Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
12. nov 2012

@ria191
a ty moja ako pokracujes?

tinkatinulka
12. nov 2012

@nika19 Ahoj ..ku ktoremu doktorovi v RF patris? MY sme prave po prvom pokuse v RF, biochem.tehu asi, prestalo sa vyvíjat a klesalo HCG.

holly74
12. nov 2012

@nika19 čauko, Nika., aj ja som bola v RF 2 x neúspešná ☹(

zabka1124
12. nov 2012

@horalka79 ani mne v Rf nic nespominali, ale moj Dr. povedal, ze ked som po IVF tak je ho dobre uzivat este nejaku dobu.Je to nieco ako utrogestan-maju ten hormon, len su to tabletky, pouziva sa hlavne na udrzanie tehotenstva.
Ja som ho brala, lebo mi to dr.odporucil a tiez sa mi zdalo logicke , ze netreba z tych hormonov spravit taky skok, ze najprv utrogestan4-0-4 ,potom 2-0-2 a potom zrazu buum, nic!!!Ja ked som bola na sone v RF 14dni po najdeni //, tak mi napisali, ze uz ma prebera moj lekar a on zvolil takuto volbu , tak som bola rada.Hrozne som sa bala, ze v 13tt sa nieco stane!!!Ale je to len na tebe, ja pisem svoju skusenost.

horalka79
12. nov 2012

@zabka1124 dakujem za info. Ja som v zahranici u gynekologicky, co je tiez specializovana v smere IUI, IVF. Minule mi povedala, ze tu zviknu davat Utro len do 11tt, ked som volala sestricke, tak vravela ze 10.-11.tt. Ja som sa s nimi dohodla, ze ho budem brat az do 12teho,teda uz znizenu davku, posledny den si dam 1-0-1 a koniec. Ked tam pojdem najblizsie tak sa mozem spytat. Co som citala, tak dokonca u niektorych doktorov davku ani neznizujes, proste beries 4-0-4 alebo ako ti predpise do 12tt a bum koniec, ale iny doktor na jednom webe odporuca posl. tyzden znizit na 2-0-2 a koniec. V tom case by uz mala byt placenta funkcna a tym vsetko fungovat ako ma. Vela bab po Utre ked nema ziadne prolemy uz nic neberie, ale spytam sa mojej. Samozrejme, ze sa aj ja bojim toho 13teho tyzdna, ale pokial sa drobec zdravo vyvija tak by malo byt uz vsetko v poriadku a moj extra progesteron nepotrebuje.
Na konikovi je aj diskusia o Utre: https://www.modrykonik.sk/forum/1-trimester/utrogestan-a-vase-skusenosti-s-nim/

nika19
12. nov 2012

@tinkatinulka k pani doktorke Vitouskovej, a ty Tinka?

nika19
12. nov 2012

@holly74 ahoj, a ty ku ktoremu lekarovi patris?

tinkatinulka
12. nov 2012

@nika19 Ja k dr.Machacovi a konzultovat sme chodili do Olomouca 🙂

cavik
12. nov 2012

@falin ...ahojFalin....náhodou som nakukla a čo pozerám....krása, gratulujem, aj ja som mala taký krásny test na 8.deň a dvojky už majú 11 mesiacov....držím veľmi prsty, nech sa aj ten Tvoj "starší súrodenec" konečne dočká....jupíí 🙂 🙂

holly74
12. nov 2012

@nika19 ja ku Koudelkovi.

zeina62
13. nov 2012

ahojte baby ,chcem sa opytat ci tu neni nahodou niektora baba ktora brala estrofem a utrogestan do 12ho tyzdna a nemavala menstruaciu a potom to vysadila? ze by mi napisala ze ako to s nou potom bolo?

ria191
13. nov 2012

@zeina62 gratulujem k dvojičkám 🙂 krásna správa.

ria191
13. nov 2012

@hora_lka a @falin človek tu nie je pár dní a aké krásne správy. Gratulujem veľmi 🙂 🙂 🙂

ria191
13. nov 2012

baby potrebujem poradiť Orgalutran sa pichá aj stým vzduchom čo tam je, že?

speranza1
13. nov 2012

@ria191 ten vzduch sa ani neda vytlacit..on zostane tak pri konci, ked uz vpichnes tu injekciu... nic sa neboj moja 😉

nelly3
13. nov 2012

@ria191
ano, sestricka v reprofite mi to prizvukovala, nic sa nebojte ta vzduchova bublina tam musi byt, manzel ked mi pichal orgalutran sa tiez divil a chcel ju vytlacit 😀 presne ostane na konci ta bublina. takze uz pomaly koncis so stimulkou 🙂

ria191
13. nov 2012

@speranza1 išla som podľa návodu tak hádam je to v poriadku a ešte mi aj koordinátorka povedala, že na doraz. Len som chcela byť kľudnejšia. Ďakujem ti za odpoveď 🙂 .

ria191
13. nov 2012

@nelly3 napíšem ti cez obed teraz nemôžem 🙂

falin
13. nov 2012

@hencidlo - ☹ ☹ ☹ , drz sa, babulka, viem je to tazke. Je dobre ze mate mrazacikov, januar to isti

falin
13. nov 2012

@nika19 - ja som mala v rf viac pokusov, aj ine babulky, nie kazdemu to vyjde na 1.krat. Ani v Brne nerobia zazraky. Mate aj nejakych mrazacikov? Alebo na mrazenie nezostalo nic? Ku komu chodis? Ak budes chciet ist na dalsi pokus, nemusis ist na konzultaciu, mozes ich kontaktovat mailom a dohodnut sa na postupe, pripadne sa spytas ci ti nedoporucuju nejake podrobnejsie vysetrenia. Neviem co vsetko mas za sebou, na akych vysetreniach si uz bola. Prajem ti aby depka rychlo ustupila a nech je dalsi pokus ten uspesny 😉

hora_lka
13. nov 2012

@nelly3 ja s tym pocitam 🙂 ze sa pridas .. ano, dve sme vkladali

hora_lka
13. nov 2012

@ria191 ano aj so vzduchom

ria191
13. nov 2012

@hora_lka a @nelly3 babuľky ste zlaté Ďakujem 🙂

hora_lka
13. nov 2012

@ria191 drzim palce aby si to dotiahla do dobreho konca ..

tinka9075
13. nov 2012

Babenky mám dobrú novinu tehotná po iui teším sa velmi v piatok budem vediet hcg 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ria191
13. nov 2012

@hora_lka ďakujem ti budem sa snažiť 🙂 🙂 🙂

ria191
13. nov 2012

@tinka9075 super wow veľká gratuľka hlavne nech to vydrží 9 mesiacov veľmi ti to prajem 🙂

tinka9075
13. nov 2012

@ria191 dakujem a to stačilo len centrum zmenit 🙂 🙂 🙂 no verím že vydrží som zvedavá na hcg dúfam že nebudú dvojky ked som mala dva folíky 🙂 🙂 🙂

nika19
13. nov 2012

@falin práve mrzáčikovia sa nám nikdy nepodaria :(, takže nemáme, ja viem, že na prvý krát sa nemusí nič podariť, len to už je dokopy 5 krát aj s pokusmi na SK. Tento posledný krát sme už všetko konzultovali mailom, takže to je v pohode, že človek nemusí behať hore dolu 🙂, lieky som objednala a všetko bolo super. Potrebujeme urobiť genetiku a imuno, neodporučili mám tieto vyšetrenia takže si ich ideme urobiť sami, v BA kto robí genetiku, nevieš náhodou, imuno mám už zistené, že to robí aj Medirex....depka prejde 🙂, jasné, že to nevzdáme....

ria191
13. nov 2012

@tinka9075 aj dvojky by si zvládla svojou povahou o tom veru nepochybujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre