Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzmil
15. aug 2012

@nelly3 Tak to by bolo najlepsie. Len ked som sa objednavala, pani na recepcii v Reprofite povedala, ze mam doniest vysledky hormonalneho profilu.

ria191
15. aug 2012

@zuzmil ja si myslím, že ak vyslovene im povieš, že potrebuješ kópie tých výsledkov, že ti ich dajú, ale ja som si pýtala výpis z karty a to som aj dostala 🙂 tak si nepýtaj výpis, ale kópie vyšetrení a potom napíš ako si dopadla 🙂

zuzmil
15. aug 2012

@ria191 OK, uvidime. Uz si bola v Brne na konzultacii, alebo sa len chystas?

zeina62
15. aug 2012

@brita no dufam ze to uz vyde tento krat 🙂

zabka1124
15. aug 2012

@brita jeeeeej, pozeram ,ze uz si 38tt, kraaasssaaa 😉 😉 😉 Krasne ste vydrzali 😎!!!Drzkaj saa🙂!!

nelly3
15. aug 2012

@zuzmil
aj ja som sa telefonicky objednavala tam a nikto mi nic nehovoril 😨

bibi24
15. aug 2012

@zuzmil Nemala by si s tym mat problem, pretoze na zdravotnu dokumentaciu, alebo min. jej vypis mas narok podla zakona.

ria191
15. aug 2012

@zuzmil už som bola ale v decembri 2010 a rozhodla som sa pre Helios, lebo Štelcl trval na operácii, ktorú som vtedy ešte nechcela podstúpiť a nakoniec prišlo na jeho slová 😕 a stratená ovečka sa vracia späť 🙂

leontinka27
15. aug 2012

Baby kolko krat ste museli ist do Brna az do uplneho dokoncenia ivf?a prosim Vas je pravda ze ked si na SK nevycerpam 3 cykli tak mi Brno preplatia.a aj lieky? dakujem

nelly3
15. aug 2012

@leontinka27
4 krat, konzultacia, utz, opu a vklad 😉 preplatia ak nemas vycerpane ako pises 3 IVF na SK a lieky to neviem, musia baby napisat co im to preplatili 😉

leontinka27
16. aug 2012

@nelly3 dakujem a kolko Vam trvala cesta?odkial dochadzate?ja mam jedno ivf na Slovensku a rozmyslam nad Brnom.tu sa vsade k nam spravaju ako ku kusu.....dakujem

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
aj ja mam za sebou 1.IVF na SK 😉 jedna cesta cca 2,5 hod.

leontinka27
16. aug 2012

@nelly3 a uz stimulujes v Brne?

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
uz na 1. konzultacii som dostala protokol a injekcie, takze tento mesiac by som mala zacat uz konecne 😵

leontinka27
16. aug 2012

@nelly3 tak to je super,ja tiez rozmyslam ze tam pojdem len sa bojim trosku ci to financne zvladneme.tebe preplaca poistovna? a kolko krat tam este pojdes?

hora_lka
16. aug 2012

ahojte, aj ja zacinam s IVF v Brne u dr. Stelcla, na Sk som absolovala 1 x IVF + KET neuspesne, kvoli veku uz mi dalsie IVF poistovna nepreplati, tak sme sa rozhodli pre Brno ... ma velmi dobre referencie, aj osobne poznam ze Brno vyslo ... prosim Vas ak mate niektora navyse lieky, potrebujem clostilbegyt, puregon, fostimon, reps. k nemu ako nahrada menogon,menopur,merional a orgalutran, resp. cetrodite. dakujem velmi pekne.

hora_lka
16. aug 2012

@leontinka27 uz mozem porovnat slovenske centrum a pristup v Brne, je to vlastne neporovnatelne ... mali sme velmi dobry pocit z konzultacie, rozpravali sme sa narovinu, aj moj manzel zhodnotil navstevu v centre velmi kladne ... ak vsetko dobre pojde, tak okolo 10teho septembra zacneme stimulovat a potom uz len verit, ze to vyjde 🙂

leontinka27
16. aug 2012

@hora_lka budem ti drzat palce .dufam ze sa ti to podari......zial s liekmi ti pomoct neviem......

leontinka27
16. aug 2012

@hora_lka skus na stranke mam nemam lieky na ivf

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
no mala by poistovna preplatit, najskor si to sama zaplatis a potom poziadas zdravotnu poistovnu o refundaciu, verim, ze preplatia ked nemam vycerpane 3.IVF, pojdem tam len raz lebo verim, ze budem tehotnaaaaaaaaa 😉

leontinka27
16. aug 2012

@nelly3 no mam zlu informaciu na slovensku mi brno nepreplatia.teraz som volala do poistovne....

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
no neviem, ale baby tu pisali, ze ano, konkretne tie co im to preplatila poistovna tak neviem, potom budem riesit. ja mam doveru.

leontinka27
16. aug 2012

@nelly3 no ved ja som im to tiez povedala ze baby pisali, ale volala som s pani ktora to ma na starosti a ona mi povedala ze na Slovensku je dost centier s ktorymi maju zmluvu.ze urcite nie. tak nadej moja je v prdeli.ja na Brno nemam.

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
nedavno tu pisla hencidlo a jej preplatili 2. IVF v Brne co bola, tak neviem od coho to zavisi 😕

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
mna 1.IVF na Sk vyslo 1700€ s poistovnou, minule som si akurat vsetky blocky ratala (benzin ale nie) a spolu aj s 3.KET vysla tato suma, akoze dost, v Brne ratam tak okolo 1000€ bez poistovne.

nelly3
16. aug 2012

@leontinka27
a ja im nebudem volat, ale vyplnim tlacivo co maju na stranke- ziadost o refundaciu a poslem aj s papiermi a budem cakat, snad preplatia.

leontinka27
16. aug 2012

@nelly3 jaj bodaj by si mala pravdu.ja mam union. mna ivf na Sk vyslo 200 eur a to len za lieky. v mojom centre neplatim ani za icsi ani za predlzenu kultivaciu.no skusim napisat tej babe

hora_lka
16. aug 2012

@leontinka27 aj ja drzim palce, nestracaj nadej, skus ist najprv na konzultaciu do Brna, za to neplatis nic, ja som tam tak teraz v pondelok bola, doniesla som vsetky papiere co som mala, rozpravali sme sa aj o financiach, pytali sa kolko sme ochotni dat do toho penazi, aj lieky sme riesili tak, aby boli dobre a neboli tie najdrahsie .. dr nam povedal, ze zarucit vysledok nevie, ale predpoklady splname, keby to takto nevidel, rovno by nam povedal aby sme do toho nesli ... nie ako tu na Slovensku, robia IVF ako na beziacom pase, len aby mali peniaze ..

hora_lka
16. aug 2012

@leontinka27 ano skusala som aj tam, ale spytala som aj tu v tejto teme, ked je tu nas viac co chodime do Brna ..dakujem 🙂

ria191
16. aug 2012

@nelly3 dobre robíš, že im nebudeš volať lebo po telefóne ťa veľmi ľahko odpíšu to je to najľahšie. Moja vlastná skúsenosť a tiež to spravím teraz ako ty, že vyplním tlačivo a budem čakať hádam budem mať šťastie na nejakého dobráka v komisii 🙂 🙂 🙂 a nebude robiť drahoty 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre