Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
14. nov 2012

@annetty Ahojky 🙂 . na termin som necekala skoro vobec. Ako som im vypisala a odoslala formular tak do tyzdna sme mali termin a oni nam sami pridelili Dr. Dali nam pana primara Texla. Mozes sa aj ty priamo k nemu objednat.
Vsetko nam ochotne vysvetlil, nikam sa neponahlal, bol mily , ochotny 🙂. a tak nam vsetko vysvetlil, preco sa co deje, ze sme sa skoro nemali ani co opytat 🙂. My sme dostali odporucanie na Brno od jednej znamej Dr.
Ze Taliani a Cesi su ze naj v umelom oplodnovani 😉. My sme platili v ten den ako sme absolvovali napr.spermiogram a ked ja som bola na krvi, tak az po vysledkoch som platila.
Myslim si ze Helios je o nieco drahsi ako Reprofit v Brne. Ale zase zavisi co si date vsetko urobit. ci budete mat ICSI pri IVf,my sme si dali aj PGD (gen.vysetrenie embrijok). ale ako som citala na ich stranke, ze samoplatcu to vyjde asi na 60.tis cskych, cize je to dost 😒.

zabka1124
14. nov 2012

Pre vsetky babenky , ktore ma nepoznaju, tak mi sme prsli na IVF az z Irska,3tyzdne som si zobrala neplateneho volna a oplatilo sa🙂!!!!
Ja som preluskala celu diskusiu o RF aj o inych centrach na SVK a vyslo mi, ze v Rf su najustretovejsi, najmilsi a neberu vsetko cez peniaze!!!!!
Pre mna bol dolezity hlavne pristup-aj pre mm. Ja som bola na laparke na SVK v jednom centre, sestricky mile, ale bola som len cislo!!!Pri vyberani stichov sa mi sef -najvyssi Dr. tam venoval asi 5s, mala som dost, bol ulietany a to som sa ho chcela vselico popytat!No co uz!!!!!Skoda, ze je to tak!!!

annetty
14. nov 2012

@falin Opat si ma potesila, ze da sa tam dostat v rozumnom case. Otazne je uz len, ci RF alebo Helios v Brne. Kazdopadne, zajtra si uz vypytam termin. Dufam, co najskor budes nam vediet z vlastnych skusenosti poradit, napr. co spravit, ked dieta placka celu noc🙂

annetty
14. nov 2012

@zuzu1108 vidim ze aj ty mas dobre skusenosti s Brnom, Prave aj Falin hovorila, ze je velmi spokojna v Brne, i ked ona chodi do RF. Urcite, ked to stoji za to, radsej zaplatim, nez ku nasim chodit na klavir. Ale vsak uvidime, kedze do GF uz mam termin o 2 tyzdne. Zajtra zas volam do Brna, len neviem ako sa rozhodnem, ci RF alebo Helios, ale na konzultaciu asi pojdeme. Aspon naraz uvidim pristum v SR a CR 🙂

zuzu1108
14. nov 2012

@annetty zatiaľ mame len dobre skúsenosti s Br 🙂 . Skúsiť to určite skúste ísť na konzultaciu aj do GF aj do Brna a sama uvidis ten prístup 😉 . Určite potom daj vedieť ake si mala pocity a dojmy 🙂 .

annetty
14. nov 2012

@zuzu1108 urcite dam vediet🙂 Do GF ideme 26-ho, tak o dva tyzden budem mudrejsia. Uvidime ci ma oslovi DR Drabik 😉

tinka9075
14. nov 2012

@annetty ahoj aj ja som chodila do GF aj som tam bola na ivf a celkom zlé 😠 😠 ja len banujem že som nešla hned do Brna 🙂 🙂

annetty
14. nov 2012

@tinka9075 Ahoj🙂 to fakt? No ako som uz spomenula, tak vyskusam aj v GF a aj RF ci Heloise konzultaciu a potom uz budem mudrejsia. A ako si dopadla v Brne? resp v akom si stadiu? este tam chodis?

tinka9075
14. nov 2012

@annetty ked potom pôjdeš do RF budeš spokojná ja som bola v GF na ivf a nič 😠 😠 a v RF som bola na iui a som tehotná v septembri som bola na konzultácii a výsledok je tu 🙂 🙂

annetty
14. nov 2012

@tinka9075 No prave som docitala tvoju vcerajsiu komunikaciu! GRATULUJEM !!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Velmi sa tesim s tebou! Jej ake pekne! A kolko ste sa "trapili" dokopy 🙂 Joj ako sa tesim🙂 Povedz aky je to pocit? Prezrad ako si to oslavila? 🙂 🙂 🙂

tinka9075
14. nov 2012

@annetty dakujem a na sk v centrách ma len na ivf posielali a doki v brne hned povedal že mne stačí iui 🙂 🙂 🙂 no super pocit ked som na teste videla čiarky som nevedela či mám plakat alebo sa radovat 🙂 🙂 muž ma zobral na nákupy tak sme to oslávili a hned som z obchodu vybehla na čerstvý vzduch lebo mi zle zostalo 🙂 🙂 my sme sa trápili asi 12 rokov a po centrách sme chodili asi 5 🙂 🙂

annetty
14. nov 2012

O ty moj boze! Zasluzene a vytuzene babatko! Dufam boh je s vami a vo velkej knihe mate dobre scenario napisane🙂 Strasne vela rokov vam ubehlo, uff. Takze po 12 rokoch Vam za par mesiacov spravili zazrak v Brne? A to ste nemuseli ani na ivf? Super super super!!! Uplne si ma nastartovala do toho Brna. Uz by som aj isla hned zajtra, lenze nemam este termin 😵 Tesim, tesim, tesim sa, uz dnes uz budem lepsie spinkat!

tinka9075
14. nov 2012

@annetty veru vymodlené a vytúžené tak verím že to dotiahneme do úspešného konca 🙂 🙂 v Brne nám splnili náš sen za čo som velmi vdačná a budem vždy 🙂 🙂 nie neboli sme na ivf stačila iui 🙂 🙂 Reprofit je dobrá volba 🙂 🙂

annetty
15. nov 2012

Ahojte babulienky 🙂 Uz mam termin do RF k Dr, Stelclovi 😉 Tesim sa!

falin
15. nov 2012

@annetty - dobra volba, uvidis ze budes spokojna. Dr. je mlady, vysmiaty optimista a super odbornik. Trpezlivo odpovie na vsetko co sa spytas

zeina62
15. nov 2012

@annetty on je uzasny budes spokojna 🙂)

sarasota
15. nov 2012

@falin neboj vsetko bude v poriadku a babetko bude mat srdiecko ako zvon 🙂 Ako pisala bibi ten strach je uz stale ci je vsetko v poriadku.

sarasota
15. nov 2012

@annetty dobra volba aj u nas mal zlate rucicky 🙂

tinka9075
15. nov 2012

@annetty ahoj tak super budeš spokojná Štelcl je fain 🙂 🙂

nishka
15. nov 2012

@lubica1979 ahoj lubka, mne poistovna preplatila 3 IVF v Brne. predtym som mala 2 na SK. po IVF som poslala ziadost a po dva a pol mesiacoch mi odpisali, ze ju schvalili a preplatia cca 95% nakladov (v mojom pripade z 970 euro). 2 IVF sa SK nas okrem poistovne stalo 1100euro...

tinkatinulka
15. nov 2012

@nishka Môžem sa spýtať akú máš poistovnu ked preplatila Brno?

nishka
15. nov 2012

Doveru

tinkatinulka
15. nov 2012

@nishka Uha to mam aj ja.Ako sa ti to podarilo vybavit?Psielal si ty žiadosť alebo posielali z Brna žiadosť do poistovne???

nishka
15. nov 2012

@tinkatinulka ahoj, posielam do IP

jomini
15. nov 2012

@nishka Ahoj, aj ja si prosim info 🙂 dakujem

nelly3
15. nov 2012

@nishka
poprosim aj ja info, sice som si uz poslala ziadost o refundaciu do postivne dovera, tiez ju mam koncom septembra, uvidim ci mi schvalia, 1.IVF som mala na SK, 2.IVF v Brne, money sa zidu na dalsi pokus 🙂 napis mi prosim ta co presne si posielala ( ja ziadost o refundaciu, fakturu z Brna a papier od lekara , vsetko origos)

annetty
16. nov 2012

@falin Ahoj🙂 Tak som postupovala, ako ste mi radili. Som teraz taka kludnejsia a tesim sa celkom na odbornika🙂 A ked je trpezlivy ako hovoris, tak sa tesim 2 x viac. Nemam rada "hr-hr" vysetrenie a vysvetlenie 🙂

annetty
16. nov 2012

@zeina62 Ahoj 🙂 aj tebe dakujem za pozitivnu spravu. Ked si bola spokojna s nim, tak aj ja by som mala byt 🙂

annetty
16. nov 2012

@sarasota Dobre pocut, ze ho tu pozna tolko bab a len same dobre veci o nom rozpravate. Som fakt rada, ze tolkym Vam pomohol. A keby poistovna nieco preplatila ako to pisu vyssie baby, tak uz niet o com. Sice mam vszp a pravdepodobne nepojdem ani na jeden pokus do GF, tak neviem ci by to preplatili 😒

sofia17
16. nov 2012

@nishka
môžem poprosiť info ohladom tej Dôvery a preplatenia do IP

Inak babenky v nedelu mam ist na ET do Reprofitu, nemate nejaké skusenosti - tipy na "lepšie uhniezdenie" embryjka? Po veľkom trapeni mame 2 embryjka ak samozrejme este vydrzia do nedele to bude 3den, PK pri takom malom pocte nerobia. Niekde som citala ze pomaha cervene víno (na rast sliznice, prekrvenie........).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre