Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka
@jomini mne vyrátal minimálku 13000 icsi nebude ked máme spermoš ok tak uvidíme 🙂 🙂 ale ja si myslím že pôjdem len na iui ako doki povedal 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 @jomini ja som pri prvom IVF nechala oplodnovat prirodzene a stalo sa, ze sa 4 vajicka oplodnili nespravne, viacerymi spermiami, takze boli nepouzitelne, potom som lutovala, ze som nenechala aspon polovicu napichnut ... v Brne pri softe robia automaticky ISCI ... ja som s tym spokojna, mame z 10tich oplodnenych 6 blastocyst, 2 vlozene a 4 zamrazene .. nelutujem ani cent

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 bolo by fajn ak by vyslo IUI, je to menej zatazujuce .. treba to skusit, v mojom pripade to nemalo vyznam

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka neviem podla čoho to robia mna sa pýtal že kolko sa mi oplodnilo vajok prirodzene tak som povedala že z 13 8 tak povedal že isci robit nebudú tak neviem 😉 😉 kolko si pichala jednotiek mne napísal 75 plus clostík 😉 😉mne povedal že skúsime 2x iui...

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 ja som pichala 225 + prvych 6 dni clostylbegyt ..kombinacia puregonu a fostimonu ... v mojom pripade by som nedosiahla bez takychto davok tolko vajicok ... ja som bola rozhodnuta, ze napichavame vsetky, uz som to nechcela nechat na nahoduv ziadnom pripade

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka tak to si pichala ako pri normálnom ivf 🙂 ja vždy ked som stimulovala na iui clostíkom vždy som mala aj 5 folikulov asi dobre reagujem asi preto 🙂 🙂 ale hlavne že vajká si mala pekné a hotovo a bude bábo 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 pretos om stale nevedela ako ma vyuctuju ci klasika IVF alebo soft, ale zatial kazdu babu vyuctovali ako soft, ja som spokojna aj s cenou, bolo to ako sme sa dohodli na zaciatku, akurat tam navyse boli tie 4000 co nam brali krv, ale to musia podla nejakeho ich zakona, musia mat preverenu krv oboch, na HIV a podobne zalezitosti

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka ved uvidíme nám vyrátal normálne ivf na 27000kč a minimum na 13000 tak ja neviem ako to rátajú 🙂 🙂 a potom podla výsledkov pozrel že normálne ivf nie je treba tak potom neviem 🙂 🙂 ja ešte nejaké injekcie mám z ivf tak mi povedal aby mi predpísal môj gyndoš vraj to vyjde lacnejšie ako u nich 😉 😉

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 27000 a 13000 je presne podla cennika, ale pri klasike je tam este ICSI a PK zvlast cena, pri softe je PK v cene, platia sa ISCI + odbery to Ti nauctuju aj keby si nechcela, to musia urobit ... nam vyuctovali to co som pisala vyssie, ja som tiez nejake lieky mala z predosleho IVF, nieco mi predpisal moj gynekolog, ale to najdrahsie som si platila sama, sice mi na to dal recept, ale nie cez poistovnu .. mozno Tebe ho da ...

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka aha tak už chápem ja som to velmi neriešila ked potom povedal že spravíme najskôr iui 🙂 🙂 ved nech odber spravia v pohode ved uvidíme ako to dopadne 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 my sme sa o IUI okrajovo bavili, ale len tak ze by sme to mohli vyskusat, ale ja som nechcela .. idem do postele, rano vstavam, dobru noc

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka mne iui odporučil hned tak uvidíme 😉 😉 dobrú nocku a hladkaj bruško 😉 😉

sarasota
27. sep 2012

@ria191 ahoj ja ho mam odporuceny z Prahy kvoli Imunologii 4 az 5 tyzdnov pred ET

nelly3
28. sep 2012

bre ranko, takze ziadny test som si nerobila, som to nezvladla, som proste slaboch 😠

speranza1
28. sep 2012

@nelly3 ahojky nelly a ako sa citis...a ktory den si po ET?

speranza1
28. sep 2012

bibi24... veeelmi cakam na pozitivne spravicky....a samozrejme aj od ostatnych dievcat

nelly3
28. sep 2012

@speranza1
citim sa na figu, boli ma hrdlo a ucho, v praci su chori, asi som to aj ja chytila, takze tak

speranza1
28. sep 2012

@nelly3 skusala si kloktat? alebo uzit take pastilky, ktore su vhodne aj pre tehulky?

nelly3
28. sep 2012

@speranza1
neo angin cumlem alebo strepsils a vecer som si dala paralen.

speranza1
28. sep 2012

@nelly3 a ty nie si po ET?

nelly3
28. sep 2012

@speranza1
som, dneska 11 den po ET, ale test som si nerobila, rano som aj chcela, ale najeko som to nezvladla 😠

speranza1
28. sep 2012

@nelly3 viem ta pochopit.. pri prvých IVFkach som robila testy skoro... a pri poslednom negativnom som dokonca neurobila ani jeden test a nesla som ani na krv... ked som zacala krvacat ..vysadila som lieky a vedela som ze je po vsetkom a este po menzese som si urobila test ci je poriadne negativny...a bol... 😖 ...ale nevadi..aj s neuspechom sa musime naucit zit.. on sa ten uspech raz dostavi🙂

nelly3
28. sep 2012

@speranza1
a teraz sa chystas na dalsie?

speranza1
28. sep 2012

@nelly3 nie moja. trosku si chceme oddychnut... mame za sebou 1 IVF bez opl. , 2 IVF negat., 3IVF biochem., 4 IVF negat..... takze na piate IVF by sme eventuelne chceli ist po zime... alebo tak vo februari alebo marci..

nelly3
28. sep 2012

@speranza1
spravne, ale zase ked si uz otehotnela, tak je tam velka nadej. 😵

hora_lka
28. sep 2012

@nelly3 uplne Ta chapem, ani ja to nezvladnem s testom .. vydrzim az na krv ... nezufaj, pokym nemas vysledok, objednaj sa na krv a uvidis ..

nelly3
28. sep 2012

@hora_lka
no ten test si urobim urcite cez vikend a aj na krv pojdem v pondelok. boze ja mam taky stres z toho 😢

hora_lka
28. sep 2012

ozaj, ak sa chcete trochu pobavit 😀 tak tu mate moj zazitok z dnesneho rana, mne sice moc do smiechu nebolo, ale teraz uz som v pohode ... zasekla som sa vo vytahu .. keby sama, ale so susedom 😀 tma a velke nic .. asi minutu ... ked som volala manzelovi, tak mi povedal, ze preco volaj jemu, a nie hasicom .. nastastie to som uz bola vonku 😀

speranza1
28. sep 2012

@hora_lka
@nelly3 dievcata aj ja by som vam radila nestetovat.... a pockat na krvicku.. pretoze su to potom zbytocne stresy pre vas a pre vase bombulky v brusku... snazte sa citat si vtipy, pozerat komedie a nemysliet(aj ked sama viem, ze je to tazke) na nepekne veci a predcasne zavery.....
naozaj zo srdiecka vam zelam aby ste sa vytesovali a plakali od stastia 😵 😵

hora_lka
28. sep 2012

@nelly3 viem presne o com hovoris, oddalujes to, lebo nechces vidiet vysledok ... ja robim presne to iste, bojim sa neuspechu ... ale pokym nemame vysledok, ved vies, ja to viem, Ty to vies, ze je to bud alebo ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre