Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
21. dec 2012

@speranza1 ty si z východu? Ja som polovičná východniarka moja mamina pochádza z Littmanovej krásny to kraj. A ja nemám doma počítač 😀 takže on line iba v myšlienkach. Kurňa veď ja umriem taký dlhý čas bez koníka 😀 😀 😀

rot
21. dec 2012

@falin 😔 viem ako ti je. Želám ti ale napriek tomu čo najkrajšie Vianoce, verím, že ťa blízki povzbudia, utešia, pomôžu sa preniesť...
A ďakujem ti veľmi pekne za gratuláciu. Sme naozaj ešte len na úplnom začiatku, som optimistická, hoci po tých rokoch a zážitkoch už tak triezvo 🙂 . Pre pokoj duše a veselé Vianoce som dnes bola na ďalšom odbere a dnešné hcg (13. deň od et) je 1370. Tak už sa venujem len sviatkom a po nich ma čaká utz v Brne.

nanenka
21. dec 2012

@ria191 Ano, všetko som mala vykryté, ozaj som mala všetko, čo som mohla mať. A čo on nato? No už len skúsiť to zasa. Myslím, že už asi nič viac vymyslieť nemôže.

speranza1
21. dec 2012

@ria191 ano som z vychodu (ta ne?) 😀 😀 😀
@rot prajem vam len to najlepsie moja..... 😵

ria191
21. dec 2012

@nanenka ono je to potom asi o to ťažšie keď sa nevie, že prečo.

rot
21. dec 2012

@speranza1 len ty pekne počkaj, aspoň do 9.-10. dňa a nepredbiehaj udalosti. Držím ti palce.
A keby nááááhodou nič, náhradný plán už máš (A, zrúbať sa, B, hurá do ďalšieho kola 😉 ).

speranza1
21. dec 2012

@rot 😀

nanenka
21. dec 2012

@falin Sme na tom rovnako, teda aj viem, ako sa cítiš. Možno sme sa tam včera aj stretli . Mne to robil okolo 13.00 hod. Ale nezúfaj a ver, že nabudúce sa to podarí!!!!!!!!!! Už nám iné nezostáva. Ty máš ešte mrazáčikov ? Lebo my už nie .

rot
21. dec 2012

@speranza1 ďakujem, ja tebe tiež 😵 .

nanenka
21. dec 2012

@ria191 Veď práve to, keby človek vedel prečo ???????

tinka9075
21. dec 2012

@nanenka ahoj ked som si prečítala tvoj príbeh ako keby som čítala ten môj 🙂 🙂 ja som tiež potratila ale 5x vždy v prvom trimestri síce raz sme to dotiahli do 15 týždna ale to som bola v kuse v nemocnici a len ležala aj tak nepomohlo 🙂 🙂 na sk som bola 3x na ivf a nič z toho 😖 tiež chodím k Štelclovi a teraz som v 10 týždni po iui a čakáme dvojčatá zatial všetko ok ale ten strach ako to všetko dopadne je tam stále 😒 😒 netreba sa vzdávat aj ja som vždy po potratoch šla dalej musela som ked bábo som chcela a tá túžba ma vždy hnala dalej bojovat 🙂 🙂 bojovala som dlhých 15 rokov a nevzdala sa a teraz sa už len tešit z tehu aby to dopadlo ok 🙂 🙂

zeina62
21. dec 2012

@tinka9075 krasne si to napisala🙂

nanenka
21. dec 2012

@tinka9075 Veď to je to, že aj mňa ženie dopredu tá neskutočná túžba po bábätku. A teraz čo užívaš ? Strašne Ti inak držím palce, aby Ti to už konečne tentokrát vyšlo a aby si to dotiahla do úspešného konca.

tinka9075
21. dec 2012

@nanenka ahoj teraz užívam prednison anopirín pichám fraxiparín a utrogestan to všetko naordinoval Štelcl a tiež bol prekvapený že dvojičky lebo ani on to nečakal 😀 😀 no dúfam že to dotiahneme do konca zatial všetko ok 🙂 🙂 ale aj tak ten strach tam bude stále 😖

sarasota
21. dec 2012

@falin -ahojky som smutna ze to takto dopadlo posielam vela sily a dakujeme za motlitbu my sme silne my sa len tak nevzdame

nanenka
21. dec 2012

@tinka9075 Určite ten strach je tam, to je aj môj problém, že pri každom úspechu už mám zároveň strach z toho, aby sa to nepokašľalo. Presne to isté som mala aj ja z liekov, plus navyše som mala ešte Estrofem. A tiež bol u nás prekvapený z toho, ako sa nám všetky embryá chytili na prvý aj druhý pokus , tiež to nečakal a potom to tak dopadlo. No ale nič, ozaj treba ísť ďalej .

tinka9075
21. dec 2012

@nanenka teraz som strach pred iui nemala vôbec 🙂 🙂 velmi som verila že sa podarí a hlavne Štelcl ma na tom velkú zásluhu jemu som verila najviac a bola presvedčená že sa podarí 🙂 🙂 len z dvojkami sme nerátali síce ma to prekvapilo ked mi to povedal a bola som z toho dlho v šoku ešte aj teraz mi to nejak nepripadá že čakám dve ale povedal že je to zázrak a tak to budeme brat 🙂 🙂

zeina62
21. dec 2012

@tinka9075 ahoj ozaj a kedy budes vsetky tieto lieky vysadzat?

tinka9075
21. dec 2012

@zeina62 utroš za dva týždne a anopirín prednison a fraxík postupne v 16 týždni 🙂 🙂

panarka
21. dec 2012

Ahojte kočky, som smutná koľko negatívnych správ a udalostí sa tu nejak vyskytlo. Chcem Vám len zaželať veľa síl, pozitívneho myslenia a hlavne milujúcich partnerov vedľa seba. Nebojte všetko sa na dobré raz obráti, a budete šťastné maminky. Posielam veľké objatie. 🙂

kukulik30
21. dec 2012

@falin je mi to velmi luto...DRZ SA !!! 😔

zeina62
21. dec 2012

@tinka9075 velmi ti drzim palce aby si ti dokonca potiahla

tinka9075
21. dec 2012

@zeina62 dakujem verím aj ked človek nikdy nevie ako to všetko dopadne ale aj Štelcl povedal aby som sa nebála že teraz bude všetko ok 🙂 🙂 v januári idem na screening tak budem múdrejšia uvidím čo bude na sone 🙂 🙂

nanenka
21. dec 2012

@panarka O to ide, že aj mne veľmi pomáha a drží ma nad vodou môj mm, ktorý je veľmi chápavý, citlivý , milujúci a tolerantný. Strašne mi pomáha! A to je tiež veľmi veľa. My veríme, že ako sme tento rok nemali vôbec šťastný / do toho všetkého mi tento rok ešte zomrel otec/, tak ten budúci už musí byť veľmi šťastný pre nás!

zeina62
21. dec 2012

@tinka9075 ja idem v nedelu na screening aj ja som zvedava, a ja by som si uz prijala keby ze ma zacnu kopat aspon bude m vediet ze su ok
jaj tento strach je hrozny

tinka9075
21. dec 2012

@zeina62 ja som chcela íst na screening do Brna ale Štelcl povedal že to by sme si museli všetko hradit a že za tie peniaze si mám kúpit postielku 😀 😀 tak idem do Martina k doktorovi Grochalovi ten je na to odborník tak verím že všetko bude ok 🙂 🙂

isabellaa
21. dec 2012

Baby neviete, robia iui aj v sobotu 5.1.? A ako ordinuju po novom roku? Pisala som im, ale zatial neviem nic...

zeina62
21. dec 2012

@tinka9075 teba nezvikne pobolievat krize a obcas take pichanie v podbrusku? s takym pocitom ako keby ze ti ma prist?ja som dnes mala tieto pocity a k tomu ta bolest hlavy☹

nanenka
21. dec 2012

@tinka9075 Inak aj ja Štelclovi neskutočne verím a dôverujem, preto veríme, že ten budúci rok a budúci pokus musí byť úspešný! Ja som bojovníčka a dotiahnem to do úspešného konca!

tinka9075
21. dec 2012

@zeina62 niekedy ma kríže bolia a stále zvraciam 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre