Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
17. okt 2012

@panarka Ahoj , niečo podobne som mala aj ja.Inak chodím tiež k Macháčovi, a je suprový. Práve sme vcera mali odber vajok po softe.Mala som clostil ako ty, potom ale este 9xBravelle.9 DC spom mala 8 folikov a malé, potom som mala injekcie na rast,12 DC som bola tu na UTZ a mala som dominantné iba 5.Vcera mi odobrali 4 foliky, z toho 3 vajka ale iba jedno zrelé a jedno dozrieva.Dnes máme jedno oplodnené 🙂. ˇUprimne som čakala že nám ostane viac vajok ale to uz nezmením. Mám PCO a tam možeb byť asi rada aj za toto málo. Len škoda tých malých folikov ☹

tinka9075
17. okt 2012

@hora_lka aj ja sa teším ja idem o týžden na sono tak uvidím kedy bude iui 🙂 🙂

panarka
17. okt 2012

@tinkatinulka ahoj, ďakujem za tvoju skúsenosť 🙂 . Budem ti veľmi držať palčeky aby si to všetko zvládla perfektne. Mám ešte niekoľko otázočiek ak môžem. Vieš aké si malá veľké folikuly v 9 DC? Išla si tiež metódou ICSI? Navrhli ti aj predlženú kultiváciu a hatching? Dohodli ste sa s Machačom na prvý krát len jeden transfer alebo dva ak by to bolo možné? Nám na začiatku Machač navrhol len jeden embryo transfer a že keby nie tak uvidíme a zvolíme inú metódu. 😉

tinkatinulka
17. okt 2012

9 DC som mala foliky cca 11 mm, 12 DC bol najvacsi 15 mm, odber som mala 16 DC. Asi sme mali ICSI, je to aj v papieroch.Predlženú kultiváciu tiež ale neviem ako sa to bude rátať ked budeme kultivovat asi len 3 dni, hatcing sme neriesili lebo to sa skor pouziva ked mas vela vajok. O transferoch sme sa ani nebavili, veríme tomuto nášmu a ten druhý ak by sa podaril tak budeme mrazit. A ked sme sa bavili o emryjku tak povedal ze urcite iba jedno nam budu davat..sak ako by sme aj viac mali 🙂 Budeme mudrejsi ked sa bude nase male dobre rozrastat, a ET by bolo super nedelu ale asi to bude piatok podla embryologa.Kludne sa pýtaj ak budes nieco chciet..odpoviem ak budem vediet, toto je naše prve IVf a tak som vela veci zistila až za procesu a aj od báb tu na fore. Pochopí ta až tek kto si tým prešiel, neverila som tomu ale je to tak a zaroven ta aj vedia uprimne podporit. Ja už som alergická na reci okolo nás že šak sa nám zadarí že pohoda a pritom ani netušia čo všetko sme už prešli. Rok chodime po doktoroch dookola sa točíme a stále zistujeme niečo nové. Držím palce aby vajka rástli, nech ich neni vela ale zrelé..to je najpodstatnejsie, a šetri sa, nohy na gauč 🙂

melisska
17. okt 2012

@dafy moja dakujem , o to viacej ked viem, ze aj ty tuzis... 😵 ved ma poznas nevzdala som to od roku 1996 😉 ale naozaj som uz na konci, ale ty nie 😵 moja silne drzim palceky 😵

melisska
17. okt 2012

@falin no mozno, lepsi by bol stvorlistok?nie? 😉

melisska
17. okt 2012

@hora_lka dobra odpoved 😉 😵 drzim palceky aby to bolo v ten spravny cas 😵 pre Vas

freeze24
17. okt 2012

@melisska pridavam sa a bude novembrovy stvorlistok 😉 😉

horalka79
17. okt 2012

dievcata poradte prosim. Som si davala teraz utrogestan, som zabudla, som si dala o dve hodky neskor a okrem nejakych tych bielych zvyskov utro co sa obcas vyplavia som nasla aj malinkate hnedkaste spinenie pri utierani. Nie vela, iba trosku taky sfarbeny utro. To som doteraz nemala, tak sa bojim ci to je ok. Dnes som bola v klude doma, akurat prevcerom som bezala rano na utobus, som sa bala potom ci to nemohlo uskodit..ale to by sa ukazalo uz vtedy asi, nie?
uch, dufam, ze zajtra nebudem mat uz nic.. ☹

melisska
18. okt 2012

@freeze24 dobre,to je uz lepsie 😉 🙂

panarka
18. okt 2012

@tinkatinulka dobré ránko želám 🙂 Ja idem zajtra UZ a to bude môj 11 deň tak som zvedavá ako dopadnem. Ja mám tiež PCO. Presne tak ako píšeš nikto to nepochopí čo je to čakať každý mesiac na zázrak. My už chodíme po doktoroch skoro 4 roky a to pritom okrem PCO nemám žiadnu inú diagnozu a aj dokonca mávam cyklus presne 28 dní, manžel perfektný spermiogram. Ale jednoducho niekde je chyba, tak dúfam že IVF nám pomôže. Je to tiež naše prvé IVF. Tak mám z toho aj obavy, aj sa teším ale sa bojím. Nám tiež povedal Machač že jeden transfer a tak ma upokojoval že stačí len jedno silné vajko. Možno sa tam zajtra stretneme niekde pri klinike a ani nebudeme vedieť o sebe. Ako si zvládla narkozu, koľko si tam zostala na klinike? Povedali ti hneď po zákroku že koľko si mala vajok? Pekný dník želám. 🙂

tinkatinulka
18. okt 2012

@panarka Ahoj, mne PCO zistil az Machac..v Heliose to prehliadli ☹ Len u nas je tých komplikácii viac,SPG je podpriemerný a to bol dovod na nase IVF.Aj ja mámcylus 28 dni co je pri PCO nezvyčajné a preto to asi nik neriesil.Narkoza bola v pohode, na klinike sme ostali asi tak 1,5 hodky ale vobec so m nespala iba vegetila.Odporucam až do vecera nic nepapat aby ti nebolo zle ako mne. Doki prisiel asi po hodke a bol strasne milý vsetko vysvetlil, aj ked kolko som mala vajok som vedela uz na sale lebo ked som sa preberala tak som pocula ako o tom hovorili 🙂 No Zajtra až poobede tam mozno budeme tak sa asi neuvidime. Už sa neviem dočkat a zaroven sa bojim ked o 13.00 budem volat ako sa ma bojovnik. Už teraz sa o neho bojim.Pekný den aj tebe

zeina62
18. okt 2012

Dobre ranko baby mala som toho strasne vela tak som nestihala pisat, tak uz tuto sobotu ideme na vklad vsetko zatial vyzera dobre dufam ze to tak ostane a ze sa to konecne podari

tinkatinulka
18. okt 2012

@zeina62 To bude ET alebo KET? Držím palce na júl 2013 🙂

stella25
18. okt 2012

Ahojte, prosim vas neviete mi poradit? Vyplnam dotaznik v Reprofit Brno a netusim co mam dat do tabulky. Co su AGONISTI a ANTAGONISTI? Nefunguju im vysvetlivky. A co znamenaju tie hodnoty? Dakujem za pomoc.

zeina62
18. okt 2012

@tinkatinulka to bude ET , nebudu sa mrazit

panarka
18. okt 2012

@tinkatinulka Ahoj, ako si napísala že tam budeš volať, hneď som si predstavila že to musí byť naozaj stres ale aj veľlké očakávanie. Neboj sa určite je to veľký bojovník a bude bojovať, určite Vás chce spraviť šťastnými 🙂 Budem na teba myslieť o 13.00 a posielať pozitívnu energiu a aj do Brna bojovníkovi 🙂 mne tiež až Machač na 100%potvrdil že mám PCO. Mne jeden mesiac môj gynekolog povedal že mám PCO a na druhý týždeň nie, tak som bola z toho zmätená 😉 Zákrok ti robil Machač alebo iný doktor? My sme vždy komunikovali s Machačom a teraz na UZ v 8 deň prišiel iný doktor. Tak dúfam že tam zajtra bude a bude mať čas, alebo mám rovno sa opýtať či ma môže Machač vyšetriť? Ty si sa vždy objednávala len k Machačovi?

tinkatinulka
18. okt 2012

@panarka Ani som netušila pred IVF že kolko tažkých chvíl budem musiet prekonat,stres strašný ale asi hlavne strach o to "malé".Ja som na konzultaie chodila do Olomouca, takze dr. Machac tam bol vzdy ale odber mi robil Stelcl. Bol milý a empatický a povzdudil nas.Zajtra ideme na ET 🙂 ale neviem kto tam bude, dozvieme sa co dalej.Náš bojovník má dnes 4 najkrajšie bunky o akých viem na celom svete 😀 .Moje PCO si 4 doktori nevsimli a Macháč na prvý šup vedel, a k tomu taký príznačný faktor ako vysoký prolaktín nikomu nenapadol.

ria191
18. okt 2012

@zeina62 veľa šťastia na sobotu a nech to pokračuje čo najhladšie, ako doteraz 🙂 🙂 🙂 a hlavne bez stresu 🙂 🙂 🙂

falin
18. okt 2012

@melisska - tak uz ste stvorlistok, parada. Ja som taka napoly. V oktobri budu oplodnovat a v novembri vkladat 😀
@zeina62 - drzim palceky, silnooo
@tinkatinulka - aj tebe a bojovnickovi drzim palce

nelly3
18. okt 2012

@falin
baby teraz ma napadlo, ja neviem ci pojdem v novembri na KET-teda chcela by som, ale ved mam prist 3DC na hormonalny profil k mojmu gyn.a koudelka mi pisal, ze od 1DC mam brat estrofem, hmmm, skresli to vysledok hormonalneho profilu? co myslite?

tinkatinulka
18. okt 2012

Baby mam si na ET zobrat aj kosielku a papucky ako na OPU?

ria191
18. okt 2012

@nelly3 no pekné ty nám chceš pokaziť štvorlístok? ☹

ria191
18. okt 2012

@tinkatinulka veľa šťastia na zajtra 🙂

nelly3
18. okt 2012

@tinkatinulka
nie nemusis, oni ti daju taku plachtu a sa vyzujes 😉

tinkatinulka
18. okt 2012

@ria191 Dakujem 🙂

tinkatinulka
18. okt 2012

@nelly3 Ten zeleny skafander? 🙂 hihi

nelly3
18. okt 2012

@tinkatinulka
nie normalnu bielu plachtu si omotas okolo seba, od pol pasa 😉

tinka9075
18. okt 2012

@nelly3 bielu plachtu si omotáš od pol pása? 😕 😕 no zbohom dúfam že mi ju tiež nedajú ked pôjdem na iui 😉 😉

hora_lka
18. okt 2012

@tinka9075 neomotas .. prikryju Ta s nou, aby nic nebolo vidiet, lebo tam moze byt pri Tebe aj manzel, partner, ale sedi Ti pri hlave

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre