Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
3. okt 2009

zulkina romanka je naaadherna, to je pozitivna inspiracia pre nas vsetky 🙂

mojmu muzikovi sa v noci snivalo ze drzal na rukach nasich drobcov a mali na sebe pistiacovo zelene dupky a boli v takej istej farebnej deke zabalene, a ked sme dnes boli nakupovat vo vyklade detskeho obchodu mali presne take iste deky co sa mu snivalo tak sme to rovno kupili 🙂

takyna
3. okt 2009

Ahojte kočky 🙂 , Juli verím na znamenia, ale to by u mňa musela motyka vysteliť ako pri Mirindíku, lebo ja ak bude embryjko vkladám si len jedno 🙂

takyna
3. okt 2009

áno tatinko prerába a pripravuje 😉 , len maminka začala zase len papkať a papkať, a dnes som skočila na váhu a?, musela som urýchlene zoskočiť , ale nie je to dobré ☹ mňa pomaly skorej preskočia ako obídu 😀

pekný zvyšok večera 😵

takyna
4. okt 2009

Ahojte 🙂 , ostalo mi v pere Gonalu nejakých 75iu, ale je natiahnuté, je to problém?, otvorili sme nové balenie a to som si pichla, čo s tými 75iu, pichnuť to a dopichnuť z nového pera?

ak niekto prídete a budete vedieť , napíšte mi ďakujem 😵

kukulik30
4. okt 2009

ahoj taky, mozes kludne dopichnut 75iu a z dalsieho pera si pichnes zvysok 150iu 😉

takyna
4. okt 2009

Ahoj Kukulík a nevadí, že je už od včera natiahnuté?, nevedeli sme kolko je presná dávka mysleli sme si, že vydodá na 150 😒

kukulik30
4. okt 2009

myslim, ze nie..ale pichni si to co najskor 😉

avaka
4. okt 2009

Ahojte 🙂
Taky,ja si tiez myslim,ze to mozes dopichnut...a mala si to aspon v chladnicke? 😕
Inak,som citala,tak tie dvojky asi budu pre Teba nejakym znamenim....a keby sa splnilo len s polovice,tak by stacilo,vsak? 😵
Tak u Vas sa tiez preraba?Aj u nas,aj ked myslim,ze uz sme to mohli davno,ale teraz mame na to aspon najlepsi dovod a mozme to uz rovno prisposobit babatku.. 😉 My uz budeme mat prvu fazu prerabok za sebou a druha nas caka tak o tri tyzdne..

takyna
4. okt 2009

Ahoj Avka 🙂 , áno je to v chladničke, ona sa ťažko zháňa Gonal 😒 čiže už načatý som musela kúpiť a preto sme mali tento problém, ešte mi aj tak bude málo liekov 🙄
veru len spolovice by stačilo 😉 🙂
prerábame veru, ešte okno v kuchyni s balkonom a kupelna 😅 ,no zbohom... 😉 🙂
Avi pekne rastiete 🙂

avaka
4. okt 2009

Juli,ten Tvoj muzik mohol mat tie sny v konkretnejsej farbe.. 😀 lebo zo zelenej toho vela nevydedukujeme.. 😵 Kedy mas vlastne ten utz?To sa uz dozvieme asi tajomstvo 🙂
Mozno aj mIrinda uz bude vediet..Miri,o chvilku uz budes drobcov citit,aj Juli citila skor,vsak?

Leni,ved Tebe este aj luto bude,ze si odisla..nech na Teba nerobia take citaky.. 😅 Ja budem tiez z prace odchadzat po vela vela rokoch,ale az tak strasne luto mi veru nebude,ale bude to hlavne tym,ze ma bude cakat,nieco po com som naozaj tuzila.. 😵

Zuzlicek,ja si myslim,ze ked sa teraz Tvoja stimulka ubera uplne inym smerom,tak to bude to prave orechove... 🙂 A Stelc vie,co robi...Ja som bola na utz u nas doma vo stvrtok ,videli 4 vajka (14mm) a Stelc na po telefone vybavil na pondelok-odber a bolo 8 zrelych vajok,ktore sa vsetky delili celu PK 😉 A vzdy bolo viac embryjok u mna,ked sa odobrali hned tie prve zrele vajka a necakalo sa,kym sa dokrmia ti male.. 🙂 Tak v utorok,zlom vaz 😉
Peknu nedelu vsetkym 🙂

avaka
4. okt 2009

Taky rastieme veru,rastieme,malinka kope o dusu....Aj ked kazdy mi vravi,ze ake mam male brusko,ale urcite je akurat.. 🙂
My sme tiez robili okna,aj kurenie...potom bude kuchyna...je toho dost,ja som stale u nasich,lebo doma sa neda existovat...No aj vy mate toho dost ma plane..
A ten gonal ,myslim,ze je v poho v chlade
😉

tanitta
4. okt 2009

Ahojky..
Taky .. to nevadi..dla mna ved stale je to len v tom pere 😉 ...skoda kazej davky...mne sa raz stalo ze som dopichavala aj 4x naraz co som minala zbytky 😝
.. zelam pekny dnicek kocky;)..... my sme vcera boli konecne po nejakom case vecer si sadnut sami... taky nocny vyjazd 😝

avaka
4. okt 2009

Tani a veduci Vas pustil??Ci on si doma zatial pustal CD-cka..?? 😀

tanitta
4. okt 2009

😀 ...v noci spi 😵.... to neotvori ani pusu na mlieko 😝 .... cdprehravac(mame ho na zemi) som oblozila plysakmi nech ho to nelaka.... no najnovsie dnes sa vybral uz ku schodisku takze montujeme bezpecnostne dvierka.... 😨

avaka
4. okt 2009

No budete mat obdobie v strehu...
A ja byt dieta,tak ma ten prehravac s plysakmi laka este viac.. 😀
Dufam,ze ste sa aspon dobre zabavili 🙂

tanitta
4. okt 2009

No zabavili.. avi.. 😉 ... tak ze tato potom vecer ked vencil psa sa stratil a pes prisiel sam domov 😀 .. ale v pohode... 😎 .. no idem este pomoc s obedikom.. dnes ficime na husacine 😝 ... paa

avaka
4. okt 2009

no dufam,ze aj tato potom trafil domov 😀
My ficime na kacacine,dobru chut 🙂

julietka
4. okt 2009

avusik mojmu muzikovi sa snivala aj ta konkretna podoba, a to ze sme mali parik, ale mne sa snivali zasa dvaja chalani, takze uvidime..samozrejme ze kazdy by chcel parik ale to by bolo asi az moc idealne 🙂
no ten morfologicky mame 12.10. akurat ako som tu uz pisala na moje 33 narodeniny, takze ak bude vsetko v poriadku a dozvieme sa aj pohlavie bude to moj nakrajsi darcek v zivote 😵

julietka
4. okt 2009

avusik aj mne stale vsetci hovoria ze mam male brusko, co nevyzera na 20tt ani pre jedno mimi, ale ked doki povedala ze je to ok drobcov tiez citim tak ako aj ty malinku tak by malo byt vsetko v poriadku 😵 ja si myslim ze na velkosti vobec nezalezi..

mirinda10
4. okt 2009

babulky jedna husicku, druha kacicku na zijete si, ale aj my sme mali minulu nedelu kacku a dnes bola rybka musim sa trosku viac posnazit jest tie ryby

juli a kolko si pribrala ked mas male brusko, mozno ich mas hlbsie v panve ale ja som uz tak chcela aby sli von nakolko tie moje dva velke myomy a bobaci tlacili moc a uz som im dohovarala, ze radsej brusko ako bolest a teraz mi je super aj ked najvacsie brusko mam ked sa napapam a vecer

tanitka, takze ste si urobili vecerny vyjazd super aj to je treba, treba sa obcas aj muzikovi povenovat a najst si cas aj pre seba v dvojici je to dolezite

avaka ja cakam, ze budem drobcov citit tak za 2-3 tyzdne asi skor nie

v Brne sa musim spytat na ten transfuzny syndrom, asi preto ten mensi nerastie ale ze sa to ma kontrolovat od 16tt tak ja uz budem zacinat 17 ked budem v Brne a teraz po precitani toho clanku chapem, preco mi Stelcl hovoril, ze by bol radsej aby sme mali dvojvajecne tie nemaju tento problem a nemaju take velke rozdieli v drobcoch ako jednovajecne no co uz, inak ten clanok je suoer

taky, pichaj vsetko nebojkaj bude vsetko super a kedy idete na utz? chces si dat vlozit iba jedno a preco nie rovno ? Co tu hovoris a vahe, ja som za 3 roky pribrala 15kg na stimulkach ked som sla od jednej do druhej tak ani neviem pri akej vahe skoncim pri dvojkach, mohla by som nieco posunut juli alebo avake su obe stihlucke 😉

juli super uz si davno za polovickou, tak teraz dalsich 18tyzdnov a bobaci budu tu 🙂

peknu nedelu prajem

takyna
4. okt 2009

Ahojte kočky 🙂 , Tanit tak romantično bolo, najkrajšie na dvojkách je keď je párik 😉 , ale ja by som asi pristala chlapca, muž sa stále sťažuje, že mu nemá kto pomáhať 😉 , aj teraz vzdychal mi celý čas na záhrade, že je unavený ako pes, po prerábkach v byte, že si ide lahnúť keď prídeme domov a viete čo robí? 😅 Stavia novú skriňu v kuchyni 😵 , no asi diagnóza 😀
Mirindík ja by som dvojky určite neudržala, budem sa modliť ak sa mi jeden človiečik podarí donosiť do termínu 🤐

zuzla80
4. okt 2009

Ahojte kočky,
No teda vám sa žije, jedny hodujú, druhý sa po nociach flákajú, iný zas prerábajú, to ako by sa vás kríza ani netýkala Žijete vy ešte stále na Slovensku😀 😀

Juli no ti teda poviem, že takéto živé sny aké ma tvoj mužík - tak to je fakt sila. Asi začnem veriť aj ja na sny a znamenia 🙂

Leni ja sa ani nečudujem, že za tebou všetci plakali - ja byť tvoja kolegyňa, tak plačem za tebou tiež 😉 🙂

Taky neboj, tentokrát to bude eňo ňuno a nebudeš musieť počúvať od mužíka, že mu nemá kto pomáhať. Tentokrát to výjde, uvidíš - inak som sa ťa chcela opýtať, či nechceš 1ks Cetrotide, ale je s exp. 09/2009 - ja som si z neho pichala 3ks a zvýšil mi ešte jeden, tak ak chceš rada darujem 😉

A ja už mám za sebou poslednú včeličku, ešte večer pregnyl a potom hajde smer Brno, teda v utorok - ale vám poviem, že tá narkóza mi nedá spávať 🙂

TOmka my máme byť v Brne už na 7.45, takže asi sa v Brne nestretneme, o 13.30 asi už budeme na ceste domov.

takyna
4. okt 2009

Ahoj Zuzlík, cetrotide mám 6ks, ale človek nikdy nevie 😉 🙂 ďakujem
neboj sa narkózy, to je individuálne pri narkóze, niekedy je horšie , ale nie je to pravidlo, to je s mojej vlastnej skúsenosti, zvládneš to na výbornú, grckať sa bude až potom... 😉 🙂

neviem či aj vy máte takú skúsenosť, ale mne dal Koudy clostil a balenie mi vyšlo už len na zajtra a v utorok , stredu nemám čo papať, nebude to vadiť?, či mu poslať meila? 😨

zuzla80
4. okt 2009

Taky dobre, že máš, tak ja len či náhodou nepotrebuješ 😉 Moja ja som síce clostil nemala, ale pokiaľ si dobre pamätám tak, niektoré baby - tuším aj Juli pripadne Lahel, mali presne takto naordinovaný clostil ako ty, že im vystačil len do kontroly a tuším že potom už len dopichávali inejkcie a pokračovali bez clostilu - myslím, že je to v poriadku 😉. Kedy ste v stredu objednaný?
A však nejako tú narkózu zvládnem, len mám z nej už teraz bobky v zadku 😅

takyna
4. okt 2009

Zuzi my sme na 11hodinu, kôli ceste , ja mám bobky v zadku s inekcie čo budem o hodku pichať, na pravú stranu som nejako citlivejšia, a pri tom je tenká jak vlas, ale zvykneme si 😵 , OHSS pri softe asi nehrozí či?, ani ja nemám rada, keď ma uspávajú som astmatička a keď mi chýba kyslík, tak sa hádžem , po prebudení, raz som si roztrepala aj koleno a sanitárovi som spadla s postele, zobudila som sa s roztrhaným pižamov a modrinami, a vôbec som si nič nepametala, no mohol ma aj zneužiť ten sanitár 😠 😀

zuzla80
4. okt 2009

😀 no kto vie, čo s tebou ten sanitár stváral 😀 V Reprofite ideš v sprievode sestričky, takže zrejme nič také nehrozí, i keď nikdy nevieš, ani sestrička nieje v dnešnej dobe 100% istota 😀

Pri softe by nábeh na OHSS nemal byť - iba ak by si prehnane zareagovala na liečbu, ako ja naposledy.... I keď ja som taká nejaká "výnimka", či čo, lebo aj teraz ma Štelcl upozorňoval, že mám opäť nábeh na OHSS... ale toho sa bojím najmenej, asi som si už zvykla, ja len tá... narkóza

takyna
4. okt 2009

Zuzík si užil 😀 beťár jeden, len škoda, že si to nepametám 😉 😀

idem do postele relaxírovať, zajtra sa ozvem, pá všetkým 😵

julietka
4. okt 2009

no mirindik zatial som pribrala 5 kil a aj teraz vecer sme boli na navsteve tak tam bola kamoska s cerstvym mimi a povedala ze nemam ziadne brusko, ale mam sa pripravit ze teraz od 6 mesiaca zacnem priberat..
inak ako vravis mozno su hlbsie v panve, lebo mna tam dole stale tlacia, moja stara mama zasa povedala ze vidi ze mi idu do krizov, no zaliezaju kadetade len nie do brucha 😉
citala som dnes to Mama a ja, je tam popisany ten transfuzny syndrom, ale dolezite je ze sa s tym da "pracovat"
mirindi ja som drobcov zacala uz tak intenzivnejsie citit od 15tt, ale nie kopkanie, ale take presuvanie v bruchu a vyduvanie kopcekov, ale to typicke kopkanie aj ked este slabucke citim asi druhy tyzden a je to velmi zlate, vzdy sa musim zasmiat ked ma tak trosku silnejsie jeden drobec kopne, je krasne 😵

julietka
4. okt 2009

taky preco si myslis ze dvojky by si neudrzala? mne raz povedala jedna gyndoska pred cca 10 rokmi ze nebudem moct otehotniet lebo mam velmi malu maternicu...a zatial sa drobci pekne drzia, ja len dufam ze nic nezakriknem, ale uz som pocula ze na Antolskej zachranili aj babatko narodene v 20tt..ja sa budem modlit aby sme vydrzali co najdlhsie a nemusi to byt ani tych 18 tt ako pise mirindik 🙂

taky no ja by som bola taka rada keby aj ten moj muzik bol aspon z polovice taky iniciativny ako ten tvoj, ja som rok cakala kym som ho zlomila na vymalovnie dvoch stien a aj to som si uz dohodla so susedom ze to pride vymalovat a mojmu drahemu bolo asi trapne ked tam stal na rebriku tak aspon nieco premaloval 😀

julietka
4. okt 2009

zuzlik na znamenia treba verit, nahody neexistuju, niec nie je nahoda 😉

taky aj ja som mala jeden den bez clostilu, pretoze clostil mi vysiel vzdy len na 5 dni a potom obden kontrola a tam mi povedal podla reakcie na liecbu ako mam dalej co papat a pichat, takze to je v poriadku, nepis mailik, je to naozaj tak, klidek 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre