Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
11. sep 2012

ja to budem platit kartou platobnou, je aj lepsi kurz vtedy 😉
horalka79 a kolko si mala vcera folikul?

horalka79
11. sep 2012

Ahoj fallin, horalka, holly, nelly,
dakujem, ja by som najradsej zaplatila prevodom, lebo taku velku hotovost so sebou nechcem nosit a kartu mi brzdi denny limit.. Tak sa skusim dnes este spytat nech si tam nevyrabam trapasy.
Na poslednom ultrazvuku mi nasla okolo 5 vajicok a niekolko malinkatych. Opu bol az na stvrty den po posl. ultrazvuku, cize 13ty den cyklu a pri prepusteni mi doktorka vravi ze som mala 17 vajicok! uff. Som vazne zvedava kolko z nichbolozrelych a hlavne kolko sa podarilo oplodnit..Povedala mi ze mam volat a ze IVF vychadza na sobotu.
Vcera ma okolo deviatej zobrali na sal a okolo jedenastej mi uz doniesla caj a keksik na izbu o dvanastej ma pustili domov. Trosku ma pobolievalo brucho a doma som si dala este na chvilu slofika. Teraz je celkom fajn. Doktorka vravela, ze aby som sa nezlakla ale na treti den ma moze boliet najviac brucho..tak uvidime..
A tie lieky..doktorka mi tiez vravela ze nato aka som chuda a vysoka som mala dost vela vajicok a tak to je velka zataz na organizmus - predpisala mi Dostinex tabl. 1xdenne (na zabranenie zvysovania tvorby prolaktinu) a Ustrogestan (s obsahom progesteronu,ze pomaha aj pri menstruacnych blestiach..tak mozno aj pri tychto,podpore tehotenstva) -4rano a 4 kasulky vecer, sa moze podavat peroralne ale ze je lepsie vaginalne. ta som vcera vecer zacala. Inak platili sme za ne v lekarni 1800 CZK.
Vy ste po OPU nedostali ziadne lieky?

horalka79
11. sep 2012

a..toto je sice stranka iscare ale informacie o hypestimulacnom syndrome ma celkom zaujali. Urcite nechcem strasit, ale je asi dobre to vediet. http://www.iscare.sk/vsetko-o-neplodnosti/faq/#...
Drzim nam vsetkym palce, nech folikulky rastu, bunky sa delia a hlavne sa embryjka dobre uhniezdia...uch 🙂
..a horalka, daj vediet ako ti dopadol ultrazvuk 🙂 a co ti povedali na tu platbu.

nelly3
11. sep 2012

@horalka79
akoze 17 vajicok, dost, ja budem mat opu na 15DC, som zvedava na moje folikuly, a cim si stimulovala?

horalka79
11. sep 2012

nelly > hej, celkom ma to prekvapilo, ale otazne je aj kolko ich bolo zrelych..sa dozviem asi dnes. Sa trosku bojim.
Na stimulaciu som si pichala do brucha Puregon, 150 jednotiek od druheho dna cyklu, 9dni.
Na zabranenie predcasnej ovulky ku koncu 4x Orgalutran a na vyvolanie potom inj. Pregnyl.

nelly3
11. sep 2012

@horalka79
ja menopur + clostil, ten len 5 dni a menopur 10 dni, takze som tiez dost stimulovala, a od 8DC tiez 150 jednotiek menopuru + 3 x Orgalutrana a pregnyl 5000 jendotiek.

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 zajtra dam vediet 🙂 17 vajicok je super uroda ... po OPU som mala utrogestan, vkladala som 3 x denne a to sa uziva aj ked potvrdia tehotenstvo, neviem teraz do kolkeho tyzdna ...nastastie mne ostalo z minula a aj kamaratka ma, tak mi to bude dufam stacit ... a uz si volala?

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79
@nelly3 dievcata ja tu citam, ako davky pichate, oproti mne je to menej, ja mam viac, picham 75 puregon a 150 fostimon, a este aj 3 denne clostylbegyt ..je to vekom?

horalka79
11. sep 2012

nelly3: ja som si pichala Menopur pri mojej poslednej inseminaci. Doktorka mi vravela, ze skusime teda nieco silnejsie, ked s hormonaln. tabletkami to 2x nevyslo... ale telo nejak divne reagovalo, vytvorilo zevraj vela progesteronu a obal folikulu zacal prilis hrubnut a vajicka pomalinky rastli, tak sme po 10. dni stimuacie/poslednom ultrazvuku skoncili.. ☹
Tu UIU aj tie predosle som absolvovala v zahranici, kde momentalne zijeme. Teraz som na Slovensku na dovolenke s tym, ze ju vyuzivam na IVF v Brne, kedze ma to vyjde cenovo vyhodnejsie..iked stale dost draho.
Inak kolko vam spravili odhad ze vas to bude stat? diks

horalka79
11. sep 2012

hm, neviem, ono to kazdemu tie davky upravia podla potreby. Ja mam 32,teda skoro 33 a ja aj partner sme v poriadku a ajtak sa nam nedari ☹ ,toto je nasa prva IVF. No a skusil mi dat najprv tych 150 jednotiek a brali mi aj krv, kvoli aktualnemu hormon. profilu (mala som posledny spred roka), ze by potom v pripade potreby upravili davku, ale ze to bolo ok a nechali to tak.
@horalka, ten Utrogestan tiez asi predpisu podla poctu vajicok a situacie, lebo moje davkovanie je napr. uplne ine ako tvoje, hm.

nelly3
11. sep 2012

@horalka79 a mala si soft stimulaciu alebo klasicke IVF.? lebo to je potom aj v cene rozdiel. ja mam tiez doma utrogestan aj estrofem z minuleho KET-ku, zial sa naposledy nerozmrazili 😔 snad mi to postaci a ked nie moj gynekolog mi predpise cez poistovnu snad, aj pregynl mi predpisal a doplacala som nieco cez 0,30€ 😉 ja mam 34 🙂

horalka79
11. sep 2012

@nelly ja neviem, nic sme o softe nehovorili, tak asi klasika... tak ja niesom momentalne ani na SK poistena, takze hradim vsetko plnou sumou. Nemam moc na vyber.

nelly3
11. sep 2012

@horalka79
jasne, ale ta soft stimulacia je lacnejsia a menej narocna , menej stimulujes atd.... 😉

nelly3
11. sep 2012

lebo co sem chodime na forum, povacsine mame soft stimulaciu

horalka79
11. sep 2012

hm, tak ja neviem teda. Co som si pichala som napisala, ci to je malo alebo vela neviem.

nelly3
11. sep 2012

@horalka79uvidis podla sumy, IVF cyklus tam stoji 26000 czk a minimalna soft stimulacia 13000 czk + ostatne veci. hlavne nech to dobre dopadne 😉 a uz si volala?

horalka79
11. sep 2012

nellyyyy a spol : prave som tam volala !!! 😎 takze z tych 17tich bolo 11 zrelych a 8 sa oplodnilo 🙂 to je dobre, nie?? juj, tesim.len nech sa im dalej dari...uch, zabudla som sa spytat na na platbu..

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 vyyyborna sprava, len tak dalej, nech sa im dari 🙂

horalka79
11. sep 2012

dakujeeeeeeeeeem juj, tesim sa..len nech im to vydrzi...
volala som tam este raz a povedali mi, ze isto je mozne platit aj prevodom, vsak by som mohla dat v hotovosti nejaku zalohu a zvysok potom na Fakturu prevodom, len sa musim so svojim doktorom dohodnut..tak mu napisem teda Mail. 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 a ku komu chodis?

horalka79
11. sep 2012

@hora_lka dr. Michael Kozumplik. Som bola najprv dohodnuta s dr.Pospíšilovou...ta mi posielala mailom prve info, ked som v aprili informativne zistovala ako to chodi a ako to je casovo narocne, kvoli mojej dovolenke na SK..ale ona nakoniec v ten den ked som mala prist tam nebola, tak ma preobjednala k nemu. Zatial som ho videla 2x a raz ked sa ponahlal okolo asi z/na operacnu sal s cepickou na hlave..tak ma zobrala ina mila doktorka na posledny ultrazvuk aj na pondelkajsi odber.

falin
11. sep 2012

@nelly3 - utros aj estrofem ti v pohode predpise 😉

falin
11. sep 2012

@horalka79 - to je super, perfektne. Blahozelam

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 pekná úrodička držím palce 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 ja chodim k dr. M. Stelclovi, chodila k nemu moja sefka, tak som isla aj ja, zatial sme tam boli len raz, bol velmi mily, myslim, ze vsetci su tam v pohode ... tu som chodila k doktorovi Harbulakovi, robil mi aj IUI, vysetrenia pred OPU, aj OPU, na vkladanie som sa dostala k inemu lekarovi ... poznam 3 baby co chodili k inym lekarov v tomto centre a zhodou nahod sa na vkladanie dostali k mojmu dokimu a su vsetky tehotne 🙂 "tak uz viem, preco to mne nevyslo" 🙂

hora_lka
11. sep 2012

nelly3 ako sa citis pred zajtrajskom? budem drzat palce ... ja tiez budem v Brne ale az 10,30

rienok
11. sep 2012

@hora_lka no vidis a mne v Brne vysiel KET ktory jediny mi nerobil Stelcl 😀

nelly3
11. sep 2012

@hora_lka
normalne, zatial v pohode, ale rano budem stresovat ako sa poznam 😀 😀 a to viem, do coho idem, co uz. to my budeme spinkat po narkoze he-he 🙂

zlatanka30
11. sep 2012

@rienok a mne v Brne vysiel KET ,ktory mi robil Stelcl 😀

hora_lka
11. sep 2012

@rienok tak to asi nebude len tym kuzlom doktora 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre