Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rot
21. nov 2012

@javi37 až? a tak ti odporučili na hematológii, či v Brne? Pretože mne hematologička iba povedala, že je fajn začať skôr (ako po potvrdení tehotenstva, alebo v niektorom týždni tehotenstva), že heparín môže pomôcť v nidácii, ale nepovedala kedy presne. A v Brne sme sa o tom zatiaľ tiež rozprávali len ako, že teda budem pichať a brať prednison.

ria191
21. nov 2012

@rot ja mám písané od hematologičky v predimplantačnom období, ale keďže som nevedela zistiť kedy to obdobie začína tak som si začala pichať po OPU svojvoľne.

rot
21. nov 2012

@ria191 aha, ďakujem. A v centre si to nekonzultovala?

ria191
21. nov 2012

@rot Štelcl bol proti nemám totiž to nič závažné len nejakú mutáciu teraz neviem presne názov. Ale hematologička na tom trvala 🙂

javi37
21. nov 2012

@rot V Brne...zbytočne si budeš pichať skôr. Aj keď ja som mala soft, takže hormónmi som nebola zaťažená. Ak si mala klasickú stimulku, tak spolu s hormónmi by som pichala aj fraxík.

tea284
21. nov 2012

@falin začala som krvacat, spôsobil to hematom. Dostala som nejake injekcie, lieky, nariadeny max klud a vraj by sa mal vstrebat. Tak sa stále bojim tešiť 😕.
A inak sa u mna striedajú všetky tehu príznaky, hlavne tie nepríjemne 😬

falin
21. nov 2012

@tea284 - tak sa drz a vela oddychuj. Dufam ze sa vstrebe a vsetko bude oki. Si na PN? Aspon si si ista ze si stale tehu, ked mas priznaky, aj ked urcite to nie je prijemne. Ja som mala pri malej minimum priznakov tehu a stale som sa bala ci je vsetko oki a teraz to iste. Uz netrpezlivo cakam na utz ci bude srdiecko.
Pozeram ze uz 1 dietatko mas. Ako stare?

tea284
21. nov 2012

@falin ano mám už doma 5 ročného lapaja, pri tehotenstve s ním som nemala žiadne príznaky, ani som nevedela ze som tehotná 😊. Ešte v den pôrodu som robila.

sarasota
21. nov 2012

ahojte babenky dnes v noci som sa zobudila na to ze zo mna nieco vytieklo tak som isla na wc a celu intimku som mala mokru aj nohavicky trochu bolo to cire strasne sa bojim ci je vsetko v poriadku nemohla som potom uz ani zaspat svojej gynde.idem dnes o 13.00. ☹

holly74
21. nov 2012

@adik73 Ahoj, nie v Prahe som nebola , ale prednison som aj tak užívala 😉

sarasota
21. nov 2012

@falin dakujem budeme ich potrebovat 😉

speranza1
21. nov 2012

@sarasota ahoj moja...a beries utros? pretoze mne sa to stavalo, ked som vkladala utros..... nec sa neboj..vsetko je OK

sarasota
21. nov 2012

@speranza1 uz ho postune vysadzujem brala som 4-0-4 a teraz 2-0-2 a nikdy to nebolo az taketo silne.Ved uvidim co povie dotore.

zeina62
21. nov 2012

@sarasota nemohlo to byt zatkovy hlien?

sarasota
21. nov 2012

@zeina62 dufam ze nie toto bolo cire mozno trosicku dozlta

zeina62
21. nov 2012

@sarasota neboj sa nebude to nic🙂

ria191
21. nov 2012

@sarasota sarasotka drž sa 🙂. Dúfam že to nie je nič vážne a že všetko bude OK.

horalka79
21. nov 2012

@sarasota to bude len kvoli utrosu, ja som mavala tiez obcas trosku, obcas viac. Teraz som druhy den bez utrosu, tak sa obcas kontrolujem ci je stale este vsetko ok..uf, ale dufam, ze teda hej ked aj utrazvuk bol supsi. este mozno par dni napätia a bude fajn..konecne bez liekov 🙂 😎 a zda sa mi ze aj nevolnosti ustupili 🙂 huraaaa na 13ty tyzden :D - stvrty mesiac tehu! jupi. Ty to mas uz tiez za par 🙂

tinka9075
21. nov 2012

@falin ahoj idem 3 decembra a ty ideš kedy? 🙂 🙂

falin
21. nov 2012

@tea284 - no pri malom lapajovi sa da tazko oddychovat, prve tehu je v tomto smere jednoduchsie. Drzte sa

@sarasota - dufam ze je vsetko oki, daj vediet co ti povedala gyndoska

@tinka9075 - ja idem 30.11., ale stale mam strach ci je vsetko oki

tinka9075
21. nov 2012

@falin ja som si aj včera test robila či je všetko ok ale silné čiarky tak som spokojná ale strach mám tiež 🙂 🙂 len mne je stále zle zo všetkého ma napína v noci nemôžem spat a strašne ma bolia ceci 🙂 🙂 ja idem k Štelclovi na sono aj ty ideš k nemu že? 🙂 🙂

falin
21. nov 2012

@tinka9075 - aj ja rozmyslam ze spravim test. Ja nemam nejake priznaky. Idem tiez Stelclovi, tak dufam ze bude mat pre nas dobre spravy

lenusika
21. nov 2012

@sarasota ak berie Utros tak to je ono....

bibi24
21. nov 2012

@falin ahoj, ak ta to ukludni, tak ja som tiez skoro ziadne nemala. Iba prsia, ako svalovica a unavena som bola. A podbrusko ako pri ms, tot vsjo. 😉 Vsetko je ok, neboj 🙂
@sarasota podla mna je to tiez len utros, ja take tiez obcas mavam. 😉

tinka9075
21. nov 2012

@falin to aj ja dúfam že bude mat dobré správy no musím len verit 🙂 🙂

lovela1
21. nov 2012

dievčatá,bohužial
@sarasota je v nemocici,bábatko je na daný TT primerane velké,bije mu srdiečko,ale nemá plodovej vody....teraz je to všetko už len na bábetku BUD -ALEBO

bibi24
21. nov 2012

Akoze nema plodovu vodu?? To sa moze stat? Len tak vytecie alebo co? ☹
Velmi jej drzim palce, aj jej babatku, nech to dobre dopadne!!!!!!

speranza1
21. nov 2012

@lovela1 ak si so sarasotou v kontakte, tak ju pozdrav, ze jej aj babatku veeelmi veeelmi drzim palceky a modlim sa za nich...zelam im vsetko dobreeeeeeeee...

zeina62
21. nov 2012

@lovela1 jak jej mohla vytiect plodova voda?

staga
21. nov 2012

@tinka9075 vklad mi robila Vitouskova a vyzera to tak ze mala stastnu ruku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre