Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
26. nov 2012

@sofia17 mala som 7 oocytov, ale pichala som vyššie dávky. Oplodnilo sa 6 a dve to hneď vzdali aj keď to jedno sa na malú chvíľku spamätalo, ale potom si to zase rozmyslelo a tie zvyšné 4 sa vyvíjali vcelku fajn. Potom pri vklade sme mali 1 HB a tri EB. Čo bol u nás veľký úspech. Na Slovensku sme sa vždy ledva ledva dostali k ET a tu mi doktor hovorí, že mali problém vybrať také boli dobré, ale či z nich niečo zostalo netuším a nemám gule zavolať. Vklad som mala 21.11.

ria191
26. nov 2012

a kde sú všetky naše tehuľky. Hoďte nejaké tehotenské pikošky nech trošku závidíme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzu1108
26. nov 2012

@ria191 nomyslim si vacsina to robi ako pises 🙂 . hlavne je vydrzat do konca. mne sa este neurobila modrina, mi hovorili ze budu aj tie. ale to asi az neskor. no som zvedav ako budem pichat tri naraz 😉 .

ria191
26. nov 2012

@zuzu1108 modrina sa väčšinou spraví keď pichneš malú žilku, takže ste ešte žiadnu netrafili. MM je šikovný. Ja som môjmu nedovolila pichať, lebo mu to spôsobovalo rozkoš keď mi robil zle, tak som mu tú radosť nechcela dopriať a pichala som si sama 🙂 🙂 🙂 . No keď budete pichať 3 naraz tak to budete potom hľadať každé voľné miestečko, ale ani to nie je až taký problém. Veľa šťastia nech je hlavne kvalitná úrodička 🙂 🙂 🙂 . Nemusí byť ani veľká hlavne kvalitná 🙂 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

uff toto čakanie je neskutočný adrenalín 😉

zuzu1108
26. nov 2012

@ria191 ty si mala vklad 21.11? Bude dobre uvidis 😉 uz to je naznak ze bude dobre, ked sa citis inak ako po vklade na SK 🙂 . a aj dr.tipovedal ze boli take dobre ze nevedeli ktoru vybrat 🙂 . Velmi ti drzim palceky. a mozem sa opytat co znamenaju skratky HB a EB? ja sa v tomto este vobec nevyznam.
No mojho mm to trapi chuda ako mi to dnes svihol do brucha 🙂 . ale ja si myslim ze bude mne asi kam pichat, ja tam nejaku tu michelinku pneumatiku najdem 🙂 .

tinka9075
26. nov 2012

@zeina62 ahoj zatial všetko ok zle mi je stále ale nejak vydržím 3 idem na sono tak sa teším aj trošku bojím ale verím že všetko bude ok 🙂 🙂 a ty ako čo máš nového? 🙂 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

@zuzu1108 HB hatchujúca blastocysta najvyššie štádium už sa vyzlieka z obalu a XB expandovaná blastocysta to sú najkvalitnejšie embryá a neboj sa o chvíľku budeš vedieť všetko 🙂

zeina62
26. nov 2012

@tinka9075 ja idem 9 na kontrolu, uz sa neviem dockat a tiez dufam ze vsetko bude ok, stale ma napina rano a vecer, a vecer si aj povraciam☹ hlad nenormalny ma chyta kazde tri hodiny uplne na odpadnutie ked sa nenajem! a unavena som dost v poslednej dobee, dost ma vycicjavaju moji maly🙂 a hlavne sa snazim oddychovat a nic zatazujuce nerobit. a dni sa vlecuuuu☹

zuzu1108
26. nov 2012

@ria191 ahaa 🙂 . dakujem 🙂 . a expandovana je tiez dobra ale nie este taka vyzreta ako HB?a kolko vajicok je dobre asi tak optimum ked sa urodi? oni ich vyberaju podla velkosti potom a tie oplodnuju? a ked su bunkove 6 a 8 napr., tak to uz ked su v embrioscope? tolko otazok naraz. nevadi ze sa tak pytam?

tinka9075
26. nov 2012

@zeina62 ja som tiež stále hladná a ked sa najem tak všetko vyvrátim ale niekedy sa to udrží ale stále chodím čúrat hlavne v noci a už mi to lezie poriadne na nervy lebo sa nevyspím 🙂 🙂 ja tiež oddychujem len dnes si idem do lekárne pre utroš tak pohyb nezaškodí aspon sa trošku prejdem 🙂 🙂

tinka9075
26. nov 2012

@ria191
@sofia17 babenky držím vám palce aby ste si našli na teste pekné // 🙂 🙂

zeina62
26. nov 2012

@tinka9075 ja som chodila na prechadzki a vsetko v pohode len posledne 3 dni som taka unavena a nic sa mi nechce☹

tinka9075
26. nov 2012

@ria191 ani mne nedali test ja som bola tiež posledná na zákrok ale nevadí tehulka som a ty ma budeš nasledovat 🙂 🙂

tinka9075
26. nov 2012

@zeina62 ja som teraz dva dni trošku oddychovala tak už sa musím íst na chvílu prejst 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

@zuzu1108 tak najlepšie je tak do 10 vajíčok, ale aj viacej nie je na škodu hlavne kvôli psychike to je strašne individuálne. Záleží od diagnózy. Niekto je rád aj keď má jeden oocyt (vajíčko). Áno odber vajíčok je pri určitej veľkosti myslím že je to okolo 18-20mm tak nejak. 6-8 bunkové sú tuším na 3. deň aj vtedy sa robí vklad, ale je to bez predĺženej kultivácie a embryoscop je tuším iba v jednom centre na Slovensku v Ba a v Brne neviem či dávajú embrya do embryoscopu. Ty chodíš asi do BA, že?

ria191
26. nov 2012

@tinka9075 jasné, že budem tehuľka 🙂 🙂 🙂. Keď nie teraz tak potom 🙂 🙂 🙂. Hlavne mi prezraď tú lekáreň, kde si kúpila ten tvoj testík 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zeina62
26. nov 2012

@tinka9075 ja si idem urobit nieco jest zase som vyhladla

tinka9075
26. nov 2012

@ria191 budeš teraz a hotovo 🙂 🙂 jáj prezradím ti môžem aj kúpit a pošlem ti ho 🙂 🙂 v Topolčanoch v kocke to je také menšie nákupné centrum na námestí to by si našla 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

@tinka9075 ja keď som bola na vklad tak v ten deň bolo na ET ešte 13 kočiek. Teraz je 13 kočiek so stiahnutými riťkami ako ja 🙂 🙂 🙂 a mnoho ďalších 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzu1108
26. nov 2012

@ria191 nie ja chodim do Brna, ale do Heliosu. to som sa pytala na embryoscop lebo som to tu na MK viacej krat citala. no som strasne zvedava ze kolko sa urodi nam 🙂 . dufam ze ani vela ani malo 😉 . my budeme mat PK aj PGD. budu mu robit testy a nam dokonca povedali ze budu aj vediet ci su to dievcatka alebo chlapci 😉 . ale to sa mne uz zda moc a ja to ´vediet nebudem chciet. Strasne sa mi paci tvoje pozitivne naladenie teda tak ho z teba citim 🙂 .

ria191
26. nov 2012

@zuzu1108 no to preto, že prvé 2. IVF som celé prerevala a v Brne to išlo až príliš ľahúčko tak asi preto 🙂 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

kočenky moje takže máme 2 nanučikov som šťastná prešťastná 🙂 . Hneď mi je lepšie. 1 krát nanučiky aký krásny pocit pri tej biede 🙂 🙂 🙂

zeina62
26. nov 2012

boze ked tak citam si uvedomujem kolko ludi ma problem otehotniet , ked pisete ze v jeden den bolo 13 a predtym som citala ze bolo v jeden 14 no je to dost!!

ria191
26. nov 2012

@zuzu1108 ja som chodila do Heliosu, ale v Martine. Tieto centrá používajú tú najmodernejšiu technológiu a sú považované jedny z najlepších. Určite je Helios v Brne dobrá voľba aj keď pre nás Helios v Martine nebol úspešný, ale za to oni nemohli. Skôr to bolo o mojej psychike. Nebola som pripravená na to, že to pôjde tak ťažko a padal na mňa samý neúspech a o zlej reakcii vaječníkoch ani nehovorím. Keď sme išli do Brna, tak som bola pripravená aj na tú najhoršiu verziu možno preto všetko išlo ako po masle. Lebo som sa konečne nestresovala. V našich centrách je to totižto o strese. Rýchlo kontrola, rýchlo odber krvi atď. V Brne je to iné. Tam nikto nestresuje a je to iný level. Takže vy budete mať tip top embrya tým pádom budeš mať veľkú šancu po ET 🙂 🙂 🙂 . To ti veľmi prajem 🙂 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

@zeina62 obidve som písala ja 🙂 lebo 14. som predsa ja 🙂 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

@nelly3 nelča na čo čakáš? Necháš ma v tom strese samú?

zuzu1108
26. nov 2012

@ria191 Supeer 😀 . Vidis a tak isto to bude vsetko v poriadku aj s bublinkou ktoru uz mas 😉 .

ria191
26. nov 2012

@zuzu1108 aj ja v to verím bol to totižto veľký bojovník takže mu verím 🙂

nelly3
26. nov 2012

@ria191
ano 😀 uzi si to, ale nie, srandujem, no mam mrchu, na vianoce tam nechcem ist (urcite maju dovolenky atd. nechcem stresovat) a snad novy rok 2013 je ten moj -nas 😉 musim sa dat nejako dokopy, aj zdravotne. takze tak, ale tebe mocccc drzim palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre