Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
7. nov 2012

@hencidlo ahoj a preco si myslis ze to nevyde? to nemas dobry postoj. kedy si bola na vklad? a ake si mala embria?

zeina62
7. nov 2012

baby ako si mam pocitat tyzdne ze zhruba v ktorom som?

javi37
7. nov 2012

@zeina62 V deň ET si práve v 2. týždni...počíta sa deň ET + 14 dní.

zeina62
7. nov 2012

@javi37 oki dakujeeem

zeina62
7. nov 2012

@javi37 lebo ked som si volala na HCG tak tu u nas ako nie v care mi povedali ze zhruba v 5 tyzdni by som mohla byt ale mne to nevychadza ked uroobim tak ako ty hovoris, a HCG mi robili uz pred tyzdnom. uvidim co mi povedia v eprofite podla sona

javi37
7. nov 2012

@zeina62 Kedy si mala ET? Aj s PK?

zeina62
7. nov 2012

@javi37 20ho oktobra mi robili vklad,a 15ho oktobra nam oplodnili vajicka

falin
7. nov 2012

@zeina62 - ahojky, ja uz zarezavam 😎

zeina62
7. nov 2012

@falin ja sa zase doma nudim ☹ a kde pracujess v akom obore?

javi37
7. nov 2012

@zeina62 No veď Ti to vychádza, si v 4. týždni + 4 dni = 5 týždeň. V sobotu končíš 5. týždeň.

zeina62
7. nov 2012

@javi37 jaj a este to som ti zabudla povedat ze mne brali krv na HCG len 10 den po vklade,preto mam s toho mis mas

falin
7. nov 2012

@zeina62 - si na PN? Ja pracujem v energetike, ale robim pri PC ekonomicke analyzy a tak. A uz by som mala ist makat
😝 Ked pojdes na sono, ti povedia v ktorom tt si. Ides teraz v piatok, dobre si to pamatam? pojdes do rf na sono?

zeina62
7. nov 2012

@falin ja som zienka domaca ja nepracujem, hej teraz v piatok idem do RF, uz sa tak tesim na to co mi povie Dr 🙂 dnes rano som si zase pre istotu robila test a su tam stale krasne dve ciarky a dost silne , tak verim ze mi povie dobre spravy

bibi24
7. nov 2012

@zeina62 ahoj, ja si zase nemyslim, ze ti radia dobre. V pripade ivf nie je nic ine dolezite, len datum oplodnenia embryi. Je jedno kedy si mala menstruaciu, je jedno kedy ti vkladali a kedy si isla na krv.
Datum opu = je datum oplodnenia a to je akokeby den po ovulacii, resp. den ovulacie (jeden den hore dole, tazko to uplne presne urcit). To znamena ak si mala opu 15.10., tak si prave 5tt + 1 alebo + 2. Ved si to pozri napr. na stranke pregology.com a zadaj si My due date, oplodnenie podla datumu ovulacie.
Takze si zacala 6. tyzden 😉

zeina62
7. nov 2012

@bibi24 aha , dakujem ti za nazor, no ved uvidim co mi povie doktor na ultrazvuku v piatok 🙂

bibi24
7. nov 2012

@zeina62 To nie je nazor, to je spravne pocitanie tvojich tyzdnov 😉 a na sone sa tiez mozu dni lisit, moje babatka su napr. 2 a 3 dni popredu vo vyvoji podla utz ako podla skutocneho oplodnenia. (podla oplodnenia som bola 8tt + 0 a podla utz boli 8tt + 2 a 8tt + 3).

zeina62
7. nov 2012

@bibi24 ako ja ked som si to ratala podla toho ako to maju na reprofitackej stranke napisane tak mi tiez tak vychadza ako si pisala , len som chcela vediet ako si to baby rataju

sarasota
7. nov 2012

babenky a ja ked som mala opu 16.9. tak v ktorom som tyzdni.Mne to moja gynekologicka ratala od prveho dna poslednej menstruacie t.j.dnes som 8tt+6

bibi24
7. nov 2012

@sarasota skus sa riadit tym mojim navodom vyssie a ak si nebudes vediet rady, napis 😉
Podla menstruacie to zvyknu ratat klasicky, vela doktorov neberie do uvahy datum ovulacie, v nasom pripade datum oplodnenia.

bibi24
7. nov 2012

@sarasota tak ti to zjednodusim, ty si uz 9tt + 2 😉

hencidlo
7. nov 2012

@zeina62 co tym myslis, ze nemam dobry postoj, myslim ze uz svoje telo poznam a tusim, ze to nevyslo, robila som si 2 testy a ciste ako lalia, vkladali sme 2 blastocisty a dnes som 11den po ET.

hencidlo
7. nov 2012

@falin vkladali sme 2 blastocisty a dnes som 11den po ET. ☹

speranza1
7. nov 2012

@hencidlo je mi to nesmierne luto ☹ 😔 😔 😔 .. a mali ste svoj "material" alebo darcovstvo?

bibi24
7. nov 2012

@hencidlo aaaach nie ☹ ☹ ☹

falin
7. nov 2012

@zeina62 - jaj, to som nevedela. Takze si uzivas pohodicku domova. Drzim palce na piatok 🙂

@hencidlo - to mi je luto, moja ☹ podla mna by to testik uz zachytil a ked to tak aj citis, poznam to aj ja. Prajem ti aby si nabrala vela sil do dalsieho boja

matulka33
7. nov 2012

Dievcata, dufam ze mozem medzi vas 🙂 po 2 neuspesnych iVF pokusoch sa chystam do Brna -Reprofit. Som objednana k dr. Machacovi koncom Novembra. Chcem sa Vas opytat, ako dlho trva kym vas zaradia do programu? ja chcem podstupit soft ivf, myslite si ze je sanca ze sa do toho pustime este v decembri? (zaciatkom dec mam dostat ms) alebo zvyknu mat nejaku cakaciu dobu?

speranza1
7. nov 2012

@matulka33 servus matulka.... takze, ak dostanes menzes do 6.12, tak ta zoberu este v decembri..po tomto datume zrejme uz nebudu objednavat pacientky na IVF.... kvoli vianocnym sviatkom (aspon mne to tak bolo povedane a oznamene lekarom v RF) a zalezi aj na tom ci neuprednostnia nejake vysetrenie, hysteroskopia, laparoskopia alebo pod. kedze sa vam to uz 2x nepodarilo...vy poznate dovod preco sa nedari???

matulka33
7. nov 2012

@speranza1dakujem za odpoved! uf...to mam na tesno.......no uvidime 😉 zatial to vychadza na 4teho ......tak sa budem modlit aby to doslo tak ako ma. po 3 rokoch trapenia sme uz kadejake vysetrenia absolvovali. zatial to vychadza len na manzelov spermiogram. ten je totalne o nicom. ja som neabsolvovala laparku, hyst. ani nic podobne a fakt dufam ze to nebude potrebne lebo sa citim byt uplne v poriadku. ale pocuvnem ak mi to poradia..... a vy ste ako na tom? chodis teraz do centra?

matulka33
7. nov 2012

@speranza1
dakujem za odpoved! uf...to mam na tesno.......no uvidime emoticon zatial to vychadza na 4teho ......tak sa budem modlit aby to doslo tak ako ma. po 3 rokoch trapenia sme uz kadejake vysetrenia absolvovali. zatial to vychadza len na manzelov spermiogram. ten je totalne o nicom. ja som neabsolvovala laparku, hyst. ani nic podobne a fakt dufam ze to nebude potrebne lebo sa citim byt uplne v poriadku. ale pocuvnem ak mi to poradia..... a vy ste ako na tom? chodis teraz do centra?

nelly3
7. nov 2012

@matulka33
no ja by som asi radsej isla na laparku, ked mas za sebou 2.neuspesne IVF, niekedy aj to pomoze, v dnesnej dobe robia aj 1- dnovu chirurgiu , jeden den urobia laparku na druhy ides domov 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre