Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
17. nov 2012

@zeina62 ta chápem ked si preč aj rodina ti chýba však? 🙂 🙂

zeina62
17. nov 2012

@tinka9075 jaj strasne a najhorsie ze sa tu citim sama☹

tinka9075
17. nov 2012

@zeina62 to ti verím ale neboj ked budeš mat bábetká pri sebe už to bude iné smutno ti nebude 🙂 🙂

zeina62
17. nov 2012

@tinka9075 tak to verim tomu 🙂

tinka9075
17. nov 2012

@zeina62 budeš mat tolko roboty z detičkami že smútok ta hned prejde 🙂 🙂

zeina62
17. nov 2012

@tinka9075 uz si zelam nech pridu tie dni

tinka9075
17. nov 2012

@zeina62 to rýchlo prejde a ty sa budeš tešit z detičiek 🙂 🙂

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 ja som prve tri mesiace brala hlavne kyselinu listovu, vitaminy sa vacsinou beru az v 2trimestri, treba sa popytat aj si precitatna zadnej strane-aspon tu to tak je a je tam napisane,napr.az po 12tt tehotenstva!!!!Aj magnezium aj zelezo sa berie neskorsie, kyselina listova je najdolezitejsia!!!

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 hej aj ja berem teraz len kyselinu listovu, ale niekde som citala ze nie kazdy organizmus ju vie vstrebavat, ja berem 2X400 cistu kyselin listovu teda 800 to vychadza

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 moja nechut do jedla, ja som jedlo na zaciatku nemohla ani vidiet ani si nan spomenut 😀!!!Ja som v 1trimestri zistila, ze mozem jest iba polievky-naj zeleninove(vobec nie na kyslo), granadir a na ranajky kusticek rozka s maslom a redkovkou 🙂 !!!Inak len co som nieco videla alebo zacitila, zachod bol mooj!!!A maso som nejedla asi az do 16tt,co som ho nemohla ani citit!!!Teraz zezerem vsetko, co neujde🙂!!!
Inak ranajky su teraz pre mna cislo 1 , bez nich mi byva zle(teraz chlleba s paradajkou a posolene!!).

Moja a ked si smutna, tak si poplac,ulavi sa, ja si poplacem len tak pri futbale a potm mam tyzden sople 😅 !Ale radsej ked ta prepadne smutok, tak si rychlo spomen na babatka a pohladkaj brusko a usmej sa, hned ti bude lepsie!!!!A este ja som vzdy milovala kriminalky a teraz ako som tehu , tak nemozem ani len nazov vidiet, co mi pride nevolno!!!

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 to staci ten kyseliny, viac by sa nemalo,ja som brala femibion 800 do 12tt, potom som presla na femibion 400, ale tu v IRL maju taky komplet vsetkych vitaminou aj s kyselinou, tak berem 1 tabletku denne!!Mne tu doporucili kyselinu brat cele tehu, preistotu, neviem ci to ma vyznam, ale sak neuskodi🙂

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 taka si zlata tak si ma podporila 🙂 budem sa snazit davat na tvoje radi, ani ja velni maso nemozem ani rybi ☹ a co budes mat ci to este nevies? v ktorom tyzdni sa da zistit pohlavie?

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 hocikedy Ta podporim 😉 aj ostatne!!!My sme tak dlho cakali na babatko, ze teraz by som najradsej bola, keby ste vsetky boli tehu, alebo aspon v polovici alebo aby sme boli na konci🙂!!
Pohlavie sa da zistit vraj uz nejako v 12tt-nejakymi krvnymi testami, robia ich v BA( presne na 100%vyjdu), potom predbezne v 16tt, ale vacsinou az v 20tt,lebo som prave citala, ze chlapcom az okolo 19-20tt zostupuje vybavenie von 😅!!!
Podla mna naj je po 20tt a potom na 3D alebo 4D!!!
My si nechavame prekvapenie, aj ked mna lakalo vediet co cakame, ale mm nechcel, tak radsej ani ja ,aby som nahodou neprezradila!!!!Ja si myslim , ze bude dievcatko, mm zas ze bude chalan!!!Podla bruska sa tipuje baba, ale podla zmeny kozi a problemov tipuju ,ze chalan(vraj som sa vobec nezmenila, mm hovori, ze vyzeram krajsie 😀 😀 😀)!!!!
Uvidime, ked sa nam nase slniecko narodi!!!!

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 tak ti drzim palce aby si to dotiahla stastlivo do konca, a ty si v ktorom care bola na umelom?

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 dakujem, dotiahneme, verim tomu🙂🙂🙂!!!My sme boli v RF v Brne na 1IVF, nastastie vyslo hned na prvy krat!!A urcite si pojdeme aj po braceka alebo sestricku ak sa nahodne nezadari prirodzene🙂!!

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 aj ja som tam bola, koho si mala lekara?

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 konzultaciu som mala so Stelclom, sono 8DC mi robila Kurecova, OPU-Kozumplik,Vklad(ET)-Stelcl a sono po 14dnoch od najdenia// mi robila Vitouskova!!!A embryologov-tych neviem, ale su sikovni🙂!!!
Takze skoro cely tim lekarov!!
A ty si mala koho???

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 ja som mala cely cas dr Stelcla on je taky super!! ja ho uplne zerem

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 ony su tam fakt vsetci super

staga
17. nov 2012

@zabka1124 Pohlavie sa da zistit vraj uz nejako v 12tt-nejakymi krvnymi testami, robia ich v BA( presne na 100%vyjdu), potom predbezne v 16tt, ale vacsinou az v 20tt,lebo som prave citala, ze chlapcom az okolo 19-20tt zostupuje vybavenie von emoticon!!! TAKŽE KAŽDÝ CHLAP BOL DO 12TT BABA, ŽE? 😀 😀 😀

zabka1124
17. nov 2012

@staga no nie, ze do 12tt su vsetko baby, len ze sonom sa neda zistit pohlavie v 12tt!!!!Ze Dr. sa moze pomylit,ked povie ze je to chalan a nakoniec to bude baba🙂!!Preto Skuseny gynekologovia urcuju pohlavie az v tom 19-20tt,lebo to chlapske vybavenie je pekne vidiet!!!!
Hadam sa teraz nejdeme chytat za slovicka, len som napisala, zeine62, kedy sa naj urcuje pohlavie.

PS: bratrancova zena vedela uz od 12tt , ze to bude chalan a bol, dala si robit krvne testyv BA( priblizne 60Eur zacvakala).

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 on je velky fesak🙂

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 to teda je 🙂 a ten jeho krasny usmev 🙂

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 a ked sa cakaju dvojcata ako sa da zistit pohlavie s krvi?

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 🙂 to ti neviem povedat, ja by som na tvojom mieste pockala do vyssieho stadia tehu🙂!Ak bude potom vidno, tak ti urite tvoj Dr.povie pohlavia babatiek!!!Ja vieeem, je to tazke🙂🙂🙂🙂

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 inak dufam, ze oni si toto forum necitaju 😀 😀 😀 😀 ,aby im nenatieklo do nosa, ked bude prsat 😀 😀 😀

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 aj keby ze citaju maju byt aj na co hrdy ved su uzasny

zeina62
17. nov 2012

@zabka1124 idem uz spinkat, dobru nocku

zabka1124
17. nov 2012

@zeina62 bezkajteee a bru nocku, my mame este hodinku cas🙂 😀 to ja uz krpcekovi robim rezim 😀 😀 😀 😀 !!!!!!

zuzu1108
17. nov 2012

Ahojte baby 🙂 . Chcela by som sa Vás popytat, aj my chodíme do Brna ale do Heliosu. Od včera beriem Proveru, ale boli má hlava a mám žalúdok ako na vode 😒. Nemáte skusenost aj vy s Proverou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre