obe sú už tehulky 🙂 🙂

deinad
8. aug 2012

@rot ahoj, ja ked som do RF volala, tak som sestricke povedala, ze mi je jedno ci to bude lekar ci lekarka, hlavne nech je to ten najlepsi odbornik, kedze mam za sebou 3 IVF 🙂 a ona nas priradila k Dr. Kuřecovej, inak na stranke RF maju aj fotky, tak si vyber, kto Ti je sympaticky, alebo to nechaj na sestricku. Ja si osobne myslim, ze tam su na vysokej urovni vsetci a v Cechach je citit celkovo uplne iny pristup ludi, to som vycitila uz len s rozhovorou s tou sestrickou.

zabka1124
8. aug 2012

@deinad ahojky, dakujemmm🙂🙂.Je mi luto, ze sa babatko neudrzalo, ale neboj podari sa raz 😉

deinad
8. aug 2012

@tinka9075 ja chodim do Heliosu v MT, akoze ja som bola s pristupom lekarov spokojna, vzdy mi vysli v ustrety, odpovedali na telefonaty aj smsky, konzultovali moje problemy. Aj mi stale hovorili, ako mi drzia palce, ze uz to vyjst musi...lenze tiez je tu to ale..a to tym, ze pacientov im stale pribuda, sa z toho tiez stal beziaci pas, ako keby si isla s anginou ci chripkou. Absolvovala som tam uz 3 IVF pokusy hradene z casti poistovnou, cize ako samoplatca by to na SK bolo drahe a tiez mi odporucili hned darovane vajka...ale na co ked svoje mam zatial velmi kvalitne, problem je, ze uz 3x som otehotnela, 2x MA a 1x teraz cerstvo vcasny potrat, 20 dni po ET to male vzdalo...:(. Tak som sa tu pri citani prispevkov povzbudila a zavolala do RF a uz sa tam tesim a verim, ze to vyjde.

deinad
8. aug 2012

@zabka1124 dakujem, som z toho stale smutna, ale snazim sa drzat hlavu hore. Ked sme sa uz raz rozhodli bojovat, tak vzdat sa do uvahy nepripada 🙂

tinka9075
8. aug 2012

@deinad ja som bola na 2ivf v Heliose a spokojná som nebola chodila som ku Krajkovičovi a ten nás obtiahol o 400 eur a ked som ho na to upozornila tak povedal že sa pomýlil a peniažky nám vráti doteraz a už je to 2 roky a peniažky nikde 😒 😒 tak som bola naštvaná že takto zarábajú na neštastí ludí ktorý túžia po bábetku 😒 😒

zabka1124
8. aug 2012

@deinad treba sa drzat a verit!!
Baby sak uz nech sa to prelomi, bo mne je tazko sem prispievat ☹ !!!!Uz chcem , aby sme tu boli vsetky 😀 😀 !!!

deinad
8. aug 2012

@tinka9075 fuha, tak to je dost 400 eur, asi ste sa mali viac pripominat, aj ked je to blbe, ale chybu spravili oni,..lenze po 2 rokoch je to aj zabudnute veru, mne sa nic take nestalo, ja som sa prave naopak snazila presadzovat a tlacit ich do novych vysetreni, lebo oni ta zas presviedcaju a castokrat sa nechame ovplyvnit, lebo sami sme bezmocne a bez lekarov to nejde...verim, ze v RF zazijeme ovela lepsi pristup, po tolkych sklamaniach musi stastie prist aj k nam, no nie 😉

deinad
8. aug 2012

@zabka1124 ani nehovor, ja sem chodim 2 roky a prezivala som s kockami uspechy i neuspechy tie ich aj tie svoje a po kazdom neuspechu bolo velmi tazke nabrat silu, pomahat a povzbudzovat dalej, ani neviem ako, ale vzdy som ju v sebe nasla, aspon tu sa mozeme vykecat zo smutkov a verim, ze coskoro aj z velkej radost, treba verit, ako pises a pozitivne mysliet 🙂

tinka9075
8. aug 2012

@deinad presne tak sklamaní už bolo dost tak sa teším že práve v RF zažijeme konečne to štastie ja už bábo chcem všetky kamošky už kočíkujú a ja chodím kočíkovat ich deti ale ked budem mat svoje tak sa mi bude inak kočíkovat a hlavne ten pocit že bábo je moje 🙂 🙂

javi37
8. aug 2012

@melisska No v piatok ráno idem na punkciu 🙂 ...folikulov 5, tak sa teším, aj keď uvidíme, či budú aj vajíčka.

melisska
8. aug 2012

@javi37 buduuuuuu, silne drzim palceky 😵 😵 😵
ved super ked si brala iba lieky 😉 nie?

tinaorchid
8. aug 2012

Ani mne Vitouskova neodpisala 😒 .
@zabka1124 v ktorom si teraz tyzdni? Kedy mas datum porodu?

melisska
8. aug 2012

@tinka9075 naozaj ? no neviem ci by som im nechala 400 eur 😠 urcite nie

melisska
8. aug 2012

@tinaorchid ale istotne je tam 😵 mne neodpisala ale rozpravala so stelclom 😉 o tom co som chcela

tinka9075
8. aug 2012

@melisska ani ja som im tam nechcela nechat 400 eur a ked sme potom volali dokimu tak sa zatajoval len aby s nami nemusel komunikovat a teraz nám právnik poradil že to máme vymáhat súdnou cestou tak to bude asi jediné riešenie 😒 😒

tinaorchid
8. aug 2012

@melisska mozno ma len vela prace a tak nestiha odpisovat 😵 .

melisska
8. aug 2012

@tinaorchid aj ja si to myslim 🙂

pufa
8. aug 2012

@holly74 vyslla mi z tripletestov pravdepodobnost na DS 1:150. Isla som aj ked som bola presvedcena ze babo je drave a aj bolo.. Ked som si citala tie uzasne skusenosti so zelznicnou nemocnicou a na druhy den vysledky, povedala som si, ze jeine za tychto podmienok., ked uz vsetci ma k tomu smerovali. skoda ze som pri rozhodovani nenarazila na nikoho kto by ma odradil alebo povedal nech pockam. ake to uz je zbytocne rozoberat...

rot
9. aug 2012

@deinad Ďakujem pekne 🙂 . Hej, stránku už nejaký čas dobre poznám a snažila som sa vyberať aj podľa ohlasov v tejto téme, hoci to bolo ťažké, keďže každá je spokojná s tým svojim doktorom 😀 .

lucka_220809
9. aug 2012

@pufa och,jasne, tak drzim velmi palce... aj prve mimi si mala z ivf? Ja este mam pred sebou nejake vysetrenia u svojho gyn, mozno laparoskopiu, a ak ani toto nepomoze,chceme ist do RF, aj ked tie hradene ivf-ka na slovensku asi nevyuzijeme... Chcem skusit len soft stimulku...

macko79
9. aug 2012

ahojte zatial som sem pridala len par prispevkov lebo s RF som nemala ziadne skusenosti ale vcera sme boli u nich na prvej konzultacii tak uz sa budem moct s vami podelit o nejake tie skusenosti.Bola som u dr.Stelca aj sme sa hned na nejakej tej stimulke dohodli.Dnes mi prisli aj moje dni tak od zajtra zacinam brat lieky.A moj pocit z prvej navstevi? Je tam citit ze im tam viac zalezi na tych paroch co sa snazia o babo a hlavne na peniazkoch kolko si kto moze dovolit.Urcite vedia najst vzdy nejaky kompromis.Idem tam prave volat ze mam prvy den mojich dni a oni ma hned objednaju na prvy ultrazvuk.

falin
9. aug 2012

@rot - za malo 🙂 , inac mail ma s krstnym mailom, trafila si ?
@tinka9075 - urcite pomozu. Genetiku a hematologiu mas vysetrenu? aj tam moze byt zadrhel. Aj ja som bola najprv 3x na Sk az potom som isla do rf

holly74
9. aug 2012

@pufa ☹ ..tak to je fakt smutné....držím palce, nech ti to v RF vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre