Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
18. sep 2012

@nelly3 si v robotke?

hora_lka
18. sep 2012

@tinka9075 ahoj 🙂

hora_lka
18. sep 2012

@horalka79 uz nech to mam za sebou ... dokedy dovolenkujes?

tinka9075
18. sep 2012

@hora_lka ahoj už sa ti to blíži zajtra budem držat palčiaky 🙂 🙂 idem si kúpit nejaké kvapky do lekárne nech mi to do piatku prejde nos mám červený ako alkoholik 😀 😀

zeina62
18. sep 2012

@tinka9075 skore uzdravenie prajem inac 🙂

nelly3
18. sep 2012

@ria191
nie, zobrala som si dovolenku do stredy, este jej mam dost, ale koudelka hovoril, ze fungujeme normalne, ziadne pn a take, ved uz ma aj tak mrle zeru 😀 idem dat do pracky a navarit obedik.

hora_lka
18. sep 2012

@tinka9075 takze neprechadza Ti to? treba asi nieco silnejsie, nech si fit, hlavne do toho vkladu, musis sa dat cez vikend do hromady, aby sme v pondelok vlozili

ria191
18. sep 2012

@nelly3 dovolenka je podľa mňa dobrý nápad. Ja som už po 2x mala vklad v sobotu a v pondelok som išla do práce ( aj keď mám sedavé zamestnanie) tak teraz, ak sa vôbec dostanem k ET ( ak pánbožko dá 🙂 ) tak by som zostala doma dlhšie nie ležať, ale užívať si 🙂 aj domáce práce 🙂

bibi24
18. sep 2012

@holly74 Ano mala moja, ale ani nahodou neocakavam dobry vysledok. Ja to viem uz teraz. Z 10 folikulov na jednom vajecniku bolo 8 vajicok, 5 zrelych, 4 sa oplodnili. Na 3 .den bolo 1 osembunkove, 1 sedembunkove a 2 stvorbunkove, v den ET 3 kompaktne moruly a 1 vcasna blastocysta, tiez gr. 2.
Dnes mi napisali, ze tie dve nebolil vhodne na mrazenie. Dr. ma sice presviedcal, ze su len pomalsie, ale inak morfologicky pekne, neverim v pozitivny vysledok.
Tiez to vyzeralo tak nadejne a nakoniec vzdy pride len sklamanie.

horalka79
18. sep 2012

@hora_lka o par dni idem spät, ale v praci zacinam az 1.10, takze pohodka. Akurat mamnapisane ze krvny test 29.9 a to je sobota :( hm..tak neviem, gyna mi isto povie pridite pondelok, ale pondelok a utorok nemozem a tak neviem ako s hormonami ci mam prestat brat, brat dalej..no spytam sa mojej gyny ked dorazim.
@tinka9075 skus citron s medom, pomaha. Alebo ja som si zmykala pol citrona do 3dl vody 2-3xdenne. A co tiez pomaha na imunitu je zazvor - zazvorovy cajik s medom a citronom.

ria191
18. sep 2012

@bibi24 úplne ti rozumiem ja mám teraz takú dohodu so Štelclom, že za žiadnu cenu ak sa ovšem dostanem k ET (u mňa je to vždy skoro zázrak, ale aj tie sa dejú 🙂 ) nechcem vedieť akej kvality je embryo a on mi dal za pravdu. Lebo ak je dvojkové, tak to podvedome vzdám aj keď viem, že aj tie majú veľkú šancu 🙂. Aj tvoje má velikú šancu 🙂

bibi24
18. sep 2012

@ria191 Podla mna podvedomie nehra rolu v uchyteni a v dalsom vyvoji. Je uplne jedno, ci dufam a verim, alebo nie. Vysledok nikdy neovplyvnim. Uz som aj velakrat verila a aj dufala a tehotna som nikdy nebola. toto je uz moje 5. ivf, takze to doverne poznam.

holly74
18. sep 2012

@bibi24 Tak to je mi ľúto...jasné, môže sa stať že sa uchytí, ale my proste máme slabšie embryá a tak je to vždy skôr tak, že sa neuchytia....súhlasím že to nemá nič spoločné s tým, či to žena podvedome vzdá, či verí, hladká bruško a pod. alebo nie...je to len o kvalite DNA embrya , čo dostane od mamy a čo od otca, a to nijako neovplyvníme...(a o výške sliznice, ale o tom teraz neni reč).

ria191
18. sep 2012

@bibi24 ja si tiež myslím, že psychika to vonkoncom neovplyvňuje ako vždy prízvukujú, že je to 90% úspechu. Teraz naposledy som mala krásnu expandovanú blastocystu a embryologička mi tak strašne prízvukovala psychickú pohodu, že som prvé tri dni mala také búšenie srdca, že o pohode sa nedalo ani hovoriť, tak preto nechcem nič vedieť, aby som sa takému stavu vyhla. Dôležitá je kvalita embrya, ale ani to nezaručuje úspech. Je to súhra veľa faktorov.

rienok
18. sep 2012

@bibi24 nemôžem súhlasiť .... u nás úspech až po 8 IVF ( 8x ET a 1x KET) a ten úspešný KET po fertility koučingu, psychika je dôležitá a nejde len o to bojím nebojím na vedomej úrovni, ale podvedomej....
a ešte predtým som vždy prišla domov a odpočívala ... pri tomto poslednom som zišla z ležadla, odviezla sa domov, išla na nákup a popoludní do lesa na opekačka...
@ria191 kvalita embryjí áno..... ale na poslednom nepodarenom ET mi vkladali 1x HB I.gr a 1x XB I.gr takže asi úplne o len o tom to nebude
a ešte, určite skúste imunologiu v Prahe ak máte pekné embryjká, maternicu v poriadku tak je problém buď imuno alebo hlava, Alebo oboje 😎

dievčatá nevzdávajte to - moja obľúbená veta: nikdy neviete ako blízko je cieľ

ria191
18. sep 2012

@rienok u mňa aj hlava 😠 😠 😠 a nedokážem to ovplyvniť 😠 😠 😠. Neoperovateľný myóm v maternici, ale aj tak to ešte nevzdám a budem bojovať aj vďaka vám pokiaľ budú €

bibi24
18. sep 2012

@ria191
@rienok Ani ja neviem verit, ked sa vzdy vzdy vzdy nieco doserie pocas toho ivf. Ako aj teraz. A teraz je to aj v embryach.
A moze to byt aj vo vselicom inom, ja zase nesuhlasim, ze len hlava, alebo len imuno. Poznam aj baby, ktore do toho idu maximalne pozitivne naladene, v dobrej viere a neotehotneju, napriek tomu, ze vedia.
Proste je to genetika - tato zena a tento muz sa k sebe geneticky nehodia. Plus zly spermiogram, ktory ma vplyv na dalsi vyvoj embryi. Plus chemicka komunikacia medzi maternicou a embryom. Prave preto je to zazrak zivota, lebo to nikto nevie nicim ovplyvnit a moze sa aj na hlavu postavit.

ria191
18. sep 2012

@bibi24 presne tak súhra veľmi veľa faktorov. Treba ich dať do rovnováhy ak to vôbec ide 😨

tinka9075
18. sep 2012

@hora_lka už je to trošku lepšie kúpila som si nejaké kvapky tak uvidíme len je horšie že mám už aj teplotu 😒 ale verím že to prejde ja chcem íst v pondelok na vklad už nechcem čakat další mesiac 😉 😉
@horalka79 čajíčkujem už od včera som taká naliata čajom že až 😒 ja mám imunitu trochu oslabenú vždy tak stačí trochu nachladnút a už sa to so mnou vlečie som bola aj u lekárky ma počúvala a nepáči sa jej moje dýchanie jaj prečo sa mi vždy niečo stane ked to nečakám 😠 😠 mamina mi poradila že teplé mlieko z medom vraj budem lepšie vykašliavat ked ja mlieko nelúbim 😝 😝 ale musím skúsit iné mi nezostáva 🙂 🙂

rienok
18. sep 2012

@bibi24 no veď na tej imunologii ti to vedia zistiť, že či táto žena s týmto chlapom áno alebo nie.... súhlasím že tam je veľa iných faktorov a aj som to tam napísala, stačí čítať pozorne. Ale obísť niektoré a tvrdiť že aj tak nepomôžu je divné.....a ja netvrdím že len toto.
bez optimizmu a viery v úspech je podľa mňa zbytočné stále skúšať, rozumiem že je človek rozladený keď sa nedarí...

ak by ste chceli zoznam aké vyšetrenia som absolvovala tak napíšem - a verte alebo nie, je to dosť dlhý zoznam

a ešte dr, Štelcl mi 26.10.2011 napísal citujem. " Pokud nezjistíme nějakou závažnější patologii v těchto vyšetřeních (neočekávám ve Vašem případě), pak je situace taková, jak píšete - buď "jen" smůla nebo něco, co ještě neznáme a nemůžeme měřit, vyšetřovat ani léčit."

a aha drobček je v brušku, darí sa mu dobre, kopká o stošešť... takže verte, lebo nádej zomiera posledná

prajem veľa odvahy a šťastia

holly74
18. sep 2012

@rienok Rienok dobre hovoríš, to všetko je pravda, ale niektoré faktory sú proste dôležitejšie ako iné. A kvalita embrya je určite medzi prvými, a nie je to len o tom, či imunita ženy sedí s imunitou chlapa, ale či si sadli aj geneticky, či sa tá nová DNA správne delí a spája, aby vznikali nové bunky a bábo sa uchytilo, vyvíjalo... Mne Koudy rovno povedal že u nás to nie je optimálne, že nám z 8 embryí zostali na vklad len dve, proste sme pod normou, a nie je to náhoda len pri tomto ivf, ale sa ukazuje už z tých minulých pokusov, že proste takto to u nás je....Takže ďalšie pokusy môžu byť rovnako márne a rovnako bolestivé...ako zakaždým pokusom si len potvrdiť, že sme na tom tak blbo, že nedokážeme splodiť dieťa, hoci všade okolo sa deti plodia a rodia, nie je bohviečo...Mám iks známych, kamošiek, ktoré mali deti po 35, aj v 40, väčšina prirodzenou cestou, je ťažké priznať si, že my sme proste vadní a dieťa nesplodíme... To ma úplne zráža k zemi, po každom neúspechu.....prepáč, ak som to na teba teraz vychrlila, ale asi ma chápeš...

rienok
18. sep 2012

@holly74 chápem je to smuté , ale vždy existuje riešenie... určite ešte nie sú vyčerpané všetky možnosti. Veď aj v statuse to máš 😉

hora_lka
18. sep 2012

@horalka79 podla mna neprestan brat utrogestan, az Ti povie lekar, aspon tak tu hovoria lekari na Slovensku, radsej treba pockat co povie on

hora_lka
18. sep 2012

@tinka9075 prejde to, neboj ... ideme spolu, ved sme sa uz dohodli 😀 mna picha dole pri vajecnikoch, uz len par hodin, uz sa na to tesim, nech uz su vonku 🙂

tinka9075
18. sep 2012

@hora_lka jasné že ideme spolu ved ja to nejako poriešim a chorobu vyženiem 😀 😀 škoda že sa tie embrijká nedajú preniest do Brna by som bola spokojnejšia a by sme sa tam stretli 😉 😉 mna tiež pichalo všetko bolelo už som len čakala kedy budú vonku 🙂 🙂

hora_lka
18. sep 2012

@tinka9075 no skoda, ale ved zavries oci, aby si nikoho nevidela 😀 budes sa sustredit na samotny proces .. som zvedava ku komu sa dostanes, to je vzdy loteria ... ja tiez neviem kto ma zajtra urobi, ale na rozdiel od Bratislavy v Brne su vsetci v pohode ... este je tam dost lekarov, ktorych nepoznam 😀

tinka9075
18. sep 2012

@hora_lka už len to mi ostáva ale v piatok uvidím kto mi bude robit sono a ked bude Drábek sa ho normálne opýtam či mi spraví vklad on 🙂 🙂 budem spokojnejšia 🙂 🙂 ked mi robil Harbulák bolest jak svina som normálne revala a to ja vydržím vela 😒 😒 som chcela normálne íst preč a povedat mu kašlime na to 😒 😒 tento vklad tak nejak neriešim bud to vyjde alebo nie ved brno čaká 😉 😉 som zvedavá kto bude robit vklad tebe 🙂 🙂

ana79
18. sep 2012

ahojte kocky no tak vcera ako mi kazali v RF som si roila ten ich test a potom moj kupovany v lekarni na mojom a aj na ich vy vysla taka slabulinka druha ciarka, tak som vcera letela k mojmu doktorovi tam mi sestricka povedala,ze mam ist zajtra to je dnes na krv a dnes somm 15 den po et a hcg mam 160 co si myslite je to vela alebo malo , k dokimu idem zajtra pozistovat co a ako bude dalej a predpisat si aj utrogestan bo uz mi dochadza. vsetkym cakatelkam zelam vela stastia....ja som uz ani nedufala ,ze tobude pozitivne...az mam pocit ,ze ci sestricka v telefone dobre pocula moje meno ....

melisska
18. sep 2012

@ana79 ahoj , 160 je dost, len sa drzkajte 😉 potichucky blahozelam 🤐 🤐 🤐 😵

tinka9075
18. sep 2012

@ana79 potichúčky gratulujem 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre