Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
29. nov 2012

@lada_dee a akú máš poisťovňu?

speranza1
29. nov 2012

@ria191 moja a ty si dnes ktory den po et?

nelly3
29. nov 2012

@ria191
pisala, ze vseobecnu 😉

ria191
29. nov 2012

@zuzu1108 to je nejaké divné, lebo je veľký cenový rozdiely medzi injekciami a perom a oni ti to dávajú schváliť do poisťovne a už vtedy musia vedieť čo si si vybrala. Aspoň ja som to tak mala. Dokonca mi nestačil štandardný počet FSH injekcií tak som si dokonca musela dokupovať za svoje.

ria191
29. nov 2012

@nelly3 dik som si nevšimla, ja som tiež mala v pláne tam behnúť a aspoň to vyskúšam možno aj mne sa to podarí 😀

speranza1
29. nov 2012

@ria191 hej aj ja som uz pri pichani dipherelinu vedela ake budem pichat injekcie FSH... dokonca sme si sami mali vybrat ci pero, alebo injekcie..kvoli doplatku poistovne...

ria191
29. nov 2012

@speranza1 8. deň ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ten najhorší. Predošlé IVF som vždy na 8. deň začala špiniť a bol koniec nádejám. Takže dneska sa stráááááááááááááááááááááááááášne bojííííííííííííííííím, ale vydržím 😀

nelly3
29. nov 2012

@ria191
ale neboj sa, bude dobre 😉

ria191
29. nov 2012

@nelly3 našťastie máme nanučikov takže je to oveľa ľahšie ako predtým. Ale riťka mi cviká 😀

speranza1
29. nov 2012

@ria191 A? dnes si na tom ako???? špiníš? alebo uz si skusala testovat? a kolko ti vkladali????

nelly3
29. nov 2012

baby ja som zacala pit aloe vera od forever, musim vypit aspon 3 litre, tak sa chcem trosku precistit a dat dokopy, potom v klude po novom roku si pojdem pre mrazacika mojho jedineho, uz teraz ho lubim ako kona 😵 dufam, ze sa rozmrazi, mozno to tak ma byt, ze len jedno si mam dat vlozit ( nemam na vyber ked je len jeden) lebo predtym som si davala vzdy dve, asi sa nedohodli medzi sebou, tak tento jeden bude mat miesta az az 😀 pili ste to niektora to aloe vera? ja uz davno, ale len 1 liter a to je malo a stale v podvedomi si myslim, neviem preco ze mozno sa aj prirodzene zadari, ja tu hnusobu endometiozu porazim 🙂

ria191
29. nov 2012

@speranza1 nešpiním zatiaľ a testovať budem až keď začnem špiniť dovtedy určite nie. Vkladali HB1 ale žiadne príznaky nemám, takže neviem neviem ako to všetko dopadne. Již čas ukáže 😀

falin
29. nov 2012

@ria191 - si ma odhalila 😀 😀 😀

@speranza1 - je to naozaj super doktor, si hovorim ze by mal ucit medikov empatiu a pristup k pacientom 😉

@zuzu1108 - ja mam odsusane pero i injekcie. Pero je pohodlnejsie, ale vyjde to o drahsie. Ked som mala prvy krat injekcie, som sa trochu obavala, ale bolo to uplne v pohode. Sestricka v rf mi ukazala ako si ich pripravim a pichnem. Nemas sa coho bat. Drzim palceky

@staga - super, paradicka, tesim sa s tebou. Opatruj sa a pohladkaj brusko 😉 Prave vcera som na teba myslela, ze ako sa mate?

@zeina62 - skus im ziadost o refundaciu poslat postou

speranza1
29. nov 2012

@nelly3 nellinka drzim ti veeeeeeeeeeeeeeeelmi palce a KETko to isti

falin
29. nov 2012

@ria191 - verim ze tentoraz to bude oki a ziadne spinenie. Ale test by som vyskusala aj tak 😀 , som strasne zvedava aj za teba

ria191
29. nov 2012

@falin no ale keď tam bude iba jedna /? Teraz si môžem ešte myslieť že to vyšlo. Nechcem si ešte kaziť náladu. Chcem byť ešte pár dní tehotná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zeina62
29. nov 2012

@falin a co mam ako napisat do ziadosti?

speranza1
29. nov 2012

@ria191 tak toto uz musi vyjst..zo srdca ti prajem aby ste mali tie najkrajsie vianoce 2012 v trojici🙂 ... ty dva v jednom ako "kinderko"+manzelik 🙂 😉

ria191
29. nov 2012

@falin ja mám z neho trošku zmiešané pocity odborník je fakt úžasný, ale keď sa so mnou rozpráva tak má problém pozerať mi do očí a strašne sa ošíva. Vždy sa na ňom smejem 😀 .

ria191
29. nov 2012

@speranza1 aj ja si prajem ten najkrajší vianočný darček pod stromček 😀

ria191
29. nov 2012

@nelly3 to je super, že máte šancu aj prirodzene 😀. Prečisti si telíčko, užite si Vianoce a šup do toho 😀 . Nech necviká riťka iba mne 😀

nelly3
29. nov 2012

@ria191
ze mame sancu, dufam, ze to aj ten hore pocuje, to ja som si povedala ze mam 😀 spermiogram mame uzasny a vlastne ja mam len" endometiozu" he-he, inac som zdrava ako repa 😵

zuzu1108
29. nov 2012

@ria191 hmm, tak neviem ako to tam robia 😒 , ale nam nic nepreplaca poistovna si myslim, ked sme v Brne.
Sme ale v Heliose. Ja som za 14 inj.Dipherelinu platila 2600KC.
Aj ja si skusim poslat ziadost o refundaciu, za to nic nedam ked odnesiem papier do poistovne. Ja som Union. A myslite ze to mozem skusit s refundaciou ak som neabsolvovala ani jedno ivf na slovensku? a mam to odniest po OPU alebo az po KET?

zuzu1108
29. nov 2012

@falin teraz mam len injekcie na Dipherelin a tiez som mala obavy z pichania 🙂 . ja mam celkovo strach z injekcii. ale zvladam to 🙂 . ale ak by som si mohla vybrat vyberiem si pero, urcite je to jednoduchsie 🙂 .
Dakujeem 🙂 .

ria191
29. nov 2012

@zuzu1108 jaj tak to je potom jasné keďže si v Brne my sme si mysleli, že na Slovensku. Tak oni to majú samozrejme inak keďže si to platíš sama. A nezháňala si lieky cez net? Vyšlo by vás to menej. Ja mám napr. Diphereline doma mohla som ti ho poslať iba za doplatok, lebo som ho mala cez poisťovňu.

zuzu1108
29. nov 2012

@ria191 To som ani nevedela ze sa to da. oni mi ho rovno dali ked sme tam boli aj s ihlami a striekackami. Jednu ampulku sa mi uz podarilo znicit, tak ak budem potrebovat urcite sa ti ozvem a by som si ich zobrala od teba 🙂 . zajtra to budem vediet, idem na krv.
Inak pri Diphereline vacsinou meska mens.ze? ja ju sice nikdy nemam pravidelnu, ale asi by som ju uz mala mat, ale mam len take uplne slabe spinenie. Rozbehne sa to neskor?
A Rii neboj sa vsetko bude v poriadku, dnesny den prebehne tak ako ma bez ziadneho spinenia 😉 . Drzime placeky aj na nohach 😉 .

ria191
29. nov 2012

@zuzu1108 ďakujem ti si zlatá. Môžeš si zohnať aj inak lieky, len im nemusíš hovoriť že to máš cez net oni by o tom nemali ževraj vedieť. Ale je tu téma mám , nemám lieky a tam sa dájú zohnať ak máš šťastie, lebo sa občas stane, že kočenky ktoré majú lieky cez poisťovňu zostanú tehotné prirodzene, tak potom tie lieky takto predávajú, alebo niektorým niečo zostane zo stimulky a už to nepotrebujú. Ja mám takto ten dipherelin od jednej kočky, ale ja už nepôjdem na dlhý protokol takže ho potom predám. Ak budeš potrebovať iba pár ampuliek tak to ti jasné že darujem, ale podľa mňa ti to výjde veď uvidíš. A môže ti meškať ms pár dní určite sa ti to o chvíľku rozbehne. Ale priprav sa na to, že môže byť silnejšia. V Heliose sa to robí tak, že sa objednáš na kontrolu (čo ty ideš v piatok) až keď sa ti spustí ms. Ale všade je to inak. Zajtra uvidíš čo a ako. Veľa šťastia ti prajem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

falin
29. nov 2012

@ria191 - rozumiem ti, ja som len pokusala 😵

@zeina62 - ja som si nedavala zialdost, lebo sme vsetky 3 pokusy vycerpali na sk, ale babenky co tu pisali, tak si podavali vyplnenu ziadost o refundaciu (tu si najdes na stranke ZP, fakturu - original, pre istotu by som si spravila kopiu pre seba a myslim ze prikladali protokol o liecbe/vykone

ria191
29. nov 2012

@falin len pokúšaj, lebo ak nezačnem špiniť tak si ho nikdy nespravím 😀

sobik1
29. nov 2012

@zeina62 sarasota je stále na rizikovom , bábätko rastie , má cca 5cm, ale stále má máličko vodičky je to malý bojovník.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre