Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kaja81
27. sep 2012

@bibi24 ja som z toho asi blbá ale ma silniet ta čiarka 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@sarasota
@tinka9075 no mam taky plan, skor teda asi fantazia, ak by to teraz nevyslo, samozrejme pokracujeme s mrazacikmi, ak vyjde jedno, tak buduci rok pojdeme pre surodenca, moc odvazne? 😀 😀

hora_lka
27. sep 2012

@sarasota tak toto to bolo 😀 je to superske 🙂

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka dobre si to vymyslela ja to mám tiež takto podobne ak by mi vyšiel vklad v pohode o rok pôjdem pre bábo do brna 🙂 🙂 a ked vklad nevyjde tak budem mat dvoch malích moravákov 😀 😀

bibi24
27. sep 2012

@kaja81 no ved mala by. A je rovnaka stale.

tinka9075
27. sep 2012

@sarasota super fotočka 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@liliana30 v G-F ide umele oplodnenie ako naozaj umele oplodnenie, ako na beziacom pase, sme pre nich cisla, ktore mas aj Ty pridelene, snad kazda si tam absolvuje predpisanu zostavu, 3 x IUI, a potom IVF, neda sa velmi vybocit, je to biznis, ciste o peniazoch, ked sa pytas, su nervozni, odpovede sa nedockas, alebo na Teba vychrlia kopec informacii, a ked ides do niecoho prvy krat, mas co robit, ked vyjdes odtial, aby si si nieco aj zapamatala .. ja som mala stastie na moju sefku v tomto, ktora to cele absolvovala, takze ja som z centra isla rovno k nej do kanclu a riesila som s nou vsetko co ma zaujimalo ... dokumentaciu som od nich nemala odvahu pytat, nieco som mala, a ked som isla do Brna tak som si napisala na papier priebeh nasho doterajsieho liecenia a stacilo to .. Brno je dobra volba, ich jednanie, pristup, nebudes lutovat ... ja som uz nechcela ist do dalsieho IVF, po poslednom neuspechu tu, ale trvalo mi asi tyzden a uz som sa objednala do Brna a uz mame momentalne 2och drobcov a cakame na zazrak 🙂

hora_lka
27. sep 2012

prazim zemiakove placky, este kolkoooooo ich bude?

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 jo jo bude to malicky Pepicek alebo Pepinka 😀

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka my sme sa nasmiali ked muž povedal dokimu že aj tak si prídeme po bábo do brna budeme mat moraváka a Štelcl mu povedal že aspon budete mat istotu že nebudete mat madara 😀 😀 doki samá sranda 🙂 🙂 pošli placky ja ti pošlem palacinky 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 aj moj manzel je tak protimadarsky zalozeny, a teraz je minimalne 4 krat do tyzdna v Madarsku, jazdi na kamione, predtym viac jazdieval do Ciech, do Polska .. jeej palacinky, dala by som si, vidis dobry napad, urobime si

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka ja som si dnes dala palacinky ved tam nič iné dobré nemali len mäso a to nemusím 🙂 🙂 som si chcela dat bryndzové halušky a že nemajú 😒 tak som im povedala že ved v tatrách by ste mali mat 🙂 🙂 zajtra idem domov lebo muž už smúti za mnou 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 aj bryndzove by som si dala, niekde na dobrom salasi, take original, naposledy sme si ich dali pri Ruzomberku v takej drevenej kolibe, boli mnam 🙂 ja som sa tiez dnes videla s mojim manzelom od pondelka prvy krat, doviezol ma po vklade domov a zmizol ... dnes sa konecne ukazal ... uz aj mne bolo smutno

jomini
27. sep 2012

@hora_lka ahoj, prosim do brna ste nemuseli brat HP a AMH? musela si absolvovat nejake vysetrenia pred soft ivf, kolko to cca vychadza? dakujem.

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka jáj také na salaši mnam ja strašne lúbim halušky no neviem ked zajtra prídem domov tak si spravím 🙂 🙂 mužovi je už smutno vraj ho nemá kto v posteli zohrievat 😀 :- 😀je dva dni bezo mna a už smúti 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@jomini v Brne som nic neabsolvovala, v Ba som bola na priechodnosti vajecnikov a vzhladom k tomu, ze som dokazala otehotniet aj prirodzene, tak to asi stacilo, mala som nejake vysledky, nieco sa povypytoval, dohodli sme sa aku mame predstavu, lieky, termin a isli sme na to ... teda isli sme najprv na dovolenku a po dovolenke som zacala hned stimulovat, telefonicky som len oznamila, ze som zacala a dalsia navsteva bola ultrazvuk, ten este 2 krat, opu, vklad ... aj s liekmi, ktore som si zhanala sama, nieco lacnejsie, nieco za plnu sumu nas to vyslo na 1500 eur .. neratala som benzin, mame to asi 120 km a boli sme tam 6 krat

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 tak tomu verim, ze mu je smutno, tak pekne sup domov, aj tak je tam zima 🙂

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka ved on je ako cecok stále len na mne nalepený 🙂 🙂 ved počkaj jak bude žiarlit ked bude bábo 🙂 🙂

jomini
27. sep 2012

@hora_lka brala si zo sebou hormonalny profil a AMH? to ste mali klasicke ivf, nie soft? lebo ja nemam k dipozici nic okrem prepustacich sprav z nemocky, a stelcl mi do mailu pisal, ze treba hp a amh.

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 no to som aj ja zvedava, bude to nove pre vsetkych, budeme si zvykat na novu situaciu, ale tesim sa na to, bojujeme o to, tak budeme musiet priniest nejaku tu obet, my zeny doteraz, chlapi potom 🙂

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka ja som tiež zvedavá no bude to iné bábo malinké u mna možno tri 😀 😀 a ja nebudem vediet kde mi hlava stojí 🙂 🙂

mirinda10
27. sep 2012

@bibi24 no ona ostane rovnaka len ako rychlo nabehne, ked pojdes na krv tak uvidis ale bude urcite pekne HCG. Prijmy, ze si tehu a tak to ber, nic ine nie je povolene 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@jomini mala som soft, teda davky hormonov ako pri klasike, ale doteraz co sme sa tu bavili, tak kazdej vyuctovali soft .. ja som tiez mala prepustaciu spravu z nemocnice po potrate, a zopar vysetreni, ale neviem co vsetko skryva hormonalny profil, myslim, ze ked zoberies vsetko co mas, tak to date dokopy ... ak myslis nejake konkretne vysetrenie alebo spravu, ze hormonalny profil, nic take som nemala .. spisala som si na papier co som absolovovala, a v ramci debaty sme poriesili vsetko co bolo treba ... ja som sa predtym s nim nabavila ani po mailoch, len som sa objednala a prisla som tam

hora_lka
27. sep 2012

@mirinda10 dobry vecer 🙂 tiez si myslim, ze je to jasne, treba si to dat len potvrdit krvou

bibi24
27. sep 2012

@mirinda10 vsetky nabehli rychlo, cca do minuty, dvoch, ale tato dnesna nabehla rozhodne najrychlejsie, to som si presne vsimla.

jada1
27. sep 2012

@bibi24 ahojky, trošku som nakukla a pre tvoje ukľudnenie som si popozerala moje testy. Stále mám tie fotky uložené 🙂. Takže prvý test som robila 31.5 a výraznejšiu čiarku som videla až 4.6. Tie dni 1,2 a 3.6 som testy mala rovnaké. Ja som bola ako testovací maniak, na zázrak som čakala 14 rokov a keď som našla tie dve čiarky, nechcelo sa mi ani veriť 😵. Samozrejme ako píšeš strašne som sa bála a pamätám si, ako sa mi zdalo asi po nejakých pár týždňoch, že mi čiarka nejako zosvetlela (vtedy som už netestovala každý deň, len občas) a letela k Dr.Spravil mi UTZ a už sme mali srdiečko 🙂. Takže kľud moja, nestresuj sa a hladkaj bruško 😉. Dôležité je, že čiarka neslabne, keď je taká istá, je to ok 😉

jomini
27. sep 2012

@hora_lka dost, co tu baby davnejsie pisali, aj co je uvedene v cenniku, tak soft stoji 13000 czk a 1000 icsi za kazde vajko, plus lieky

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 ja to uvidim u kamaratky, ta si pod stromcekom najde 2 zazraky, modry a ruzovy 🙂 budem ju sledovat

hora_lka
27. sep 2012

@jomini ano presne podla cennika, soft 13000 + ICSI 8000 to je maximum, ja som mala 10 zrelych vajicok, a automaticky sa vsetky napichavaju, este Ti zoberu krv a partnerovi tiez, to stoji 2 x 2000 CZK a ja som este navyse mala od nich 3 orgalutrany, takze dalsie 3000 ... dohromady cena, ktoru som Ti napisala ... mimochodom na Slovensku by to bolo minimalne o 300-400 eur viac, ako samoplatca ... zalezi aj ako si zozenies lieky, ja som si fostimon kupovala za plnu sumu, inak som ho nezohnala a nechcela som to nechat na nahodu

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka jáj dvojky by som brala a pekne párik 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre