Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
18. aug 2012

@zeina62 mozes aj naraz a Ecko ja by som asi cisty, hlavne ak zacnete stimulku povinne pit vela, vela vody

hora_lka
18. aug 2012

@mirinda10 vy ste tu 🙂 dobry vecer 🙂

hora_lka
18. aug 2012
mirinda10
18. aug 2012

@hora_lka ano ale za chvilku idem spat, zajtra idem s potapkou plavat do Senca, tak som este teraz varila na nedelu obed.

hora_lka
18. aug 2012

@mirinda10 vy uz mate navarene a ja ani neviem co budeme varit ... idem aj ja do postele, dobru noc

macko79
19. aug 2012

@melisska ahoj mala som prvych 5 dni clostylbeg.a k tomu aj menogol 1 amp.denne to bolo od predosleho piatku takze tyzden a vcera este jeden orgalutran a vecer o 23.00 som pichala pregnyl ale citim ako keby by mal cely spodok brucha odpadnut najlepsie mi je ked stojim aspom ma netlaci brucho mam ho strasne nafuknute.Ale pisala som aj dr.Stelclovi ze sa nemusim bat ze je to normalne.

macko79
19. aug 2012

@hora_lka ahoj zvladnut to musime kazda jedna ked nieco chceme dosiahnut ale ved mi sme silne urcite to zvladneme. Vodu pijem aj na silu to mi je jasne ale nejako to nepomaha uz som ako casovana bomba.

hora_lka
19. aug 2012

@macko79 budem drzat palce, chodis k M. Ste..ovi? aj ja, teda raz som tam bola, bol velmi mily..tak nech Ti zajtra pozbieraju co najviac 🙂

macko79
19. aug 2012

@hora_lka ok dakujem dam vediet ako to dopadlo pekny den

nelly3
19. aug 2012

@macko79
na ktory den si mala opu? a vklad ti vychadza na ktory den? drzim palce 😉

macko79
19. aug 2012

@nelly3 opu mi vychadza na 12 DC a vklad este neviem to mi povedia az zajtra.

mirinda10
19. aug 2012

@macko79 ET je podla toho kolko bude vajok ak budes mat viac ako 5, tak urcite chod na predlzenu kultivaciu a vklad bude o 5dni. Ja som mala raz a to posledny 7krat a mam nadhernu zdravu dcerku 🙂 moja rada aj ked to tieznie je zaruka uspechu ale u mna to vyslo

zeina62
20. aug 2012

@mirinda10 dakujem za odpoved tak si kupim ciste E cko. 🙂

deinad
20. aug 2012

ahojte kocky, drzim palce, nech Vam OPU aj ET dopadne na vybornu. Ja sa chystam teraz v piatok na prvu konzultaciu, uz sa neviem dockat, co nam povedia 🙂

tinka9075
20. aug 2012

@deinad budem ti velmi držat palce aby konzultácia dopadla dobre ja idem na konzultáciu 12 a už sa tešímmmm 🙂 🙂 🙂

nelly3
21. aug 2012

@macko79
cakame na info 😉

isabellaa
21. aug 2012

Caute baby, po kolkych mesiacoch snazenia ste sa rozhodli navstivit centrum?
Dakujem

macko79
21. aug 2012

@nelly3 Ahojte vcera som bola unavena tak som nepisala a dnes som bola uz v praci takze idem na to az teraz.Tak dopadlo to ani neviem ako ci dobre alebo mam pisat ze zle?Mala som ich 7ks z toho boli 4ks dozretea kym prisiel ku mne dr. tak ostali len tri schopne.Takze 3 ale dnes som volala tak dve su pekne oplodnene s tym ze vo stvrtok mam ET o 11.00 ale zajtra mam este volat ako sa vyvijaju.tak dufam ze tia dve ostanu.

melisska
21. aug 2012

@isabellaa moja po roku snaženia, by clovek mal ist ne vysetrenia preco sa nedari 😉

macko79
21. aug 2012

@isabellaa treba ist co najskor a na nic necakat ak si myslite ze by tam mal byt nejaky problem.To je moj nazor.

nelly3
21. aug 2012

@macko79
hlavne nech do vkladu vydrzia a potom budu z toho dvojky 😉

macko79
21. aug 2012

@nelly3 dufam ze budes mat pravdu.

pufa
22. aug 2012

@macko79 drzim ti palce nech vydrzia! mne nikdy pri ivf (bola som dva krát) neostali viac ako dve dobre embrya, raz dokonca len jedno a vzdy som otehotnela. to ze to nedopadlo ani raz dobre, nebol problem embryi, ale nedostatku stastia.

macko79
22. aug 2012

@pufa dakujem zajtra ideme na to dnes som volala ze su v priadku a dokonca ze sa dooplodnilo aj to tretie len to ma zatial len dve bunky. tomu som celkom nechapala ake dooplodnenie ale aj tak dobre mozno mu nejako pomohli alebo co neviem.A s tym tehotenstvom som bola posledne dva roky tak isto .Dve posledne ivf ,dva roky po sebe som bola aj ja tehotna ale skoncilo to ako to skoncilo ale musime ist dalej a bojovat a este k tomu by nam mali preplacat aj nejake sedenia u psychologov pravda?Lebo mame co robit aby sme sa nezblaznili ale my sme silne opakujem sa ale je to tak chlapi by toho tolko urcite nevydrzali.

deinad
22. aug 2012

@tinka9075 dakujem tak verim, ze aj Tebe dobre dopadne, ale hlavne nech dopadne na vybornu vysledok 😉

tinka9075
22. aug 2012

@deinad dakujem som zvedavá čo poriešime v Brne ..

deinad
22. aug 2012

@isabellaa ahoj, tak my sme isli po roku a v centre dva roky pokusov a zatial neuspesne, ale v dnesnej dobe je tento problem coraz castejsi, takze netreba cakat a ist a ked v centre povies ze sa snazis rok (a v skutocnosti to bude menej) tak sa nic nedeje...oni su na to, aby pomahali, nie aby posudzovali ci je to dostatocny cas na snazenie 😉

deinad
22. aug 2012

@tinka9075 tiez som plna ocakavania a hlavne nech uz konecne pomozu, ja som na SK uz 3 pokusy hradene poistovnou absolvovala, tak dufam, ze Brno bude posledna zastavka a hlavne uspesna, co si uz Ty absolvovala?

tinka9075
22. aug 2012

@deinad ja tiež na SK 3 pokusy ešte mám 3 embrijká zmrazené tak pôjdem na vklad aj ked tomu velmi neverím že sa podarí 😒 😒 u mna nie je problém otehotniet len to udržat embrijká sú vždy pekné teraz som bola bez PK a delili sa krásne len čo z toho ked sa neuchytia 😒 ja tiež verím že v Brne mi pomôžu a budem už konečne mamina 😉 😉

deinad
22. aug 2012

@tinka9075 ja som na tom podobne, az na to,ze uz mrazene nemam nic, embryjka boli tiez vzdy ukazkove aj po rozmrazeni, 2 IVF boli vzdy aj ICSI aj PK, zo 7 vkladov som 3x otehotnela, z toho 2x minuly rok MA a teraz 2t dozadu - bolo z poslednej OPU len 1 vajko, ktore sa "krasne" vyvijalo ale dala som bez PK, nechcela som riskovat a vysledok: biochemicke tehu (po tyzdni HCG kleslo na 0 zo 101), ja mam nizku sliznicu a asi je malo vyzivena ci prekvena, sama neviem, a lekari tiez nevedia..tak snad v Brne vediet budu 🙂, dolezite je sa preliecit, aby neboli ziadne gynekologicke problemy a sexikovat len s ochranou 😀, citala som na nejakych forach, ze proste samotny ejakulat moze skodit...ze snazenie len pocas plodnych dni, inak s ochranou, to len tak moje najnovsie poznatky...od 2008 chodim len po vysetreniach, zakrokoch, rok snazenia doma a 3 rok v centre..takze tiez dufam, ze teraz to bude ono 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre