Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 ja som nikomu nikdy tolko mailov nepisala ako prave Dr. Stelclovi....

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 ja mam 33 rokov, predtym som mala dva neuspesne KETy, a teraz je to prvy krat ET s predlzenou kultivaciou. moj manzel ma aj zle spermie tak som nechcela dalsi KET lebo tym mrazenim sa kvalita toho embria znizuje ked mame tie spermie take ako mame, a este dalsia vec ja mam darovane vajicka .-)

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 aj ja som asi tiez v zivote nikomu tolko neposlala ako jemu 🙂 je to anjel ze sa nam tak venuje, a najviac sa mi pacia tie jehoo smailiky co posiela, ze si da aj tu namahu poslat ako odpoved aj toho smailika je uzasny

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 aj ja mam 33 😀 .... my zatial stale ideme so svojim "materialom"...ale tiez mame zly spmg.

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 neboj sa teraz si v dobrych rukach, uvidis ze Dr. ti pomoze a uz budes coskoro tehu🙂

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 idem varit pridem potom zas na konik tak pekny dnik 🙂

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 krasny dnik a pohodove varenie..paaaa

stastenka42
6. nov 2012

@speranza1 Ahoj aj ja som mala zaciatkom roka biochemicke tehu,hcg som mala 886,celk6 vysoké,po 4 dnoch som mala 16.. a to sme uz vedeli ze je zle,a na utz nebolo nic,prazdna maternica,ako hovorís aj mne to dopadlo ako tebe,ale Urcite sa dockame miminka,inac aj ja chodim k stelclovi 🙂

speranza1
6. nov 2012

@stastenka42 ahojcek... urcite sa nam to raz podari... ty si teraz v akom stadiu?(snazite sa, si po IVF? )

falin
6. nov 2012

@speranza1 - takych nas je tu viac co sa vecne vypytujeme 😀 😀 , ale v Brne su zlati a este sa mi nestalo zeby ma odbili.
Ty teraz cakas na ms a v dalsom cykle mozes ist na to?

@zeina62 - to je super ze ciarocky su nadherne, neboj piatok je tu coskoro, som zvedava kolko vas je?

falin
6. nov 2012

@stastenka42 @speranza1 - aj ja som si presla biochemickym, takze viem co to je, tie pocity su hrozne ☹

speranza1
6. nov 2012

@falin to je pravda, su velmi milí, aj mne stale Dr. Stelcl odpovie na moje otazky....
ano v dalsom cykle mozem ist hned nato..tak to ideme skusit este pred koncom roka... uz mam aj lieky z Brna (to aby som nemusela behat, hladat a zhanat lieky tu na SVK)
A ty? ako si na tom ty? (troska stracam prehlad🙂 ) 😉

falin
6. nov 2012

@speranza1 - super ze idete na to. Silno ti prajem aby vam to konecne vyslo
Ja aj Stastenka42 sme boli v sobotu 3.11. na transfere (inac tesne po sebe sme isli 😉 ) , tak teraz cakame a cakame a dufame a verime ze to bol ten uspesny pokus

speranza1
6. nov 2012

@falin jeej tak to vam velmi prajem, z celeho srdiecka.... 😵 😵 😵 😵 vy sa uz dlho snazite, ze? A kolko ste vkladali 1-2?

zeina62
6. nov 2012

@falin dakujeeem, aj ja som zvedava🙂

zeina62
6. nov 2012

baby od kedy zhruba zacinaju nevolnost tehotenske? mne uz asi take dva dni je tak divne od zaludka a criev a obcas ma napne a minule som zjedla mandarinky a musela som ich vyvratit

zeina62
6. nov 2012

@falin aj ja vam drzim veeeeeeeeeelmi palce 🙂

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 myslim, ze je to individualne.... kazde tehu je ine... myslim si 😀 😀 😀 kedze tehu som nikdy nebola😀DDDD

falin
6. nov 2012

@speranza1 - dakujem 😵 snazime sa uz 12 rokov, mame 7-rocnu dcerku z KET-u. A uz radsje ani neratam kolko ET a KET mame za sebou. 😖 Vy sa tiez dlho snazite, ze?
Vkladali sme 3, tak som zvedava, ale my sme mali zmrazene vajicka a zly spg

@zeina62 - vdaka 😉 . A tie nevelnosti su naozaj individualne, u niekoho nie su vobec a niektore stravia na WC kopec casu 😖

zeina62
6. nov 2012

@speranza1
@falin
no ved sa odsledujem a uvidim 🙂 aj tak dakujem za odpovede

zeina62
6. nov 2012

@falin preco neskusite predlzenu kultivaciu? tam je vacia sanca

speranza1
6. nov 2012

@falin my sa snazime este len 6 rokov a teraz to bude moje 5 IVF.. pred tym aj nejake IUI..ale tie ani neratam.... my sme KET nikdy nemali, kedze nam stale bambulky zahynuli ☹ .. ale teraz iste vydrzia... aj u nas je problem spmg.
Nam navrhovali uz darcovske spmg..ale zatial sa k tomu neviem dokopat..tak velmi by som chcela manzelovo dietatko.. taku malu krasnu ciernu papulku... NASU.. 😀 😀 😀 juuj cmuky..uz teraz moje deti milujem 😀 😀 😀

falin
6. nov 2012

@zeina62 - ja som mala aj teraz PK a aj zopar pokusov dozadu a nic 😖

speranza1
6. nov 2012

@falin tentokrat to vyjde... musime verit ...

falin
6. nov 2012

@speranza1 - 6 rokov je riadna doba a 5 IVF tiez dost. My sme mali vzdy aj mrazacikov, ale nic nam to nebolo platne. Aj vam povedali v com moze byt problem ked vzdy to vzdaju? Mate genetiku?
Inac nam tiez navrhli darcovske, ale ja sa s tym neviem akosi stotoznit. 😒 Tak stale skusame, dufam ze teraz nieco bude.
To ti verim ze uz teraz ich mas rada, su to vytuzene a vymodlene deticky, nase poklady. Ozaj manzela mas zo zahranicia, ked pises "cierna papulka"?

falin
6. nov 2012

@speranza1 - veriiiiiiiiiiiiiiiim 🙂

speranza1
6. nov 2012

@falin 😀 niee je to slovacisko ako repa..ale je taky tmavsi typ....tak ho volam, ze moj cernusik😀...my mame asi vsetky vystrenia mozne za sebou... a hlavnym problemom je u nas vraj spmg. 😨 ... a je mi to luto, pretoze mm nepije, nefajci, ... a nechapeme ako je mozne ze mame taky zly spmg...

zeina62
6. nov 2012

@falin to mi je luto ☹ strasne ti drzim palce aby sa vam to uz konecne podarilo

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 to uz v desnej dobe maju skoro vsetci aj moj muz a v nasej rodine ani neratam kolko chlapov, ja neviem co sa to robi ale zla doba je a cim dalej tak je menej a menej plodnych ludi ☹

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 myslim si, ze to pojde dole vodou, stale viac a viac bude chlapov so zlym spmg... to bude mozno tym ovzdusim, stresom, alebo neviem cim...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre