Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka ja tiež so mnou aj plakal ked som potratila je super ja som rada že k nemu chodím 🙂 🙂 na budúci týžden idem na sono to budem 13dc a na 16 by mohol byt vklad už aby to bolo 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 tak to budeme skoro rovnako vkladat, ja tiez predpokladam podla mojich vypoctov, ze buduci tyzden koncom alebo cez vikend budeme vkladat ... samozrejme este predtym OPU 🙂
tak si budeme navzajom drzat palceky 🙂
zajtra ahoj

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka budeme si držat palčeky navzájom 🙂 zajtra držím palce a napíš ako si dopadla 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 ok, napisem 🙂 pekny vecer

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka pekný večer budem čakat 🙂 🙂

horalka79
11. sep 2012

ahojte, takze odpisal mi doki, ze mam teda zaplatit zalohu vo vyske cca polovice a zostatok prevodom.
Budete platit v CZK alebo v EUR ? diksy

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 budem držat palce aby sa embrijkám darilo 🙂 🙂

horalka79
11. sep 2012

@tinka9075 dakujem, uch.dufam,ze sa im bude darit..asi tam zajtra znova zavolam..hm a mozno vydrzim az do pozajtra 😎 drzim aj tebe palce 🙂

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 neboj bude sa im darit ved sú v dobrom centre 🙂 🙂 dakujem neboj v Brne nám to vyjde 🙂 🙂

horalka79
11. sep 2012

podari sa nam! Musime byt pozitivne naladene a verit, ze nam to tentokrat vyjde! 🙂 😉 😝
..mame k tomu vsetky celkom blizko!

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 presne tak len sa pozitívne naladit a úspech bude zaručený 🙂 🙂 neviem ako teba ale my ked sme prišli do centra hned taký pocit akoby som bola v inom svete 😉 😉

horalka79
11. sep 2012

@tinka9075 ja to neviem nejak moc porovnat, lebo starostlivost v zahranici kde som, je na podobnej urovni, akurat drahsia. Ale na slovenske centra som moc dobreho bohuzial nepocula ☹ preto som si aj na zaklade uspesnosti a inych refrencii vybrala Reprofit.
Ja som pozerala pred par dnami na you tube videjka o IVF ..vsak nech teda viem co a presne caka.. a okrem ineho som natrafila aj jednych manzelov co natocili 5x10 minutove videjko celym priebehom od injekcii,velke brusko az po trojicky! ..obcas trosku zbytocne scenky, vsak americka rodinka, ale sa mi pacilo ze boli stale veseli a co mi stale este v hlave rezonuje je, ked sa jej pytal pri pichani prvych inj. hlupu otazku ze ako sa citi, ona sa nanho pozrie a vravi> Tehotnaa! 😀 a potom rehot..

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 ved to ja porovnávat môžem my sme s manželom prešli všetky centrá a poviem ti až na jedno všetky zlé 😒 😒 pre ne si len zdroj príjmov čo je smutné ☹ ☹ v brne cítiš že ti chcú pomôct a tak by to malo byt 🙂 🙂

horalka79
11. sep 2012

@tinka9075 je to zle,ze mame na Slovensku take medzere v zdravotnictve, resp. personale. Vsak ono netreba vela, aby sa tam buduca mamicka, ci usilovna snazilka citila dobre, hlavne byt ludsky, napomocny a pozitivny. Kamaratka ma za sebou asi 4 IVF na Slovensku a zle spomienky. Roky dozadu mi rozpravala aky tam mali knej pristup. Raz mala po odbere vajicok velke bolesti,ze nemohla chodit a oni ze si ju tam nemozu dhsie nechat..tak sa jej manzel nastval a odniesol na rukach prec. No hanba! Vsak si ajtak vsetko plati.. Verim,ze su aj vynimky a dufam si vazne raz zoberu priklad zo susednych statov..
Pekny pohodovy vecer prajem 🙂

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 ved to že je to smutné 😒 môj muž po návšteve v brne povedal že sme mali kašlat na ivf na sk a íst rovno do brna 😉 😉 ved aj ja som mala teraz konské dávky hormonov a ked mi bolo po odbere zle tak rýchlo mi dali infúzku lebo som mala hyperstimulačný syndrom ale naštastie som mala bolesti ešte dva dni ale bolo už dobre 🙂 🙂 jáj na slovensku ešte vela vody pretečie kým budú centrá mat úroven ako v čechách 🙂 🙂 pekný večer prajem 😉 😉

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 neskutocne, ze aj taketo nieco sa deje 😒

horalka79
11. sep 2012

@tinka9075 hej, vsak aj mna sa prisla sestricka dvakrat opytat ako sa citim, ako brusko, ze ci mi ma dat nieco na bolest, alebo sa da. Som inak zvedava ako zajtra, vravela ze na treti den ma moze boliet brucho najviac..zatial fajn, obcas zaboli, ale OK.

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 ja som šla hned na druhý den na pohotovost tá bolest bola neskutočná a to ja vydržím vela ale dali mi zase infúziu a bolo dobre 🙂 🙂 ale také bolesti som nemala nikdy po odbere ako teraz naposledy ..

horalka79
11. sep 2012

@tinka9075 uch, tak to si si uzila svoje. Mne vravela ze ked bude moc boliet, mam si dat tabletky na bolest. Som rada,ze je zatial fajn a tiez ze mozem byt najblizsie dni v klude doma. U mna sa bala dotorka ci nebudem mat tiez hyperstimul.syndrom,asi kvoli tolkym vajickam....uz nech je sobotaaa 😀
Si mala asi aj vela vajicok, vsak? Tak drzim palce, nech to teraz neboli a mas zrelych vajicok kopu 😉

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 no mala som 20 ale všetky mi nevybral lebo sa nedostal ku všetkým tak vybral 13 a to som stimulovala asi 8 dní 🙂 🙂 ale vydržala som musela teraz pôjdem ešte na vklad na sk mám ešte embrijká tak sme sa s dokim dohodli že to risknem a budem vkladat tri možno že sa jedno uchytí 🙂 🙂

horalka79
11. sep 2012

@tinka9075 😅 ahaa, 20 je vazne velaa. A mozno budu trojcata! ale super bude aj ked sa jedno uchyti! 🙂 🙂 ja by som prijala kludne aj dvojcata 🙂 hlavne nech sa zadari uz.

tinka9075
11. sep 2012

@horalka79 ved aj ja už by som aj tri brala už dlho sa trápime 🙂 🙂

ria191
12. sep 2012

@deinad ja odpisujem tiež až teraz, lebo som mala dovolenku a doma nemám počítač, ale tvoj príspevok ma veľmi potešil, pretože mňa Štelcl zase tlačí do vysokých dávok, ale našťastie mi povedal, aby som si dala spraviť AMH a podľa výsledku sa rozhodne čo a ako ďalej. Ja nechápem prečo tak zle reagujem a nikto mi nevie povedať prečo. Najprv mi tvrdili, že endometrióza, ale ozvalo sa mi zopár báb, ktoré reagovali skvele aj napriek endometrióze. Tak si počkám na výsledky AMH a v októbri do toho vhupnem 🙂 . Tak ja verím, že ti to pomôže. Potom sa ozvi 🙂 .

lulu10
12. sep 2012

@nelly3 ahoj bola si nakoniec na to sono busom? ako si isla zo stanice? tiez ma to caka tak neviem ci zas ist taxikom alebo tam ide nejaka MHD... daj info dakujem 😉

ria191
12. sep 2012

@nelly3 a @melisska držím vám kočenky dneska palčeky, nech máte peknú úrodičku 🙂

horalka79
12. sep 2012

@lulu10 ak myslis MHD na Reprofit, Hlinky, Brno, tak tam ide fajn spoj z hlavnej stanice Brno. Elektricka c.1, vystupis na zastavke "Vystaviste vstup G2", prejdes cez cestu a asi 100m a si tam. 🙂

horalka79
12. sep 2012

Ahojte!
Volala som prave ako sa maju embryjka, v den 2. 🙂 Podla tabulky co mam tak by mali byt dvoj alebo stvorbunkove uz.
Povedala mi ze mam 2x 4.bunkove, 1x trojbunkove, 4x dvojbunkove a 1x este len v stave oplodnenia-to myslim ze zanikne, ked sa mu nechce vyvijat..
(Neviem ako to je s tym trojbunkovym, ci to je ok, len krok k stvorbunkovemu, alebo to ma byt dvoj a potom hned stvor, ze ci sa obe bunky naraz musia delit..tak to netusim..)
Som sa pytala ze ci je to teda viacmenej v poriadku a ona ze ano, vsetko je fajn. Ze 3 mam jednotkovej kvality a 4 priemernej Q a zajtra si mozem znova zavolat... 😉 hm, ta priemerna kvalita je tiez ok? uff..som zvedava na zajtra..ci to tie male dobehnu..

llindax
12. sep 2012

ahojte baby, dovolila som si vás trochu prečítať, a som sa rozhodla,ze nemam na co čakať, ze sa ide do reprofitu, hned ako mi pridu vysledky z imunolog., len neviem ktoreho dr. si vybrat

hora_lka
12. sep 2012

ahojte, tak pisem vysledok z dnesneho ultrazvuku, nasli sme 17 folikul, 10 vpravo a 7 vlavo, je ich dost, co sa tesim, len pomalsie rastu, tak znovu kontrola v piatok a OPU asi v pondelok, mozno ze az v utorok .. ale tesim sa, vyzera to zatial veelmi dobre ..

hora_lka
12. sep 2012

@horalka79 vyborne spravy, pekne sa vyvyjaju 🙂 len tak dalej, nech sa im dari, a zajtra ich zase skontroluj ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre