Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

horalka79
7. jan 2013

@bibi24 bibi,ty mas predsa dvoch drobcekov v brusku,tak jasne,ze mas uz vacsie,vsak pekne rastu, to je super 🙂 Uvidis, par dni a aj ty si budes ista. pohybmi. mozno su len krpci k sebe otoceni a tak sa kopu navzajom namiesto mamy 🙂. Neviem ci som spominala,ale zevraj nam babatka spia az 20 hodin denne v brusku a tak sa moze stat,ze niektori den ani pohyby neucitime,lebo budu buvat 🙂

horalka79
7. jan 2013

@bibi24 A moje brusko od minuleho tyzdna zas trosku podrastlo, vaha + 2,8kg mi tento tehu tyzden vystupila az na +3,5 kg.. uff.
Poslednu noc som sa par krat zobudila na palenie zahy ☹ prvy krat..mala som taku bolest od hrudi ku krku..som citala,ze to je tiez jeden mozny prejav palenia zahy,uf,no vobec sa mi to nepacilo..

cora41
7. jan 2013

@sarasota genialna sprav 🙂 ten drobulik nas nakoniec vsetkych prekvapi a maminku potesi na cely zivot 🙂 drzim veeelmi prsty 🙂

bibi24
7. jan 2013

@zeina62 dakujem, snad su krpci ok 🙂 zajtra uvidime.
A ty sa neboj, nadcha nevadi, pokial nemas velmi vysoke teploty. Daj si medik, citron, caj, trocha zazvoru - taku prirodnejsiu liecbu (pripadne kloktaj morsku vodu 😀) 😉
A ty nam kedy odfotis brusko? Uz podrastlo? Aj ked mne zacalo tak viac az po tom 14, 15 tt.

bibi24
7. jan 2013

@horalka79 No ved ja nestresujem nejak kvoli tomu, len by som uz chcela si byt ista, nech som pokojnejsia 😉
Ale pockam si. Hlavne nech rastu ako maju, prosperuju, su zdrave a nech je vsetko v poriadku. Uz som nedockava na zajtrajsiu kontrolu.
Ja mam teraz cca 3 - 4 kg, cize zatial som este podpriemer, co ma velmi tesi, lebo vsak vies, dvojcata, takze nechcem byt ako slon a pribrat 30 kg.
ufff, tak palenie zahy som chvalapanubohu nikdy nemala a dufam, ze tato neprijemnost ma obide. Ja sa zase trapim so zapchou. 😖 Vyjedam acidko, slivky susene a vlakninu, chvilu dobre a potom sa to zas vrati, uz taky mesiac s tym bojujem. 😖 A este mam zelezo, cize aj to zapeka. hmmmm

tinkatinulka
7. jan 2013

@panarka My zatial tak pomaly lebo liecim KT a aj cukrovku nabiehajucu dneska volam do RF o termín.

zeina62
7. jan 2013

@bibi24 ahoj no od vcera mi je trochu lepsie, brusko mi este velmi nenarastlo iba malinko ☹ ja som dost schudla na zaciatku lebo som vela vracala, tak dufam ze to teraz dozeniem🙂

falin
7. jan 2013

@rienok - srdecna gratulacia, prajem vam vsetko dobre a hlavne aby ste boli zdrave

@sarasota - super moja, to je krasna spravicka, strasne drzim palce, aby ste boli oki. Myslim na vas

babulky, vdaka za srdiecka 🙂 poslem dalej

ria191
7. jan 2013

@rienok veľká gratulka 😀 😀 😀 nech ste zdravučké obe, veľa mliečka a ešte viacej radosti 😀 😀 😀

ria191
7. jan 2013

@sarasota jej to je krásna správička len tak ďalej. Malinký je veliký bojovník. Držím mu veľmi veľmi palce a tebe veľmi veľa síl prajem. Určite je to veľmi veľmi ťažké, ale verím, že to obidvaja zvládnete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
7. jan 2013

@falin ahoj falinka moja ako sa mi máš?

ria191
7. jan 2013

kočenky a tehuľky naše ja sa musím priznať, že som si silvester poriadne odrevala. Nejak mi to všetko prišlo ľúto a ešte som sa dozvedela, že moja sesternica čaká bábätko a že už je v 9. mesiaci, ale zakázala o tom hovoriť, lebo to bábätko nikdy nechceli. Skrátka nechceli mať deti. Keď si predstavím, ako som ju pred niekoľkými mesiacmi prehovárala, aby mali aspoň jedno. Mňa takéto veci dokážu poriadne nas.....ť, ale bohužiaľ taký je život a my sa stým musíme zmieriť ☹ .

tinkatinulka
7. jan 2013

Kočky 16teho smer Reprofit konzultácia do dalšieho kola.Kto začína tiež?

ria191
7. jan 2013

@speranza1 tak speri aj ja som prírodný úkaz. Predtým mi menzes meškal 9 dní vďaka utrogestanu tak som sa vytešovala, že sa mi to posunulo a nebudem mať ms na silvestra a prd prišlo mi to presne podľa starého cyklu ako keby som na žiadnom IVF nebola ☹

ria191
7. jan 2013

@tinkatinulka tak veľa šťastia na február sa chystá veľa kočiek tak pevne verím, že sa rozbehne nová tehu vlna (vlnisko) 😀 😀 😀

zeina62
7. jan 2013

@tinkatinulka budem na teba mysliet🙂

ria191
7. jan 2013

@nelly3 ahoj nelly dneska je tu nejako pusto asi všetci zarezávajú v práci 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelly3
7. jan 2013

@ria191
asi, aj ja som v praci, ale na kona sem tam ockom kuknem 😀 ako sa mas? kedy ideme pre zmrzlinky? ja mam dostat cca koncom januara a mozno na valentina pojdem pre moravaka-cku 😵

falin
7. jan 2013

@ria191 - ahojky, vdaka za opytanie. Dnes som nastupila po dovolenke do prace, tak sa snazim zabehnut do stareho rezimu, od zajtra mala ide do skoly, tak budeme zas v jednom kole. Ale inak fajn. Cez sviatky sme si oddychli, zmierili sa so situaciou a ideme dalej, aj ked hocikedy ma napadne otazka ze preco to tak muselo byt alebo mi proste pride smutno, viem ze musime ist dalej. Ako sa hovori: "neplac za slnkom, lebo pre slzy neuvidis hviezdy" .

Ty to mas veru tiez nevesele, take spravy dokazu ozaj cloveku riadne dvihnut adrenalin. Zivot je niekedy kruty a nevieme preco sa niektore veci deju tak ako sa deju. Dufam z celeho srdca ze sa vam konecne postasti babulko, silno drzim palce

@tinkatinulka - ja mam este nariadeny oddych, ale drzim palce 😉

tinkatinulka
7. jan 2013

@falin ja už som po gynekolog. Stránke oki, ale pretrvala som sviatky a ideme do boja. Nasadime prednison a anopyrin a hura na to.

ria191
7. jan 2013

@nelly3 tak si predstav, že mne sa celý cyklus posunul (po neúspešnom IVF mi meškala MS 9 dní ale druhú MS som dostala ako keby som to dostala načas po starom a tých 9 dní vôbec ako keby ani nebolo) a tiež mi to vychádza na Valentína, ale keďže sme mali nepredvídateľné výdavky tak uvidíme podľa € ☹ ☹ ☹ . Kurňa inak by som išla už teraz, ale čo už človek mieni pán Boh mení 😀 . Ale inak sa mám fajn 😀

tinka9075
7. jan 2013

@tinkatinulka
@ria191
@falin
@nelly3 babenky ja vám tak držím palce nech už ste rýchlo tehulky 🙂 🙂

ria191
7. jan 2013

@falin máš pravdu treba ísť ďalej a nevzdať to 😀. Mňa vždy držia nad vodou také kočky ako ty, lebo po tom všetkom čo si si zažila ty a nevzdávaš to, tak to ma vždy zahanbí a viem, že nemám ani zďaleka za sebou to čo ty a fňukám, nariekam a ľutujem sa. A za to tebe a všetkým ostatným ďakujem. Mne osobne to dáva chuť bojovať ďalej 😀 😀 😀 . A inak ešte k tej sesternici ja nechápem jedno prečo si ľudia myslia, že to musia predo mnou tajiť veď ja by som sa tešila s nimi. Toto isté mi spravila vlastná sestra pred 6-timi rokmi a že čaká bábätko mi povedala až keď bola v 5. mesiaci. Fuj to neznášam. Myslia si, že ma tým chránia a pritom ma to neskutočne raní.

ria191
7. jan 2013

@tinka9075 Ďakujeme tinča 😀 😀 😀

tinka9075
7. jan 2013

@ria191 ja vás stále sledujem a budem podporovat veru netreba sa vzdávat ani ja som to nevzdala po neúspešných ivfkách som si povedala že idem dalej a pôjdem stále až kým nebudem mat bábo 🙂 🙂 síce na konzultácii mi Štelcl povedal že posledná možnost po potratoch je náhradná matka tak som pozerala po nom či sranduje 😀 😀 a povedala mu že ja tehotná budem a bábo porodím no tehotná už som a verím že porodím v pohode 🙂 🙂

ria191
7. jan 2013

@tinka9075 tú matku navrhol aj mne, ale to mi skoro protéza vypadla 😀 😀 😀 tak to som mu hneď povedala, že eeeee nech mi už také možnosti ani nenavrhuje 😠 . Ja síce také šance ako vy nemám, ale verím, že sa to aj mne podarí a budem tu veľmi veľkým príkladom pre ostatné. Dúfam v to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zeina62
7. jan 2013

@ria191 k tomu tehotenstvu tej sesternici a sestry by som len tolko povedala ze to neni pekne ze sa tak zachovali, lebo ti tym viac ublizia, a neviem neviem ci teba chrani alebo seba mozno sa boja ze im budes zavidiet aj ked viem ze ty by si im to s celho srdca dopriala, ale ludia su rozny!

zeina62
7. jan 2013

@ria191 netreba zufat, a treba hlavne verit ze sa to podari a ze sa stane dobro, mne vsade vyzdy povedali ze ja som uplne tazky pripad a ze ked sa mi podari otehotniet tak bude zazrak ze v mojom pripade sa budu hrat na bohov a pozri prva navsteva v RF a som tehotna a dufam ze to dotiahnem do stastneho konca

tinka9075
7. jan 2013

@ria191 ja som len na neho pozerala on mi to tak opatrne povedal a ked zahlásil že to sú ženy zo sociálne slabších rodín tak som mu povedala že vy si myslíte že mne by mala vynosit dieta nejaká asociálka? 😀 😀 vy by ste si dali vynosit dieta takej ?tak len na mna pozrel a povedal že nééé 😀 😀 ale neboj budeš tehulka 🙂 🙂 u mna v robote nevedia že som tehu ja stále hovorím že mám gynekologické problémy že som bola na operácii síce klamem ale zatial sa mi to darí 😀 😀

ria191
7. jan 2013

@zeina62 vidíš preto som rýchlo prebehla do Reprofitu nech na ten zázrak nečakám dlho 😀 . A uvidíš všetko dobre dopadne veľmi ti to prajem 😀 😀 😀 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre