Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

labus
2. máj 2009

Tinka žial o PK som sa nezaujímala lebo som ju nikdy nemala nemali by mi čo kultivovat ved ty vieš raz dve embrijka a raz jedno... takže 3 ET vždy a ani by som si ju špecialne nežiadala nie koli peniazom ale ja mám na PK svoj názor a popravde ak by mi ju ponukli v akomkolvek inom centre rázne by som odmietla ale ak budem mat zázrakom teraz dost vajíčok a embrijologička mi ju navrhne dám si ju a len preto že viem že v R. maju užasnu emvriologičku a že im verím že im ide o naše otehotnenie a nie len o peniaze . Takže Tinuška ak to bude aktualne budem hned pátrat u štelcla ako to je s PK a dám ti vediet budem aj tak asi tvoja predskokanka - tak to stíham 😉 😵

julietka
2. máj 2009

zuzlik dakujem 🙂 prekvapila si s tymi zelezami, no vidis takze napokon vsade okrem isc to robia tak ludsky, teda az po uspati

corine tak ty si mala klasicku stimulku. ja som mala pri klasickej pri odbere vzdy 14 vajok, ale do 3 dna prezilo vzdy len cca 3,4 ks. Aj to je dovod preco som chcela teraz SOFT stimulku.

tanitka 😀 😵 ale si sa pekne rozcertila a mas sakra pravdu, nech si to cita kto chce, vlastne by nam mali byt za to vdacni ze ich "upozornujeme" na ich chyby a ked su aj natolko inteligentni tak si z toho zoberu ponaucenie a mozu co to zlepsit.(aj ked sama neviem ci verim tomu co som teraz napisala) 😕

lahhel
autor
2. máj 2009

Baby, vsetko co ste tu o isc napisali je pravda a takto ked to citam, strasne lutujem, ze som tam isla..je to proste hnus 😠 ...a julietka mas pravdu, veru veru, mali by si to pekne vsetci precitat a podla toho sa aj zariadit...myslim, ze maju viac negativnej ako pozitivnej reklamy...

Idem uz do hajan, tak dobru nocku 🙂

Julietka a Corrine, zajtra mate dalsi velky den, tak vam opat drzim palceky, aby ste sa dozvedeli len same dobre spravicky..tfuj, tfuj 🙂

lahhel
autor
3. máj 2009

Dobre ranko a krasny slnecny dnik vsetkym reprofitackam 🙂

Budeme cakat na dobre spravy od Julietky a Corine...drzime palceky 🙂

kanhwa
3. máj 2009

Julietka, Corinne - gratulujem k vajkam a nech to aj nadalej ide takto dobre, samozrejme smerom k vysledku krasneho zdraveho babetka 🙂
Mirinda - pripajam sa k babam, ty sa vobec nezamyslaj nad tym, co si doki pomysli, ked odides ale rob, ako uznas za vhodne a co ty citis, ze je najlepsie pre vas. zial, ziadneho dobreho v BA ti neviem odporucit, ja som sice pred rokom menila a tento je lepsi ako ta predtym, ale isla som k nemu len preto, ze som unho kedysi rodila a tiez si nie som ista, ze ci robi uplne vsetko, co by mohol...chodim do GPN, je tam slusny standard, nemusi sa dlho cakat, maju dobre pristroje, ale tiez je to tam ako na beziacom pase...
Babule - a ta minimalna stimulka sa robi aj vo veku okolo 40? neviete mi povedat? ci je to vhodne len pre mladsie baby?

corinne
3. máj 2009

Ahojte tak sa hlasim.Z 8 mame 7 oplodnenych,zajtra mam ET 2 o 9h30, a 5 nam zamrazili.Vobec sa mi nechce verit,mala som normalne strach tam volat.Este nieje nic vyhrane a verim im,ked to dotiahli az tu 🙂

kanhwa
3. máj 2009

corinne, tak super.
no a oni mrazia takto skoro? lebo v FC mrazia az na 5. den ked su v stadiu blastocysty - preto nam ani na zamrazenie ziadne neostalo, lebo do piateho dna nevydrzali ☹

lahhel
autor
3. máj 2009

Corinne, gratulujem, tak to je slusny arzenal 😀 Tak dnes pekne oddychuj, aby si bola zajtra v pohodicke a bambulky sa u teba uhniezdili a krasne vyvijali...A to je super, ze mate aj mrazacikov...

Kanhwa, neviem ti povedat, ci je minimalka nejak obmedzena vekom..myslim si, ze ked mas ovulku a aj vajka, dala by si urobit minimalka...ale to by si sa asi musela spytat...

lahhel
autor
3. máj 2009

Kočky, a kto je teraz najblizsie na rade na odber? Uz si ani nepamatam tolko sme toho popisali... 😀

julietka
3. máj 2009

pekny dnik zelam vsetkym babulkam 🙂
dnes sme mali volat kolko sa z tych troch ujalo. teda poviem vam kocky ja som mala take nervy ze nezavolam, ze napokon to zobral manzel do svojich ruk a vytocil. Som rada ze mu to povedali, pretoze do isc ked raz takto volal povedali ze sa s nim nebudu bavit, ze musim volat ja.
takze z 3 mame dve a zajtra mame volat znova ako to vyzera a v utorok pojdeme na ET. A teraz sa budem zasa bat aby prezili do zajtra 😕

kanhwa minimalna stimulacia sa robi praveze hlavne starsim zienkam ale v tychto pripadoch, posielam link
http://www.reprofit.cz/page.php?id=22&rodic=7&l...

julietka
3. máj 2009

inak babenky len tak na okraj-z toho mojho prechladnutia je napokon zapal prinosovych dutin,ale zacala som vcera uzivat tie 3 dnove antibiotika sumamed, takze zajtra doberiem poslednu a v utorok je transfer. takze mi to vychadza celkom dobre 🙂

lahhel
autor
3. máj 2009

Ahojky Julietka, verim ti, ze su to nervy..kazda to pozname, tak to je super, ze sa rozpravali aj s manzelom, asi ho tym poverim aj ja, ked bude treba 😀
Julietka, aj dve su super, urctie sa budu pekne vyvijat, len tomu musis verit..tak opat drzim palceky na zajtra...
a verim, ze do utorka uz budes zdrava a fit 🙂

julietka
3. máj 2009

lahlel dakujem ti 😉
tebe sa to uz tiez krati, zachvilu ti zacina stimulka 😵

mirinda10
3. máj 2009

tak baby uz som poslala email nech ma objednaju na konzultaciu tak som zvedava, presvedcili ste ma asi musim viac obetovat aby sa to podarilo, dovolenky mam dost tak mozem cestovat 🙂

tanitta
3. máj 2009

ahojky babulky 😉 ..
julie...veru to je pocit ked treba volat 😝 ...dusicka malicka.. ale vsteko vizera byt celkom dobre... ja som mala et na 3den po opu...

julietka
3. máj 2009

ajoj tanitka a 3 den pocitas vratane OPU dna? lebo ak nie tak tiez mam na 3 den ak nepocitam den OPU.
veru pred volanim dusicka mala, ale som naozaj rada ze sa uplne samozrejme bavili s muzom a neodmietli s nim komunikovat.

tanitta
3. máj 2009

julie...tak ako ty pises......neratam den opu...machac vravi"deloha je nejlepsi masina na embria" 😅 ...ale ja vravim ze ked sa ma chytit tak sa uchyti ci s pk ci bez pk...

julietka
3. máj 2009

..ze masina.. 😀 to je ale vtipne prirovnanie. Mne vcera povedal ze mam krasnu sliznicu a vidi to pozitivne. tak im verim.
tanitka prepac uz si nepamatam, ale vy ste mali kolko embrijok a kolko vam prezilo do toho tretieho dna, kolko ste vlozili?

tanitta
3. máj 2009

mali sme 3vajka.. 3 sa aj oplodnili...aj sa pekne vyvyjali...ked som prisla na et 2 boli pekne(tie mi vlozili 12b a 10b) to tretie trosku slabsie ale nechceli mi vkladat 3ks tak ze ho nechaju na pk bud alebo....po pk uz nebolo vhodne na mrazenie...inak PK v softe je v cene...... nic sa nepriplaca ziadnych 6tis... to plati pri klasickom ivf...

lahhel
autor
3. máj 2009

Vidis Julietka, aj tanittke sa podarilo mimi z dvoch vajok, takze bude dobre uvidis 🙂

Ja sa inac citim nejako zle, som 4 dni po ovulke a straaasne ma boli lavy vajecnik, uz treti den v kuse, taka bodava bolest..zacinam mat nejake pochybnosti, lebo moj gynekolog ma poslal na laparku, lebo zevraj mam cystu na lavom vajecniku, ale Machac povedal, ze ziadnu cystu tam nemam, tak neviem z coho tie bolesti..fakt zacinam pochybovat, ci sa Machac nezmylil, aj keby som radsej verila jemu, nez mojmu gynekologovi.. ☹

tanitta
3. máj 2009

lahel... cystu by malo byt dobre vidno na utz... 😕 .. tak to teda neviem ... 😨

lahhel
autor
3. máj 2009

tanittka, no ved prave..moj gynek. ju tam vidi a Machac nie a povedal, ze ked aj bola, tak sa sama praskla..mozno tie bolesti nesuvisia s cystou, len ma pernamentne boli ten vajecnik, citim ako by som tam mala 10 kg gulu...

tinka12
3. máj 2009

ahojte,
julietka, ja som mala oplodne 3 oocyty, dve sa oplodnili... tak ako tebe a vidis, IVF vyslo 😀 tak ziadne strachy. Ja som mala len potom smolu, ale tebe sa to urcite podarí!!!! 😵

lahhel, mne D. koudelka cystu videl, no ja mam endometrickú. Tie vraj netreba operovať pokial nemaju 4cm. Tvoja je aká? A tie bolesti co popisujes, doverne poznááám. Ja ich mam skoro pocas celého cyklu. tiez na lavom vajecníku. Aj pri mocení, sadaní, prudsom vstávaní a pod. ☹ je to z tej cysty vraj 😠

tinka12
3. máj 2009

aaa julietka , corine - GRATULUJEM 😵 😵 😵

kanhwa, mini stimulka sa urcite robí aj v starsom veku 😉

mirinda, urcite nebudes lutovať!!! uz ti napisali späť? kedy ti dali termín?

julietka
3. máj 2009

jeej tanitka aj tinka tak sme na tom rovnako s tymi nasimi vajkami 😉

tinka a tebe ked vyslo IVF co sa potom stalo ak sa mozem opytat?

lahlel a tvoj gynekolog je dobry odbornik, ako ho hodnotis? neviem ale na tvojom mieste by som navstivila aj tretieho lekara nech mi potvrdi naozaj ci mam/nemam cystu este skor nez by som lahla pod noz 😕

julietka
3. máj 2009

lahlel mne sa raz stalo ze mi stale tvrdil gynekolog ze mam cysty a uplne nahodou v ramci prventivnej prehliadky od z prace mi povedala ina gynekologicka ze nemam ziadne cysty, ale ze su to nedozrete folikuly a je ich dost, pretoze mam zrejme anovulacne cykly a potom mi to naozaj z krvy aj zistili.

julietka
3. máj 2009

veru mirinda, si nam nenapisala na kedy ta objednali 😨

tinka12
3. máj 2009

julietka, mne sa chytili obaja bobáci , no jeden mimo maternice ☹ najprv to bol len missed abort babatka v maternici, bola som na kyrete, potom to vdaka velkým bolestiam vyzeralo na zápal, no potom asi dva tt po kyrete objavili mimomaternicove druhe baby- a robili laparku

julietka
3. máj 2009

juuuj tinka to je ale peh a hned dvojnasobny 😨 to mi je luto ze si takto prisla o babatka.
Vies pri takychto pripadoch vzdy a vzdy rozmyslam ci naozaj vkladat jedno alebo dve. Pocula som jednu teoriu ze pri 2 je vyssia sanca ale dalsia teoria ze ak "odumrie" jedno tak velkrat stiahne so sebou aj to druhe. tak neviem co je lepsie.
Ale viem ze ked nemam na vyber pretoze mi ostali len dve takze jasne ze by som obe vlozila naraz, nema vyznam mrazit jedno

tinka12
3. máj 2009

julietka, podla mna je to vsetko nahoda... castost mimomaterniciveho je pri IVF rovnaka ako pri prirodzenom tehu, tiez sa pri IVF stava aj to, ze jedno odíde a druhe baby zostane rovnako ako to, ze odídu obe...je to podla mna jedno, neda sa to ovplyvnit a nic s tym nenarobime. netráp sa tým, daj si podla mna vlozit obe, nech maju rovnaku sancu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre