Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
30. aug 2012

@kaja81 A si samoplátca? Tak to je super cena.

holly74
30. aug 2012

@nelly3 neviem, kde presne je AN Zvonáŕka, ale ak je to blízko hlavnej vlakovej stanice, tak odtiaľ ti ide elina č. 1 prakticky priamo pred reprofit a stačí ti lístok na mhd za 20 kč.

kaja81
30. aug 2012

@holly74 ano som.Prekvapilo ma, keď baby písali také sumy. Mam všeobecnu zdravotnú poisťovňu.

kaja81
30. aug 2012

@holly74 ja budem mať tiež 2x75/denne. Najlepšie je pichať ráno?do brucha?dík

holly74
30. aug 2012

@kaja81 Nuž, ked si samoplátca, tak je jedno akú máš poisťovňu 🙂...asi má tá lekáreň dobrého dodávateľa.
A hej, picháš si ráno do brucha, každý deň na inú stranu.

kaja81
30. aug 2012

@sarasota ahoj ja budem mať taku istú stimulku ako ty ibaže namiesto menopuru mam merional. Prvý krát som mala menopur ale nie každy deň.tak dúfam, že sa nam to podarý všetko. Môj doki nie je nadšený z takej silnej stimulky, že na môj jeden vaječník to bude riadna zaberačka.. 😒

kaja81
30. aug 2012

@nelly3 každy večer 1-2 dcl, že vraj.. 😉

kaja81
30. aug 2012

@holly74 Ďakujem. Prvý krát som užívala len clostol a 8-9 deň som pichal menopur.

holly74
30. aug 2012

@kaja81 teraz čítam, že máš len 1 vaječník...tak to neviem, či má zmysel striedať strany pri pichaní stimulky ...radšej sa spýtaj svojho dokiho.

kaja81
30. aug 2012

@holly74 dobre.Dík.aj keď neviem, či to ma vplyv kde pichneš na kt. stranu?uvidím 😉

holly74
30. aug 2012

@kaja81 No, rozumiem tomu tak, že tým rovnomerne rozdeľujem hormoniky medzi pravý a ľavý vaj. ...ale priamo som sa na to nikdy lekárov nepýtala, to je fakt 🙂 A kedy začínaš?

kaja81
30. aug 2012

@holly74 dneska mi začalo špinenie tak myslim, že zajtra sa mi spustí menzes a začnem piatok 😉
aj sa teším aj mám obavy. mne z toho clostyl. bolo strašne, budila som sa stale v noci na návali horúčavy a to som mala 2denne, teraz 3 denne 😒

kaja81
30. aug 2012

@holly74 doki mi vravel,že po takejto stimulke (ako mam ja) môže mať žena každý vaječnik tak pol litrový, tak čo to urobí s mojím jedným 😒 musí to pekne vydržať 😉 nesmie ma sklamať, posledna šanca, lebo mi potom odporučali rok pauzu ak sa mi to nepodarí teraz 😠

holly74
30. aug 2012

@kaja81 tak držím palce, aby všetko bolo ok. 🙂

nelly3
30. aug 2012

@kaja81
ja si myslim, ze to sa picha striedavo na inu stranu len z toho dovodu aby si nemala len jednu dopichanu 😉 nie pre vajecnik lavy ci pravy 😵

nelly3
30. aug 2012

@holly74
no na stanicu by som musela ist mhd tiez, takze aj tak musim raz prestupovat, nejako to zvladnem 😉

kaja81
30. aug 2012

@nelly3 aj ja si myslím 🙂

ria191
31. aug 2012

@kaja81 to si fakt zohnala za super cenu 🙂

nelly3
31. aug 2012

druha vcelicka v bruchu 😵 este mi ostava 5.

ria191
31. aug 2012

@nelly3 🙂 tak oddychuj, aby včeličky mali čo najväčší účinok 🙂 🙂 🙂

nelly3
31. aug 2012

@ria191
no pracovne, som v praci.

speranza1
31. aug 2012

Ahojte koceny, tak ako sa Vam dari?
potrebovala by som niekolko informacii od dievcat , ktore podstupili hysteroskopiu v Brne.
Co tomu predchadza (vysetrenia a pod...), ako prebieha, kolko dni budem PN (samozrejme ak nenastanu komplikacie), cena a kolko mesacna je prestavka po hysteroskopii pre pripadne dalsie IVF?
velmi pekne dakujem vopred za info 🙂

ria191
31. aug 2012

@nelly3 ty si ako ja ja tiež "oddychujem" v práci našťastie som kancelárska krysa tak sa to dá. Namáham iba hlavičku a to sa môže. Teraz som si ale povedala, že ak pánbožko dá a dostaneme sa až k ET tak potom aspoň týždeň ani prstom nepohnem a do práce ani nepláchnem, skrátka si budem užívať 🙂 🙂 🙂 .

ria191
31. aug 2012

@nelly3 asi aj ja mám šťastie na menopur 🙂 🙂 🙂

holly74
31. aug 2012

@speranza1 Čauko, ako sa darí? Dlhšie si tu nebola....Mne robili diagnostickú hysteroskopiu v RF, ešte predtým ako som začala s ivfkom u nich. PN som nebola vôbec, ani žiadne vyšetrenia predtým nebolo treba absolvovať...bolo to vlastne ako OPU, dali mi krátku narkózu, pokukali maternicu, za 15 minút boli hotoví a za dve hoďky ma mužík viezol domov 😉 Na druhý deň som išla do práce, ďalší mesiac som išla na kontrolu ku svojmu gyndošovi, či je po zákroku všetko ok (bolo), potom som si dala ešte jeden mesiac oddych a na ďalší mesiac som išla na soft.
Cena bola tuším 6000 czk, podľa cenníka.

sarasota
31. aug 2012

@kaja81ahoj kolko si mala vajicok pri prvej stimulke ja som mala pri prvej a druhej vzdy 4 a pri tretej to som mala dlhy protokol 9 ale na zmrazenie nam nic neostalo.Mne ostal menopur tak som par dokupila .Takze uz dnes zacinas drzim pelceky nech su dve ciarocky na teste.Kolke IVF je to u teba.Zelam pekny dnik

tinka9075
31. aug 2012

@deinad
@zlatanka30 čaute babenky tak do Brna idem v pondelok prehodili mi termín aspon nemusím čakat až do 12steho teším 🙂 🙂 sa velmi aspon sa konečne posunieme dalej lebo jednanie centier na SK na úbohej úrovi 😒

speranza1
31. aug 2012

@holly74 cavles holly..dakujem za podrobne info...presne toto som chcela vediet🙂
mam sa celkom fajn, boli sme na dovolenke, oddychli sme si po neuspesnom IVF a premyslam co budeme robit dalej. Chcem si dat pauzu od IVF minimalne do februara 2013, ale pred tym chcem podstupit hysteroskopiu... a ak to bude potrebne tak aj ine vysetrenia (hoci neviem, este ktore som uz neabsolvovala🙂 )

A ty? ako sa ti dari? v akom si stadiu... nebola som tu dlhsie, takze nemam prehlad..mame aj novu tehulku?

kika386
31. aug 2012

Dievcata, vsetky vas pozdravujem a zelam vam , nech vam vsetko dobre dopadne a verim , ze vam to v Brne vyjde tak ako nam. Dnes som bola na prvom ultrazvuku a bije nam srdiecko. je to nadherny pocit a vsetkym vam, zelam aby ste to co najskor zazili aj vy 🙂

holly74
31. aug 2012

@speranza1 Mne celkom fajn...na mňa tie kvantá hormónov asi dobre vplývajú, mám takú povznesenú náladu 😀 ...minimálne do času kedy mám dostať mrchu...čo sa teraz dúfam nestane 🙂 🙂 V pondelok mám opu, dr. videl nejakých 6 folíkov, tak to je fajn....a som sa rozhodla, že sa tentokrát nesmiem o nič strachovať, a basta...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre