Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

panarka
24. okt 2012

Mením svoj dátum na správny:

horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
nelly3 / 17.9.ET, - dom. test neg. -
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, predpokl. KET 29.10.2012
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +

tinkatinulka / 19.10 ET
zeina / ET
panarka / 25.10 ET
tinka9075 / ET koniec okt.
hora_lka / ET koniec okt.
falin / ET 1.11. alebo 3.11

rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
adra17 / čakateľka
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., čakatelka na hysteroskopiu a nasledne 5 IVF

panarka
24. okt 2012

@tinkatinulka Neboj sa, určite bude pozitívny. Čítala som veľa článkov kde baby s PCOS otehotneli na prvé IVF. Že veľa krát to nejde prirodzene ale s IVF to nebýva problém. Tak si budeme držať palčeky. Daj vedieť keď sa otestuješ 🙂 i keď viem že to bude ťažké ale zároveň sa budeš určite tešiť. Ja keď som išla včera volať prvý krát na embryka tak sa mi triasli ruky, ako keby som išla na nejakú skúšku. Sú to jednoducho nervy, celý ten zdĺhavý proces. 😉

panarka
24. okt 2012

@rena31 Ďakujem veľmi pekne. Určite budeš môcť ísť na sono i u tvojho lekára ale ja by som skôr si dala tú námahu a išla do Brna, nakoľko si myslím že je iné keď ti to odmeria doktor v centre, a hlavne že to vidí a potom ti bud môcť lepšie vypočítať termín OPU. Vieš stačí aby tvoj doktor zle nameral a potom budeš smutná keď ti už folikulky popraskajú alebo nebudú dostatočne narastené a budeš musieť ísť ešte raz na sono. Ale záleží aj na tom akého máš svojho lekára, lebo ja by som tomu môjmu neišla už 🙂 Ale veľa dievčat chodí k svojmu a len si emailuje alebo telefonuje s doktorom. K tvojej otázke či si dám 1 alebo 2 embryka. Ja mám PCOS a Machač mi povedal že je veľká pravdepodobnosť viac početného tehotenstva, že by to neriskoval na prvý krát s 2. A tak isto keď som bola na OPU sa ma pýtala Kuřecová že koľko teda dáme ak by prežili všetky. Samozrejme že som povedala 2 🙂 ale tiež mi povedala že je to veľké riziko keď nevieme ako moje telo zareaguje. Tak sme sa dohodli na 1 a keby to nevyšlo (čo si nechcem pripustiť 😉 ) tak potom by sme dali tie zvyšné dve naraz.

rena31
24. okt 2012

Takže, dohodli sme sa s Dr, že toto sono 7.deň doma. Vychádza to na 30teho. Ja cestujem vlakom a pochybujem, že zoženiem lístky ☹. Ďalšie kontroly URČITE absolvujem v Brne, práve pre tie dôvody, ako si písala. Mám dobrého Dr. ale je vždy lepšie, ak to vidia oni.

tinkatinulka
24. okt 2012

@panarka Ano nechcem ani mysliet na to že by saniečo ečte nepodarilo, dnes babo dava o sebe vediet boli podbrusko ale iba vtedy ked chodim takže oddychujem ako sa da.Asi my chce dat vediet, že ak tam ma ostať tak aj sa musim prisposobit.Len ma hneva ten utrogestan, lebo nie a nie ostat tam kde by mal byť 😀

mirm
24. okt 2012

@hora_lka tak to si myslim ze sa ani tu nestane, zeby ti volala lekarka 2x... ja som bola v dvoch centrach a lekar mi ani raz nevolal...
V Brne mozes ist hned dalsi cyklus po ivf na ket?

hora_lka
24. okt 2012

@mirm bolo to na mojom rozhodnuti, dr povedal, ze mozeme ist hned dalej, pokial sa dobre citim, som si povedala, ze nebudem cakat, skusime hned .. ale viem, ze iny lekar v Brne povedal jednej babe odtialto, ze treba pockat mesiac .. takze je to asi individualne, ako asi vsetko, kazda reagujeme inac .. Ty si uz bola na konzultacii, alebo sa len rozhodujes ci ist?

mirm
24. okt 2012

@hora_lka ja som teraz po neuspesnom 3ivf, mame jedneho mrazacika, ale uz som bola na jednom kete a bolo neuspesne, takze nedavam tomu moc... a druhy ket co mal byt ani nebol lebo ked sa rozmrazili neboli ok.
My by sme to chceli co najrychlejsie riesit, ale jeste skusime tu ket ale to najprv musim teraz domenstruovat a potom este pockat bez liekov na ms (kedze mam nepravidelne tak to tak skoro nebude) a az potom mozme skusit, ale vidim to az na januar. Ja by som isla aj teraz 🙂

panarka
24. okt 2012

@tinkatinulka ani na to nemysli že by sa niečo nepodarilo, určite bude všetko super. A možno budeš prekvapená a budeš mať ešte 2 mimi 🙂 Tak len pekne odpočívaj, ja mám tiež problém udržať ten utrogestan, tak si myslím že oni s tým počítajú a preto dávajú toľko tých tabletiek. Volala som na embryka, dnes by mali byť min.2 bunkové a máme 1x dvoj bunkové, 1x štvor bunkové, a 1x päť bunkové. Tak dúfam že budú skvelé všetky a keď nie tak aspoň 1 mrazáčik. Ja mám teraz brať 4-0-4 ten utrogestan a ty ho teraz po ET ako berieš?

tinkatinulka
24. okt 2012

@panarka Utrogestan beriem od odberu a v prípade tehu do 12tt.No a budes vkladat jedno?Moja mama je z dvojiciek, mozne to je ved aj dr.Machac sa toho bal a preto neodporucal vkladat 2 lebo hrozba3ciek.Beriem 1 aj 2, hlavne aby bolo,ved mu hackujem papucky pri vegetovani 🙂

panarka
24. okt 2012

@tinkatinulka to je krásne že mu háčkuješ 🙂 Machač mi odporúčal 1 ET, nakoľko mi povedal že s PCOS je veľká pravdepodobnosť na viac početné tehotenstvo. Ale keby sa nám podarili 2 mrazáčiky tak potom budem trvať na 2 ET (aj keď pevne verím že to nebudeme potrebovať). Ja už ale túžim vidieť // za 2 týždne, ty to budeš vidieť už čoskoro 🙂

tinkatinulka
24. okt 2012

@panarka juj este je to daleko..musim aspon este 7 dni vydzat..aby mi test neukazal este zbytok pregnylu.Ako sa cítiš pred velkým dnom?

sarasota
24. okt 2012

@ahojte pani doktorka ma pokazene sona take az o tyzden uvidime nasho chrustika ☹

bibi24
24. okt 2012

@sarasota skoda ☹
Ja som dnes bola, bubacikovia maju 2 cm a mam uz aj tehu knizku 😵

sarasota
24. okt 2012

@bibi 24 gratulujem k tehu knizke v kolkom si presne tt aj dni 🙂

tinka9075
24. okt 2012

@falin ja chcem zmenu v tabulke tinka 9075 iui 25.10. 🙂 🙂

tinkatinulka
24. okt 2012

@tinka9075 Suuupeeer, no ty si ale čerešnička že takto, drž sa 🙂

tinka9075
24. okt 2012

@tinkatinulka som normálne pozerala že 10DC a dominantné folikuly no asi som dobrá čerešnička 🙂 🙂 sa v piatok na iui teším 🙂 🙂

tinkatinulka
24. okt 2012

@tinka9075 piatok neni nahodou 26teho? 🙂

tinka9075
24. okt 2012

@tinkatinulka jáj áno som sa zmýlila taká štastná som že už neviem čo píšem 😉 😉

panarka
24. okt 2012

@tinkatinulka Držím palčeky aby ti tých 7 dní ubehlo ako voda. Som nadšená že máme 3 embrya, veľmi sa teším na ten pocit že keď budeme odtiaľ odchádzať tak si poviem že už ho mám v brušku a urobím čokoľvek len aby tam zostalo a sa mu tam páčilo. Ale kľudnejšia budem asi po 3 mesiaci, kedy by to tak mohlo zo mňa opadnúť (myslím tým strach, že by sa to mohlo skončiť predčasne). Držme si hlavne palčeky aby sa nám to podarilo a stretneme sa v diskusiách o prvom trimestri tehotenstva 🙂

tinkatinulka
24. okt 2012

@panarka Juj ani nehovor sak ja ani spavat nemozem co sa bojim o male ze ci sa ma dobre a ci som mu niecim neuskodila a potom mi zacne pichanie v podbrusku a poviem si ze to mi chce povedat ze vsetko oki a ze sa zakusava ako pijavicka o maminku 🙂 Hej hej budeme v diskusii julovcata 2013.Kto sa pridá???

zeina62
24. okt 2012

@panarka strasne ti drzim palce 🙂 nech sa vsetko zadari

zeina62
24. okt 2012

@tinkatinulka tebe pichal po transfere pregnyl? mne nie

tinkatinulka
24. okt 2012

@zeina62 Nie pred odberom bol 36 hodin ale v letaku pisu ze sa v tele nachádza 10 dni este ale u mna dokonca 14 dni takze robit test skor by bolo asi lenprejavom pozostatku HCK z injekcie.Dopis sa do tabulky, aby sme boli aktualne ze co cakame na ten 7/2013 🙂

zeina62
24. okt 2012

@tinkatinulka mne to vobec nepichal , zvlastne

zeina62
24. okt 2012

@tinkatinulka mna uz v tabulke niekto napisal

tinkatinulka
24. okt 2012

@zeina62 ale aktualizuj datum, skopiruj zoznam 🙂

tinkatinulka
24. okt 2012

@zeina62 pred opu si nemala hcg injekciu???

tinkatinulka
24. okt 2012

@zeina62 myslím 36 hodín pred opu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre