Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
19. sep 2012

No @nelly3, myslím, že to máš isté 😉
@melisska, tiež držím place 🙂

melisska
19. sep 2012

@holly74 Dakujem , myslis, ze ja to nemam iste? 😀 😀 😀
Moja aj ty to nevzdaj, trosku si oddychni a... 🤐 🤐 🤐 😵

holly74
19. sep 2012

@melisska No dúfam, že máš 😉
ďakujem za podporu...

ria191
19. sep 2012

@melisska a @nelly3 babenky držte sa 🙂 🙂 🙂 či tehuľky?

andrejta
19. sep 2012

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu - v piatok ma čaká prvé OPU a dnes večer si mám dať pichnúť Pregnyl a Diphereline. Ale dočítala som sa, že niektorým babám po Diphereline odložili ET, tak sa toho trošku obávam. Máte niekto skúsenosti s takouto kombináciou liekov na konci stimulácie? Fakt mi nikto neporadí? 😒
Ďakujem krásne za odpovede

nelly3
19. sep 2012

@melisska
musi, ina moznost ani nie je 😉

nelly3
19. sep 2012

@melisska
ty nevies ako je to s mrazenim?

nelly3
19. sep 2012

pozeram a podla cennika sa plati 5000czk za mrazenie a KET tiez 5000czk.

melisska
19. sep 2012

@nelly3 pride ti na email faktura, minule sme platili 250 eur za mrazenie, a potom ked bol ket 5000CZK 😉

melisska
19. sep 2012

@andrejta ja nie moja, neporadim, pichala som iba pregnyl stale

nelly3
19. sep 2012

@melisska
nejako vela, v cenniku maju 5000czk za zmrazenie 1-2 embrya 😕

dada774
19. sep 2012

@andrejta nuž s takou kombináciou som sa ani ja nestretla.Tiež som pichala len Pregnyl pred OPU. Mne keď nebolo niečo jasné, napísala som dr. mail. Som proste taký typ človeka, že musím mať vo všetkom jasno. Podľa mńa napíš dr., prečo máš takú kombináciu liekov. Chodíš do RF?, lebo tam nemajú lekári problém všetko pekne vysvetliť, keď sa pýtaš.

andrejta
19. sep 2012

@dada774 no ked mi to predpisovala, tak spomenula, že je to na to, aby ma nedrapol OHSS, ale keď tu tak všeličo čítam, tak mi nie je všetko jedno - asi sa v tom už nebudem špárať 😖 a budem veriť, že doktorka rozhodla správne. A nie nechodím do RF, len hľadám niekoho, kto má takú skúsenosť, tak preto som napísala aj sem. ďakujem, že si odpísala

dada774
19. sep 2012

@andrejta no len OHSS by sa ti mal prejaviť počas stimulky a nie už na konci. Ale dr. hádam vie čo robí, tak jej treba dôverovať. Prajem veľa šťastia 😉

holly74
19. sep 2012

@dada774 Mne sa OHSS napríklad prejavil až po vklade...ale je možné, že ma len zle sledovali cez stimulku, a nezistili, že mám na to nábeh, to bolo ešte v SK...

andrejta
19. sep 2012

@dada774 ďakujem, asi ho budem potrebovať 😀 , volala som naprv do centra a sestrička si ma aj pamatala a povedala, že sa to používa, ale pre pokoj na duši mám zavolať doktorke - no ale tá nedvíha. Tak to už nechám na osud 😅. A k OHSS - vo veľa prípadoch, čo tu baby popísali, tak sa prejavil až po OPU. Pri poslednej kontrole sa ma doktorka pýtala, či ma neťahá pri pravom vaječníku a či dostatočne pijem, ja že pijem. a ona, že musíte veľa piť, veľa piť - už si pripadám ako tanker 😀. Možno preto mi ho naordinovala

melisska
19. sep 2012

@nelly3 ano 😒 ale tak budeme platit, predtym som mala zmrazene 2 a 250 eur-1pejetka a teraz to bude to iste aj ked je iba jedno.

dada774
19. sep 2012

@holly74 aha, tak to som nevedela, že sa môže prejaviť aj neskôr.

nelly3
19. sep 2012

baby bola som si pre utrogestan u mojho gynekologa - 3 balenia utrosu a doplacala som ze 0,17€, akoze nechapem lebo predtym som doplacala viacej o dost hmmm, no tesim sa z toho velmi 🙂

ana79
19. sep 2012

@nelly3 mne poslali fakturu mailom a uhradila som to cez net

nelly3
19. sep 2012

@ana79
aj mne poslu urcite mailom, len ma zaujimala cena za zmrazenie 😉

zabka1124
19. sep 2012

@nelly3 ja som doplacala tolko isto, bolo jedno ci som brala 1 balenie alebo 3!!!

nelly3
19. sep 2012

takze dosla mi faktura za zmrazenie 250€ 😕 no pekna palka, ale v cenniku maju inu sumu, alebo mi nieco uslo 😕

nelly3
19. sep 2012

@zabka1124
no naposledy ked som si brala v ba na recept este z gyn-fivu tak som platila ovela viacej, bolo to zaciatkom roka. asi sa menili doplatky za lieky.

rienok
19. sep 2012

@nelly3 a koľko ti mrazili embryjí? lebo 1 pejeta sú 2 embryjká to stojí 5000 Kč cca 200 Euro,
ale 2 pejeta stojí už len 1000Kč a to je cca 40 Euro, v závislosti od použitého kurzu

zabka1124
19. sep 2012

@nelly3mozno preto, ze rcept bol z gn-fivu, ja som brala len lieky na zaciatku z Reprofitu a potom uz len od mojho gynekologa!Mozno, ked je recept z centra, tak to poistovna inak preplaca!!!

nelly3
19. sep 2012

@rienok
vo fakture mam kryokonzervace embryi 2 pejety - v cene 1 rok uchovani
a co mi prisiel mail o oznameni tak tam mam pisane - pocet pejetek 1, pocet embyi 1 😕

horalka79
19. sep 2012

@rienok @nelly3
mne tiez dosla dnes FA, na 250E za zmrazenie. 1 embryjko,2 pejety - preco dve?
V tom cenniku presne stoji, ze prve 2 pejety 5000 KC a kazde dalsie po 1000KC.
V zahranicnom cenniku je 250 a kazde dasie 50. Myslim ze kurz CZK vs EUR vobec neriesia..proste zahranicnych to stoji viac..alebo nas co platime v EUR..hmm.

horalka79
19. sep 2012

@nelly3 u mna to iste..

rienok
19. sep 2012

@horalka79
@nelly3 hmm tak ja som to tušim platila v Kč ale presne vam to nepoviem 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre