Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 Držím palčoky aby pod vianočný stromček bolo krasne uhniezdene embryjko.A aký máš "koktail" na stimulku?

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka 😀 takze moj kokteil pozostava zo 150 jednotiek bravelle ... prvy krat mam tie lieky..este som ich nemala, tak uvidim ako mi zaberu... 🙂

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 To sm mala ja, je to o i ak menopur.A mala si aj clostil?Alebo od začiatku cyklu dávaš len injekcie?

falin
28. nov 2012

@ria191 - ja taktiez chodim do roboty, doma by som asi zosalela pri tom cakani a sledovani sa. Mohla by som ist na sono k mojmu dr., ale rozhodla som sa do brna, nech sa Stelcl pozrie na vysledok svojej prace 😀 😎
Zajtra budem na teba silnoooo mysliet, nech mas stastny den 😉

@speranza1 - paraaaada, ide sa do boja, drzim palce a aj tebe posielam tehu virusiky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

speranza1
28. nov 2012

@falin dakujem mojenko🙂

ria191
28. nov 2012

@falin jáj tak ty chceš vidieť pána doktora 😀 tak už to chápem 😀 . Ďakujem zajtra budem ako na ihlách 🙂

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka nie mam len injekcie..ja som mala doteraz stale len 75 jedn. a mala som stale 5-6 vajok....ale kedze tentokrat by sme boli radi keby ich bolo aspon o 1-2 viac, tak sme vyskusali 150 jedn. . Pred tym som mala aj clostil..teraz sme ho neriskovali, kedze ja reagujem az velmi dobre na lieky.... len minule som bola sklamana, lebo sme mali len 3 vajka....

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 Aha..a to máš akože soft alebo klasicke inf potom?Mne z clostilu nerastla moc sliznica tak zistujem ako inak by sa ešte dalo.V ktore DC teda pichas?

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka soft myslim (aspon dufam).... a zacinam pichat zajtra rano... dnes som 1 DC

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 Tak štastnú ruku pri aplikácii.Koho máš v RF ako lekára?

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka MUDr. Stelcl

speranza1
28. nov 2012

a kto vobec ide teraz so mnou do toho v decembri???? nevies?

zuzu1108
28. nov 2012

Ahojte 🙂 . Ja by som sa Vas chcela opytat na kolko ja sa vobec asi nevyznam v tom ivf uz 🙂 . Vcera som bola u svojho normal gyn.mi robil sono a vcera som pichala 5 Dipher. a sliznicu mi meral a mala som ju 0,99 mm. Mam niekolko vajicok asi 4. najvacsie ma 1,30 cm. dnes som 28 DC.V piatok idem na krv do Car a myslite ze mi uz daju dalsie inj? ci to je este skoro a davaju sa az neskor. a tie dalsie inj.vlastne stimuluju rast vajicok? dakujem vam krasne za odpovede 🙂 .

speranza1
28. nov 2012

@zuzu1108 takze ty mas zrejme dlhy protokol???? kedze si uz 28DC???

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 Takže oblubeny doktor, ja mam Machaca ale mala som tu cest aj so Stelclom, robil mi opu.Uvažujem že by som k nemu prešla, ale je mi to blbe, ma oslovil ako osobnosť moooc.

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 December budeš asi ostro sledovana nami čakateľkami 🙂 budeme držat pastiškyy moooc

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka ano mam ho velmi rada (1x ked som ho uvidela, tak som si myslela, ze to tento "praktikant" ma ma liecit???? 😀 😀 😀 😀 )...to bol moj prvy dojem...ale nedam nanho dopustit.... mam moj obdiv...vies si predstavit kolko nasich otazok denne musi zodpovedat???? a stale sa tvari ze je to OK.... 😉 🙂 .. mam ho naozaj rada a ma moj veeeeelky obdiv... dakujem mu za vsetko a verim, ze nam uz tento pokus vyjde...

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 Je super, že ked to nevyšlo tak aj další cyklus upravi stimulku aby sa skusila nova kombinácia.

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka nerozumiem tvojmu poslednemu prispevku 😅

ria191
28. nov 2012

@speranza1 tiež ma napadlo, že má určite dlhý protokol, len je to dosť chaoticky napísané

zuzu1108
28. nov 2012

@speranza1 Hej, hej ja mam dlhy. a myslis ze mi uz daju v piatok druhe inj?

tinkatinulka
28. nov 2012

@speranza1 No že ti zmenil stimulaciu a nenechal protokol podla poslednej, aj ked to nevyšlo.Nakolko som sa stratla s tým že niektorí doktori nenavrhujú zmenu lebo su presvedčení že to neni treba.

tinka9075
28. nov 2012

@speranza1 neboj podarí sa ved aj mna Štelcl oplodnil no doki má štastné a presné ruky 😀 😀 moja kamoška tam raz bola na konzultácii nie u neho a ked ho zbadala si myslela že to je chalan čo pizzu roznáša 😀 😀 až potom sa dozvedela že je to doktor 🙂 🙂

speranza1
28. nov 2012

@ria191 zrejme ano..je to dlhy protokol, kedze zacala pichat dipherelin... a je uz 28 DC.. zrejme ma asi este len 13mm velke folikuly v pocte 4.... a uz by mala zacat pichat druhe injekcie podla kontroly... (tipujem ze navstevuje Helios MT)

zuzu1108
28. nov 2012

@ria191 zle, chaoticky som to napisala 🙂 ? chcela som to tak najvystiznejsie, najjednoduchsie napisat, ale asi nezrozumitelne 🙂 .

ria191
28. nov 2012

@zuzu1108 áno podľa výsledkov z krvi ti dajú tie ďalšie FSH injekcie (tie sú na rast vajíčok) aj ti povedia od kedy ich budeš pichať. Veľa šťastia 🙂

speranza1
28. nov 2012

@tinkatinulka ja som mala pri prvych stimulkach menopur (bola som velmi spokojna)..potom mi to vymenil za merional... mala som len 3 vajka(ale vraj to nezalezalezalo od tych liekov..neviem, niesom v tom profik ako lekari) no a teraz mam ten bravelle... tak uvidime 😉 ....

speranza1
28. nov 2012

@zuzu1108 to ti povie presne tvoj lekar podla vysledkov z krvicky moja.... a ake mas lieciky? okrem dipherellinu? (myslim, ako sa volaju tie druhe injekcie, ktore si mas pichat)

zuzu1108
28. nov 2012

@ria191 Dakujem 🙂 .

ria191
28. nov 2012

@zuzu1108 ono je lepšie keď hneď začneš, že máš taký a taký protokol to je dôležité. Ale inak v pohode 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre