Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
6. dec 2012

@annetty veď ešte nie je neskoro. Aspoň to vyskúšaj. Keď zoženieš tak im viacej vrátiš. Za to nič nedáš 😀

ria191
6. dec 2012

@falin presne tak každá sme iná a každá sa snažíme ako najlepšie vieme to zvládať čo najkľudnejšie. Niektorej sa darí viac niektorej menej 😀 .

nelly3
6. dec 2012

@ria191
hlavne ten orgalutran som nemohla zohnat, ten je dost drahy,myslim 1000czk jedna injekcia a ja som mala 3ks.

ria191
6. dec 2012

@nelly3 ja som ho ani nestihla zohnať, lebo hneď na prvej kontrole ma stopol. Na Slovensku ho centrá nedávajú preto sa nedá zohnať za dobrú cenu, ale môže ti ho predpísať tvoj gynekológ, ale samozrejme ho poisťovňa nepreplatí a u nás je tuším za 30€ 😀

nelly3
6. dec 2012

@ria191
aha tak to je potom jedno, myslim cenovo.

ria191
6. dec 2012

@nelly3 áno je to jedno odkiaľ ho v podstate máš 😀

nelly3
6. dec 2012

@ria191
no dufam, ze ten moj jeden jediny mrazacik sa rozmrazi a uz nebudem musiet nic riesit ohladom IVF., potom uz len pridem do reprofitu ukazat bejby 😵

ria191
6. dec 2012

@nelly3 a ty chceš iba jedno 😲 . Som nenažraná, že? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
6. dec 2012

@nelly3 ja chcem aspoň 3. Ale ako to vidím ja tak jedno bude moje a dve také posmuhlejšie 😀 😀 😀 . Už teraz sa mm vyhrážam. Budeme ako Angelina Jolie a Brad Pitt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
6. dec 2012

@bibi24 ako pekne si to napisala.... 😀 😀 😀 stale sa snazim nemysliet na to, stale chodievam do prace a budem sa snazit naozaj byt v pohode... 😉
Inak ako sa mi mas???? Pokojne mozes aj IP🙂

annetty
6. dec 2012

@nelly3 tak ani neviem kolko by som usetrila keby som to zohnala tu u nas. Nieco ani nemali, tak sme to vybrali u nich dole v lekarni (800 Kč). Malo by nas to vyjst cca 1500 € v RF.

speranza1
6. dec 2012

@falin no ja si to ani neviem predstavit ze v 2 vajecnikoch pri jednej stimulke 84 kusov vajicok.... neskutocneee...ja som tomu ani verit nechcela....

speranza1
6. dec 2012

@annetty inak aj ja som si lieky brala hned z RF... ja nemam cas na to aby som tu zhanala lieky na nete.... nie som v tom dobra...tak som bola pokojnejsia, ze uz mam vsetko pekne pripravene doma 😉 🙂

nelly3
6. dec 2012

@ria191
vies co, asi len jedno, uz nie som najmladsia, ved uvidime, ale budem velmi vdacna aj za to jedno jedine 😵

ria191
6. dec 2012

@nelly3 aby sa ti to nezapáčilo 😀 a bude škôlka

speranza1
6. dec 2012

@falin myslim, ze to presne prezivas tak ako ja.... prisiel neuspech..sklamalo ma to a isla som dalej..ale zeby som mohla povedat, ze som si uzivala zivot sa povedat nedaaa.... zili sme s manzelikom normalne, tesili sme sa zo seba, ale stale sme tuzili a tuzime po babatku...ale samozrejme, ze sme to nerozoberali dennodenne a neplakali vkuse do vankusa.... 🙂 ... neriesime to volajako extra...sme smutni, ze nemame deti..ale verime, ze raz ich mat budeme 😀

nelly3
6. dec 2012

@ria191
to urcite nie, max. dve, viacej na 100 percent nie, aj to druhe nie som si ista, budem fakt velmi vdacna za jedneho maleho chrustika 😉

ria191
6. dec 2012

@speranza1 no tak to ani ja som nemala na to gule stále otravovať na koníkovi mám, nemám lieky, ale keď som videla melliskinu vytrvalosť tak mi to nedalo a mala som veľmi veľké šťastie 😀 a zohnala som aj do foroty. Rada mám poistené aj zadné vrátka 😀

speranza1
6. dec 2012

@ria191 tak to hej... melliska ma moju velku poklonu vobec vo vsetkom..ma moj obdiv a z celeho srdca jej zelam.... skutocne z celeho srdca, aby to babatko s mm mali.... 😵 😵 😵 ...a samozrejme aj vsetkym babam tu.... 🙂

ria191
6. dec 2012

@nelly3 aj ja budem šťastná aj za jedného chrústika, ale sme mnohodetná rodina tak som zvyknutá na veľáááááá detííííííí. MM pochádzal z dvoch detí a brat mu tragicky zahynul tak zostal sám samučký a vidím, že mu je to ľúto a pri mne stoja moje 4 sestry a veľmi veľa mi to dáva. Tak preto mám takýto postoj 😀

ria191
6. dec 2012

@speranza1 aj ja jej to veľmi prajem a stále na ňu myslím. Musí to byť neskutočne silná žena. Ja sa vždy strašne zosypem po neúspechu a revem ako tur. Nechce sa mi ani žiť, ale našťastie to trvá 2 dni vyrevem sa a idem ďalej 😀 .

annetty
6. dec 2012

@speranza1 tiez moc ani neviem ako by som zohnala tu tie ampulky a tabletky, takze mame vsetko. Co nemali to je Norethisteron, clostilbegyt a pregnyl. Tak sestricka vypisala recept na tieto a namiesto pregnylu mi vypisala Ovitrelle. tieto stali tych 770 Kč. Oni mi dali Merional (z toho mi dali 15 ks ale mam len 12 brat za 6 dni podla protokolu, takze 3 dali naviac) a dali este 3 ks Orgalutranu. Tak na zaciatok by som povedala, ze aj by to stacilo 😀

speranza1
6. dec 2012

@ria191 a ja dokonca nedokazem ani plakat..ked som sklamana...tazi ma to velmi na dusi, ale neplacem... ale mam dni, ze ked to na mna pride, tak sa schulim k manzelovi a potichucky plackam 😢 . . . . ono to je dobre, pretoze placom odburavame stres...takze na slzach nie je nic zleho 😉 🙂

ria191
6. dec 2012

@annetty inak čo som si všimla, tak nemajú zlé ceny za lieky toho sa nemusíš obávať. 😀

speranza1
6. dec 2012

@annetty 😀 ..jasne ze stacilo... vy idete po 1x ??? alebo? a kedy zacinas?

ria191
6. dec 2012

@speranza1 tak ja plačem ako na povel. Teraz v pondelok, keď mi vyšiel tehu test negatívny, tak som sa ráno nestihla vyplakať, lebo som išla do práce. Celý deň som sa tešila domov ako sa vyplačem a silou vôle som zadržiavala slzy. A pred koncom smeny mi podávala šéfova telefón a ukazovala 5 mesačného vnúčika a to som už nezvládla. Slzy išli potokom ☹ . Ale stihla som to zakamuflovať našťastie, lebo všetko držím v tajnosti 🙂

nelly3
6. dec 2012

@annetty
tie tri posledne co si pisala, ti predpise aj tvoj gynekolog, usetris, takto v Brne na recept si zaplatis celu sumu, u nas ked poprosis svojho gynekologa ti to da cez poistovnu a len nieco doplatis 😉

annetty
6. dec 2012

@ria191 z toho sa ani neobavam, plati to manzel 😀 Ale skoro sa obavam toho, ze ked sa nam to nepodari ani na 5. krat, tak do RF pojdem rovno pre lano 😀 No ako klubuk dole, ze nektore ste take trpezlive. Ja ani neviem ako by som brala neuspechy, som taka citlivka, sice raz take podobne som uz prezila, tak snad to stravim normalne. Ale keby sa to podarilo, no tak by som chodila ako nahulena od radosti 😀

annetty
6. dec 2012

@speranza1 ano, ideme 1 x. Mohli by sme zacat v dec, lenze ms by som mala na vianoce a vtedy oni nepracuju, takze doki to posunul na zaciatok janura. Na vianoce akurat len budem nafuknuta namiesto ms. V januari zacinam so stimulkou a na 8. den ideme na utz.

nelly3
6. dec 2012

@annetty
aj na utz mozes ist k svojmu, napr. ja som isla tam (tiez som z Trnavy 😉 ) a akoze bola som tam 5 minut s tym, ze aj tak musim ist znova na utz o 2 dni (bolo vela a malych folikulov) tak ze ved mozte ist k svojmu gynekologovi a potom len zavolas alebo napises mail, ze co. takze ja tam nabuduce (co nebude 😀 ) pojdem len na opu a vklad, ale ako pisem, to uz nebude he-he 😀 😀 😀

annetty
6. dec 2012

@nelly3 dakujem za typ si zlata 🙂 Druhy krat to tak aj spravim, Och kiez by nebol ten "druhy krat" ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre