Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
29. dec 2012

@radina od 2.1. majú službu robia soná ale fungujú až od 7.1. 🙂 🙂

radina
29. dec 2012

@tinka9075 Super, diky za info. 😉

boobaa
29. dec 2012

@zuzu1108 ahoj, prave mam mrchu, tak ked odide ideme na konzultaciu. Uz sme na jednej boli. Doktor mi dal zoznam liekov ktore pouzivaju, len som nevedela ake mnozstvo a coho pri soft stimulke pouzivajj aby som sa vedela nejako financne pripravit. V BA sme platili aj s liekmi 1300 eur, neviem ci sa do takej suny zmsestime aj v Brne. Ak ano bolo by to super. Ale predpokladam ze to bude viac, kvoli tym liekom kua... Neviek ako zohnat tie lieky lacnejsie :(

boobaa
29. dec 2012

@zuzu1108 ahoj, prave mam mrchu, tak ked odide ideme na konzultaciu. Uz sme na jednej boli. Doktor mi dal zoznam liekov ktore pouzivaju, len som nevedela ake mnozstvo a coho pri soft stimulke pouzivajj aby som sa vedela nejako financne pripravit. V BA sme platili aj s liekmi 1300 eur, neviem ci sa do takej suny zmsestime aj v Brne. Ak ano bolo by to super. Ale predpokladam ze to bude viac, kvoli tym liekom kua... Neviek ako zohnat tie lieky lacnejsie :(

nelly3
29. dec 2012

@boobaa
my sme platili za vsetko myslim cca 1100€, neratam cestu, okrem 10ks menopuru, ktory som si zohnala na SK za lacnejsie, ostatne vsetko som brala z reprofitu.

falin
29. dec 2012

@speranza1 -ahojky, to mi je hrozne luto ☹ ☹ ☹ ☹ , drz sa, oddychni si z toho vsetkeho a potom sup po mrazacika. Treba verit ze to bude bojovnik a dobojujete do uspesneho konca

zuzu1108
29. dec 2012

@boobaa myslim ze to bude viacej. asi 1600-1800€. mne zostali doma asi dva Diphereliny a tri ks Merional 75 jednotiek.
tak ak by ti nahodou dal dr.take, ja ti poslem keby si chcela 🙂 . a myslim ze je tu diskusia mam nemam lieky na ivf a urcite by sa dalo zohnat lacnejsie 😉 .
Drzim palec na dalsie snazilkovanie 🙂 . urcite ste urobili dobre ze ste isli do Brna 🙂 .

falin
29. dec 2012

@hencidlo - to je super, ze genetika je ok, tak v marci hor sa pre snehuliacikov. Mozno pojdeme v marci aj my,skor nemozme

jania023
29. dec 2012

Ahoj neviete mi poradit ake testy ste si davali robit?my mame za posledne 4 roky asi c ca 10 mikropotratova..tj ze test pozitivny a na termin pride ms..potom sa vyplavy plodovy obal a je po vsetkom..ked som chcel ist ku dokymu na cca 10DPO tak ma odmietol ze je skoro a na termin uz zase neskoro krv negativna..chodim do CARu v zahranici a tam sa robia len prefuk ktory je ok,spg ten je ok a priechodnost hlienom krcak maternice a aj ten je ok..inak nic ine iba stimulka a iui ci pripadne ivf..ale nic ine..co by ste poradili ake vysetrenie si pytat?

tinkatinulka
29. dec 2012

@jania023 zaklad je mat genetiku a hematologiu, prípadne endokrynologiu a reprodukčnú imunológiu. Je to o hladaní ale toto je základ.

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka a co tam sa skuma na tom vetkom?my nemame nic urobene..naposledy sme robili nieco pred cca 13rokmi co uz ani nepamatam

stastenka42
29. dec 2012

@jania023 nechápem tvojej otázke,pretože niektoré veci ktoré si tam popísala sú jednoducho nemožné.Ako napríklad:ako sa ti môže vyplaviť "plodový vak",ked si vlastne ani nemala potvrdené tehotenstvo,nakolko si riadne dostala menzes??Plodový vak je obal,ktorý vyživuje plod -bábätko,a ked si ty dostala menzes tak si žiadny nemala,pretože si nemohla mať ani plod.....na utz sa potvrdzuje tehotenstvo až po niekolkych týždnoch a nie hned,ako píšeš ,to si si zrejme niečo zle vysvetlila a už vôbec by si nemala šancu ho vidieť,kedže v rannom štádiu tehu má embryjko len niekolko mm.To sa ti len odlupuje sliznica z maternice a to je vlastne menzes...To čo opisuješ ty môže byť biochemické tehotenstvo,to znamená že si mohla otehotnieť,ale kedže sa dobre neuhniezdilo a nebolo to v poriadku ,tak to hned aj odišlo nevytvoril sa plod...ja som to mala tiež,dokonca hcg som mala 12 den 886 ale po dalších dvoch týždnoch som nemala plod v maternici,čo už malo byť vidieť a záver bol biochemické tehu..Vyskúšala si si dať vyšetriť imunologiu? Alebo užívaj pred transférom minimálne tri týždne pred prednison na oslabenie imunity,možno maš silnú imunitu na trofoblasty.A tak ako ti povedal lekár 10 DPO je velmi skoro,tam naozaj nieje čo riešit,max. krv na hcg ,ale aj tak sa potom chodí ešte raz na krv či stúpa a až po niekolkých týždnoch na utz.Prajem ti vela šťastia a neboj raz to určite vyjde.

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka to sa robi pre oboch ci len pre mna?

jania023
29. dec 2012

@stastenka42 ja som bola kedysi davno na ivf ktore skoncilo portratom v 3 meaici cca..myslela som ze umrem od bolesti a vtedy vypadol zomna obal co bolo ocividne to sa nedalo nevidiet..no a od vtedy opakovalo mnoho krat i ked to nebolo uz az take velke ako v 3 mesiaci..proste sa vyplavil belavy obal ako nejaky vacok ci co..pevny -neroztrahany..niektore mesiace sa stalo to iste len to bolo uz roztrhane na kusy dost velke kedte to postrehnes..pri ms mas kusy biele a pevne takze to nieje sliznica ta je jemna a kyprista ak sa nemyplim..neviem co to je mozno to nieje obal ale nech je to co chce nema tam co robit 😝

stastenka42
29. dec 2012

@falin ahoj,to ma mrzí ako ste dopadli ☹ ☹ ☹ vyzeralo tak úžasne ☹ .ale máte mrazáčikov že? My sa tiež chystáme možno v januári,možno vo februári,uvidíme.....moc držím palčeky a prajem vela šťastíčka 😀 Samozrejme všetkým tehulkám a nám snažilkám vele,vela šťastíčka a vela pozitívnych testíkov 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
29. dec 2012

@jania023 no skor je to o tebe, partner iba genetika, SPG a imunologia

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka aha tak aspon spg je uz urobeny..zvysok nie

jomini
29. dec 2012

@stastenka42
@jania023 Ahojte baby, prosim mate skusenost so stimulkou gonalom, kt, bol otvoreny dlhsiu dobu? Mam doma otoreny gonal s takmer s plnym obsahom, len s obavou aplikovat ho, ci splni svoj ucel.

jania023
29. dec 2012

@jomini ja som ho pichala bez problemov..u ma zabera slabo skoro vobec..akurat som ho dnes dokupila 🙂

stastenka42
29. dec 2012

@jania023 určite nie,ja som mala tiež potrat v 14tt,tiež viem ako vyzerá placenta pri potrate....toto sú naozaj len kusy sliznice,mne to tiež presne vysvetloval dr.,preto viem že je to len sliznica,ktorá bola nachystaná na babatko.sliznica je kyprá na povrchu kde sa uhniezduje embryjko,to sú akoby také chlpky,ale ona sa neodlupuje len zvrchu,ale priamo od steny maternice,preto sú to také kusy ako aj ty opisuješ,ja som to tiež špehovala neboj..všetky sme rovnaké....ked sa ti uchytí embryjko,tak žlté teliesko začne produkovať hormony vdaka ktorým sa začne tvoriť plodový vačok a v nom zase po nejakých dnoch sa tvorí základ plodíku,a tak postupne,preto ťa lekár ani nevyšetrí skôr ak nemáš hcg nad 1000 a aj to niekedy neskor lebo v maternici nieje vidno ešte plodový vačok..to sú milimetrové rozmery,tak to nemôžeš vidieť volným okom ak si ešte ani nemala potvrdené tehotenstvo utz ..vyskúšaj ten prednison..,neuškodí ti ,môže ti to len pomôcť,nám to dávajú hned preventívne 5mg jednu tbl denne a k tomu anopyrín 100mg jednu denne proti praskaniu cievok a skorým potratom...

jania023
29. dec 2012

@stastenka42 a naco je ten prednyson ?

jomini
29. dec 2012

@jania023 ja picham v soft ivf 75 gonalu denne, na 4 den som mala 4 folikuly, no malinke. Zatial som pichala novootvorenym gonalom, no ten mi zajtra konci a doma mam tri mesiace otvoreny gonal..mam trocha obavy, kolko si malaotvoreny?

jania023
29. dec 2012

@boobaa chod do temy mam nemam lieky na ivf..najdes vsetko len to trocha trva 🙂

jania023
29. dec 2012

@jomini uz nepamatam..ale pokial je v zaruke a udrziavany v chladnicke tak je ok..ja pri 75ui denne som nereagovala vobec..pri 200 denne som mala 4 ale neuspesne..pri puregone som mala pri 125 denne 10 folikov takze tak je to lepsie..inak ja mam pravidelnu ovu a pri cca 125ui denne gonalu som mala stale 1 folik co mam aj bez stimulky

stastenka42
29. dec 2012

@jania023 je to na potlačenie imunity.....ak by si napr. absolvovala imunitné vyšetrenie tak aj tak by ti predpísali len prednison,tak si to možeš kludne nasadiť a užívať ale určite minimálne 3týždne pred vkladom,aby to učinkovalo a berie sa to až do 12tt,potom sa vysadí,niekedy sa užíva aj dlhšie.Nemusíš sa ničoho báť,ak by si náhodou mala to "šťastie" že máš niečo s imunitou ktorá môže zabíjať embryjká a tým môže prichádzať k tomu čo píšeš tak ti to pomôže 🙂 stáva sa často že vlastne sama tvoja imunita zabíja alebo spermie,alebo trofoblasty,proste embryjká a ani o tom nevieme až pokial nejdeme na vyšetrenie,preto napr. v care kde chodím predpisujú a nasadzujú preventívne automaticky aj prednison..

jomini
29. dec 2012

@jania023 10 je super vysledok, ja som predtym na sr mala 225 gonalu a luveris a mala som 10 vajok, cize nic moc

stastenka42
29. dec 2012

@jania023 puregon je síce najdrahší ale jednoznačne najkvalitnejší,preto možno aj pri takej nížkej dávke tak dobre reaguješ...

jania023
29. dec 2012

@jomini podla mna je donal slaby..keby som dala 200 puregonu tak mam mozno aj 20 vajok..kvalitu netusim 😝

jania023
29. dec 2012

@stastenka42 hej??u nas je vraj naj gonal a je aj najdrahsi..puregon je lecnejsi

jomini
29. dec 2012

@jania023 tak to skusim, uvidime co to spravi..uff

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre