Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hora_lka
14. sep 2012

@tinka9075 ved to, ze vsetko bez problemov vysvetlia, nie su nervozni, ked sa pytas ... Stelcl ma toho asi vela, aj podla toho, ze pomaly kazda baba k nemu chodi, ja viem, ze bol on prvy, ktoremu som vsetko vyklopila ... keby som nemala dobry pocit aj z tych druhych lekarov, tak sa budem samozrejme pytat k Stelcovi, ale zatial som velmi spokojna, halvne aj stym, ze nechcu uponahlat opu, to sa mi teda tu nestalo, ked som chodila pred opu na ultrazvuk, tak menili terminy kazdy den, nakoniec nedela, ok, ale 5 vajicok zo 14 bolo nezrelych ... tuna to bude lepsie,ked pojdem na opu neskorsi den, akurat teda ze uz zase musim pichat ten orgalutran, uvidime rano, co to urobi ... mna z estrofenu hlava nebolela, ale kazdy to inak znasa .. najhorsie je asi cakanie na vsetko, na ET, KET, OPU, test 🙂 aky vysledok bude mat toto nase snazenie

hora_lka
14. sep 2012

@tinka9075 kazda baba tu v diskusii ... niekedy si po sebe neprecitam a v rychlosti napisem hlupost 🙂

tinka9075
14. sep 2012

@hora_lka ja som bola rada že som chodila k Drábekovi neponáhlal na sone a opu naplánoval tak akurát z 13 bolo 10 zrelých čo si myslím že bolo fain 🙂 🙂 a teraz ked pôjdem na vklad tak prosím prosím aby mi ho robil on Harbulák mi nejak nesedí neviem prečo nemám z neho dobrý pocit 😒 😒 to čakanie je najhoršie ja som si teraz povedala že kašlem na všetko po vklade budem robit všetko ako doteraz ani ležat nemienim po vklade tak uvidím ako to pôjde dalej 😉 😉 a testovat tiež nemienim aj potom na 13 den 🙂 🙂

veracruz
14. sep 2012

Na mna ked lezie negativna nalada, tak si spomeniem na babu, co mala tri vajka, dve sa oplodnili, tie jej aj vkladali a dnes ma krasneho syna.

nishka
14. sep 2012

ahojte baby, chcem sa aj ja podelit s dobrou spravou a hlavne povzbudit tie, ktore maju menej folikov. dnes sme boli na kontrole a mame dve embryjka s krasne bijucimi srdieckami. moje 3.IVF, odobrate iba dve vajicka (pretym ich bolo viac, teraz som mala mensie davky liekov a reagovala iba jedna strana). takze naozaj staci jedno alebo dve, kvalitne. zaroven dakujem za vsetky info, ktore si tu vymienate, velmi mi pomohli - od vyberu car, lekara a pripravy pred cyklom

tinka9075
14. sep 2012

@veracruz krásne povzbudenie ale my bábetká mat budeme všetky snažilky čo sme tu 🙂 🙂

tinka9075
14. sep 2012

@nishka gratulka veliká 🙂 🙂

hora_lka
14. sep 2012

@tinka9075 kamaratka s Drabekom spokojna zase nie je, vzdy ju odbije, naposledy sa uz nedala, ale je to s nim stale boj, co sa nespyta, to nevie, sam od seba nic neurobi, horko tazko z neho vymamila termin odchodu na matersku ... ale kazdej vyhovuje nieco ine, mozno aj oni maju svoje sympatie .. ale Harbulaka nezatracuj, viem, ze vkladat vie, mne prave vkladal obidva razy Drabek, a nic ...tym samozrejme nechcem povedat, ze mu to nikdy nevyjde ... pri Tebe urcite vyjde, citim to .. uz sa to raz podarit musi ... ja som po KETe tiez nemienila sa spravat nejako extrovne, akurat som prestala na chvilu cvicit, ale rovno z centra sme isli na obed, na zmrzlinu, na prechadzku, urobili sme si pekny vecer ... asi na to netreba velmi mysliet, stale sa tym zaoberat ... a potom budeme skakat od radosti, uvidis 🙂

veracruz
14. sep 2012

@nishka gratulujem! Odteraz budem pouzivat teba ako priklad🙂

sarasota
14. sep 2012

@hora-lka ahoj tak sa v nedelu stretneme ja som objednana na 8h

hora_lka
14. sep 2012

@nishka gratulujem .. svata pravda, je to o kvalite, nie o kvantite ... naozaj staci jedno ..

tinka9075
14. sep 2012

@hora_lka vidíš ja som asi preto bola spokojná lebo mi robil všetky sona aj odber 🙂 a Harbulák vklad a nič 😒 ved uvidíme 🙂 🙂 len ked sa rozmrazia všetky tri aj sa ujmu no to bude paráda budeme mat veselo doma 😀 😀 ja chcem íst po vklade behat po Blave muž sa už teraz smeje 😉 😉 že oddychovat a nie behat po obchodoch...

hora_lka
14. sep 2012

@sarasota v nedelu si v centre? no super, my tam mame byt o 7,45 ... povedal, ze tam bude sam Dr. Kozumplik, tak sa musime snazit pred osmou dorazit, lebo potom by sme mohli cakat .. a Teba co caka? ja ultrazvuk, uz treti, a snad v stredu OPU, uz by som to chcela mat za sebou, boli ma brucho

hora_lka
14. sep 2012

@tinka9075 ved behat po obchodoch sa da aj pomaly ... budes sa prechadzat a nieco pekne si doprajes .. za odmenu ... ja robi blizko Eurovei, bola si tam uz? s kolegynou vymakneme vzdy vsetky vypredaje, hlavne v mark spencerovi 🙂

nishka
14. sep 2012

este k tym lekarom. dne stam bol Kozumplik. ja som si podla rad na koniku vybrala Stelcla, naozaj dobre, ale stretla som sa aj s inymi lekarmi. tiez som si vzdy hovorila "ked tam bude ten, dopadne to dobre" a potom som bola sklamana. trochu aj dnes, ze tam nebol stelcl, lebo s nim je oi sradna - aspon bol pri vklade a vytvoril velmi milu atmosferu. to iste som prezila aj s lekarmi v GF, tiez som vzdy chcela, aby tam bol ten moj. takze toto treba pustit fakt z hlavy, najma v RF su ludsky vsetci

tinka9075
14. sep 2012

@hora_lka ved ja budem pomaly behat 😀 😀 už som tam bola s kamoškou a behali sme asi 2hodiny po obchodoch 🙂 🙂

hora_lka
14. sep 2012

@nishka
@veracruz
@tinka9075
@sarasota ja mam tiez velky vzor, moju sefku, mirinda10, tiez ma malu Emku veeelmi vytuzenu, mne pomaha velmi, picha injekcie a celkovo ma podporuje, vsetko to preziva so mnou 🙂

sarasota
14. sep 2012

@hora-lka ja mam opu manzel sa pyta ze o kolkej idete z domu.Moje vajicka zase vyrastli neako rychlo uz na 11 den mam opu malo by ich byt6

tinka9075
14. sep 2012

@nishka tak to máš pravdu my ked sme tam boli prvý krát na konzultácii v RF a čakali na dokiho tak ked nejaký doki prešiel okolo nás pozdravil hned sa človek cíti lepšie 🙂 🙂

hora_lka
14. sep 2012

@nishka aj ja som sa tesila na Stelcla dnes, ale bolo to tak ako bolo, ale vobec nie som z toho sklamana, mozno sme sa tam aj stretli, boli sme tam o 11,45 - 12,15 v tom case ...

veracruz
14. sep 2012

@hora_lka to je super, ked mas takuto podporu...

tinka9075
14. sep 2012

@hora_lka presne tak mne to tiež velmi pomáha ked sem chodím 🙂 🙂 ja mám velkú oporu aj v mojom gynekologovi on to chudák všetko so mnou prežíva a musím mu volat ako to zvládam zlatý človek 🙂 🙂

nishka
14. sep 2012

tak aj som bola rped tebou o 11.30. ale ked som vysla z ordinacie, tak uz som nic nevnimala. bola som z toho trochu mimo, ze som nevedela ani dvere otvorit. ale aspon mi potom prestalo byt zle, co mi je teraz skoro stale. drzim palce

sarasota
14. sep 2012

moj vzor je@rienok ako som sa dozvedela o modrom koniku tak ma zaujala stranka o slovenkach v Reprofite takze uz 3 roky prezivam sklamania a radosti nas vsetkych

hora_lka
14. sep 2012

@sarasota opu na 11 den? super, budes to mat za sebou, ja o tom mozem len snivat, folikul je ako maku, ale nejako pomalicky rastu, tak im este musim dodat trosku "vyzivy" 🙂 mne to vychadza na 15 alebo 16 den ... pojdeme o 6tej, mame to po dialnici 120 km, ideme zo Stupavy, takze tak hodina a pol ... odkial vyrazas Ty?

hora_lka
14. sep 2012

@nishka este raz gratulujem a este aj dvojicky, naaaadhera .. uz saaj ja tesim, ako budem odchadzat z ordinacie v soku ... ale v krasnom soku 🙂 zle Ti nebude stale, prejde to a potom si zacnej uzivat tehotenstvo

sarasota
14. sep 2012

@hora-lka som z Voderad pri Trnave my pojdeme o 5tej asi 180km

hora_lka
14. sep 2012

@tinka9075 je to fajn, ze sa tu takto stretavame .. uvidis o par mesiacov sa presunieme do diskusie o babetkach a budeme si vymienat skusenosti a radosti z deticiek 🙂

hora_lka
14. sep 2012

@sarasota uvidime sa teda 🙂 aj sa ma pytal, ci to mame daleko, ale ja radsej idem tam, aj ked uz treti krat ...

tinka9075
14. sep 2012

@hora_lka ja som tiež rada 🙂 🙂 no veru a ja budem písat že neviem kde mi pri trojičkách stojí hlava 😀 😀 teraz sa z toho smejem ale keby to bola realita tak musím k nám prestahovat maminu aspon na rok 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre