Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tadea
7. sep 2009

čaute babule 🙂 lenka no poviem ti ten kočík je úúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasný...aj ja som už rozhodnutá 😵 😅

tuším tu viaceré špiníme-nebude to tým velikánskym piatkovým splnom?? chválabohu,že je po ňom,už isto prestaneme-aj ty mirinda

a zuzlinka konečne dostane mrchu...alebo žeby to špinenie bolo predzvesťou niečoho " neočakávaného?" 😉 ...o pár dní nám možno ukážeš niečo zaujímavé v albumíku ty tajnostkárka 😉 😉

jaj a moja sliznica je ok-11mm,myslela som,že bude viac aj keď je to dostačujúce,ale zabudla som brať utroš od piatku-no nie som ja ťapa? žeby ma chytala predtehotenská demencia?

keď sme s mm čakali na usg počuli sme až na chodbu zvuk bijúceho srdiečka...no nádhera..mm najprv nevedel čo to je,počul to prvýkrát tak utrúsil poznámku či to im tam smrtky skáču po plechu 😀 😀...on ja taký sarkastický vždy...ja som si už zvykla 😉

pekný dník

ozaj a v stredu mám KET.

julietka
7. sep 2009

ahojte babulky, pekny dnik vsetkym 🙂

zuzlik a veruze neskusis spravit testik? uz si takto dlho spinila niekedy? 😉

mirindi ty si uz 12tt 😕 to je neuveritelne ako to leti, mne to ide pomaly a ked pozeram teba a avaku tak mi to leti neskutocne rychlo, veru velmi rychlo ti ubehol ten prvy trimester
inak taketo stavy som mavala aj ja ze ukrutna migrenova bolest hlavy a napinalo ma, no nastastie ja som zatial ani raz negrckala, som to predychala akosi na balkone..
a o tych bolestiach hlavy som citala ze v prvom trimestri je to vraj normalne a vyskytuje sa to aj u zien co nikdy nemali megrenu, no takze tak..

lahelik, ozaj a ako to je s tebou a s tvojou robotkou, dufam ze vsetko ok 🙂

tanitka, lenik, tadea ahojki

zuzla80
7. sep 2009

Táni takže už sa na to chytil aj mužík - tak ako ten môj 🙂 Takže teraz si mám dávať bacha, s kým to cez chat komunikujem 😀 A ozaj, ako dopadla kontrola?

Tadeuš no vitaj, vitaj a nič nepýtaj 😀 - počuj, tebe 11mm nestačí, ta ty si - ja som naposledy mala na 13DC len 8,6mm a vidíš stačilo to na uhniezdenie - tak aj trochu skromnosti by nezaškodilo 😀 😀 😅 Vidím, že vy s mužíkom ste iný srandisti 🙂

Babulky testík bol, ale tentokrát vás neprekvapím, aj keby som veeeeľmi chcela.... To len vtedy som si na vás pripravila také prekvapenie - ale teraz už sľubujem, že si nič nenechám pre seba 😉

Lenik veď ťa nejakú tú chvíľku poznáme 🙂

Takže zajtra sústreďujeme všetku pozitívnu energiu na Mirindika, v stredu na Tadeušku a komu ešte???

tanitta
7. sep 2009

Zuzla...zajtra ideme 😎na kontrolu.... noo mangel urcite nebude tukat chat lez najde pismenko na klavesnici prejde vecnost 😀
Tadea... ukazkova perinka 😉....

avaka
7. sep 2009

Bryyy vecer 🙂
Co to Tani ake chaty riesite??Nechapem.. 😅 A kam idete na kontrolu?S veducim? Mne dnes nepali.. 😅
Tadea,ved 11mm je super perinka 🙂
Miri,zajtra moc drzim palceky,nech sa drobci ukazu v plnej parade 😵 Inak aj mna bolievala hlava 1 trimester (teraz uz vobec)a neviem,ci to bolo z prednisonu alebo hormony.. 😒
Zuzlik,veru nebolo by zle,keby sa z toho Tvojho spinenia nieco male mile vyklubalo.. 😵 ale ak nie,tak jesen po pauze to isti.. 😉
Leni kaasny kociarik,uz som take tiez videla,je fakt image-ovy 😎 Takze vravis,ze budes musiet aj dvojky obmedzit kvoli nemu.. 😀 No ale keby nahodou,ze su dvojky,verim tomu,ze zozenies aj dvojkovy..alebo ako vravis spojit.Ved ked musi tak musi.. 😀
Juli,mas pravdu aj mne to uteka,ked sledujem ako niekomu pribudaju tyzdne....a poviem si jee uz ma 20tt a potom sa spamatam,ze boze ved aj ja mam skoro tolko..Ale mne to aj u mna teraz akosi zacalo letiet... 🙂
Vsetky Vas pozdravujem 😉

zuzla80
8. sep 2009

Halooo, kde ste, kto ste 🙂
Mirindik držte sa aj s drobčekami - verím, že prídeš s dobrými správičkami 😉 Veeeľmi na vás myslím.

Avušik bolo by to príjemné prekvapenie, ale skôr nie 😉

kanhwa
8. sep 2009

Ahojte koceny,
tak my zatial nebudeme mat maleho reprofitacika ☹ krv vcera negativna...diki, ze ste mi drzali palce, vsetky Vas moc pozdravujem, tehullkam zelam stastne tehulkovstvo a ostatnym babulkam skore otehulkovanie.

zuzla80
8. sep 2009

Oooch Kanhwi mrzí ma to 😒 a čo ďalej, už neplánujete Brno 😕 ?

kanhwa
8. sep 2009

Zuzli,
veruze ano, co najskor, ako sa bude dat. Akurat si dopisujem s Koudym ze kedy, lebo ja som tych hormonov mala viac, takze v skutocnosti to nebol soft. A cez Vianoce nebudu mat prevadzku a myslela som, ze dam prestavku 3 mesiace, lebo aj v FC mi predtym povedali, ze tak to musi byt. Ale kedze som mala v projekte na rok 2009 otehotniet, tak by som isla aj skor, keby sa dalo...aby som splnila plan 😉

julietka
8. sep 2009

kanhwi v Brne nemusis robit prestavku po jednom nevydarenom IVF, mozes ist hned do dalsieho, aj ja som toho prikladom a aj mirindik ze sme isli hned do dalsieho, necakali sme na dalsiu MS..a vyslo to
Ale uvidis co ti napise Koudy, neviem co mas vsetko za sebou, ale je pravda ze na Slovensku som musela mat min.3 mesiace prestavku..a toto mna velmi ubijalo to cakanie 😠

zuzla80
8. sep 2009

Kanhwi je pravda, že oni pri softe neodporúčajú resp. odporúčajú len mesačnú pauzu, a väčšinou rozhodnutie kedy je na tebe - tak sa treba poponáhľať, aby si to do konca 2009 stihla 😉 Som zvedavá, čo ti Koudy napíše.
Kanhwi a akú dlhú majú pauzu v decembri, nevieš náhodou?

julietka
8. sep 2009

a zdravim vas vsetky babulky 🙂

avusik veru ty uz budes zachvilu presne v polovicke tehu v 20tt, a ak sa drobec narodi o dva tyzdne skor uz si v polovicke teraz 😉

mirindik dnes na vaas myslime a drzime palce, nebojkaj vsetko bude v uplnom poriadku, ziaden stres 😵

zuzlik ja by som sa tak tesila keby ta tvoja MS uz ani nedorazila, aspon tych 9 mesiacov 😅

tomka12
8. sep 2009

ahojte 🙂 , chcem sa uz objednat do brna, ale chcem sa vas este opytat, ci telefonicky, alebo mailom ste sa objednavali? a za aku dlhu dobu vas objednali? dakujem 😉

julietka
8. sep 2009

tomka ja som sa objednavala mailom na ich oficialnej adrese reprofitu dokonca v sobotu vecer mi hned aj Machac odpisal a objednal ma. Kedze som pootm nemohla prist tak som sa preobjednavala uz telefonicky, je to na tebe a je to uplne jedno. Zvol si co je pre teba prijatelnejsie 🙂

zuzla80
8. sep 2009

Juli tak to by bolo riadne prekvapko a nielen pre mňa, ale testik jednoznačne odmieta pripraviť pre mňa prekvapko, tak musím počkať na softik. Ako sa inak mávate? Ako drobčekovia bublinkujú?

Tomka ja telefonicky a cca o 2týždne som mala termín 😉 . Už si sa rozhodla pre Brno?

tomka12
8. sep 2009

dakujem vam...ano zuzlik, uz som sa definitivne rozhodla pre brno...ale pre doktora este nie...ale asi Koudy 😀 , ako ho tu volate...

zuzla80
8. sep 2009

Tomka aj ja by som najskôr volila buď Koudyho 😀 alebo Štelcla.... a vitaj v reprofiťáčkach 😀

kanhwa
8. sep 2009

Tomka,
ja mam pocit, ze oni uprednostia ked sa objednas telefonicky...tiez sa ta pritom opytaju, ci chces konkretneho doktora. Ja som nechcela nikoho konkretne a pripadla som Koudymu. Ale transfer nam nakoniec robil Stelcl, lebo bola sobota a on mal prave sluzbu. Ja si myslim, ze je to jedno, oni su tam asi vsetci fajn.
Zuzli,
labak konci 20/12 a zacinaju 10/01. Takze ked nebude labak, tak to znamena, ze nebude nic podla mna...A vy sa kedy chystate na dalsie?
Miri,
ty mas dnes tu prenatalnu diagnostiku, vsak? Drzim palce, urcite to dobre dopadne 🙂
Pekny den, baby.

tomka12
8. sep 2009

dakujem...zatial som z toho nadsena...dufam, ze sa zase nesklamem... ☹

julietka
8. sep 2009

zuzlik, drobcov uz citim, nie su to este tie klasicke pohyby, ale citim ako sa mi tam nieco "premiela" a ked vela chodim, alebo nieco robim a potom si lahnem tak sa mi vzdy urobi na jednej strane kopcek az mam krive brusko, tak sa asi jeden z drobcov takto natahuje 🙂trosku to aj boli ale je to velmi mile 😵
a ked si polozim ruku na brusko a sustredim sa na to naozaj citim ako sa mi tam pohybuju, ale to maju take obdobia, asi ked je klud tak spia 🙂

takyna
8. sep 2009

Ahojte kočky 🙂

Môj telefonát prvý do Brna na objednanie bol " chcela by som sa objednať na konzultácie k Mudr. Koldymu 😀 😝 ste mi dali s tými skratkami mien 😀 , ale sestrička pochopila a dala mu Koudelkovi 😵

Prajem všetkým príjemný , slneční dník 🙂

tomka12
8. sep 2009

Takyna, takze ty tiez chodis ku Koudymu? 😀

takyna
8. sep 2009

Ahoj Tomka, áno 😉 teda začíname od 18.9, má byť prvá konzultácia 🙂

zuzla80
8. sep 2009

Kanhwi endorkinologička mi dala "stop" , aby som bola presnejšia, chce mi najskôr skontrolovať hormón štítnej žľazy, či je to v poriadku, alebo či je nutné upraviť dávku a až potom môžem niečo riešiť. No a na krv som objednaná až na 12.10. 😒 čo je pre mňa neuveriteľná doba... a až potom začnem niečo riešiť, asi október/november - tak to nejako vidím. Možno sa ku mne pridáš 😉

Juli to musí krásny zážitok - snažila som si to predstaviť, ale.... v reále je to isto úplne iné. Fakt to musí byť super zážitok.

zuzla80
8. sep 2009

Taky to bolo super 😀 - ja inak tiež sem tam pri písaní emailu rozmýšľam, ako ho spravne osloviť 😀 😀
A 18.9 idete na konzultáciu alebo už začínaš aj pichačku 🙂

takyna
8. sep 2009

Zuzlík ahoj, vidím, že štítna žlaza je častý problém u nás, aj mne dnes dorazili výsledky z hormonálneho profilu do Brna, a tiež zase vyskakuje štítna, ale krv mám na endokrynolóbii tiež 1.10 a o týždeň kontrola 😖 , snáď aj napriek tomu začneme stimulovať v októbri 😒

takyna
8. sep 2009

inak v tehotenstve som mala lepšie výsledky štítnej žľazy ako normálne 🙂 , takže len otehotnieť mi chýba 😝

zuzla80
8. sep 2009

Taky veru tá štítna - ja tiež krv 12teho a kontrola 22.10. - no som zvedavá, len dúfam, že bude všetko v poriadku a žiadny ďalší odklad nebude...

tadea
8. sep 2009

ahojte 😕

...no to je teda riadny lobbing tá endokrinológia 😉 ...ach tie preklepy...aspoň je sranda...inak ja som tam tiež častý hosť.

tomka12
8. sep 2009

No ja som uz tiez objednana na 6.10 ku Koudymu 😀, Takyna takze zaciname spolu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre