Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
3. sep 2012

@isabellaa
presne, co som mala doma som si prefotila nejake vysledky od lekarov a priniesla, ale vela sa ta bude lekar vypytovat, tak co mu povies, vsetko pozapisuje 😉 a kedy ides?

jomini
3. sep 2012

@nelly3 ahoj,zvazujeme ist do brna, prosim plati sa za konzultaciu, a kolko cca vychadza soft cyklus komplet, dakujem za info

nelly3
3. sep 2012

@jomini
za konzultaciu sa neplati, soft stoji 13000 czk + 4000czk (odber krvi ty a tvoj manzel/partner, musia to podla nejakeho ich zakona), ICSI - za kazdu jednu napichnutu 1000czk max. 8000czk, zial soft robia len cez ICSI, to je tak vsetko, nie su tam zaratane injekcie a lieky (daju sa aj u nas na sk zohnat cez net a pod. - bude ta to stat menej).

ria191
3. sep 2012

@nelly3 ak ťa môžem poopraviť tak nám naposledy Štelcl povedal, že tie testy na infekčné choroby (tých 4000 Kč) robia teraz až keď zostane niečo na mrazenie. Dúfam, že som ho zle nepochopila ☹ .

nelly3
3. sep 2012

@ria191
vies co, mozno si zle pamatam, ale koudelka nam na konzultacii cca 2 mesiace dozadu hovoril, ze to musia zo zakona lebo sme sa bavili, ze by sme si to mohli dat urobit aj u nas na SK, ze nie a ze to mne a manzelovi zoberu rano ked pojdeme na opu 😕

jomini
3. sep 2012

@nelly3
@ria191 to su vysetrenia na aids a pod.?

nelly3
3. sep 2012

@jomini
ano take nejake, ale mozno ako pisla ria191 sa to pomenilo za tie 2 mesiace.

jomini
3. sep 2012

@nelly3 tie sa daju urobit aj u nas a priniest im vysledky?

nelly3
3. sep 2012

@jomini
no praveze nie, musia sa urobit u nich, mozno by mohli napisat baby co boli prave na opu ci im to robili ten odber.

ria191
3. sep 2012

@nelly3 ty teraz asi pôjdeš na OPU nie? Tak potom daj vedieť ako to vlastne je, dobre? A vlastne 4 000,- hore dole no nie?

nelly3
3. sep 2012

@ria191
no idem na utz a snad pojdem aj na opu, aj 4000czk je dost penazi, to je 160€ 😠

ana79
3. sep 2012

ahojte tak ja som po ET v Reprofite v Brne....vsetko prebehlo super....mam pocit,ze su ovela lepsi nez slovaci...no uvidime za 14 dni co bude...snad to uz na 3 pokus s cechmi vyjde slovaci 2krat vo FC sklamali.....to co som 2pokusy liekov platila na slovensku ma vyslo cele jedno ivf v cechach...ako samoplatcu aj s liekmi.

nelly3
3. sep 2012

@ana79
super drzim palce a mozem mi povedat ako prebieha opu v Brne? na SK viem, ci sa to niecim lisi a tak. bavili sme sa aj o odberoch krvi co podla ich zakona sa musia robit ja+manzel/partner (2000czk+2000czk) robia to este?

ana79
3. sep 2012

@nelly3
tak opu je podobne ako na slovensku v brne boli pri vsetkom zeny ,ale velmi mile prijemne potom co som sa prebrala ma prila 2Xskontrolovat sestricka a potom aj doktorka priniesla spravu o tom co odobrali a po 2 hodinkach sme odchadzali domov. my sme boli ako samoplatci a ked ma uspavali tak predtym mi zobrali krv a ked isiel manzel darovat spermie tak tiez mu brali krv na infekcne choroby inak nic a za tu krv na uctovali 2000 czk ja aj manzel ako pises. spolu nas to vysli skoro 27 000 czk aj s liekmi vsetky injecie som si pichala sama pekne ma poucili takze...pohoda...

nelly3
3. sep 2012

@ana79
a cim si stimulovala? mas aj nieco zmrazene? na utz si bola u nich?

ana79
4. sep 2012

mala som minimalnu stimulaciu merional a potom som 2injekcie dopichovala orlgalutran a nakoniec pregnil nic ine ...a na ultrazvuk som bola u nich bo moj doktor na sk mal dovolenku...isla som tam vlakom ale pohoda..co clovek nevie napisem mailom doktorke ale koodinatorke oni odpisu...takze nebol ziadny problem... jeden ultrazvuk odber...a transfer...velmi jednoduche nie ako na sk som behala asi 4 krat na ultrazvuk do BA

ria191
4. sep 2012

@nelly3 tak si mala nelly pravdu predsa len sa to platí pri OPU

nelly3
4. sep 2012

@ria191
ano, lebo viem, ze koudelka nam vtedy hovoril, ze to musia robit zo zakona.

nelly3
4. sep 2012

@ana79
a tabletky clostil si nemala? ja mam menopur a uvidim na utz ci budem este dopichovat orlgalutran. ten si si brala v brne? kolko tam stoji? ja idem busom 😉

nelly3
4. sep 2012

baby tak ako pokracujete? je tu niektora co ide so mnou na utz a potom opu? ci sama stimulujem? 😕
rienok ako sa mas? co to bude? uz viete? 😵

ria191
4. sep 2012

@nelly3 ja budem čakať na tvoje tehu vírusiky 🙂 🙂 🙂 Október to istí 🙂

zabka1124
4. sep 2012

@ria191 tie testy sa robia tak ci tak pocas OPU(aspon u nas). Musia to robit,je to ich zakon.Keby tebe alebo tvojmu mm nasli nedajboze nieco, tak to stopnu!!!A 4000CZK neni az tak vela,radsej mat istotu ,ze nemame nic, ako potom plakat!!!

ria191
4. sep 2012

@zabka1124 áno máš pravdu nie je to až tak veľa a istota je istota 🙂

ria191
4. sep 2012

@nelly3 kedy ideš do Brna na ultrazvuk nejako mi to ušlo. Nech ti držím palce 🙂

zabka1124
4. sep 2012

Babenky, GRATULUJEM novym tehulkamm(neviem presne ci 2-3 ci viac) 😉 ,cakatelkam po ET posielam tehu virusiky na uhniezdeniee a cakatelkam na OPU,konzultacie a ET posielam tiez moreeeeeeetehu viiirusiikovvvv🙂🙂🙂🙂!!!!
My uz sme prave v prebiehajucom 13tt, zajtra nas caka krvicka a meraniaa🙂🙂🙂!!!!

ria191
4. sep 2012

@zabka1124 tak nech vám to dopadne na 1-tku. 🙂

nelly3
4. sep 2012

@ria191
zajtra 😉

nelly3
4. sep 2012

@zabka1124
ide len o to, ze take vysetrenie sa da aj u nas urobit a tam doniest, ale ked sa to neda, tak sa to neda.

ria191
4. sep 2012

@nelly3 fíha, ale to zbehlo. Budem na teba myslieť 🙂 . A cítiš sa ako? Aj cítiš vaječníky?

ria191
4. sep 2012

@nelly3 si predstav, že som zohnala menopuru aj na tri stimulky 🙂 . Ja som taký škrečok potrebujem sa predzásobiť, keby niečo ☹ . Ale povedal mi, že u mňa by to zvýšil aj na 225 jednotiek, tak nie som z toho moc nadšená 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre