Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
3. sep 2009

anty neviem sice kolko mas rokov a kolko ET za sebou, no aj mirindik to uz chcela vzdat, dufam ze sa na mna nenahneva ze bonzujem 😉 a chcela ist uz do darcovskych, ale potom skusila este posledny pokus zo svojimi a motyka vystrelila a hned caka dvojky 😵

julietka
3. sep 2009

no babenky dnes to tu akosi vsetko spi, alebo vsetko pracuje 🙂
ja dnes idem na "vylet" do Ba idem do toho narodneho hematologickeho na kontrolu tak som zvedava kolko tí moji terminatori zo mna zasa nasali zeleza, doki mi povedala ze mam hranicne hodnoty medzi stredne tazkou a najtazsou chudokrvnostou tak som zvedava ci sa to po tej jednej tabletke zeleza denne polepsilo..

tak zatial zelam vsetkym pekny dnik, dnes sa tu zastavim az podvecer, lebo idem este pre muzika do prace, dnes ho viezol do robotky s tou pochramanou nohou kolega, tak dufam ze vecer budem mat co čítkat 😉

anty
3. sep 2009

Juli, bude mi třicet.Je fakt, že se asi ještě poradím s dr. co dělat.

zuzla80
3. sep 2009

Halo, halo dnes sa akosi nikomu nič nechce - to tu už nikto nič negarantuje 😀

Tadeuš ty si nemala mať dnes utz? Teda ak ma moja pamäť neklame - ak áno ako ste dopadli? Dúfam, že sliznica obrovská jak... nenapadá ma prirovnanie 😅 Daj vedieť, som zvedavá a určite nielen ja🙂

Anty veď ty si taká "stará" ako ja - tiež mi bije na 30 (budúci rok) 😉

Pozdravujem babule všetky do jednej 😉

julietka
3. sep 2009

zuzlik to tu uz naozaj nikto nic negarantuje 😀

som mysela ze budem mat vecer co citat, ale vidim ze sa vam teda nechcelo 😨

ja som dnes presedela pol dna na hematologii, no ked to takto pojde dalej tak neviem ako to tam vydrzim ku koncu tehu, ked uz teraz neviem vydrzat na jednom mieste..zacali ma totiz bolievat krize..
vysledky mam v norme, no nadalej musim pichat a uzivat zelezo..
tak sa majte babule a pekny vecer

avaka
3. sep 2009

😀 ja som kukla telku a aspon 2 prispevky pribudli.. 😀
Dievcence ved vy ste este take mladatka... 😀

Juli,takze Tvojim malym terminatorom staci davka zeleza? 🙂
Inak chrbat aj mna minule pobolieval,aj som citala,ze su v tehu klby uvolnene nejako...(neviem ako 😅) tak asi preto..

julietka
4. sep 2009

dobre rnako babulky 🙂
Dnes rano ked som lezala v posteli a citala som knihu, som odrazu zacitila silny tlak ako keby mi nieco chcelo vyskocit cez brusnu stenu, az som sa zlakla, tak som odokryla paplon a normalne som mala v pravo hore velku tvrdu hrcku, az som mala uplne krive brusko, a trosku to bolelo a ked som ho zacala hladkat tak to zmizlo, tak toto viem ze uz boli babatka, lebo nema to co ine byt. Ja predtym ked som lezala som mala uplne vpadnute brucho a bedrove kosti mi trcali vysoko nad uroven bruska a teraz mam cele podbrusko vysoko vyklenute, takze preto bolo pekne vidiet aj tu hrcku 🙂
tak som rada ze aspon nejako davaju drobci o sebe vediet vizualne 😅 ked ich nemozem kazdu chvilku vidiet na UTZ 😵

mirinda10
4. sep 2009

juli no aj mne dnes rano nejak brusko narastlo ked som sa zobudila tak som si to vsimla no dnes koncim 11tt tak asi je uz cas aby som aj ja mala trosku brusko aj ked ja brusko normanlne mam ale teraz sa ni to zacina spajat s pupkom no asi bobaci rastu ja som zvedava na utorok tam nas v Brne pekne zmeraju tak len nech pekne rastu
no ja mam obcas take krce, ze sa musim zohnut ale hned to prejde

anty ak mas 30at tak jedine by som sla na darcovske, ak by sa ti netvorili vajka ale presne ako juli bonzla ja som svojim vajecnikom pohrozila, ze toto je ich posledna sanca inak si poziciam vajka tak as nejak vzchopili a vidis jedno vajko sa este aj rozdelilo a cakame dvojky ale ja mam o 10 rokov viac takze u mna vajecniky uz nic moc nefunguju

no ja som dnes domka a makam na prekladoch ale buduci tyzden bude tazky tak si musim oddychnut aj ked prace dnes mam dost ale to pekne zmaknem

no som rada juli,ze krv je ok a bobaci su k svetu ked davaju o sebe vediet, ved za chvilku uz ich budes aj citit

pekny den prajem

tanitta
4. sep 2009

no ahojte kocky 😉 ...idem vas pozdravit...pozeram ze sa krasne gulatite 😉 ...len tak dalej... klby tie boleli aj mna chodiila som ako kacica 😝 ...najlepsia poloha bola paplon medzi nohami a naboku....veduci nebol velmi aktivny takze som si nie velmi uzila pohybov.. nieco rano a kdesi cosi az vecer trosku...keby mi ho kazdy den nepocuvali tak by som bola z toho nanervy...
doora.. kedy utz?...
anty...ved si este mladica;)....
pozdravujem vas vsetky od A-Z... 😎

tadea
4. sep 2009

ahojte babule 😉 juli a mirindi to musí byť nádherné keď vidíte " pučiace" bruško...roky premýšľam nad tým aké by to bolo mať tehotné "vypučené" bruško...lebo brucho mám stále - doobedu vyzerá tak na 1.trimester a poobede aj na 2. 😀 😀 ...ale aké by bolo v tehotenstve,to si neviem predstaviť...a hrozne by som chcela 😕

zuzlik tak ty to máš dobre spočítané u mňa s tým USG 😀 😀 ...ale nebola som,lebo som začala brať estrimax až na 4DC...zostávala som v klamnej nádeji,že to krvácanie ešte nič neznamená a všetko je ok,takže sa mi ráta ako 1DC vlastne môj 4DC-neviem či som to nenapísala moc zložito 🙂 ...skrátka na USG idem v pondelok a hrozne sa mi tam nechce trepať,ale čo už...

tanitka zdravím vedúceho a všetky ostatné babule aj kinderka...idem pracovať.

avaka
4. sep 2009

Ahojte 🙂
Tak aj sa Vam pochvalim 😵 Dnes som asi citila pohyby 😵 Doteraz som stale nevedela,ci to bublinkuju creva,ale dnes to uz ozaj bolo ako rybicka 😵

Anty,tiez by som asi este skusila svoje 😉 Ja som si tiez myslela,ze nemam o.k vajka,ked sa nikdy neuchytilo a predsa.. 🙂

Miri,tak v utorok?Som velmi zvedava na Tvojich drobcov. 🙂

Tadea,tak nech je sliznica kraaaasna...Uz len nech sa drobec do nej krasne zabori,ako do perinky

Tani,Veduci nebol aktivny? 😕 Zato teraz vyzera,ze ma aktivity aj za dvoch 🙂
A kde ste ostatne babulky?Pozdravujem Vas

anty
4. sep 2009

Ahoj holky, asi to fakt ještě zvážím, stejně na ty darcovské nemám zatím finance. Už jsem zase začala uvažovat o adopci. Já fakt nevím, teď je nám s manžílkem dobře, ale co potom až budeme staří, tak nám ty děcka fakt budou chybět. asi zkusím ještě jeden pokus s mými vajíčkami.

julietka
4. sep 2009

anty skus este so svojimi vajkami, aby si si to niekedy nevycitala, o mirindikovi som ti pisala a zuzlik tiez chodi do centra ako na hodiny klavira, lebo raz sa to naozaj podari.
Nam sa podaril 5 ET a na darcovske som ani nepomyslela hoci nam ostavali tiez len dve tri vajka a to z 13tich. Jednoducho musis verit ze pokial si zdrava zena a tvoria sa ti vajicka a nemas ine problemy, nie je dovod aby to raz nevyslo. ja som sa pred tymto uspesnym IVFkom detoxikovala, tak skus nieco, nech si precistis telo, okrem tej detoxikacie som nebrala ziadne vitaminy, iba ten Femibion co je kyselina listova.

adopcia je tiez krasna myslienka, aj my sme nad tym uvazovali, ale len v teoretickej rovine, nevedela som sa s tym vyrovnat, lebo som citila ze raz svoje urcite budeme mat a stale si mozeme adoptovat, aj ked budeme mat uz svoje

julietka
4. sep 2009

avusik, to je uzasne s tymi pohybmi, akurat si v tom "spravnom" tyzdni kedy to uz moze byt citit, musi to byt uzasne 😵
ja citim zatial iba tak slabucko ako keby sa mi tam dole v podbrusku nieco osuchovalo a to viem ze nie su plyny, zasa poznam svoje telo 😉a dnes to bolo cely den dost vyrazne pretoze som upratovala nasu velku vstavanu skrinu a behala som hore dole po rebriku a asi sa to drobcom velmi nepacilo lebo to "suchotanie" sa zvyraznovalo a chvilkami bolo take vyrazne ze som si musela lahnut a potom sa ukludnili 😵 😅

julietka
4. sep 2009

tadeusik naozaj je to krasne ked mozes pozorovat ako rastie brusko, je to naozaj najkrajsie obdobie v zivote zeny, ked sa nad tym hlbsie zamyslis tak je to naozaj jeden veeeelky nadprirodzeny zazrak a naozaj nic krajsie na svete neexistuje ako to ze v tebe rastie novy zivot a velmi velmi ti to prajem zazit, tak ako vsetkym babenkam snazilkam cakatelkam na mamimkovsku rolu 😵

tadea
5. sep 2009

ahojte babuše,tak ja od včera trochu špiním 😒 ...mala som to aj po 1.IVF...uvidím v pondelok aká bude výška a či vôbec z toho niečo bude ☹ ...aj keď viem,že špiniť aj slabo krvácať sa múže z tých estrogénov čo beriem...
baby v akej dávke ste brali ten Prednizon a dokedy? lebo ja som už z toho magor,každá to berie nejako inak...
poraďte,pls, ktoré ste ho brali alebo viete a niekom v akej dávke - môže sa 5 mg t.j. 1 tbl aj po KETe? 😖 😖 ...
miri,juli,avaka...krásne si opatrujte brušká...
zuzi ozvi sa,nezanedbávaj svojho /nášho/ koňa... 😉
anty ty budeš mamina zo svojich vajok! ver tomu 😅
dorra ako krvácanie,dúfam,že prestalo...ja stále verím,že to držíš....
páčko zatiaľ,idem leháriť bo také počko je,že sa mi nič iné nechce.

julietka
5. sep 2009

ahojki tadea, myslim ze som to uz pisala, ale opakovanie matka mudrosti 😉 prednison som uzivala 1x1 tabletu denne az do ukonceneho 10tt, potom som si dala kazdy druhy den a posledny 12tt som si dala uz len dve za lecy tyzden, cele nerozpolovala som ich
a myslim ze Prednison berieme vsetky rovnako, je to len ako prevencia, mozno babenky co naozaj tvoria nejake protilatky a nemaju imuno v poriadku uzivaju vyssiu davku,ale to je len taky moj dohad, neviem to..
tadeusik tak drzim palce nech je vsetko ok 😵

anty
5. sep 2009

Holky díky za útěchu, ještě to zkusíme. Teď jsme dorazila z práce, jdu něco ukuchtit. Hezký víkend.

zuzla80
5. sep 2009

Ahojte baublky, ja len tak narýchlo vás pozdravujem 🙂
Tadeuš takže kontrola až v pondelok - si to napísala, tak ako by som si viedla tvoj menštruačný kalendár 😀 😀 tak v pondelok na tebe siiiilno myslím 😉
S tým špinením - to môže byť aj od estrogenu a inak prednison som brala tak isto ako Julietka - 1tabletku 5mg furt 🙂 - to je malá dávka nemalo by to uškodiť. Inak napr. po imuno vyšetrení zvyknú nasadiť na prvé 2mesiace 1tabletku 5mg a po tých 2mesiacoch znižuju na polovicu - o takomto dávkovaní som ešte počula, ale neviem, či existuje ešte aj iné dávkovanie. Kľudne ber 1x5mg - fakt si tým nijako neuškodiš, neboj 😉

Avuška, Juliček vy ma tu stále dávate za akýsi príklad, akože mne to nevadí 🙂 , len dúfam, že raz budete o mne aj hovoriť, že pozrite na Zuzlika - tej čo vyšiel 11ty transfer a teraz čaká dvojky 😲 😀 🙂....

Pozdravujem vás všetučky - len tak narýchlo som nakukla, takže aj už aj padám a prajem pekný večer 🙂

julietka
5. sep 2009

zuzlik to je pekne ze si aspon nakukla 😉
a nebojkaj ja verim ze uz velmi skoro ta budeme davat za priklad "ano to je ta zuzlinka co jej vysiel 11transfer 😵
asi to tak ma naozaj byt ze si mas oddychnut, ja verim na veci medzi nebom a zemou, tak ti bola poslana do cesty teta endokrinologicka 😉 😵

zdravim vsetky vikendujuce babulky 😵

avaka
5. sep 2009

Pekny vecer babulky 🙂
Tadea,ja som tiez brala prednison 5mg,nechala som si ho do 12tt,potom este tyzden 2,5mg 😉 a este sa brava tak ako pisala Zuzlik(to je ta,ktorej sa uz tesim ze poviem"vidis,ze Ti vysiel 11-ty transfer" 🙂 ) Uz sa na to tesim 😉
Julietka,takze Tvoji drobci neradi upratuju? 😀 Hned protestovali..
Pekny vikendik 😵

avaka
5. sep 2009

Prednison som myslela do 11tt 🙂

lia
5. sep 2009

aviiii 😅 uz 18tt??gratulujem,drzkajte sa 🙂

lenka20
6. sep 2009

ahojte zlaticka, teda, prepadnute sme na str.2 😝 ale nevadi, prajem vsetkym krasnu nedelu, len sa s vami chcem podelit - nasla som kocik pre seba, zalubila som sa donho a iny uz ani nechcem, uz len to babatko nech rychlo pride a ma sa na co tesit - takze moj buduci kocik je stokke xplory 😵 😵 😵

julietka
6. sep 2009

lenik pozerala som si ten kociarik, no je teda velmi zaujimavy, je taky uplne iny ako ostatne, taky futuristicky 🙂
a vyzera tak lahucko, asi aj ma lahsiu konstrukciu ako ostatne tym ze tam chyba ta zadna cast konstrukcie, najviac sa mi paci aj s vanickou 🙂

mirinda10
7. sep 2009

cau babulky ja som Vas zanedbavala cely vikend ale vcera som mala horzny den

zacalo to strasnou bolestou hlavy len co som sa zobudila a ked muzik varil nedelny obed tak som nezvladla tie pachy a som 2hy krat za cele tehu hrckala tak som bola ako chodiaca mumia so satkou na hlave a zaludkom ako na vode no trpela som ticho cely den aj som si pospala poobede ale hlava stale bolela a este som zacala ukrutne spinit asi ako som si ponatahovala to brucho s grckanim no natrapila som sa riadne az zlc isla von a hned som si daka 2 tbl ascorutinu a rano uz som ok

zajtra idem do Brna babulky uz sa bojim rano som uz hore od 5,00 no asi zajtra ani spat nepojdem ale musim to prezit, verim, ze drobci su ok ale chcem to pocut od DR.

ja som sa dnes vazila ale stale mam iba 0,5kg od 4tt narast ale za to sa mi nafukllo brusko asi uz budem pozerat nejake to tehu oblecenie aspon nohavice ked to pojde takto dalej, tak sa do svojich zmestim max 2 tyzdne

lenik a ten kocik co si sa do neho zamilovala je iba pre jedneho drobca ja som myslela, ze ciel je mat dvojky 😉 no je pekny ale co ked mam dvoch drobcov musime 🙂

avaka takze uz citis pohyby super musi to byt krasne moc ti to prajem uzivaj si to obdobie je to naozaj to najkrajsie co, zena moze zazit, muz o tom moze iba snivat to je ta cena za tz vsetku bolest a trapenie

zuzla80
7. sep 2009

Ahojte 🙂 srdečne pozdravujem 🙂
Mirindik prvé grckanie a tak ťa potrápilo - moja, tak si len dávaj na seba pozor, vidíš ako dobre, že si doma, lebo fakt nikdy nevieš, kedy čo príde a to špinenie už by fakt mohlo skončiť. Zajtra ti veľmi držím palce, určite všetky budeme na teba myslieť a stískať palce, neboj bude dobre a babenka budú zdravé ako buk, uvidíš 😉

Julietka - ty si už moje tretie znamenie v poradí, že to mám odložiť 🙂 A moja mrcha/nemrcha asi štvrté 😀 Nechce sa mi spustiť potvora jedna - asi zrejme tie hormóny sú po tom všetko nejako pobláznené, len špiním, už 4ty deň a nie a nie sa spustiť. Ale nevadí, veď mám do októbra/novembra času.

Leni tento kočiarik sa ti páči 😲 - ja som už zopár videla u nás v KE, ale poviem ti úprimne, že mne až tak neulahodil - mám pocit akoby visel vo vzduchu alebo čo 😒 - ale je pravda, že mne sa ani zo začiatku nepáčili trojkolky a teraz by som iný ako trojkolkový kočiarik nechcela 🙂 asi je to opäť niečo nové, čo sa len tak nevidí a asi si na to ako vyzerá musím zvyknúť a možno časom si ho tiež zamilujem ako ty Lenik 😅

Tadeuš no akoooo sliznica???
Lahelik a ty ako s prácou? Dlho si sa neozvala? Čo máš nové?
Táni spolupestovateľka 😀 moja pozdravujem a taktiež zvyšok osadenstva 😵

mirinda10
7. sep 2009

ahojky zuzlik budem tie tvoje palceky potrebovat, zajtra bude den D tak uvidime

no to spinenie by mohlo skoncit ja to mam tak, raz spinim po raz nie ked som bola v praci tak nic ked som doma a vegetim tak ano u mna je to opacne ale ved uz buduci tyzden oficialne oznamim moj stav v office a musim sa dohodnut so sefikom ako dalej

lenka20
7. sep 2009

ahojte babule 😵
mirindik neboj, zajtra vam to dopadne urcite na vybornu a budes uz kludnejsia, ved uz si coskoro v 2.trimestri 😉 bobaci sa maju urcite dobre..
paci sa mi stokke kocik, stokke postielka, stokke stolicka, tusim budeme celi v 1 znacke 😵 😵 😵 mirindik nie nie, my chceme 1 pre zaciatok 😉 no ale keby predsa sa zadarili 2 babatka naraz tak potom budem musiet nieco vymysliet, dam si ich nejako spojit alebo neviem, pojdem si pon trebars aj do ameriky, ale CHCEM HO 😉 😵 a kto ma pozna tak vie, ze ked nieco velmi chcem tak idem cez mrtvoly 😝
pozdravujem vsetky babuliatka a bobikov v brusku a bobika tanickinho uz na svete 😉 tani, nech vam to dnes dopadne na vybornu 😉

tanitta
7. sep 2009

ahojky kocky..
Miri...ale hlavne ze to vzdy prestane to spinenie a nie je to viac a viac...
Leni... ja som tu na MK videla album vybavicky a ta kocka bola na macka poo... od obliecok s potlacou az po hrnceky flasky.. uteraky.. tricka topanky oblecko ako take.. proste vsetko 😀 .. inak kupila som veducemu ponozky take ake mal odteba;)tie uplne vyuzil dokmenta 😉 aj tricka 😎 .... o par cisel vacsie.. lebo nohy ma ako 3rocny uz 😀 no ved dam vediet co ako... inak vcera soky...obarili sme ss horucou vodou...stahol na seba ohrievacku 😢.. ale je to ok....nastastie nema popaleninu
Zuzla... a teraz sadime uz dvaja mangel sa mi na to chytil ked ja nemam cas 😅
pozdravujem vas vsetky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre