Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

panarka
26. okt 2012

@zeina62 Ahoj. Machač povedal, že nemá význam ju dávať, že mohol by špekulovať ale že nechá to len na 3 dni. A možno i preto nedal lebo ja som mala na začiatku 4 vajka, ale po prvom dni zostali len 3. A deň pred ET malo jedno dve bunky, a ostatné 4-5 buniek. Tak mi povedal aby som prišla. No a nakoniec boli na ďalší deň všetky krásne 8 bunkové 🙂

ria191
26. okt 2012

@panarka už len nejako prežiť tie najťažšie dva týždne a tešiť sa na koľajničky na teste. Dvojičky sú úžasná vec viem z vlastnej skúsenosti. Tak a teraz rozmaznávaj tie dve bambuľky v brušku , aby sa im u teba páčilo. Veľa šťastia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nelly3
26. okt 2012

@ria191
ja sama neviem, akoze urcite to jedno nenecham tam, len ja nejako tomu uz ani neverim, a to je zle, co uz 😔 ved ty sama vies, ake je to tazke. a ty ako pokracujes?

zeina62
26. okt 2012

@panarka aha tak chapem super tak dufam ze to vyde🙂 a ako sa citis? citis dajake zmeny na sebe?

zeina62
26. okt 2012

uz druhy den sa pravidelne zobudzam o 4 rano☹ neviem preco, a otom sa mi podari zaspat okolo tej 5 rano, je to divne hehehe

ria191
26. okt 2012

@nelly3 viem úplne ťa chápem. Ja som sa tiež veľmi bála, že veľmi veľa záleží na psychike, pretože mňa môj gynekológ presvedčil, že s mojou diagnózou nikdy nebudem mať deti, tak potom bolo pre mňa ťažké uveriť, alebo seba samu presvedčiť, že sa to podarí. Dávala som si za vinu keď sa to nepodarilo, že to kvôli tomu, že tomu neverím. Ale ako čítam strašne veľa príbehov, tak viem, že to asi so psychikou nebude mať toľko spoločného, ako sa prízvukuje. Len si vezmi, že keď ideš do prvého pokusu, tak skoro každý je presvedčený, že to výjde a kopu babám to nevýjde. Logicky z toho vyplýva, že ďalšie pokusy nebudú až v takej psychickej pohode ako tie prvé a kopu kočkám sa to podarí. Podľa mňa tie pochybnosti má veľa báb a aj napriek tomu sú tehotné. Tie čo majú peniaze na fertility coaching tak im to možno pomôže ja neviem mne pomáha aj modrý koník a veľa. Mne Štelcl povedal, že keď budem mať veľký problém so psychikou tak mi pomôže, ale nad tým som sa iba pousmiala, že ako? Ja by som mala začať na budúci týždeň uvidím, kedy príde mrcha. Teraz som sa nastavila na neutrál. Aj verím, že to konečne výjde aj mám ako také pochybnosti, ale podľa mňa je to normálne a snažím sa to tak brať. A keď mi niekto povie, že to nevyšlo kvôli tomu, že som mala pochybnosti tak ho kopnem do prdele. Ja to skrátka nevzdám a hotovo.

zlatanka30
26. okt 2012

@nelly3 nesmies to vzdavat,chod pekne na Ket .Ak si dobre pamatam mas tiez endometriozu ze?

nelly3
26. okt 2012

@zlatanka30
ano praveze tu hnusobu mam 😠

nelly3
26. okt 2012

@zlatanka30
a inac mas vybrate krasne mena - super chlapcek + dievcatko, brala by som 😉

ria191
26. okt 2012

@nelly3 a propo problém nie je v tvojej hlavičke, ale v tej hnusnej endometrióze ver mi. Chce to len viacej pokusov a podarí sa vám to uvidíš.

zlatanka30
26. okt 2012

@nelly3 aj ja ju mam a vidis tehu som ostala prave z KET ,ak budes chciet potom ti napisem viac o tom.teraz idem este dokupit drobcom ,co im este chyba 🙂

zlatanka30
26. okt 2012

@nelly3 dakujem jedno meno vybral manzel pre chlapceka a druhe ja pre dievcatko 🙂

nelly3
26. okt 2012

@zlatanka30
jj, cakam na info 🙂

tinkatinulka
26. okt 2012

@zeina62 Ani si nepisala ze nemozes spavat..ja som dnes potiahla az do pol siestej...ujuj aka som vyspata ale inak dni pred presne ako ty..este aj susedovky kohut spi ked ja vstavam..babatka nas skusaju ci sme v strehu?Drahy sa smeje ze ma cvici na nocne vstavanie 😝

zeina62
26. okt 2012

@ria191 krasne si to napisala a mas velku pravdu 🙂 drzim ti palce 🙂)

speranza1
26. okt 2012

dievcence, ktora z vas absolvovala hysteroskopiu v RF v Brne? mohli by ste mi popisat ako to prebieha, co si mam priniest a ako dlho bude trvat rekonvalescencia..samozrejme ak nenastanu volajake komplikacie...

panarka
26. okt 2012

@tinkatinulka Neboj sa určite nebudeš sklamaná ale práve naopak budeš veľmi potešená 🙂 A budem ti môcť už zagratulovať 🙂

ria191
26. okt 2012

@zeina62 ďakujem aj ja tebe veľmi držím palce aj keď podľa mňa už je to isté, ale zatiaľ pssssst.

panarka
26. okt 2012

@ria191 Ďakujem veľmi pekne. Veď to že nejak to prežiť 2 týždne i prvé 3 mesiace a bude fajn. 🙂 Ty už máš svoje dvojičky?

panarka
26. okt 2012

@zeina62 Ahoj, i ja dúfam teda aj s manželom že to všetko bude na jedničku 🙂 ešte necítim žiadne zmeny, akurát ma od ráno začalo pichať trochu ale to sa mi môže len zdať. Asi je ešte priskoro na uhniezdenie. Povedal mi že teraz sobota a nedeľa budú najdôležitejšie. Tak sa začnem sledovať asi od stredy 😉 I keď neviem kedy môžeš na sebe prvý krát začať badať zmeny. Niekto že vraj nemá žiadne príznaky a niekto zas má. Tak sa necháme prekvapiť 🙂

ria191
26. okt 2012

@panarka nie ja som z dvojičiek a máme krásny vzťah. Mne nedovolia vklad 2 embryí dokonca mi to napísal do správy aj s výkričníkmi, takže ja môžem zabudnúť ☹ ☹ ☹ . Ale každej to prajem lebo je to krásne aj keď ťažké, ale krásne a dá sa to zvládnuť 🙂 🙂 🙂 . Tak pevné nervy

zeina62
26. okt 2012

@ria191 dakujeem dufam ze mas pravdu , bola by som najstastnejsia na svete 🙂

zeina62
26. okt 2012

@panarka mne Dr.Stelcl povedal ze uhniezdenie neni citi tak neviem a vela zien ako pises nema priznaky a mi bereme aj tie lieky aj tie moze vela sposobovat rozne pocity , hlavne treba byt kludna a verit tomu ze sa to podari 🙂

zeina62
26. okt 2012

@ria191 preco ti zakazal vkladat dva?

tinkatinulka
26. okt 2012

@zeina62 dr. Stelcl je zena? Co tak pocuvam skusenosti zien tak asi polovicka citi nieco ..ci je to zahniezdenie je skor otazka psychologická, alebo si treba aspon verit ze je to co ocakavame 😉

0vrtulka0
26. okt 2012

@nelly3 Určite do toho choď. Čo ak práve tento mrazáčik je ten pravý? Bojuj o svoje/vaše šťastie, je to silná motivácia. Ja sa nevzdávam ani po12-tich rokoch.....DO TOHO NELLYNKA 😀 !!!

nelly3
26. okt 2012

@speranza1
no ja som nebola v Brne, ale v Ba, ale je to asi podobne, rano som prisla, urobili hysteroskopiu a cca o 3 hodky som isla domov, nic ma nebolelo, trosku som spinila, o 4 dni som isla na kontrolu a inac na druhy den po hysteroskopii som isla do prace 😉

speranza1
26. okt 2012

@nelly3 dakujem moja... velmi si mi pomohla... vies ..aby som sa vedela zariadit aj praci....a verim ti ze nemas uz velmi odvahu ist do toho...ale nepomoze nam "plakat nad rozliatym mliekom" (hoci mozno ty neplaces ako ja🙂)... ale CHOD do toho moja.... a aj keby sa to nepodarilo..nad cim ani nepremyslaj..aj tak pojdeme stale dalej... aj ja som si myslela ze nie..a hla .. teraz ma caka hysteroskopia a potom 5IVF...
.. prajem ti vela sil a pozitivnej energie 🙂 😵

bublenudle
26. okt 2012

Ahoj holky,rozhodla sem se už nejit na dalši IVF,takže dávám pryč nakoupene věci pro mimi..oblečení,věci do postýtlky ,hračky atd..kdo má zajem pište do IP..vše nove,ještě s cenovkami...vše za poloviční cenu,osobní odběr Brno...

ria191
26. okt 2012

@zeina62 mám zoperované myómy a bolo ich veľmi veľa tak preto ☹ .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre